Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Mūsų Gustas gyvena viltimi

Ir nuo mūsų, druskininkiečių, priklauso, ar vieciūniškis Gustukas prisikels naujam gyvenimui

   Šįmetinėje kalėdinėje TV3 “Išsipildymo akcijoje” buvo parodytas jaudinantis pasakojimas apie mūsų bendruomenės narį, 2,5 metų vieciūniškį Gustą Lukšį, kuris laukia sudėtingos organų persodinimo operacijos. 


Kelyje pasveikti – daug nežinios 

   Viečiūnuose gyvenanti 3-ijų vaikų mama Vilma Lukšienė niekad nebuvo praradusi vilties, jog sūnus Gustas gyvens su donoro kepenimis ir inkstais. Nors kelias iki vilties išsipildymo – ilgas ir pilnas nežinios, o dabartis – 12,5 valandų kasdieninės peritoninės dializės, kuri, panašiai kaip inkstai, išvalo Gustuko kraują, ištraukia skysčius. Dializę atlieka pati mama, kasdien sūnų prijungdama prie tam skirto aparato. “Aš ne medikė, aš tiesiog mama”, - atsako Vilma į naivų “Druskonio” klausimą, kaip išmoko atlikti sudėtingą dializės procedūrą. Gustukas taipogi jau įprato kasdien gultis šalia dializės aparato, nors jo bendraamžiai tuo metu, pusę dienos, “kalbasi su žaislais”. Mažasis vieciūniškis, besimaitinantis pagal labai griežtą dietą, nežino vaisių ir sulčių skonio, nes jų negali skanauti. Jis niekad nesimaudęs vonioje ir neplaukiojęs, nes tai jam užginta. “Kai pasveiks, pirmiausia aš jį išmaudysiu, kad patirtų vandens malonę”, - sako mama, sūnų tegalinti prausti tik po dušu. 

Reikia persodinti inkstus ir kepenis 


   Kai Gustui suėjo 4 mėnesiai, jis tapo irzlus, prastai valgė ir miegojo. Mama pamanė, kad tai dėl dygstančių dantukų, tačiau, kai vaikas ėmė vemti ir viduriuoti, jie pasirodė Druskininkų medikams. Šie nusiuntė į Vilnių. O čia kaip perkūnas iš giedro dangaus nuskambėjo diagnozė, apie kurią patys gydytojai buvo skaitę tik knygose. Oksalozė – kepenys negamina fermento, kuris pasisavintų kalcį. Jis virsta netirpia druska, kuri kaupiasi organizme ir sutrikdo organų veiklą. Gustuko sveikata vis prastėja: neveikia inkstai, retėja kaulai, nyksta raudonieji kraujo kūneliai, silpsta akys... Tai paveldėta genetinė liga, kuri pasireiškia nuo gimimo iki 25 metų. Dažniausiai abu tėvai turi šį mutavusį geną. Tokie atvejai užfiksuojami vidutiniškai vienam iš 3 milijonų žmonių. Todėl, kad ir kaip mama norėtų padėti vaikui, pačios Vilmos inkstai mažajam ligoniukui netinka. Jam reikia persodinti ne tik inkstus, bet ir kepenis.

Derybos su klinikomis 

   Didžiausias tokių ligonių priešas – laikas. Organų transplantacijos reikia laukti eilėje. Staiga atsiradęs donoras gali sustiprinti viltį susigrąžinti gyvenimą. Be to, Gustukui reikalingos sudėtingos kepenų ir inkstų transplantacijos operacijos Lietuvoje nedaromos. Vokietijos sostinės Berlyno klinikose V.Lukšienei patarė kreiptis į Hanoverio klinikas, kur inkstų ir kepenų persodinimo operacijos daromos apie 15 metų. Yra ir kita galimybė - kepenų ląstelių persodinimas, kuris atliekamas Briuselio klinikose. Šiuo metu mama derasi tiek su viena, tiek su kita klinika. Kada ten išvyks, dar nežinia, gal netrukus, o gal po metų. 
   „Baisiausia, kad vaikas gali numirti vien dėl to, kad pristigta staiga prisireikusių didelių pinigų“, – sako „Gyvasties“ prezidentė Ugnė Šakūnienė, dėl tokių mažųjų ligoniukų atidariusi specialią sąskaitą, kad staiga donorą gavusios šeimos galėtų pasinaudoti jiems suteiktu nauju gyvenimu. Jei ligonių kasos apmokėtų operaciją, visa kita tėvai vis tiek turi apmokėti patys.   Pragyvenimas, reabilitacija, papildomos procedūros, kelionė... Dėl to sergančių vaikų tėvams viskas dar pabrangsta. 

Kad atgautų gyvenimą 

   Gustuko mama Vilma tikisi, kad operacijas Hanoverio arba Briuselio klinikose kompensuos ligonių kasos, nes vien kepenis persodinti kainuotų 67 tūkst. EUR. O kur dar pragyvenimas, vaistai, mokesčiai... Papildomos išlaidos dėl tokių operacijų tėvams gali kainuoti įvairiai –10 tūkst. Lt ir daugiau.
   „Tėvams skaudžiausia, kai jie negali padėti kenčiančiam vaikui. O jei dar pinigai nelyja iš dangaus. Šeimos yra labai įvairios. Ir bedarbiai, ir sunkiai gyvenantys. Bankas paskolų neduoda, tai žmonės ima jas ne savo vardu. Arba bando skolintis iš pažįstamų. Labai padeda su panašiomis bėdomis susidūrę bendraminčiai. Nes pati tą patyrusi mama supranta skausmą“, – sako Ugnė, pridūrusi, jog tokių ligoniukų kaip Gustas visoje Lietuvoje yra penki. Kad jie galėtų atgauti gyvenimą, jiems reikia mūsų visų pagalbos. Mūsų visų kalėdinio stebuklo. Jis dalinai įvyko, kuomet „Išsipildymo akcijoje 2009“ 10-čiai ypatingų istorijų herojams vaikams, psichologinei programai „Galimybė gyventi geriau“ ir vaikų globos namų auklėtinių buičiai gerinti buvo paaukota daugiau nei 2 mln. Lt. V.Lukšienė savo ir Gustuko vardu dėkoja visiems paaukojusiems. Taipogi už nuoširdžią pagalbą jie yra itin dėkingi Vieciūnų seniūnijos socialinei darbuotojai Irenai Valentukevičienei, kurios rūpestį nuolat jaučia.

Bendruomenės kilnus tikslas 


   Matematiškai skaičiuojant, Gustukui tektų “Išsipildymo akcijoje” paaukotos sumos - vienos dešimtosios šeštoji dalis. Tai nėra daug, apibendrinus inkstų ir kepenų transplantacijos operacijų, kelionės, gyvenimo užsienyje, papildomų procedūrų ir kitas išlaidas. Todėl kilniam tikslui – padėti Gustui – privalu vienytis mūsų Druskininkų bendruomenei, nes mažasis transplantacijos pacientas yra mūsų visų kaimynas, artimas mums tiek bendru buvimu, tiek liudijimu, kiek mes galime padėti vieni kitiems, ypač savo bendruomenės vaikams. 
   Padėkime Gustukui, paaukodami pinigėlių jo operacijoms ir juos pervesdami į Vilmos Lukšienės sąskaitą Swedbanke: LT447300010003657813. 

“Druskonio” inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Langai ir durys


Viešbučiai visame pasaulyje. Clever-hotels.com Siūlome viešbučius Maljorke ir
  Automobilių nuoma

Langai


© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.