Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Etikos prievaizdai pripažino B.Čepą pažeidus Viešųjų ir
  privačių interesų derinimo įstatymą

Benjaminas Čepas 
                          www.dpspc.lt nuotr.

   Druskininkų savivaldybės tarybos narys Benjaminas Čepas pasinaudojo statusu asmeninei naudai, dėl dalies aplinkybių tyrimas nutrauktas, - šią savaitę pranešė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.
   Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) gegužės 12 d. vienbalsiai nusprendė, kad Druskininkų savivaldybės tarybos narys Benjaminas Čepas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo draudimą naudotis tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti. 
   „Nustatyta, kad valstybės politikas šių metų sausį pasirašė savivaldybės tarybos narių kreipimąsi „Dėl sankcijų VšĮ sanatorijai ,,Belorus“ Druskininkuose“, skirtą Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) institucijoms. Juo prašyta panaikinti ar nustatyti išimtis dėl sanatorijai taikomų ES sankcijų, siekiant, be kita ko, išsaugoti darbo vietas, - pažymėjo VTEK. - Tyrimo medžiaga rodo, kad B. Čepas kreipimąsi pasirašė ne kaip pilietis, o kaip savivaldybės tarybos narys – dokumentas įformintas savivaldybės tarybos narių blanke, registruotas ir išsiųstas per savivaldybės dokumentų valdymo sistemą. Kreipimusi pasiekta teigiamų rezultatų – leista atlikti atsiskaitymus su darbuotojais už 2020 m. gruodžio ir vėlesnius mėnesius. Atsižvelgiant į tai, VTEK vertinimu, pasirašydamas šį kreipimąsi, B. Čepas veikė ne tik viešųjų, bet ir asmeninių interesų naudai, kadangi minėtoje sanatorijoje dirba jo sutuoktinė“. 
   „VTEK neabejoja savivaldybės tarybos iniciatyvos reikšme, tačiau dėl egzistuojančio B. Čepo privataus intereso, iniciatyva turėjo būti organizuojama šiam valstybės politikui nedalyvaujant – tai nebūtų sudarę kliūčių kreipimuisi parengti ir išsiųsti“, - akcentavo etikos sargai.
   Taip pat VTEK nusprendė nutraukti tyrimą dėl aplinkybių, kai B. Čepas galbūt nenusišalino savivaldybės tarybos daugumos pasitarimuose svarstant klausimą dėl minėtojo kreipimosi. „VTEK neturi pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių situaciją vertinti vienareikšmiškai. Tyrimo duomenys rodo, kad Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos pasitarimai nėra įrašomi ir (ar) protokoluojami. Meras patvirtino, kad B. Čepas dalyvavo šių metų sausį vykusiuose dviejuose tokiuose pasitarimuose, tačiau nepakanka duomenų nustatyti, kokie buvo B. Čepo veiksmai jų metu – pavyzdžiui, ar jis nusišalino“, - tyrimo išvadose nurodė VTEK. 
   Kaip žinia, su R.Malinausko sąrašu į Savivaldybės tarybą išrinktas gydytojas B. Čepas į politikų etikos prievaizdų akiratį pateko dėl rūpinimosi žmonos darboviete – dėl pasirašyto Tarybos narių kreipimosi, susijusio su „Belorus“ sanatorija, kurioje dirba jo sutuoktinė.
   VTEK šiuo pagrindu sausio mėn. pradėjo tyrimą dėl B.Čepo elgesio atitikties LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms. Privačių interesų deklaracijos duomenimis, B.Čepo žmona dirba sanatorijoje „Belorus“. 
   Politikų etikos prievaizdai tyrimo metu vertino, ar, pasirašydamas Druskininkų savivaldybės tarybos narių kreipimąsi, kuris tiesiogiai susijęs su jo sutuoktinės interesais ir jos darbo vietos sanatorijoje išsaugojimu, B.Čepas nesinaudojo tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti, neveikė interesų konflikto situacijoje, ir ar tokia veika nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų. 
   „Apie ten dirbusią žmoną net nepagalvojau, nes labiau rūpėjo visų 350 druskininkiečių likimai“, - atsakydamas į „Druskonio“ klausimus dėl etikos prievaizdų pradėto tyrimo, tuomet aiškino B.Čepas. Jis taip pat minėjo, „kreipimasis nėra „sprendimas“, todėl jo pasirašymas esą nėra „tarnybinių pareigų atlikimas“.    „Kreipimąsi pasirašiau ne darbo metu, išreikšdamas savo nuomonę dėl situacijos“, - tokius argumentus tuomet dėstė B.Čepas.

„Druskonio“ inf. 


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.