Bankas HermisBankas SnorasMikro Visata; Omnitel

Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. lapkričio 23 - 29 d. Nr. 47 (476)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Mažuosius skaitytojus aplankė Karlsonas

Lietuvos bibliotekininkų draugijos sumanyta Šiaurės šalių knygos savaitė lapkričio 9-15 dienomis išjudino visas miesto bibliotekas. Į “Eglės“ ir “Vilniaus“ sanatorijų, Viešąją biblioteką ir jos filialą tomis dienomis skaitytojai ėjo ne tik skaityti, bet ir dalyvauti viktorinose, susipažinti su Šiaurės šalių populiariais rašytojais ir jų kūriniais.

Lapkričio 9 d. 19 val. renginys prasidėjo žvakių ceremonija. Šiaurės bei 3-ijų Baltijos šalių bibliotekose vienu metu buvo skaitomos ištraukos iš F.Bengstono kūrinio “Rudasis Ormas“. “Eglės“ bibliotekoje vyko Vikingų vakaras, kur viskas buvo siejama su šių vyrų pomėgiais - alaus gėrimu, šachmatų žaidimu, smagių istorijų pasakojimu. Galvočiausi sprendė kryžiažodį “Ar pažįsti Šiaurės šalis?“. Dar prieš Šiaurės šalių knygos savaitę V.K.Jonyno dailės mokyklos moksleiviai pradėjo piešti mėgstamiausių šių šalių rašytojų knygelių herojus. Jų piešinėliais pasipuošė “Vilniaus“ , “Eglės“ sanatorijų bibliotekos, Viešosios bibliotekos filialas Vytauto gatvėje. Čia ir dabar pasitinka užsukusius spalvingi ir nuotaikingi Karlsonai, Pepės, Anderseno pasakų herojai. Bibliotekas išpuošti padėjo Vaikų dailės studijos “Namučiai“ (vad. L.Vrubliauskienė), O.Railienės, O.Zakarienės, R.Žukauskaitės bei E.Šturmaitės vadovaujami vaikai.

Trečiadienį mažiausieji skaitytojai susipažino su savo mėgstamų knygučių autorių biografijomis, sužinojo, kaip ir kodėl atsirado Pepė, Karlsonas ir kiti. Bene labiausiai vaikus nustebino Viešosios bibliotekos filialo vedėja I.Baltokienė, kai į V.K.Jonyno dailės mokyklos salę atskubėjo persirengusi Karlsonu. Skanesni buvo iš Karlsono rankų gauti saldainiai, kuriais apdovanoti bibliotekoje iškabintų darbelių autoriai. Pepės lauktuvių gavo vaikų viktorinos dalyviai, savo žiniomis ir susidomėjimu nustebinę ir patį Karlsoną.

Penktadienį “Eglės“ sanatorijos šokių salėje skaitytojų laukė leidyklos “Tyto alba“ vadovai ir “gyvasis klasikas“ Juozas Erlickas. Pasiklausę jo įtaigiai skaitomų kūrinėlių susirinkusieji panoro su autoriumi artimiau susipažinti. Deja, į rimtus klausimus pastarasis atsakė labai nerimtai. Sužinota, jog J.Erlickas dar “gali ir nerašyti“ ir tuo džiaugiasi, “nes yra rašytojų, kurie negali nerašyti, tačiau vėliau skaitytojai jų kūrybos negali skaityti“. Nors buvo norinčių paklausyti J.Erlicko dainų, bet nebuvo mokančių jam pagroti, todėl “klasikas“ dainuoti atsisakė.

“Druskonio“ inf.

 

 

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.