Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1998 m. lapkričio 2 - 8 d. Nr. 44 (473)Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Policijos zinios
Kultura
Renginiai
Archyvai
Mirusieji gyviesiems palieka savo gyvenimo pamokas

Vytautas VALENTUKEVIČIUS

Vėlinių dieną vis dažniau prisimename, kad Lietuvos žemė pasruvusi krauju. Visur apstu amžino poilsio vietų. Kur tik žvilgteri, - karių, partizanų kapai, aptverti ir neaptverti kauburėliai, kryžių kalneliai. Įprasta lankantis amžino poilsio vietose elgtis pagarbiai, ramiai, pasimelsti už mirusiųjų vėles, nors gyvendami ir buvome priešai ar kovojome skirtingose barikadų pusėse ne tik žodžiais, bet ir kardais. Mirusysis ar žuvęs - taikus, nesvarbu, kas jis buvo - banditas, žudikas ar išdavikas. Jie - savo silpnumo ir svetimos valios aukos, tad Vėlinių dieną pasimelsdami ir už jų, paklydėlių, vėles kilnumu ir krikščionišku gailestingumu apvalykime savo sielas. Juk neretai dar Vėlinių rimtį kapinėse trikdo pokalbiai, kad štai čia palaidotas vagis, banditas ar išdavikas. Nors žiūrint į praeitį ir labai sunku pamiršti skriaudas ar skausmą, žemės kauburėliai sulygina visus mirusiuosius, tepalikdami gyviesiems jų gyvenimo pamokas.

Manau, kad paminklus žuvusiesiems derėtų statyti tose vietose, kur jie palaidoti ar žuvę, nekilnojant jų kaulų, nes perkeldami žuvusiojo palaikus kitur, ankstesnėje poilsio vietoje paliekame jo lemtį, dvasią ir visa tai, kas susiję su jo biografijos pabaiga. Nesvarbu, ar tai būtų žvyrduobė, ar šulinys, ar durpynas, mūsų kovotojų žūties visos vietos yra šventos, gerbtinos, saugotinos: Mergelės akių ežerėlis, Jeskelevičienės sodyba Jaskonyse, Vertamedzis, Snaigupė, Krakiabalė, Pasviediškys, Eigulių sala Cimakave, Randamonys ir daugelis kitų.

“Sakalo“ kultūristės laimėjo šalies taurės varžybas

Arūnas ZURLYS

3.jpg (23818 bytes)Daugelis treniruojasi dėl gražaus kūno

Kaip pasakojo šių merginų treneris Valdas Tautkus, beje, vienintelis profesionalus kultūrizmo treneris Druskininkuose, neskaitant jo žmonos Laimutės, taip pat turinčios kultūrizmo specialistės kategoriją, klubas “Sakalas“ - taipogi vienintelis oficialus mūsų mieste įregistruotas kultūrizmo klubas. Po kiekvienais metais Druskininkuose vykstančio Lietuvos kultūrizmo čempionato klubas sulaukia norinčiųjų jį lankyti bumo. Ateina apie 50 pageidaujančiųjų gražaus kūno, tuo tarpu pasilieka apie 30, iš pastarųjų telieka apie 10-15 kantriausiųjų, nes, pasak trenerio, tai - juodas darbas, ilgas ištvermės procesas, kurio rezultatų neišvysi taip greitai ir per 3 mėnesius figūros nepakeisi. Po pusės metų darbo, specialios dietos, pasilinksminimų atsisakymo jau gali kūno dailumu pasimėgauti. Paaugliai gi nori rezultato iš karto, jiems svarbus sporto emocinis krūvis, kokio apstu kolektyviniuose žaidimuose. Siekiančių sportinių rezultatų klube yra dar mažiau, nes didesnioji dalis treniruokliais dirba dėl savo figūros problemų, ypač moterys, kurių klube yra trečdalis. Paaugliams, be abejo, svarbus raumenų grožis, tvirtas stotas, trečiajai pradedančiųjų užsiiminėti kultūrizmu kategorijai V.Tautkus priskiria tuos, kurie nori tapti “dideliais vyrais“. Į klubą priima pakankamai jaunus - netgi nuo 13-14 metų amžiaus, žinoma, būtinos sąlygos - kad sveikatos būklė kultūrizmu treniruotis leistų ir kišenėje mėnesio mokesčiui - 25 Lt vaikams, 40 Lt suaugusiems - pinigų atsirastų. Kebliau ribą, už kurios kultūrizmu nebeužsiimama, nubrėžti: vyriausiasis “Sakale“ besitreniruojantis 43-ejus beturįs, tačiau tai - ne riba. Lietuvos kultūrizmo federacijos nariai - klubo “Sakalas“ įkūrėjas ir prezidentas V.Lučinskas bei treneris V.Tautkus sutarė, kad kultūrizmas dar ir labai brangus sportas, nes ženkliai kainuoja specialus maistas (švarūs produktai, vitaminai ir kt.), o vidutinio pajėgumo kultūristo paruošimą varžyboms per mėnesį galima daugmaž 2 tūkst. Lt suma įkainoti.


Miesto Žinios

Kai gerai, norisi dar geriau
Druskininkų miesto Garbės piliečio vardas suteiktas Petrui Viščiniui
Ką apie mūsų kurortą mano poilsiaujantys užsieniečiai?


Policijos žinios

Įprasti keliai kaimynams tapo nebepraeinami
Kasininkė teigia, kad apie grobstymą nežinojo
Liūdnai pasibaigęs pasivažinėjimas
POLICIJOS ŽINIOS


Kultūra

Danai mūsų vaikus globojo, kaip įmanydami
SPORTAS


Renginiai

7 d. 16 val. M.K.Čiurlionio muzikos mokykla.
Muzikos popietė.

9-15 dienomis Druskininkų viešojoje, “Eglės“ ir “Vilniaus“ sanatorijų bibliotekose
Šiaurės kraštų informacijos biuras organizuoja Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Išsamiau apie šios savaitės renginius skaitykite kitame numeryje.


 Atspirsome, bet jusu narsykle nepalaiko JAVA'os.