Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Valstybė nepasidavė šokdinimui: Vijūnėlės dvaras turi būti
  griaunamas


   Vijūnėlės dvaro gelbėtojai, šitaip įnirtingai kovęsi dėl Druskininkų parke neteisėtai pastatyto privataus namo, panašu, jau greitai galės pasiprašyti po gabalą atminimui, ant plytos ar čerpės paprašę autografo iš jo tikrojo šeimininko. Aplinkos ir Teisingumo ministerijos nusprendė, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras negali būti perimtas visuomenės reikmėms, o tai reiškia, kad pastatas turi būti griaunamas. Tokia išvada vasario 21 d. pateikta Vyriausybei. Aplinkos ir teisingumo ministrai žada, kad ilgai laukti griovimo darbų nereikės.
   Lietuvos Aukščiausiasis Teismas liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, tačiau dvaro gelbėtojai vėl griebėsi kurpti planus, kaip išsaugoti neteisėtai pastatytą namą. Po liepos 12 d. priimtos Aukščiausiojo Teismo nutarties Druskininkų valdžia paknopstom surengė savivaldybės tarybos posėdį, kuriame buvo priimtas kreipimasis į Vyriausybę – šįkart su siūlymu dvarą perimti savivaldybei ir jame įrengti meno mokyklos dailės skyrių. Vyriausybė, gavusi tokį Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos prašymą, jį išnagrinėti pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms. 
   Aplinkos ministerija rugpjūčio 21 d. parengė išvadą, kad reikia vykdyti teismo sprendimą - griauti vadinamąjį Vijūnėlės „dvarą“ Druskininkuose. Vijūnėlės „dvaro“ išsaugojimas, kaip prašė pastatą perimti norinti Druskininkų savivaldybė, sukeltų prielaidas pažeisti įstatymus ir viešąjį interesą. Tokią nuomonę išsakė Aplinkos ministerija, įvertinusi Druskininkų valdžios prašymą perimti visuomenės reikmėms teismo nurodytą nugriauti Vijūnėlės „dvarą“. Ministerijos kanclerio Armino Mockevičiaus pasirašytame rašte pažymima, kad neteisėtai pastatytu statiniu disponuoti draudžiama, o įsiteisėję teismų sprendimai – visiems privalomi ir turi būti vykdomi. „Druskininkų savivaldybės ir Seimo narių siūlymas perimti ginčo pastatą savivaldybės nuosavybėn sudaro prielaidas Civilinio kodekso pažeidimui, o tai suteiktų pagrindo spręsti dėl imperatyvių įstatymų nuostatų ir viešojo intereso pažeidimo“, – sakoma rašte. Aplinkos ministerijos rašte nurodoma, kad Teisingumo ministerijos pateiktoje nuomonėje irgi pasisakoma, jog šiuo atveju turi būti atsižvelgta į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimą. 
   Tai reiškia, kad nei keli tūkstančiai Vijūnėlės dvaro gelbėtojų surinktų parašų Seimo pirmininkui, nei prašymai, regis, nepadės išsaugoti šio neteisėtai pastatyto namo. Aplinkos ir teisingumo ministerijos įvertino, kad Druskininkų savivaldybės siūlymai Vijūnėlės dvarą perimti visuomenės reikmėms nepagrįsti. Turės būti vykdomas teismų sprendimas – dvaras bus griaunamas.
„Turbūt reikėtų pasakyti, kas po tuo slypi. Tai slypi tai, kad savivaldybė siūlo pati išpirkti už 1,5 ar 1,8 mln. eurų tą pastatą iš to savininko, arba siūlo išpirkti kultūros ministerijai. Tai iš tiesų, tokia verslo praktika neturėtų būti taikoma ir, manome, kad nelegaliai pastatytas statinys, ką priėmė ir visų teismų institucijos, tai turi būti sprendimas vykdomas“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.
   Į šią Aplinkos ministerijos išvadą R.Malinauskas sureagavo savo stiliumi. „Lietuva kaip neteisinė valstybė su dvigubais standartais ir tokie, kaip aplinkos ministro pasisakymai, net nebandant sužinoti situacijos. Man yra didelė gėda už valstybę. Sėkmės“, – rugpjūčio 21 d. kalbėdamas telefonu LRT žiniose pratrūko R. Malinauskas, oficialiai jau dvi savaites, kaip skelbiama jo darbotvarkėje, esantis nedarbingume.
   Nepasiduoti Vijūnėlės dvaro gelbėtojų spaudimui Vyriausybę rugpjūčio pradžioje paragino Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos nariai. „Viešai pateikiama informacija atskleidžia, kad Vijūnėlės dvaro byloje buvo taikytos laikinosios apsaugos priemonės ir pastato statyba buvo sustabdyta (statyba buvo sustabdyta esant 36 proc. baigtumui, - red.p.), tačiau Vijūnėlės dvaras, pažeidžiant teismo taikytas laikinąsias apsaugos priemones, buvo statomas toliau ir užbaigtas. Akivaizdu, jog tokiu atveju visas pasekmes dėl tokio statinio nugriovimo turi prisiimti laikinųjų apsaugos priemonių nepaisę asmenys, - rašte Vyriausybei akcentavo savivaldybės tarybos nariai Antanas Balkė, Karolis Kaklys, Konstantinas Rečkovas ir dr.Juozas Šarkus. - Remiantis aukščiau nurodytomis aplinkybėmis, manytina, kad Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos, vadovaujamos R.Malinausko, kreipimesi pateiktas pasiūlymas savivaldybei išpirkti Vijūnėlės dvarą yra dar vienas bandymas ne tik išvengti teismo sprendimo vykdymo, bet ir pasipelnyti savivaldybės sąskaita, kadangi kreipimesi nurodoma, jog už Vijūnėlės dvarą būtų mokama kaip už pilnai pastatytą statinį (nors tokio statinio statyba buvo sustabdyta). Pažymėtina ir tai, kad kreipimesi nurodomos žalos ir jų dydžiai yra hipotetiniai, niekuo nepagrįsti ir nurodomi visiškai nevertinant aukščiau nurodytų aplinkybių dėl laikinųjų apsaugos priemonių, tokiu būdu siekiant „sutirštinti spalvas“ dėl susidariusios situacijos“.
   Tiek teisingumo, tiek aplinkos ministrai sako nežinantys, kada tiksliai bus griaunamas dvaras, tačiau esą - laukti ilgai nereikės.
„Kada tikrai nepasakysiu, bet kitos pozicijos turėti negalime, kadangi kiekvienoje valstybėje galioja teisės viršenybės principas ir teismo sprendimus reikia vykdyti“, – rugpjūčio 21 d. duodamas interviu LTR žinioms, kalbėjo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
   Premjeras Saulius Skvernelis ne sykį yra sakęs, kad teismo sprendimo turi būti laikomasi ir Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas.

„Druskonio“ inf.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.