Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Geriausias Lietuvos rankininkas

Rankinio legionierius A.Vaškevičius, žaidęs Lietuvos, Vengrijos, Austrijos komandose, šiuo metu apsistojęs Šveicarijoje


A.Vaškevičius su sūnumi Audriumi ir dukra Aiste 2002 metais, kai vaikai dar buvo maži


Sausio 8 d. A.Vaškevičiui įteiktas geriausio Lietuvos rankininko prizas

Nors druskininkietis A.Vaškevičius savo meistriškumą demonstruoja Europos rankinio klubuose, visuomet atstovauja Lietuvos rinktinei

Kitas garsus Druskininkų - rankinio vartininkų sostinės - ugdytinis Almantas Savonis jau daug metų atstovauja Vokietijos Dusseldorfo rankinio klubui. Prieš tai jis gynė Kauno “Granito”, Kroatijos, Vokietijos, Ispanijos komandų vartus. Draugiškose Lietuvos ir Baltarusijos rungtynėse sausio 10 d. jis buvo pripažintas geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju
                          ELTOS nuotr.

   Pirmąkart surengtuose geriausio šalies rankininko rinkimuose geriausiu 2009 metų Lietuvos rankininku išrinktas iš Druskininkų kilęs vartininkas Arūnas Vaškevičius, šiuo metu žaidžiantis Šveicarijos „ZMC Amicitia Zurich“ klubo komandoje. 

Surinko daugiausiai balsų 


   Lietuvos rinktinės vartininkas, 35-erių metų A.Vaškevičius, anot šalies rankinio federacijos, daug metų savo pozicijoje žaidžia stabiliai tiek Lietuvos rinktinėje, tiek užsienio klubų komandose. Apie pajėgius mūsų rinktinės vartininkus, taip pat ir kitą druskininkietį 40-ies metų Almantą Savonį, jau daugelį metų ginantį pajėgios Dusseldorfo Vokietijoje komandos vartus, užsiminė Lietuvos vyrų rankinio nacionalinės rinktinės vyr. treneris G.Savukynas.
   Geriausias Lietuvos rankininkas A.Vaškevičius apdovanotas sausio 8-ąją Kūno kultūros ir sporto departamente Vilniuje surengtoje specialioje spaudos konferencijoje. Jis šiuose rinkimuose surinko 2684 balsus (25,6 proc.dalyvių). „Esu pamalonintas tokio įvertinimo. Ačiū gerbėjams, kurie balsavo už mane“, - atsiimdamas geriausio šalies rankininko prizą, kalbėjo A. Vaškevičius. 
   Į šiuos rinkimus Lietuvos rankinio federacija atrinko 16 pajėgiausių šalies rankininkų, kurie žaidžia mūsų šalies ir užsienio klubuose. Rinkimuose dalyvavo daugiau nei 10 tūkst. balsuotojų. 

Apie šeimą ir karjerą 

   Apie rankinio legionierius iš Druskininkų A.Vaškevičių ir A.Savonį “Druskonis” išsamiai rašė prieš kelerius metus, kuomet Arūnas atstovavo Austrijos čempionei “Bregenz” komandai, o Almantas tam pačiam Dusseldorfo klubui. Arūnas tuomet pasakojo apie savo šeimą, apsistojusią kartu su juo, sūnų Audrių ir dukrą Aistę, žmoną Astą, su kuria gyveno tame pačiame daugiabutyje Merkinės g.6, lankė tą patį Druskininkų vaikų darželį, tais pačiais metais baigė “Ryto” gimnaziją, drauge studijavo Kaune. Kalbinome Arūno tėvus Vilių ir Stanislavą Vaškevičius, pirmąjį jo trenerį Romą Zautrą, kurie apie geriausią Lietuvos rinktinės vartininką atsiliepė kaip apie darbštų, fiziškai stiprų, kantrų, ramų ir užsispyrusį, tarptautinių sporto aukštumų pasiekusį būtent darbo ir atkaklumo dėka. Arūno tėtis Vilius, savo jaunystės laikais taip pat aktyviai sportavęs, sakė, jog rankinis sūnui – ir hobis, ir duona. A.Vaškevičius – žinomas Europoje rankinio vartininkas, žaidęs daugkartinėje šalies čempionėje “Granito” komandoje, Vengrijos čempionėje “Dunaferr” komandoje. ” Žinomas Lietuvoje rankinio treneris R.Zautra į “Druskonio” klausimą, kodėl Druskininkai šalies žiniasklaidoje dažnai įvardijami kaip gabių šalies rankinio vartininkų sostinė, atsakė, jog gabius rankiniui vaikinus atrinkdavęs pagal profesinę intuiciją ir visąlaik juos mokydavęs ne vien tik laikyt kamuolį, bet ir stovėt vartuose, nes geras vartininkas – pusė komandos.

Ruošiasi atrankos turnyrui 

   Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, į kurią pakviesti ir A.Vaškevičius, ir A.Savonis, sausio 15-17 d. Turkijoje dalyvaus 2011 m. pasaulio čempionato Europos zonos 7 grupės atrankos turnyre, kur dėl vienintelio kelialapio į 2-ąjį atrankos etapą kovos su Turkijos ir Makedonijos komandomis.
   2011 m. pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvaus 23 komandos, suskirstytos į 7-ias grupes. Į kitą atrankos etapą - atkrintamąsias varžybas - pateks tik grupių nugalėtojos. Pirmasis mūsų komandos išbandymas buvo sausio 10-ąją įvykusios draugiškos rungtynės su Baltarusijos nacionaline komanda, kuri irgi ruošiasi pasaulio čempionato atrankos varžyboms. Jas Minske laimėjo 30:24 Lietuvos nacionalinė vyrų rankinio rinktinė. Varžybų 1-ąjį kėlinį vartus gynė A. Savonis, o 2-ojo pradžioje jį pakeitė A.Vaškevičius, kuris atrėmė 7 m baudinį. Abu druskininkiečiai, Lietuvos rinktinės vartininkai iš viso atmušė 30 metimų, o A. Savonis buvo pripažintas geriausiu mūsų rinktinės žaidėju. Pastarojo pirmasis treneris buvo gerai žinomas Druskininkuose treneris Antanas Andrijauskas. Druskininkų bendruomenė gali didžiuotis, kad ir Arūnui, ir Almantui atstovavimas Lietuvos rinktinei yra garbės ir patriotizmo reikalas, nors abu jie pragyvenimui užsidirba rungtyniaudami užsienio klubuose. 
   Kaip žinia, 2011 m. pasaulio vyrų rankinio čempionatas vyks Švedijoje. Finaliniame planetos pirmenybių etape dalyvaus 24 komandos, tarp jų - 14 iš Europos. Lietuvos vyrų rinktinė planetos pirmenybių finaliniame etape dalyvavo vieną kartą - 1997 m. Japonijoje. 

“Druskonio” inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Langai ir durys


Viešbučiai visame pasaulyje. Clever-hotels.com Siūlome viešbučius Maljorke ir
  Automobilių nuoma

Langai


© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.