Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  COVID-19 neatsitraukia: Druskininkų sanatorijoje
  fiksuojami nauji atvejai, vėl privaloma dėvėti kaukes
Greta ZULONAITĖ, 15min.lt

   Nors pastaraisiais mėnesiais žymiai sumažėjęs COVID-19 atvejų skaičius rodo teigiamas tendencijas, virusas niekur nedingo – praėjusį savaitgalį Druskininkų „Draugystės“ sanatorijoje nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai. Užsikrėtusieji išsiųsti gydytis namo, o sanatorija tikino sugriežtinusi tvarką: įvestas privalomas kaukių dėvėjimas, srautų reguliavimas. 
   Apie COVID-19 viruso plitimą „Draugystėje“ pranešė į 15min redakciją kreipęsis skaitytojas. „Jau keletą dienų daromi greitieji testai tik turintiems temperatūros pacientams, gavus teigiamą atsakymą, skambinama artimiesiems, kad pasiimtų sergantįjį. Ar daromi ne greitieji testai, nežinoma“, – informavo skaitytojas. Pasak jo, sanatorijoje pastebėta bent keletas atvejų, kai pacientams iš „Draugystės“ teko išvykti anksčiau. 
   Su sergančiaisiais kontaktavę, kartu gyvenę pacientai nėra izoliuojami, stebimi, tęsė skaitytojas. Esą nei kaukių dėvėti, nei atstumų laikytis sanatorijos gyventojams nėra privalu: „Tik sanatorijos personalas dėvi kaukes.“ 
   „Pacientai, turintys covido požymių, nėra tiriami, išskyrus esant aukštesnei temperatūrai“, – kalbėjo skaitytojas. 

Nustatyti trys atvejai, sanatorija sugriežtino tvarką 

   Per praėjusį savaitgalį „Draugystėje“ koronavirusas nustatytas trims žmonėms, 15min sakė sanatorijos direktoriaus pavaduotojas medicinai Virmantas Rinkevičius. „Nebuvo čia masiškai“, – pridėjo jis ir papildė, kad užfiksavus tris naujus COVID-19 ligos atvejus, sanatorijoje buvo įvestas privalomas kaukių dėvėjimas, reguliuojami srautai. 
   „Į procedūras, maitinimo dalį nepriimamas nė vienas pacientas, nedėvintis kaukės. Pradėjome matuoti ir temperatūrą“, – aiškino V.Rinkevičius. Pacientai, kuriems nustatomas koronavirusas, yra izoliuojami bei turi nutraukti reabilitaciją, išvykti namo ir kreiptis į šeimos gydytoją. Tik pasveikus, pasak V.Rinkevičiaus, galima sugrįžti ir užbaigti reabilitaciją. 
   „Bet dabar turbūt žinot, kad nėra sergančiam griežtos izoliacijos pagal dabartinę tvarką. Dabar visi čia pasileido, atsiprašant“, – piktinosi pašnekovas. Jeigu koronavirusu suserga tik vienas iš tame pačiame kambaryje apsistojusių sanatorijos gyventojų, „Draugystė“ tokį pacientą iškelia į izoliacinę palatą, dezinfekuoja kambarį – į jį sugrįžtama tik po pusdienio. Pasiteiravus, ar yra tiriami tie, kuriems pasireiškė kitokie koronaviruso simptomai nei karščiavimas, V.Rinkevičius pabrėžė, kad testo, esant, pavyzdžiui, tik slogai, darytis sanatorijos gyventojams nerekomenduojama. 
   „Koronaviruso požymius nusakyti labai sunku. Kiekvienas daktaras vieną kartą per keturias dienas apžiūri mūsų pacientus ir mato, ar jis turi požymių, ar neturi. (...) Jei aukšta temperatūra, rekomenduojame pasidaryti testą vienareikšmiškai“, – paaiškino sanatorijos direktoriaus pavaduotojas medicinai ir papildė, kad peršalimo simptomus jaučiantis pacientas į procedūras „ar taip, ar taip neina, būna kambaryje“. 
   „Mes jį aplankome, stebime su apsaugos priemonėmis“, – pridėjo pašnekovas. Vis tik būna taip, kad kai kurie užsikrėtusieji išvažiuoti iš sanatorijos nesutinka, pasakojo V.Rinkevičius. Tiesa, tokių atvejų – vienetai: „Jeigu nėra kam parvežt, mes patys su savo greitąja mašina parvežam”.

Druskininkų savivaldybėje COVID-19 situacija - prasta 

   Kaip rodo Statistikos departamento duomenys, Druskininkuose per dvi pastarąsias savaites 100 tūkst. gyventojų fiksuoti 184,1 koronaviruso infekcijos atvejo. Tai – didžiausias skaičius iš visų šalies savivaldybių per 14 dienų. Šiuo metu koronavirusu šiame mieste serga 30 žmonių. Šalyje ekstremalioji situacija dėl COVID-19 atšaukta nuo gegužės 1-osios. Testavimas dėl COVID-19 ir vakcinacija šiuo metu vyksta šalies gydymo įstaigose, nebeliko mobiliųjų punktų, tyrimai atliekami tik simptomus jaučiantiems asmenims šeimos gydytojo sprendimu, o dėl tyrimų poreikio prieš hospitalizuojant sprendžia gydymo įstaigų vadovai. Visose viešose vietose kaukes dėvėti tik rekomenduojama. Išimtis taikoma ligoninėms, slaugos įstaigoms, kur lankytojams jos išlieka būtinos. Sergantiesiems koronavirusu privaloma izoliacija nėra taikoma, o žmogus yra laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu. Tiesa, simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. Izoliuotis, kaip ir dabar, neturės nei keliautojai, nei sąlytį turėję asmenys. 

PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.