Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  R.Malinausko bendražygis įsidarbino ligoninės direktoriaus
  pavaduotoju 

R.Viščinis (dešinėje) lydėjo R.Malinauską Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje 2019 m. vasarį, kilus teisėjų korupcijos skandalui   Druskininkuose jau kuris laikas kalbama, kad vienas iš R.Malinausko aplinkos žmonių – savivaldybės administracijos teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Renaldas Viščinis pakeitė darbą. Dabar jis yra Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotojas. Kovo 25 d. vykusiame savivaldybės tarybos komitetų posėdyje opozicijos nariai bandė išsiaiškinti R.Viščinio karjeros pokyčių priežastis ir naujo jo posto Druskininkų ligoninėje aplinkybes, tačiau aiškių atsakymų taip ir nesulaukė.
   Kovo 25 d. nuotoliniu būdu vykusiame savivaldybės tarybos komitetų posėdyje vietos politikams buvo pristatytas sprendimo projektas dėl Druskininkų ligoninės direktoriaus darbo užmokesčio: „Nustatyti nuo 2021 m. gegužės 1 d. VšĮ Druskininkų ligoninės vadovo mėnesinio darbo užmokesčio: 1. Kintamosios dalies dydį 15 proc. 2. Maksimalų mėnesinį darbo užmokesčio dydį 4 738 Eur“. „Noriu pabrėžti, kad ligoninės ir poliklinikos vadovų darbo užmokesčiai yra mokami iš įstaigos lėšų, o ne iš savivaldybės“, - aiškino savivaldybės administracijos atstovė, pristatydama minėtą sprendimo projektą. „Įstaigos personalas dirbo padidintais darbo krūviais, ligoninė patyrė nemažai papildomų išlaidų, susijusių su Covid pandemija, tačiau džiugu tai, kad visu laikotarpiu buvo teikiamos kokybiškos, prieinamos daugiaprofilinės paslaugos druskininkiečiams“, - aiškino ji. 
   „Ar mums visiems gerai pažįstamo Renaldo Viščinio desantas į direktoriaus pavaduotojo postą - ar tai buvo tuščia vieta, ar tai buvo sukurtas papildomas etatas?“ - pristačius sprendimo projektą dėl ligoninės vadovo darbo užmokesčio, paklausė savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas Antanas Balkė. 
   „Renaldas nebuvo tuščia vieta, - keistoku atsakymu į A.Balkės klausimą atšovė posėdžiui pirmininkavęs R.Malinausko pavaduotojas L.Urmanavičius. - Šiaip žmogus pasirenka, kur eit dirbti išėjęs iš mūsų. Ar turite dar klausimų?“. „Aš ir nesakiau, kad jis yra tuščia vieta, nereikia interpretuoti, - L.Urmanavičiui atkirto A.Balkė. - Klausiau, ar jis buvo paskirtas į tuščią, neužimtą ligoninės direktoriaus pavaduotojo vietą, ar vis tik ji buvo sukurta?“. „Galiu pasakyti – mes neskiriame, neskiriame“, - atskriejo L.Urmanavičiaus atsakymas. „Aš suprantu, kad „neskiriama“, - atsakyti aiškiai R.Malinausko bendražygio paprašė A.Balkė. „Priima ten, kur nebuvo žmogaus. Niekas nedaro nieko. Kaip aš, neįsivaizduoju, iš kur jūs tokias mintis gaunat?“ - susierzino L.Urmanavičius.
   „Prašoma informacijos. Kodėl jūs bijote pateikti informaciją?“ - nenusileido opozicijos narys.
   L.Urmanavičiui pagalbon puolė kiti R.Malinausko bendražygiai. „Ar galiu kalbėti vicemere?“ – pasigirdo Juliaus Matulevičiaus balsas. Sulaukęs L.Urmanavičiaus „prašau“, J.Matulevičius išstojo: „Prašyčiau A.Balkės, kad jis atidžiau skaitytų darbovarkę. Prie ko mes čia svarstom kažkokio asmens įsidarbinimo klausimą? Klausimą perskaitysiu – „Dėl VšĮ Druskininkų ligoninės vadovo darbo užmokesčio“. Tai ir svarstom šitą klausimą“. „Ačiū Juliui, - prabilo L.Urmanavičius. - Ar dar turite klausimų, siūlymų?“.
   Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos tinklapyje skelbiamus privačių interesų registro duomenis matyti, kad Renaldas Viščinis Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotoju pradėjo dirbti š.m. sausio 7 d. Tokia yra nurodyta jo ryšio pradžios data su naująja darboviete. R.Viščinio privačių interesų deklaracijoje, skyriuje apie kitus deklaruoti būtinus duomenis, nurodyta: „Karolina Viščinytė VŠĮ ,,Druskininkų ligoninė” personalo specialistė”. 
   R.Viščinis per visą Lietuvą nuskambėjo 2013 m. rudenį, kai šalies naujienų portalai paskelbė, jog Druskininkų savivaldybės administracijoje dirbantis Renaldas Viščinis Seimo etikos sargams apskundė istoriką, Seimo narį Arvydą Anušauską (dabartinį krašto apsaugos ministrą, - red.p.). Savo skunde R.Viščinis teigė, kad „A.Anušauskas Druskininkuose, viešbučio „SPA Vilnius“ konferencijų salėje, „ne priiminėjo gyventojus jiems rūpimais klausimais taip vykdydamas tiesioginę Seimo nario veiklą, o bendruomenei pristatė savo knygą „Teroras 1940-1958“. Anot skundo autoriaus, susitikimui su rinkėjams skirtą laiką Seimo narys esą išnaudojo savo knygos reklamai. „Aš suprantu, kad minėtas savivaldybės darbuotojas yra tik įrankis, ir jo globėjai galbūt norėtų, kad Druskininkus aplenktų iniciatyvos minėti ir trėmimų metines, ir okupacijos metines? Tačiau svarbių Lietuvai istorinių datų bei atmintinų dienų minėjime dalyvavau ir žadu dalyvauti ne kaip privatus asmuo, bet kaip Seimo narys. Tai laikau taip pat savo pareiga“, - tuomet R.Viščinio skundą nagrinėjusiai Seimo etikos ir procedūrų komisijai komentavo dr.Arvydas Anušauskas.
   Šią savaitę „Druskonis“ el.paštu: r.viscinis@druskligonine.lt pateikė klausimus R.Viščiniui: 
   - Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotoju pradėjote dirbti nuo š.m. sausio 7 d. Ar buvo ir kada buvo skelbtas konkursas į šias pareigas? 
   - Ar ši direktoriaus pavaduotojo pareigybė, kurią dabar užimate, buvo ir anksčiau ligoninėje, ar ši pareigybė buvo sukurta prieš jums, teisininkui, tampant ligoninės administracijos atstovu?
   - Kur dingo ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai etatas, kuris ten buvo iki šiol? 
   - Iki šiol buvote vadinamas vienu iš artimiausių R.Malinausko aplinkos žmonių, ne kartą žiniasklaidos buvote užfiksuotas kaip R.Malinauską lydintis asmuo teismo posėdžiuose, spaudos konferencijose. Kodėl pasitraukėte iš Druskininkų savivaldybės administracijos teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pareigų? Kokios priežastys lėmė šiuos pokyčius?

   Iki penktadienio 12 val. atsakymų iš R.Viščinio taip ir nesulaukėme.

„Druskonio“ inf.PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.