Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė apie „auksinį“
  valdžios tualetą: „Rinkėjai turbūt yra geriausi
  teisėjai“
   Po viešojoje erdvėje pasirodžiusios ir žmones šokiravusios informacijos apie tai, kad vietos valdžia už savivaldybės administracijos tualeto remontą paklojo beveik 15 tūkst. eurų, savivaldybės tarybos narys, opozicijos lyderis Vilius Semeška rugsėjo pradžioje kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl Druskininkų savivaldybės administracijos galimo viešųjų pirkimų pažeidimo. Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė „Druskoniui“ patvirtino, jog, gavus minėtą pranešimą, Druskininkų savivaldybės administracija buvo įpareigota tarnybai pateikti su tualeto remonto paslaugos pirkimu susijusius dokumentus. D.Vilytė pridūrė, jog šioje istorijoje „rinkėjai turbūt yra geriausi teisėjai“.
   Į Viešųjų pirkimų tarnybą rugsėjo pradžioje kreipęsis savivaldybės tarybos Mišrios frakcijos vadovas V.Semeška rėmėsi ne tik viešųjų pirkimų sistemoje skelbiamais Druskininkų savivaldybės administracijos organizuoto mažos vertės pirkimo dokumentais, bet ir informacija nepriklausomoje žiniasklaidoje. „Savaitraščio „Druskonis“ publikacijoje „Čia tai bent „investicija“: Druskininkų valdžios tualeto remontas kainavo 15 tūkst. eurų!” paskelbti faktai, taip pat joje cituojami Druskininkų savivaldybės administracijos atsakymai į žurnalistų klausimus leidžia pagrįstai įtarti, kad nesilaikyta viešąsias paslaugas teikiančioms institucijoms privalomojo reikalavimo savo gerbūviui biudžeto lėšas naudoti išskirtinai taupiai ir racionaliai“, - pareiškime nurodė V.Semeška. 
   Rašte jis akcentavo, kad Druskininkų savivaldybės administracija su UAB „Expolita“ sudarė rangos sutartį labai konkrečiam tikslui - „Pastato Vilniaus al.18 antro aukšto WC patalpos remonto darbams“. „Sąmatoje labai aiškiai nurodyta – 2 klozetai, tačiau savo atsakyme Druskininkų savivaldybės administracijos darbuotojai mini jau 4 klozetus bei daug didesnes darbų apimtis, kurie viešųjų pirkimų dokumentuose neatsispindi, įskaitant tualeto kvadratūrą“, - Viešųjų pirkimų tarnybai adresuotame pareiškime teigė V.Semeška. Opozicijos atstovas ypatingą dėmesį siūlė atkreipti ir į užsakytų prabangių klozetų kainas. „Pažymėtina, kad Druskininkų savivaldybės administracijos atsakyme informuojama, jog buvo nuspręsta įsigyti Villeroy & Boch prekės ženklo gaminius, kurių vieneto kaina siekia beveik 1000 eurų, todėl kyla logiškas klausimas – ar taip biudžeto lėšos savo gerbūviui naudojamos taupiai ir racionaliai?“ - pabrėžė V.Semeška. 
   Rugpjūtį į viešumą iškilus faktams apie beveik 15 tūkst. eurų mokesčių mokėtojų pinigų kainavusį valdžios tualeto remontą, savivaldybės administracija aiškino, jog „sanitariniai mazgai Savivaldybės administracijos pastate Vilniaus al. 18 buvo naujai įrengti dėl pastate nuolat besilankančių svečių gausos, organizuojamų įstaigų vadovų bei verslo atstovų pasitarimų ir, žinoma, dėl dirbančiųjų savivaldybės administracijos darbuotojų asmens higienos“. Pasak valdžios, „vykdant antro aukšto sanitarinių mazgų įrengimo darbus, paaiškėjo, kad vamzdynai seni ir susidėvėję, o kadangi jie tiesiogiai sujungti su pirmo aukšto sanitariniu mazgu, atsirado būtinybė atlikti ir pirmo aukšto sanitarinio mazgo remonto darbus“. Anot savivaldybės administracijos, „darbai atlikti kokybiškai bei ūkiškai stengiantis išlaikyti kainos ir kokybės santykį, o sąnaudos, atsižvelgiant į užduotis, yra realios“. 
Viešųjų pirkimų tarnyba „Druskoniui“ patvirtino, kad, gavus minėtą pranešimą, Druskininkų savivaldybės administracija buvo įpareigota tarnybai pateikti su tualeto remonto paslaugos pirkimu susijusius dokumentus.
   „Gavome atsakymą iš Druskininkų, atsiuntė sąmatas, kaip jie nustatė pirkimo vertę“, - minėjo Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė. Pasak jos, kai savivaldybės ar kiti viešieji subjektai nusprendžia ką nors nupirkti, gali įsigyti, sakykim, prašmatnų automobilį ir gali nusipirkti šiek tiek pigesnį. „Taip ir su tualetais. Čia daugiau sąžinės, moralės dalykai. Ar iš savo pinigų savivaldybės administracijos vadovai būtų leidę sau tokius dalykus?   Jeigu savivaldybėje yra tik tokie poreikiai tualetus tvarkyti, tai... Rinkėjai turbūt yra geriausi teisėjai“, - situaciją įvertino D.Vilytė. Pasak jos, formaliai žiūrint, viešųjų pirkimų jie nepažeidė: buvo atlikta apklausa, įvyko mažos vertės pirkimas. „Čia iš moralinės pusės daugiau yra – kaip žiūrėti rinkėjams į akis? Ar tik tokių tualetų Druskininkams reikia, ar netrūksta lėšų socialinėms paslaugoms, kitiems dalykams? Čia jau rinkėjai turėtų uždavinėti klausimus“, – pažymėjo D.Vilytė, priminusi, jog gyvename valstybėje, kuri tebegauna ES paramą, turi tokią skolą, daugybę neišspręstų socialinių, švietimo, medicinos problemų.

„Druskonio“ inf.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.