Bankas HermisBankas SnorasMikro Visata; Omnitel

Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. lapkričio 23 - 29 d. Nr. 47 (476)Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Policijos zinios
Kultura
Renginiai
Archyvai

Arūnas ZURLYS

Jonas Balsys - gerokai jaunesnis ir simtametis.

Lapkričio 1-ąją savo metų 100-ąjį jubiliejų paminėjęs druskininkietis Jonas Balsys sulaukė pelnyto šalies žiniasklaidos dėmesio, o jo išmintingas pasakymas, kad “Geriausia politika - gražiai nugyventas gyvenimas“ atsidūrė tarp įdomiausių dienraštyje “Lietuvos rytas“ per savaitę išspausdintų posakių.

 

“Geriausia politika - gražiai nugyventas gyvenimas“

2.jpg (22676 bytes)Turėjo darbą iki 90 metų amžiaus

Gimęs 1898-ųjų būtent lapkričio 1-ąją Jonas Balsys iki šiol gali savo gyvenimo reikšmingiausius faktus surikiuoti, o ko jau neatsimena, miela jo žmona - 86-erių metų Julija primena. Jubiliato gimimo vieta - Vilkaviškio apskrities Paežerių kaimas, kur valstiečių gausioje šeimoje augo. Kaip tais laikais įprasta buvo, dalis šeimos vaikų dar maži mirė, o vyresnio amžiaus sulaukė 2 jo seserys ir 3 broliai. Deja, anapus jau ir jie išėję, tad ponas Jonas, pagal amžių tarp visų jų trečias būdamas, visus juos pergyveno. Anksti savarankišką gyvenimą pradėjo - dirbdamas Kaune suaugusiųjų gimnaziją baigė. 1918-aisiais išėjo Lietuvos savanoriu kariauti. Abu pergyventus pasaulinius karus Jonas Balsys prisimena ir jokiu būdu nenorėtų, kad tokios sumaištys pasikartotų. Žemės ūkio akademijoje įgijęs agronomo specialybę, dirbo įvairiose Lietuvos vietose. Į Druskininkus su visa savo šeimyna - žmona ir 3 vaikais - atvyko 1961-aisiais metais. Iki 80-ies metų amžiaus tvarkė “Pušyno“ sanatorijos želdynus, iki 90-ies metų - šalia savo gyvenamosios vietos, Veisiejų gatvės, esančių Kompozitorių namų aplinką.

Kuklumas turtų netrokštant

Paklaustas, kokį patarimą “Druskonio“ skaitytojams duotų, kad ir jie 100 metų sulauktų, jubiliatas priminė, kad pirmiausia reikėtų šnekėti apie tai, ką toks amžius duoda - ar gero, ar blogo. Tuo tarpu žmona pasakojo, kad jis visą gyvenimą buvo judrus, darbštus, geros nuotaikos, nerūkantis ir alkoholiu nepiktnaudžiaujantis. Be to, visą laiką gamtoje dirbo. Visai neseniai dar jie po mišką išeidavę kartu pasivaikščioti, bet po praėjusiųjų metų įvykio, kai senukas ant pašiūrės užlipęs obuolių skinti nukrito ir susitrenkė galvą, pablogėjus jo sveikatai, į kiemą retai tenueina, dažniausiai prie lango rymo. Ir nuosavą sodelį jau ne taip rūpestingai, kaip anksčiau, gali jie prižiūrėti. Ir mažiau erdvės namelyje bereikia, todėl sau pasiliko tik 2 kambarius. Jau 60 metų kartu gyvenantys Julija ir Jonas Balsiai sako, kad apie dabartinį jų gyvenimą, kaip ir apie ankstesnį, nėra ką rašyt: visuomet gyveno ramiai ir kukliai, didelių turtų netrokšdami, nes kuo jų daugiau, tuo nerimo ir rūpesčių daugiau. Vyras savo darbu būdavo nuolatos užsiėmęs, žmona namuose šeimininkavo, abu darniai sugyveno ir savo trimis vaikais rūpinosi. “Gyvenam kaip tikri pensininkai, kaip yra, taip gerai - pavalgyt turim, vaikai sveiki, ko daugiau bereikia,“ - tęsia senolė. Beje, visi trys jų vaikai baigė aukštuosius mokslus ir yra diplomuoti specialistai. Pasikeisdami kiekvieną savaitgalį iš didmiesčių atvažiuoja tėvukais pasirūpinti, o žiemoti pas save išsiveža.


Miesto Žinios

Druskininkiečių mėnuo
Būti ar nebūti kurorte vaikų globos namams?


Policijos žinios

Šiurpi avarija 4-ajame kilometre nuo miesto: vienas žuvęs, du sužeisti
Būna žuvelių ir už pusę tūkstančio litų...
POLICIJOS ŽINIOS
Sanatorijos “Eglė“ gen. direktoriui iškelta baudžiamoji byla
Prie miesto kapinių aptikti 26 nelegalūs migrantai


Kultūra

Mažuosius skaitytojus aplankė Karlsonas
Žodžių mini-mūšis
SPORTAS


Renginiai

Lapkričio 27 d. 19 val. Kultūros centras. Priešadventinė vakaronė.

28 d. 16 val. M.K.Čiurlionio muzikos mokykla. Muzikos popietė.


 Atspirsome, bet jusu narsykle nepalaiko JAVA'os.