Bankas HermisBankas SnorasMikro Visata; Omnitel

Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. vasario 1 - 7 d. Nr. 5 (486)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Degtinės kaip grybų galima rasti miške...

Svaigalai

9.jpg (17362 bytes)

Sausio 7 d. 6.30 val. Varėnos pasienio policijos rinktinės pasienio ruože, kelyje Rokai-Dubičiai, buvo sulaikytas automobilis Mercedes Benz 240, kurį vairavo Varėnoje, Vytauto g. 42-40, gyvenantis Vytautas Slavinskas. Kartu važiavo taip pat varėniškis Vytautas Sanko. Automobilio salone, bagažinėje bei priekaboje jie vežė 24 maišus, kuriuose buvo 312 puslitrinių butelių degtinės “Beloruskaja novaja” ir 945 tokie patys buteliai degtinės “Panskij dom” be banderolių. Vyriškiai pasienio policijos pareigūnams aiškino šiuos svaigalus radę miške ir kaip tik jau vežę policijon priduoti. Deja, įtikinti pareigūnų, kad degtinės kaip grybų galima rasti miške, jiems nepavyko. Svaigalų pavyzdžiai nusiųsti ekspertizei. Vyksta tyrimas.

Sausio 9 d. vakare Varėnos PU pasienio ruože, kelyje Paąžuolė-Dubičiai, sustabdytas VAZ-21011, vairuojamas Lietuvos piliečio Nikolajaus Sanko, kuris vežėsi 17 puslitrinių butelių baltarusiškos degtinės. Kartu važiavo lietuviai Kuzma Ivanovskis ir Nadežda Rameikienė. Dėl šio įvykio vyksta tyrimas.

Kiaurai per sieną

Sausio 24 d. 13 val. Varėnos pasienio užkardos saugomame ruože, Kalvių kaimo ribose, Varėnos PPR pareigūnai sulaikė tris valstybės sienos pažeidėjus, perėjusius sieną neleistinoje vietoje iš Baltarusijos pusės. Paaiškėjo, jog tai Marija Svirka, gim. 1982 m., Vilniaus 2-osios politechnikos mokyklos moksleivė, Svetlana Razukevičiūtė, gim. 1982 m., Panočių vidurinės mokyklos 10 klasės mokinė, ir Vitalijus Martinkevič, gim. 1980 m., gyvenantis Grigiškėse, Trakų rajone. Jaunuoliai teisinosi, kad tik buvo nuėję į šokius Baltarusijoje ir ketino grįžti atgal, kai juos sulaikė. Visiems trims iškelta baudžiamoji byla.

Sausio 12 d. Varėnos užkardos pasienio ruože, kelyje Rokai-Dubičiai, buvo patikrintas maršrutinis autobusas. Jame pasienio policininkai rado du Baltarusijos piliečius be asmens dokumentų. Baltarusiai pasivadino Marija Taranda, gim. 1960 m., ir Josifu Pavaivo, gim. 1961 m., gyvenančiais Gardino srityje, Ščiučino rajone. Abu prisipažino, jog kirto sieną neleistinoje vietoje, apeidami pasienio kontrolės punktą, o paskui sėdo į autobusą. Vyriškiui iškelta baudžiamoji byla, moteriškės pasigailėta.

Sausio 14 d. 20 val. Varėnos PR Kabelių PKP iš traukinio Vilnius-Druskininkai buvo išlaipintas asmens dokumentų neturėjęs pilietis, kuris, sprendžiant iš jo veiksmų bei kalbos, yra psichiškai nesveikas. Jis pasivadino vardu Kolia, bet daugiau apie save nieko negalėjo pasakyti. Minėtas pilietis pristatytas į Druskininkų ligoninę.

Grybų byla

1998 m. liepos 29 d. Varėnos PPR operatyvinio skyriaus pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos, Varėnos rajono Pagarendos kaime sulaikė Kabelių kaimo gyventoją Rimą Valentukevičių, gim. 1966 m. Jis, susitaręs su nenustatytais baltarusiais, kontrabandos būdu gabeno grybus. Baltarusiai, nešini dėžėmis su voveraitėmis, perbrisdavo dvi valstybes skiriantį Katros upelį ir grybus palikdavo Lietuvos pusėje, kur juos pasiimdavo R.Valentukevičius. Sulaikant jo automobilyje rasta 416 kg voveraičių.

Varėnos PPR opertyvinio skyriaus darbuotojo R.Lisausko sprendimu R.Valentukevičiui buvo skirta 50 tūkst. Lt bauda bei nutarta konfiskuoti jo automobilį Audi 80. Šį sprendimą R.Valentukevičius apskundė teismui. Varėnos rajono apylinkės teismas 1998 m. spalio 12 d. skundą patenkino ir jam skirtą administracinę nuobaudą panaikino.

Varėnos PPR operatyvinis skyrius minėtą teismo sprendimą apskundė Vilniaus apygardos teismui. 1998 m. lapkričio 16 d. Vilniaus apygardos teismo civilinių bylų kolegija nutarė skundą tenkinti iš dalies. R.Valentukevičiui paskirta 50 tūkst. Lt bauda liko galioti, bet automobilis grąžintas savininkui.

“Druskonio” inf.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.