Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Dykumos karavanų keliais 

Jono Bilinsko, viešėjusio Jordanijoje su artimaisiais, fotoįspūdžiai

   Kiekvienam, kuris sumanys tiesiai iš Vilniaus aero uosto patekti Jordanijon, druskininkiečio Jono Bilinsko pasakojimas apie kelionę tenlink bei jos fotoįspūdžiai, eksponuojami restorane „Vitaminas B12“, bus itin viliojantys. 
   Daugeliui pažįstamas gamtininkas ir keliauninkas J.Bilinskas, palyginti neseniai „Druskonyje“ išsipasakojęs apie savo kelionę išsinuomotu visureigiu per Amerikos Vakarų pakrantę, praėjusių metų Kalėdas kartu su savo artimaisiais sutiko Jordanijoje, jos sostinėje Amane, dykumose bei senoviniame mieste Petra, išskuobtame uolose. Pagal J.Bilinską būtent dėl šio senovinio miesto, įtraukto į septynių naujųjų pasaulio stebuklų sąrašą, bei dėl Vadi Rumo dykumos kraštovaizdžių verta keliauti į Jordaniją. Nei Raudonosios, nei Negyvosios jūrų pakrantės, nei Mozės kalnas prie Jordano upės nesukėlė Jonui tiek įspūdžių, kiek dykumos kalnai ir smėlynai bei Petros miesto, sugriauto žemės drebėjimo mūsų eros 300-aisiais metais, o po to atrasto tik 19-ame amžiuje, architektūra, iškalta uolose. Į šį didelės apimties unikalų miestą traukia turistai ir iš kaimyninių arabų valstybių, ir iš viso pasaulio. 
   Susimokėję už bilietą lėktuvu į abi puses po 40 eur iš Vilniaus Amaną pasieksite per 4,5 valandas ir iš mūsų žiemos pateksite į + 25 laipsnių šilumą. Keturiems keliauninkams, Jonui, jo žmonai Aldonai, jų dukrai Birutei ir giminaičiui Algiui, nusprendusiems sutikti Kalėdas Jordanijoje, savaitės viešnagė su privalomu tos šalies paso įsigijimu, viešbučių, nakvynės beduinų palapinėje, išsinuomoto visureigio ir kitomis išlaidomis kiekvienam kainavo bemaž 500 eur. Tad tokiai kelionei kiekvienam iš mūsų verta apsispręsti. 
   Milijoniniame gyventojų skaičiumi Amane, išsidėsčiusiame ant 7-ių kalvų, pasiūloma aplankyti senamiesčio liekanas, antrą pagal dydį pasaulyje romėnų amfiteatrą bei istorijos muziejų, turtingą antikos bei romėnų laikmečio paveldu, pvz. sarkofagais ir molinėmis urnomis, gintaro ir šilko kelių, kurie driekėsi per šalį, bei arabų etnografijos eksponatais ir kt. Savotišku atradimu mūsiškiams muziejuje buvo gintaro karolių, žiedų, sagių gausa, t.y. gintaro kelio palikimas. Įvairiausių vulkaninės kilmės uolienų atplaišų ar akmenukų, lygių tarsi stiklas arba šiurkščių kaip pemza, galima prisirinkti dykumų kalnuose, kuriuos keliauninkai aplankė išsinuomotu džipu. Deja, jokių įdomių akmenukų jums iš Jordanijos išsivežti muitininkai neleis, nes tai draudžiama. Belieka gėrėtis dykumų ir išraiškingų uolų deriniais, spalvomis ir atspalviais, vėjo ir lietaus piešinių grožiu. Pasak J.Bilinsko, neatsitiktinai filmai apie Marsą kuriami autentiškoje Vadi Rum dykumos aplinkoje.   Dykumos karavanų kelyje beduinai klajokliai suteikė galimybę pajodinėti pagrindine susisiekimo priemone – kupranugariais, kuri neįpratusiems mūsiškiams nebuvo itin patogi. Jonui buvo juokinga, kai juos lydėjęs beduinas klajoklis už šviesiaplaukę dukrą pasiūlė ne vien tik 20 kupranugarių... Maloniai nuteikia vietinių gyventojų, tiek sėslių jordaniečių, tiek beduinų klajoklių, svetingumas ir vaišingumas, nors jų aplinka, o ypač pakelės ir gatvės, tvarkingumu nepasižymi. Tualetuose teko susizgribti, kam skirti mini dušiukai, kuriuos vietoj popieriaus naudoja vietiniai... 
   Uolose iškaltas Petros miestas – Jordanijos įžymybė, pakerinti rūmais, vienuolynais, pastatais, statulomis, siaurais tarpeklių praėjimais ir erdviomis aikštėmis, laiptuotais takais aukštyn. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.