Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Atvelykis - čia pat 

Evgenija Koroliova su savo augintine

Izabelė ŪSIENĖ

   Pavasaris gausus švenčių, iš jų pati iškiliausia – Velykos, kurios ryškiausias akcentas – kiaušinių marginimas. 
  
Nuo seno tikėta, kad jie turi magišką galią. Saulučių raštai – viltis, kad metai bus viltingi, žvaigždžių skutinėjimas – tikėjimas, kad laukams netrūks šviesos nei dieną, nei naktį, žalčiukų vingrūs raštai – ženklas, kad pavasarį jau bunda gyvybė. Ryški ir spalvų simbolika: raudona – gyvybės plazdėjimas, žalia – bundanti augmenija, geltona – prinokusių javų spalva, juoda – žemės, o mėlyna – dangaus spalvos. Dar iš 13 – to amžiaus mus pasiekė kiaušiniai, dažniausiai marginti rašytiniu, skutinėtiniu ar tepliotiniu būdu. Ryškiausias Velykų personažas – boba Velykė – dosni bobutė, kuriai svarbu visus pasotinti, apdovanoti, įteigti magišką galią, kad viskas gerai sektųsi. Ir, žinoma, - vaikai. Jie grožisi, daužo, ridena, kiaušiniauja ir parsinešę laimikį džiaugiasi, giriasi, skanauja ir šeimyną apdalina. Didžioji pavasario šventė tęsiasi 4 dienas, o po kelių dienų susijungia su Atvelykiu, dar kitaip vadinamomis Velykėlėmis. Tai vėlgi vaikų džiaugsmas tęsti kiaušinių ,,fiestą“. 
   Grūto kaime gyvenantys Evgenija, Anatolijus, jų sūnus Anatolijus ir Skirmantė patys džiaugiasi savo vištų ūkiu, o ir kitus pradžiugina. Kuklioje sodyboje pilna garsų – ne tik vištų. Čia atėjo ,,pasižymėjo savo teritoriją“ priklydėlis rainas katinas, prie senos pirties glaustosi juoda katytė – irgi priimta. Išdidžiai krutina skiauterę bene 15 gaidžių, kudakuoja įvairios vištos, dedančios spalvotus kiaušinius: rudus, baltus, žalius, pilkus, kakavos spalvos. O ir pačios labai skirtingos. Viena tiesiog panaši į baltapūkę katytę – šeimininkė ją meiliai vadina šilke. Mat vietoje plunksnų jos kailį dengia plaukeliai. Šioji netgi panūdo savo globėją pabučiuoti... Evgenija vardija rūšis: maranai, Orlovai, sidabriniai lekhornai,araukanai, ayamcemani ir kt.
   Čia daug kas iš Grūto kaimo žmonių mėgsta apsilankyti, pasmalsauti, pasistebėti ar netgi patys įsigeidžia išsiperinti savo kieme norimą veislę. Vienas kitas ir gali tai padaryti. Vištos ir gaidžiai šiuo metu gyvena atskirai pagal rūšis, kad poros nesusimaišytų. Tvarte švaru, kraiko pakankamai, kudakuoja linksmai. Rudenį bus suleistos kartu – tegu poruojasi kaip išmano. Tada kiaušiniai bus tinkami tik valgyti. Mama – Evgenija – apie kiekvieną vištelę ar gaidį viską žino: iš kur paimta, kokiomis ligomis sirgo, kiek vaikų išperėjo. Joms ir jiems čia visko užtenka – daug ką gauna iš daržo, grūdų, vitaminų ir papildų nuperkame. Ar apsimoka? Kaip čia pasakius – jeigu viską suskaičiuotum, kartais ir nuostolio pasitaiko. Betgi neįsivaizduojame gyvenimo be šito šurmulio ir smulkių darbų. Geri treji metai, kai pagal rūšis skirsto ir prižiūri pavasarį. Iš pradžių augino tik ,,kaimiškas“ vištas, paskui įsigeidė ir ,,rūšinių“. Keičiasi, perka, išsiperina. Smagu matyti jų ,,gyvenimą“ iš pat pradžių – nuo mažyčio kamuoliuko iki dedeklės vištos ar ryškiaskiauterio gaidžio. Yra ką veikti, nėra kada koronavirusų skaičiuoti.
   Po ,,fotosesijos“ apžiūrime pastatus: maža, jau graudžiai žemyn palinkusi pirtelė – šiemet bus nugriauta, nes statoma nauja. Keli šiltnamiai, o svarbiausia – pati troba. Ji 1938 m. statybos, bet, dzūkiškai tariant, ,,pakavota“: padidinta, iš vidaus irgi renovuota šiuolaikinėmis medžiagomis. Bet gerai žinome, kokia ji buvo. Štai dabartinės svetainės vietoje tilpo visa troba su pečiumi, priemene ir kitais kampeliais. Brangi ji šitiems žmonėms, sodybos šeimininkams. 
   Sužinome, kad šioji troba, ūgtelėjusi antru aukštu, talpina ir senimą – Anatolijų ir Evgeniją , ir jaunimą – Skirmantę ir Anatolijų jaunesnįjį. Gražu, kad ir mūsų laikais žmonės moka gyventi, sugyventi, per daug nedejuoti ir ieškoti išeičių. Skirmantė darbuojasi, tiksliau, darbavosi prekyboje, Anatolijus – pramogų sektoriuje. Laukia, kaip ir visi, ,,atsilaisvinimo“ ir įprastų darbų, kurie gyvenimą grąžintų į senas vėžes. Visi pajuto, kad geras buvo sumanymas ūkį praplėsti, nepaisant, ar finansiškai apsimoka. Tai kas, kad parduotuvės kol kas visko pilnos. 
   Anatolijus pakalbintas šypsosi ir aiškina, kaip atsirado čia, Lietuvoje. ,,Ji mane parsivežė, taip ir užsilikau“. Evgenija Koroliova jaučiasi visiškai teisi, kad įsiprašė ,,karaliauti“ šiam spalvingam vištų ūkiui. Šiandien ji panaši į bobą Velykę, dosnią ir laimingą pasakų veikėją. Šiuo metu belaukdama Atvelykio ir jaučiasi kaip tikra Velykė – dosni ir besidžiaugianti gyvenimu. Gidės vaidmenį atlikusi Skirmantė irgi nevengia ūkyje pasidarbuoti, kai reikia, pasidžiaugti prieaugliu, valgyti ,,ne parduotuvių“ maistą, grožėtis nauja rūšimi, matyti nuolat dirbančius šešurą ir anytą, jausti gamtos įvairovę, patirti sodybos privalumus šiais koronaviruso pažymėtais laikais. Paklausta apie skiepus, Evgenija juokauja: ,,Mano gaidžiai mane ir neskiepytą myli. O jeigu rimtai, tai žadu skiepytis, tik ne Astra Zeneka vakcina. Palauksiu savo eilės“. 
   Gyvenimas tęsiasi, vieni darbai keičia kitus. Atvelykis visai čia pat. Ką naujo jis mums atneš? Tą žino tik laikas.

 
Margaspalvio ūkio Grūte gyventojai

 


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.