Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Naujovė mūsų ligoninėje pasiteisino 

Gydytojas traumatologas Andrius Žukauskas su med. slaugytoja Aldona Vengrauskiene operacinėje

   Šiomis dienomis sulaukta įspūdingo momento: klubo sąnarys Druskininkų ligoninėje implantuotas jau 300-ajam pacientui. 

Operuojami visos šalies pacientai 


   2005-ųjų metų gruodį “Druskonyje” pranešėme, kad Druskininkų ligoninėje pirmąsyk atlikta klubo sąnario protezavimo operacija. Atlikęs operaciją traumatologas ortopedas Andrius Žukauskas tąsyk planavo, jog mūsų ligoninėje bus pradėtos planinės stambių sąnarių protezavimo operacijos, kompensuojamos Valstybinių ligonių kasų. Kaip žinia, naujovė pasiteisino. Gauti leidimai įrašyti pacientus į eilę kompensuojamiesiems protezams, o sugedusių sąnarių keitimo operacijos iš esmės įsisavintos. Operuotis sąnarių į Druskininkų ligoninę atvyksta pacientai iš visos Lietuvos. Operuojant naudojami angliški “Biomet” firmos implantai, kokius naudoja ortopedai ir stambiose Vilniaus bei Kauno ligoninėse. Jei pacientas nenori sąnarių protezo laukti bendroje eilėje, jį gali nusipirkti savo lėšomis. Mūsų ligoninėje keičiami ir kelio sąnariai (jau atlikta 20 šio sąnario keitimo operacijų).

300-oji operacija

   “Labai malonu pažymėti, jog Druskininkų ligoninėje neseniai atlikome jau 300 sąnarių endoprotezavimo operacijų, - sako gydytojas traumatologas A.Žukauskas. - Toks skaičius jau garantuoja patirtį, o stambiausios ortopedinės operacijos, atliekamos mūsų ligoninėje, jau nebestebina nei šalies medikų, nei pacientų. Be abejo, tai itin pagerino Druskininkų ligoninės įvaizdį Lietuvoje. Dera priminti, jog šią idėją pradėjome puoselėti su šviesios atminties gydytoju Romualdu Kondrotu 2003 metais. Buvo pateikti dokumentai Druskininkų ligoninei akredituoti sąnarių pakeitimo operacijoms. Gavę leidimus, pradėjome nuo pusinių endoprotezų. Tuomet pavienėms operacijoms atlikti atsiveždavau asmeniškai pasiskolintą iš Vilniaus ligoninės stacionaro brangų instrumentą - kaulinį pjūklą. Pirmojo pusinio endoprotezo operaciją atlikome senosiose ligoninės patalpose, vadinamajame „koridoriuje“, kur buvo įrengta laikina operacinė. Operuodavau vieną dieną per savaitę. Ilgainiui tokių operacijų daugėjo. Gavome leidimą implantuoti pilnus, t.y. totalinius endoprotezus. Pradėjome operuoti po vieną ligonį per 1-2 savaites. Tai buvo visiems didelis krūvis. Šiuo metu įprasta atlikti po 4-ias pilno endoprotezavimo operacijas per savaitę. Pernai per visus metus atlikome 118 totalinių endoprotezavimo operacijų. Tai iškalbingas rezultatas, pareikalavęs daug viso medikų kolektyvo jėgų. Ypatingai norėčiau išskirti operacinės med. slaugytoją Aldoną Vengrauskienę, meiliai vadinamą „Aldute-mamyte“. Tik ji pati gali papasakoti, kiek ryžto, darbo ir nervų reikėjo pirmosioms tokios apimties operacijoms. 
   Labai kvalifikuotai endoprotezavimo operacijoms “instrumentuoja” Jūratė Grėbliūnienė ir Aušra Kristinienė. Visą daugialypį instrumentų ir endoprotezų dalių ūkį „veža“ operacinės vyr. slaugytoja Alma Kasabuckienė. Dėkoju Chirurginio skyriaus kolegoms, med. slaugytojoms, jų padėjėjoms, gydytojams anesteziologams, anestezistėms, Reanimacijos ir reabilitacijos skyrių personalui, laboratorijai, Rentgeno ir Priėmimo skyriams, visus bendradarbius sveikindamas su 300-ąja endoprotezavimo operacija Druskininkų ligoninėje. Tai visų mūsų bendro darbo puikus rezultatas!”. 

“Druskonio” inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Langai ir durys


Viešbučiai visame pasaulyje. Clever-hotels.com Siūlome viešbučius Maljorke ir
  Automobilių nuoma

Langai


© 1997-2010 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.