Bankas HermisBankas SnorasMikro Visata; Omnitel

Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. vasario 1 - 7 d. Nr. 5 (486)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Aklasis šaškininkas nugali reginčiuosius

Malkas pjovė bei skaldė

1.jpg (15680 bytes)
Namuose ponas Jonas šaškėmis kartais žaidžia su žmona Onute.

Į Marcinkonis sugrįžusių Rinkevičių gyvenimas pasuko sena vaga, tik p. Jonui teko visko mokytis iš naujo. Su negalia sunku susitaikyti, likimo nuskriaustieji ima laikytis “nerašytų įstatymų“ ir, tik nusiraminus, sustiprėja dvasios galios, padedančios grąžinti pasitikėjimą savo jėgomis. Pažįstami stebėdavosi, kad neregys spėriai sukasi savo ūkyje, o malkų pjovimas ir skaldymas - mėgstamiausias jo užsiėmimas.

Radijo laidos iki 3 val. nakties

Kai šeima gavo butą pirmajame Druskininkų kooperatiniame daugiaaukštyje, p. Jonas ėmėsi namudinio darbo, kurį pristatydavo Vilniaus aklųjų kombinatas. 20 metų jis rinko elektros šakutes, įprato apčiuopomis uždėti poveržles, įsukti varžtelius, atskirti smulkiausias detalytes, tad mėnesio normą viršydavo 2 ar net 3 kartus, per tą laiką sukraudamas 5000 šakučių kalną. Laisvalaikiu studijavo Brailio raštą, tačiau labiau pamėgo klausytis magnetofoninių įrašų. Ir šiandien žmona iš fonotekos parneša naujausių knygų kasečių pavidalu. Šeimininką domina ne tik literatūros kūriniai, bet ir spaudos apžvalgos, politikų komentarai, o radijo laidų jis dažnai klausosi net iki 3 val. nakties.

Plaštakomis nustato šaškių padėtį

Dar pernai J.Rinkevičius dainavo “Gimtinės“ ansamblyje, koncertavo mūsų sanatorijose, ankstesniais metais viešėjo Kaune, Utenoje, Lazdijuose. Bet pagrindinis rašinio herojaus pomėgis - tai žaidimas šaškėmis, kurio jis išmoko Leningrado ligoninėje. Ten nusižiūrėjo specialius “inventoriaus“ pakeitimus, palengvinančius neregio orientaciją: lenta su šiek tiek iškilusiais langeliais, baltosios šaškės lygios, juodosios su grioveliu, damos “pasipuošusios“ tam tikrais skiriamaisiais ženklais. Išgirdęs priešininko ėjimą, J.Rinkevičius plaštakomis nepaprastai greitai nustato šaškių padėtį, mintyse regi visą lentą, ilgai negalvodamas pastumia savąją šaškę. Vienas pažįstamas kartą bandė suvienodinti abiejų dalyvių sąlygas - šaliku akis užsirišo, tačiau lentos su besikeičiančiomis šaškių pozicijomis taip ir neišvydo savo vaizduotėje.

Varžybų nugalėtojas ir prizininkas

Anksčiau J.Rinkevičius kiekvienais metais dalyvaudavo zoninėse ir respublikinėse tokio paties likimo draugų šaškių varžybose. Šiais ekonomiškai sunkiais laikais išblėso rajoninių klubų veikla, didelės transporto išlaidos neleidžia bendraminčiams susitikti. Bet vietiniai žaidėjai dažnai treniruojasi. Neįgalieji renkasi “Lemties“ klubo patalpose, kur savo loginį mąstymą pasitikrina prie šaškių ir šachmatų lentų. “Druskonis“ jau skelbė, kad praėjusių metų pabaigoje miesto neįgalių žmonių šaškių pirmenybėse J.Rinkevičius užėmė garbingą 3-ąją vietą, rungtyniaudamas su reginčiaisiais. Tarp savo kategorijos žaidėjų jis yra laimėjęs 1-ąją vietą zoninėse ir šalies varžybose. Šiais metais p.Jonas tikisi dalyvauti visuose kurorto šaškininkų susitikimuose, tad papildomai treniruojasi su anūku arba sūnumi.

Amžinai jauni artimųjų veidai

“Liūdėti nėra kada, kitiems galbūt dar sunkiau,“- sako pašnekovas. Kai žmona išvažiuoja į Kapčiamiestį arba Marcinkonis, namuose jis viską pasidaro pats - juk moka ir virti, ir kepti. Tik gatve vaikščioti vienas negali, dažniausiai jį žmona lydi. Juk Druskininkus paskutinįsyk jis matė vos ne prieš pusšimtį metų. Atminty visuomet jauni pasiliko ir artimų žmonių veidai.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.