Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Valdžios oponentai neatsigina tikrintojų: šįkart „kalėdinės
  dovanos“ sulaukė A.Balkė 
   Opozicijai atstovaujantis savivaldybės tarybos narys Antanas Balkė sausio pradžioje sulaukė „svečių“ iš statybos inspekcijos ir savivaldybės. Tikrinimo priežastis - esą gautas anoniminis skambutis apie tariamas statybas A.Balkės privačiame sklype Žaliojoje g. Nors tai - visiškas melas, nes jokios statybos ten nevykdomos, tikrintojai, pasak A.Balkės, vis tiek išfotografavo kiekvieną kampą. Sutapimas ar ne, bet anoniminis skundas gautas netrukus po to, kai opozicijos narys žiniasklaidoje kritiškai pasisakė apie valstybės žemėje, prie R.Malinausko namo tvoros, supiltas statybines atliekas ir ten vykusį aplinkosaugininkų patikrinimą.

Statybų nerado, bet išmatavo visus kampus

   „Galiu pasigirti, kad gavau „kalėdinę dovanėlę“. Užsiundė vietinius statybų prievaizdus: sausio 4 d. į namus prisistatė statybų inspektorius ir savivaldybės atstovas, neva gautas anoniminis skundas “karštąja linija” dėl mano sklype vykdomų statybų.   Pažeidimų nerado, nes nieko, akivaizdu, nestatau. Bet vis tiek abu visą kiemą, visus kampus išfotografavo ir išmatavo mano palapinės formos pagalbinį statinį, nors tas statytas dar 2002 m. pagal savivaldybės vyr.architektoV.Margelio suderintą planelį. Dabar bus detaliai žinoma, kaip atrodo mano nekilnojamasis turtas ir visi sklypo kampai“, - apie tikrintojų vizitą pasakojo opozicijai atstovaujantis savivaldybės tarybos narys, konservatorius A.Balkė.
Sutapimas ar ne, bet anoniminis skundas buvo gautas netrukus po to, kai opozicijos narys žiniasklaidoje kritiškai pasisakė apie valstybės žemėje, prie R.Malinausko namo tvoros supiltas statybines atliekas ir ten vykusį aplinkosaugininkų patikrinimą.   „Kaip įsivaizduotumėte panašią situaciją, jei sakykim, jūs, būdamas opozicijos nariu, ar kuris kitas „mirtingasis“, taip imtumėte ir susikrautumėte statybinį laužą už tvoros, valstybės žemėje? Pasekmės būtų panašios?“ - „Druskonis“ tuomet paklausė A. Balkę. „Kiekvienas pilietis, matyt, supranta, kad laikyti statybinį laužą ar kitas statybines medžiagas ne savo sklype, bet valstybės žemėje, neturi jokios teisėtos galimybės. Be to, tokių asfaltuotų aikštelių už biudžeto pinigus gyventojai prie savo namų valdų neturi. Panašiu atveju eilinis pilietis greičiausiai būtų užsiundytas paklusniaisiais valdžios tarnais ir gautų porciją sankcijų.    Klausimas, ar merui sunku suvokti elementariausias, bendražmogiškas normas? Gal toks elgesys tik parodo, kokią pasekmę mentalitetui turi ilgas buvimas šiame poste?“ - nuomonę gruodžio pabaigoje išsakė A.Balkė. 

„Tokia taktika negali būti toleruojama“

   Netrukus, sausio 4 d., netikėto tikrintojų vizito sulaukęs opozicijos narys sakė, kad jam šis apsilankymas sukėlė daug klausimų. „Mano „vykdomas statybas“ tikrino, atseit gavus anoniminį skambutį. Atrodo, kad oponentai tikrinami ir baudžiami randant įvairiausių pretekstų. Ar bereikia druskininkiečiams priminti V.Semeškos, V.Trinkūno, J.Šarkaus, K.Kaklio nekilnojamojo turto bei verslo tikrinimų istorijas?“ - komentavo A.Balkė. 
   „Iš karto atmečiau pateiktą versiją, kad mane apskundė kažkuris kaimynas. Esu tikras ir tikrai žinau, kad jokie kaimynai neskundė. Tuo labiau, kad su abiem puikiai sutariam, net nulinių šansų tokiai galimybei nėra. Pasakė, kad pranešimas gautas telefonu, bet anonimas nereikalavo atsakymo“, - pasakojo A.Balkė. 
   „Skundas esą buvo dėl to, jog neva sklype vykdomos statybos. Nors jokių statybų sklype nėra, man buvo pasakyta – patikrinti vis tiek reikia, tokios procedūros ir pareigos. Pradėjo matuoti ir fotografuoti, paklausiau, kur šių veiksmų logika, jeigu jokių statybų nematot, bet matuojat mano sklypą ir statinius? Na, tai vis tiek čia patikrinimas privalo būti, mums reikia surašyti patikrinimo rezultatus. Supratau iš jų elgesio, kad „vykdo pareigas“. Pateikiau dokumentą - projektą dėl kieme stovinčio nedidelio, palapinės formos pagalbinio statinuko, statyto prieš dvidešimt metų. Matyt, ir jie supranta, kad esu padidinto valdžios dėmesio zonoje, kad už valdžios kritiką visada gausiu tipišką valdžios spaudimą, – nuomonę išsakė A.Balkė. - Savo ruožtu tikrintojams pasakiau, kad jie turėtų suprasti tikrąsias tokių skundų priežastis ir nebūti valdomais įrankiais. Klausiau, bet negavau atsakymo: ar pagal anoniminį skundą tikrintojai išdrįstų patikrinti mero realiai vykdomas statybas? Nesunku suprasti, kodėl kurpiami tie anoniminiai skundai prieš valdžios oponentus? Daromas akivaizdus spaudimas, pasinaudojant institucijomis, siekiant išstumti nepatogius žmones iš Druskininkų.Taktika labai aiški, bet ji negali būti toleruojama“. 

Anoniminių skundų atakos prieš oponentus

   Priminsime, kad tikrintojų antplūdį savo sklype Pakalnės gatvėje teko patirti ir kitam valdžios kritikui - sveikatingumo centro SPA “Vilnius” savininkui Valdui Trinkūnui. 
   Visa ši istorija prasidėjo prieš dešimtmetį. 2012 metais, kilus skandalui dėl 25 arų valstybinės žemės, susiliejusios su R.Malinausko privačiu sklypu Turistų gatvėje ir aptvertos vientisa „nežinia kieno pastatyta“ tvora, vietos žemėtvarkininkams staiga atsirado ir daugiau neplanuotų darbų. Valstybinės žemės sargai, taip pat esą gavę anoniminį skundą, operatyviai susirūpino ir R.Malinausko priešininku vadinamo V.Trinkūno privačia valda. Vietiniams žemėtvarkininkams toli važiuoti nereikėjo: su savo matuokliais jie netrukus persikraustė į kitą Vijūnėlės tvenkinio krantą, kuriame stovi V.Trinkūno šeimos namas. Jį verslininkas su žmona įsigijo 2006 metais, o 2014-aisiais namą padovanojo vienai iš dukterų.Verslininkas tuomet sulaukė ne tik žemėtvarkininkų, bet ir statybos inspektorių, savivaldybės administracijos atstovų ir net filmavimo kamerų. V.Trinkūno namų kiemas Pakalnės gatvėje tada buvo išmatuotas centimetrais, suskaičiuotos visos trinkelės ir tujos. V.Trinkūno sklypo istorija – unikalus pavyzdys, kokie gali būti metami administraciniai, teisiniai ir finansiniai resursai. Neįtikėtina: dėl šios istorijos buvo įsukti net du teisminiai procesai – iš pradžių inicijuota administracinė, o vėliau – civilinė teisena. Ir abu jie po penkerių metų, 2017-aisiais, baigėsi R.Malinausko oponento pergale. Abiejų bylų atveju buvo remtasi anoniminiais skundais. 
Žiniasklaidoje buvo plačiai aprašyta ir istorija apie didžiulius šiukšlių konteinerius, įkastus šalia V.Trinkūno namo.
   2013 m. rugpjūtį, „prisidengiant“ atliekų konteinerių išdėstymo taisyklėmis ir „gyventojų prašymu“, keturi dideli požeminiai atliekų konteineriai, iki tol stovėję šalia kelio kitoje automobilių stovėjimo aikštelės pusėje, buvo iškasti ir perkėlus keliolika metrų, įkasti tiesiai po V.Trinkūno gyvenamojo namo langais, specialiai išraunant dalį čia augusių tujų gyvatvorės. 
   Pasipiktinę tokiu elgesiu, socialiniuose tinkluose susibūrę druskininkiečiai 2013-ųjų lapkritį organizavo V.Trinkūno palaikymo akciją ir atsodino išrautas tujas. Tačiau žmonių iniciatyva atsodinti želdiniai čia ilgai nežaliavo. 2014 m. liepos 6-ąją, Valstybės dienos išvakarėse, buvo įžūliai išrauta beveik dvi dešimtys tujų.     Pareiškusi, kad niekam nepadaryta turtinė žala, kurorto policija tuomet atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, motyvuodama tuo, kad „nėra nukentėjusio asmens“. „Ten, kur kažkada po tujų gyvatvorės išrovimo ir šiukšlių konteinerių įkasimo po mano namo langais, druskininkiečiai organizavo talką ir apsodino naujomis tujomis, dabar matau, kad tos gražiai žaliavusios tujos šviežiai išrautos ir aš vėl galiu „grožėtis“ pro langą mero šiukšliadėžėmis“, – 2014 m. vasarą ironizavo žiniasklaidos kalbintas V.Trinkūnas.
   Nežinia, ar dabar sostinėje gyvenantis V.Trinkūnas matė, kaip šiuo metu atrodo jo buvęs namas, tačiau vaizdas jį, panašu, priblokštų dar labiau: išrovus jau visas tujas, šalia namo šiuo metu čia didinama vieša mašinų stovėjimo aikštelė. 
   Anoniminiai skundikai aktyviai bandė nutildyti ir Druskininkų valdžios oponentą, buvusį savivaldybės tarybos narį, dabartinį krašto apsaugos viceministrą Vilių Semešką. Gyvendamas Druskininkuose, V.Semeška turėjo atlaikyti kelis operatyvinius mokesčių inspekcijos patikrinimus, tikrintojų desantą iš aplinkos apsaugos agentūros, generalinės miškų urėdijos, po anoniminio skundo, šmeižikiškai apkaltinus „pinigų plovimu“, buvo priverstas važinėti į ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių, anoniminiai skundai dėl V.Semeškos plaukė ir į STT, Generalinę prokuratūrą, Lietuvos policiją. Tuomet druskininkietis su pareiškimu kreipėsi į prokurorus, reikalaudamas nustatyti anoniminių skundų autorius ir juos patraukti baudžiamojon atsakomybėn už šmeižtą.
   Tikrintojų laviną teko atlaikyti ir opozicijos nariui Karoliui Kakliui, kai jis vadovavo vienam iš kurorto viešbučių. Tyrimai taip pat buvo atliekami gavus anoniminius skundus: buvo skundžiama nacionalinei žemės tarybai, VMI, priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, higienos centrui.

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.