Bankas HermisBankas SnorasMikro Visata; Omnitel

Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. lapkričio 23 - 29 d. Nr. 47 (476)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Būna žuvelių ir už pusę tūkstančio litų...

Kovo 23 d. kurorte buvo sudarytas aplinkos apsaugos ir policijos pareigūnų bendradarbiavimo priemonių planas. Pagal šį planą jau surengti 22 reidai, išaiškinti 54 pažeidėjai, konfiskuoti 23 žvejybos tinklai, 42 tinkliukai, vadinami “televizoriais”, surasta ir sunaikinta 18 žvėrims paspęstų kilpų. Už žvejybą brakonieriaujant piniginėmis baudomis nubausta 11, už vairavimą transporto priemonių, viršijančių leidžiamą aplinką teršiančių išmetamųjų medžiagų kiekį, - 15, už želdinių žalojimą - 11 asmenų, dėl aplinkosaugos reikalavimų nevykdymo apribota vienos individualios įmonės veikla, patikrinti 24 grybų bei uogų supirkimo punktai, kuriuose nustatyti 3 pažeidimų atvejai, nemažai piliečių nubausta už aplinkos teršimą nuodingomis ar buities bei nepavojingomis gamybos atliekomis.

Brakonieriai

Lapkričio 3 d., beje, jau antrąjį kartą per metus, sulaikytas Antanas Peciukevičius, gim. 1946 m., Švendubrėje, Nemunykščio upėje, žvejojęs dviem tinkliukais “televizoriais”. Žmogus jau buvo spėjęs sugauti 8 kuojas. Už tai jis nubaustas 500 Lt bauda, dar 80 Lt jam teks sumokėti už gamtai padarytą žalą.

Žiniasklaidos priemonėse buvo aprašytas atvejis, kai du Grūdos ežere žuvavę lietuviai buvo apšaudyti iš Baltarusijos pusės. Abu žvejai - druskininkiečiai A.Gražulis ir A.Gaidys už tai, kad žuvavo neturėdami žvejo bilietų, nubausti 20 Lt baudomis.

Lapkričio 12 d. švendubrėnas Edvardas Jančiauskas pareigūnų buvo užkluptas žvejojant traukiamu tinklu (bradiniu). Brakonieriavo jis ne vienas, tačiau dviems jo bendrams pasisekė pasprukti. Bėglių dabar ieško ne tik aplinkos apsaugos, bet ir policijos pareigūnai. Visiems trims brakonieriams jau “kvepia” baudžiamąją byla, o kol kas E.Jančiauskas nubaustas 500 Lt bauda.

Šiukšlintojai

Rugsėjo 24 d. Aplinkos apsaugos agentūra gavo pranešimą, kad laukymėje prie AB “Tobis” kažkas atvežė ir verčia sunkvežimį obuolių išspaudų. Operatyviai nuvykę pareigūnai surado tas išspaudas išpylusį ir dar nespėjusį nuvažiuoti Kęstutį Taurą. Žmogus nubaustas 100 Lt bauda, o išspaudas turėjo vėl susikrauti ir išvežti į sąvartyną.

Varėnos rajono Žeimių kaimo gyventoja Angelė Matulevičienė, gim. 1950 m., šalia sodybos tvoros vertė buitines šiukšles, butelius, kitokį šlamštą. Kadangi moteris yra I grupės invalidė, ji spalio 20 d. pareigūnų buvo tik įspėta.

Tą pačią dieną 150 Lt bauda už šiukšlinimą buvo nubaustas vilniškės statybos firmos, tvarkančios tiltą per Merkį, darbų vykdytojas Darius Virkutis. Mat prie statybininkų vagonėlio voliojosi buitinės šiukšlės, aplink buvo netvarkingai išmėtytas statybinis laužas.

Alytiškis Algirdas Navickas, turintis įmonę Maksimų kaime, tą pačią spalio 20-ąją už šiukšles ir netvarką nubaustas 100 Lt bauda.

Spalio 23 d. ratnyčėnas Juozas Pugačiauskas buvo užkluptas pilant šiukšles apleistose statybose priešais Ratnyčią, kitoje kelio pusėje. Daržo atliekas ir buitines šiukšles žmogus buvo atvežęs lengvuoju automobiliu. Atsižvelgadami į tai, kad visi jo šeimoje - bedarbiai, pareigūnai žmogui skyrė tik 20 Lt baudą.

Augalų žalotojai

Neblaivus druskininkietis Jonas Žūkas spalio 30 d. kelyje tarp Gardino ir Saulėtekio gatvių nesuvaldė automobilio, trenkėsi į medį ir sunaikino kadagio krūmą. Jam skirta 100 Lt bauda bei 18,78 Lt ieškinys už gamtai padarytą žalą.

Spalio 17 d. Žeimių kaimo gyventojas Vladas Gelažauskas nubaustas 50 Lt bauda už savavališkai nupjautą medį. Be to, jam dar reikės apmokėti 176,53 Lt ieškinį už gamtai padarytą žalą.

“Druskonio” inf.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.