Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Sportas
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Įtarimai dėl pradangintų pinigų

Valdo Kuzabavičiaus namas Mizarų gatvėje parduodamas varžytynėse

   Teismo laukia buvęs kurorto politikas, 45 metų Valdas Kuzabavičius. Pirmosios Druskininkų miesto tarybos narys, dirbęs 1990-1995 m. kadencijoje, turi nemalonumų dėl pradangintų stambių sumų. 

   Iš Alytaus kilęs Valdas Kuzabavičius Druskininkuose turi nemažai pažįstamų ir bičiulių. Teisės studijas baigęs vyras įsidarbino tardytoju tuometinėje kurorto milicijoje. Netrukus V.Kuzabavičius sėdo į politikos valtį ir sėkmingai išplaukė į didžiuosius vandenis. Praleidęs ketverius metus Druskininkų miesto tarybos nario kėdėje ir ją palikęs iki kadencijos pabaigos likus metams, vyras valstybės tarnautojo karjerą tęsė gimtajame Alytuje. Daugiau kaip metus – nuo 1994 m. sausio iki 1995 m. balandžio jis dirbo Alytaus meru. Vėliau teisininko išsilavinimą turintis V.Kuzabavičius pasuko į verslą ir šiuo metu pats turi didelių nemalonumų su teisėsauga.
   Kaip praneša „Lietuvos rytas“, V.Kuzabavičius įtariamas apmulkinęs Šiaulių garbės pilietį, žinomos bendrovės „Šiaulių plento grupė” vadovą Alfonsą Armalą. Šis verslininkas su buvusiu Alytaus miesto vadovu ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai” valdybos pirmininku V.Kuzabavičiumi susipažino 2007-aisiais per Šiaulių eksmero Kazimiero Šavinio jubiliejaus puotą. Kai svečiai jau buvo įsilinksminę, V.Kuzabavičius pasiūlė A.Armalui pelningai investuoti pinigus į statybų projektą – tvirtino, kad Kaune, T.Masiulio gatvėje, savo sklype, statys prekybos centrą. V.Kuzabavičiaus sumanymai atrodė rimti – jau per kitą susitikimą Vilniuje jis parodė planuojamo statyti namo projektą ir tvirtino, kad bus galima gerai ir greitai uždirbti.

Pinigai mįslingai dingo

   Po kelių dienų A.Armalas į V.Kuzabavičiaus sąskaitą pervedė 4 milijonus litų. Tačiau pinigus gavęs V.Kuzabavičius, atrodo, netgi nebandė pradėti statybų. Po kurio laiko jis savo kreditoriui pareiškė, kad projektas žlugo, o pinigų grąžinti negalįs, nes jie pradingo. Kai šia istorija pradėjo domėtis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai, paaiškėjo, kad nuo V.Kuzabavičiaus nukentėjo ir daugiau žmonių. Pasirodo, jis iš privačių asmenų skolinosi dideles sumas ir žadėjo pelningai jas investuoti. Bet vėliau pareikšdavo, kad verslas žlugo. Ikiteisminį tyrimą pradėję pareigūnai dabar aiškinasi, kur dingo iš A.Armalo ir kitų asmenų pasiskolinti pinigai. Pavyko nustatyti, kad didelės sumos buvo konvertuojamos į užsienio valiutą ir pervedamos į neapmokestinamųjų įmonių sąskaitas. Neatmetama, kad V.Kuzabavičius galėjo pervesti pinigus į Braziliją, Egiptą ir kitas tolimas šalis. Pastaruoju metu įtariamasis beveik nebūdavo Lietuvoje, didžiąją laiko dalį praleisdavo užsienyje.

Pirko meno kūrinius

   Maždaug tuo pat metu, kai V.Kuzabavičius ėmė pinigus iš privačių asmenų, buvo pradėta pumpuoti pinigus ir iš jo įmonių. Ypač apsukriai buvo gryninamos dabar jau bankrutavusios V.Kuzabavičiaus statybų bendrovės RVK lėšos. Prieš pat savo bankrotą kone 200 tūkst. litų bendrovė pervedė savo darbuotojų giminaičiams už du paveikslus – Eugenijaus Varkulevičiaus „Abstrakti kompozicija” ir nežinomo autoriaus „Puokštė tamsos fone”. Įtarimą pareigūnams sukėlė didelė paveikslų pirkimo kaina. Tyrėjai kreipėsi į Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus specialistus. Jie nustatė, kad E.Varkulevičiaus paveikslas daugiausia gali kainuoti 8 tūkstančius litų. Tuo tarpu nežinomo autoriaus „Puokštė tamsos fone”, ekspertų nuomone, verta 100 litų. Tik dėl paveikslo rėmų šis pirkinys buvo įvertintas 500 litų. Apklausiant kai kuriuos liudytojus paaiškėjo, kad šie paveikslai jau nuo senų laikų kabėjo bendrovės biure. Bet prireikus grynųjų pinigų buvo sugalvota įforminti pirkimą iš darbuotojų giminaičių. Panašiai per buvusią RVK finansų direktorę buvo išgryninta dar 90 tūkstančių litų. Tiek pinigų buvo sumokėta šiai darbuotojai už atliktą kelių puslapių rinkos tyrimą, neva padedantį nustatyti RVK statomo daugiabučio namo butų rinkos kainas.

Dangstėsi medikų pažyma

   Nors V.Kuzabavičiaus kaltės įrodymus pareigūnai surinko jau seniai, ilgai nepavyko jam pateikti įtarimų. Kai FNTT tyrėjai bandydavo iškviesti V.Kuzabavičių į apklausą, jis vis atsiųsdavo vienos Kauno poliklinikos pažymą, kad sunkiai serga ir privalo gulėti lovoje.
   Pareigūnams kilo įtarimų, kad V.Kuzabavičius simuliuoja ligą. Jie nusprendė užsukti į Kaune esantį vienos šio vyriškio bendrovės biurą. Ten įtariamasis, kuris neatrodė sergantis, ir buvo užtiktas. Tą pačią dieną jam pateikti įtarimai ir paskirta kardomoji priemonė – paimti asmens tapatybės dokumentai.

Namą bandoma parduoti iš varžytynių

   V.Kuzabavičiui ramybės neduoda ne tik teisėsaugininkai, bet ir bankininkai. Jau beveik metai, kai antstoliai iš varžytynių nesėkmingai bando parduoti Druskininkuose, Mizarų gatvėje, esantį jo namą. Vienam šalies bankų šį 335 kvadratinių metrų namą V.Kuzabavičius yra įkeitęs už 5,3 milijono litų. Jau įvyko kelios varžytynės, pastato kaina buvo sumažinta iki 380 tūkstančių litų, tačiau niekas taip ir nenupirko. Nors ir buvo atsiradę keli pirkėjai, antstolė negalėjo aprodyti šio namo, nes jai niekaip nepavykdavo iš savininko gauti raktų. Pats V.Kuzabavičius taip pat nieko nesutiko įleisti į vidų. Vienam pirkėjui jis esą pareiškė, kad buvo svarbu gauti gerą paskolą, o dabar namas nebedomina. 

„Druskonio“ inf.

 

  Policijos telefonu 02 jau atsiliepia bendras pagalbos
  centras
   Gruodžio pradžioje pradėjo veikti Bendras pagalbos centro Alytaus skyriaus telefonas. 
   Nuo šiol į policijos pagalbos besišaukiančių druskininkiečių skambučius atsiliepia nebe Druskininkų policijos komisariato, o Bendrojo pagalbos centro (BPC) Alytaus skyriaus budėtojai. Jie informaciją iš karto nukreipia pagal paskirtį, t.y. tiesiai į Druskininkų policijos komisariatą. 
   Kurorto PK viršininkas Alvydas Jurgelevičius tikina, kad permainos – tik į naudą. „Svarbu, kad surinkęs telefono numerį 02 ar 112 ir išgirdęs žodžius „Alytaus skyrius“, žmogus nepasimestų ir nepadėtų ragelio. BPC Alytaus skyriaus budėtojai visą informaciją mums operatyviai perduos skaitmeniniu ryšiu, kuris mūsų teritorijoje yra puikus, - tikina A.Jurgelevičius.- Mūsų darbuotojams nuo šiol nebereikia dirbti telefono ryšininkais. Budinčioje dalyje sėdėję pareigūnai dabar dirba savo tiesioginį darbą mieste, atsirado papildomas ekipažas. BPC palengvins Druskininkų pareigūnų darbą, - padidės mūsų veiklos operatyvumas“. 
   Bendruoju pagalbos centro Alytaus skyriaus darbuotojai šiuo metu atsiliepia į Alytaus miesto ir rajono bei Druskininkų savivaldybės gyventojų skambučius. Artimiausiu metu BPC priims Lazdijų bei Varėnos rajonų gyventojų skambučius.

„Druskonio“ inf.

 

  Policijos žinios 
AVARIJA
Gruodžio 10 d., 14.21val., M. K. Čiurlionio g., ties pastatu Nr.75, 20-mečio R.V. vairuojamas automobilis Audi A8 partrenkė staiga į kelio važiuojamąją dalį įbėgusią 11 metų G.R. Gruodžio 11 d., apie 23.50 val., važiuodamas Alytuje nereguliuojamoje sankryžoje 26 metų druskininkietis A.Ž. automobiliu VW Golf įvažiavo iš šalutinės gatvės, kur nepraleido pagrindine gatve važiuojančio alytiškio BMW 316. Avarijos metu nukentėjo automobilio BMW 316 keleivis G. P., kuriam ligoninėje buvo nustatyta kaktos srities pjautinė žaizda bei girtumas. 

SUGADINO
Gruodžio 10 d. Vytauto g., prie parduotuvės „Norfa“, nepažįstamas jaunuolis sulankstė D.M. automobilio MB kairės pusės galines dureles. 

PIRATAS 
Pranešama, jog 43 metų A.B. platino piratinę produkciją, pažeidžiant Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, numatantį, kad bet koks kūrinio originalo ar jo kopijų panaudojimas be autoriaus ar jo teisių perėmėjo leidimo yra laikomas neteisėtu. Gruodžio 11 d. iš Gariūnų turgavietės į UAB “Malonė“ turgavietę jis neteisėtai atsigabeno 772 vnt. laikmenų su neteisėtais intelektinės nuosavybės objektais, t.y. CD ir DVD su įrašais MP3 formatu, neatitinkančiais reikalavimų, ir juos gruodžio 11 d. pardavinėjo mūsų turguje. Jo atstovas, šių piratinių diskų platintojas, druskininkietis L.V. už 45 Lt pardavė tris vaizdo kompaktines plokšteles su neteisėtais įrašais: ,,Chroniki Reicha“, „Tanki ubicy“ ir kt. A.B., komercijos tikslais neteisėtai gabenęs, laikęs ir už tam tikrą pinigų sumą per liudytoją L.V. pardavinėjęs 772 vnt. piratinius diskus, padarė nusikalstamą veiką, numatytą BK 192 str. 1 d.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Langai ir durys


Viešbučiai visame pasaulyje. Clever-hotels.com Siūlome viešbučius Maljorke ir
  Automobilių nuoma

Langai


© 1997-2010 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.