Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Sportas
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Suaugusieji sugrįžo į mokyklą

Mokytojų senjorų “Bičiulių” klubo pirmininkė E.Žaldokienė pristato buvusių mokytojų rankdarbių parodą

Silvija SAVUKYNAITĖ 

   Projekto „Drąsinkime ateitį“, kuriame dalyvauja 800 Lietuvos mokyklų, koordinatoriai vasario 23-27 d. visas dalyvaujančias projekte mokyklas pakvietė dalyvauti akcijoje „Sugrįžk į mokyklą“, kurios pagrindinis tikslas- skatinti mokyklos ir įvairių visuomenės grupių atstovų aktyvų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Varžybas laimėjo tėvai 


   „Atgimimo“ vidurinė mokykla atsiliepė į šį kvietimą ir pakvietė sugrįžti į mokyklą mokinių tėvus, miesto verslininkus, buvusius mokyklos mokytojus, kaimynus.
   Visą savaitę mokykloje vyko įvairūs renginiai. Pirmadienį 6d klasės mokiniai kūrė kvietimus kaimynams ir miesto bendruomenei, juose ragino nebijoti sugrįžti į mokyklą, prisiminti savo mokyklinius metus, pabendrauti su mokiniais ir mokytojais neformalioje aplinkoje. Vyresnieji kūrė skelbimus, kviečiančius apsilankyti savaitės renginiuose, ir ruošėsi vakaro renginiui - sportinėms varžyboms. Į stalo teniso ir krepšinio varžybas susirinko tėvai, mokytojai ir mokiniai. Pirmiausia vyko stalo teniso varžybos, kuriose vikresni pasirodė tėvai. Jie sėkmingai nurungė ir mokinius, ir mokytojus. Po to mokyklos sporto salėje vyko draugiškos krepšinio varžybos tarp 10a klasės mokinių ir komandos, kurią sudarė mokinių tėvai, vyresnieji broliai ir mokytojai. Garsioji sporto klasės komanda ( 10 a kl.) tikėjosi pergalės, bet po įtemptos kovos rezultatu 66:65 varžybas laimėjo tėvai. Po varžybų komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais, o tėveliai tvirtino, kad tokių varžybų seniai reikėjo ir kad norėtų ateityje dar parungtyniauti su savo vaikais.

Verslininkų pamokos 

   Vasario 24 d. mokykloje vyko linksma Užgavėnių šventė. Žiemą iš kiemo varė ir mokiniai, ir mokytojai, tapę čigonais, ubagais, žydais ir kitais personažais. Visi šoko, dainavo, valgė blynus ir saldainius, o paskui sudegino Morę. Patys mažiausieji mokiniai surengė teatralizuotą Užgavėnių pasirodymą su pagrindinių šventės herojų Lašininio ir Kanapinio kova. Po šventės persirengėliai kaip senais laikais apsuko ratą aplink mokyklą arklių kinkiniu.
   Verslo dienų metu, vasario 25-26 d., mokykloje svečiavosi trys žinomi Druskininkų verslininkai: Albertas Katilovskis, UAB „Dzūkijos Arnika“ direktorius, Valdas Adomavičius, UAB „Eja“ direktorius, Vytautas Pankevičius, IĮ „Roma“ direktorius. Susitikimuose, 8-12 kasių mokinių netradicinėse pamokose, svečiai papasakojo, koks turi būti verslininkas, pasidalijo patarimais apie verslą, pateikė įdomių pavyzdžių apie žinomų pasaulyje verslininkų darbą. Visi svečiai akcentavo, kad sėkmingas verslas priklauso ne tik nuo savininko, bet ir nuo įmonėje dirbančių žmonių, o sėkmingą idėjų įgyvendinimą lemia komandinis darbas. Taip pat jie pabrėžė, kad labai svarbu turėti idėją, daryti tai, kas tau patinka, kad darbas būtų tartum hobis. Mokiniai daug sužinojo apie verslą, jo privalumus, iškylančius sunkumus. Galbūt kai kuriuos mokinius netradicinės verslo pamokos paskatino pagalvoti apie verslą, ir jau dabar jie turi idėjų, kurias mėgins įgyvendinti ateityje.

Senjorų rankdarbiai 

   Vasario 26-ąją vyko susitikimas su mokykloje jau nebedirbančiais vyresnio amžiaus mokytojais. Mokykloje jau ketvirti metai veikia mokytojų senjorų klubas „Bičiuliai“, kuriam vadovauja mokytoja R.Mikalčienė. Mokytojai kartu rengia šventes, keliauja, dalyvauja mokyklos renginiuose, bet ši diena buvo kitokia. Jau nuo ryto mokiniai galėjo apžiūrėti turtingą vyresniojo amžiaus mokytojų rankdarbių parodą: V.Savilionio dirbinius iš vytelių, A.Maračinskienės, V.Gavelienės, R.Gvazdaitienės siuvinius, nėrinius, mezginius. Netradicinėse šaškių-šachmatų varžybose dalyvavo kūno kultūros mokytojai, mokiniai ir, žinoma, „Bičiulių“ klubo narės E. Rapkauskienė ir D.Čepanauskienė. Po varžybų mokytoja R. Mikalčienė trumpai papasakojo apie mokytojų klubo „Bičiuliai“ veiklą. Klubo narius pristatė klubo pirmininkė E.Žaldokienė, kalbėjo ilgametis mokyklos direktorius V.Bazys, lietuvių kalbos mokytoja, Druskininkų garbės pilietė E.Kvaraciejienė, darbo metus mokykloje prisiminė mokytoja R.Gvazdaitienė, buvęs direktoriaus pavaduotojas V. Savilionis. 

Atsiprašė kaimynų 

   Penktadienio vakarą, susirinkus žiūrovams - kaimynams, mokytojams, mokiniams, - prasidėjo baigiamasis akcijos renginys- koncertas „Pabūkim kartu“. Šia proga mokyklos direktorė D. Časienė, apibendrindama savaitės renginius, ragino dažniau bendrauti ir bendradarbiauti, ugdyti savitarpio supratimą, o artimiausių kaimynų atsiprašyti už nemokinišką elgesį prie namų ir laiptinių, atsiprašyti, kad ne visada pasisveikiname, nemandagiai elgiamės gatvėje, mokykloje, klasėje. Atsiprašymo koncerte kaimynams ir tėvams dainavo dešimtokai Justinas, Viltė, Karolis, mišrusis ansamblis. Smagiai šoko vienuoliktokai ir dvyliktokai. Salėje tvyrojo gera nuotaika. Nors svečių susirinko ne tiek daug, bet tie, kurie sugrįžo į mokyklą, buvo labai laimingi. Pasak susirinkusiųjų, tokį mokinių atsiprašymą ir specialiai jiems parengtą koncertą jie išgirdo pirmą kartą. 


Buvusi mokytoja D.Čepanauskienė su mokiniais žaidė šachmatais


Mokiniai aplink mokyklą pasivažinėjo rogėmis


Kaimynų atsiprašymo koncerte dainuoja Justinas ir Karolis

 

  Paskutinė proga gerai prisivalgytiJulija VILKAITĖ 

   Vasario 24-ąją triukšmingai žiemą vijo ir „Ryto“ gimnazistai su „Racilukais“. Visas Druskininkų Senamiestis skambėjo nuo jų liaudies muzikos. O kaipgi žiema galėjo neišsigąsti mūsų, persirengėlių: velniukų, žydukų, klastingų čigonkų? Nors Kanapinio ir Lašininio kovos buvo apylygės, pergalę visgi išplėšė Kanapinis. Sudeginę Morę ligi soties prisikirtom blynų ir karštos arbatos, nes tai buvo paskutinė proga gerai prisivalgyti – po Užgavėnių prasideda rimties, susikaupimo, išsivalymo laikotarpis – Gavėnia.

 

  „Pykšt pokšt – tu negyvas“Karolina MIŠKINYTĖ

   Vasario 23 d. „Ryto“ gimnaziją aplankė Varėnos „Ryto“ vid. mokyklos „Teatriukas“, atvežęs neseniai pagal W.Mastrosimone knygą sukurtą spektaklį „Pykšt pokšt – tu negyvas”. 
   Pilna salė susibūrė pažiūrėti unikalaus spektaklio, puikiai atspindinčio aktualias jaunimo problemas. Tai spektaklis apie jaunuolį maištautoją, geroje šeimoje gyvenantį 17-os metų vienturtį vaikiną, kuris konfliktuoja su visa aplinka: draugais, mokytojais, tėvais, siekia pranokti visus ir būti išskirtine asmenybe. Tokius savo planus jaunuolis bando įgyvendinti kovodamas žodžiais ir drąsiomis replikomis. Vėliau ketina įrodyti savo „vyriškumą“ ginklu, tačiau skubotai pridaro daugybę neištaisomų klaidų, nužudydamas tai, kas po ranka pasitaiko, net ir mylimus žmones. Po to gailisi, bet jau per vėlu...
   Atidūs „Ryto“ gimnazistai turėjo galimybę pamąstyti apie kiekvieno žmogaus gyvybės vertę ir suvokti, kad nereikšmingos kasdieniškos problemos dažnai būna perdėtos. 
   Už renginį dėkojame „Ryto“ gimnazijos trečiokui Modestui Jančiuliui, kuris, bendraudamas su Varėnos moksleiviais, sugalvojo pasikviesti draugus iš kaimyninio miesto.

 

  Tituluota “Žynė” 

Gintarė PUGAČIAUSKAITĖ 

   Jau trylika metų vyksta respublikinis „Žynio“ konkursas, kur pasitikrinti savo žinias ir gebėjimus suvažiuoja mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Dėl šalies Žynio titulo šiemet Radviliškyje varžėsi ir „Ryto“ 18-metė gimnazistė Simona Šilkauskaitė (nuotr.). Jai Vasario 16-oji buvo ne tik tautos, bet ir asmeninė pergalė – mokinė respublikiniame konkurse iškovojo 2-ąją vietą. Pakalbinta Simonos auklėtoja Ramutė Janulevičienė papasakojo: ,, Su Simona kaip klasės auklėtoja bendrauju jau treti metai. Pirmiausia ją pažinau kaip labai gerą mokinę - mokosi vienais dešimtukais. Iš karto pastebėjau, kad mokosi ne dėl pažymio, o dėl to, kad jaučia vidinį poreikį žinoti. Kai paima vadovėlį, atrodo, visas dėmesys tik į jį. Simoną galima rasti bibliotekoje prie knygų lentynų ieškant papildomos literatūros ją dominančiais klausimais. Todėl jos akademinis akiratis labai platus. Dalyvauja įvairių dalykų olimpiadose ir dažniausiai užima prizines vietas. Simona į mokyklą ateina ne paskutinę minutę - prieš pamokas dažnai užsuka į skaityklą pasidomėti, kas rašoma laikraščiuose. Mokymo krūviu nesiskundžia - dar domisi ir kitais mokomaisiais dalykais, kurių negalėjo įtraukti į individualųjį mokymosi planą. 
   Dešimtukininko garbė, olimpiadų sėkmė, mokytojų pagyrimai Simonos nesugadino: ji tokia pat paprasta, maloni bendrauti, įdomi pašnekovė. Simona mėgsta keliauti - aplankė ne vieną užsienio šalį, domisi įvairių šalių kultūra, istorija. Papildomai mokosi ispanų kalbą. Tolerantiška kitai nuomonei. Ji žino, ko nori iš gyvenimo, ir to siekia“.
   Apie šį puikų laimėjimą kalbuosi su pačia Simona: 

   - Iš kur sužinojai apie “Žynio“ konkursą? Kas paskatino jame dalyvauti?

   Simona: Ir informacijos apie konkursą, ir paskatų jame dalyvauti sulaukiau iš gimnazijos direktorės Marijonos Kriščiūnaitės. Tiesiog gavau kvietimą išmėginti savo jėgas ir, ilgai nedvejojusi, sutikau. Jos dėka ir pakliuvau. Esu dėkinga už pasiūlymą ir pasitikėjimą.

   - Kokie ryškiausi įspūdžiai iš konkurso?

  S: Patiko tai, kad konkursas - iš tiesų įvairiapusiškas, jame pateiktų klausimų spektras labai platus, apimantis literatūros, meno, istorijos, sporto, politikos sritis. Buvo tikrinamos ne geros kokio nors vieno dalyko žinios, o bendras mokinio išprusimas, visos konkurso užduotys - originalios, neįprastos, įdomios. 

   - Ar daug pastangų pareikalavo konkursas? Galbūt teko ruoštis papildomai? 

   S.: Nieko papildomai tikrai nesiruošiau. Pakako gilių žinių iš mokykloje dėstomų dalykų, be to, nuolat domiuosi pasaulio ir ypač Lietuvos aktualijomis, seku svarbiausias naujienas. Žingeidumas veda mane daugelio tikslų link.

   - Kaip manai, kodėl konkurse Tave lydėjo sėkmė? 

   S.: Visuomet vadovaujuosi posakiu: “Svarbu dalyvauti, o ne laimėti“, todėl nebijau ir nesėkmių, nors savimi pasitikiu - netgi šis nusiteikimas man padėjo. Be abejo, geras mokomųjų dalykų išmanymas, apsiskaitymas- svarbiausi pergalės garantai.

   - Ar tikėjaisi iškovoti antrąją vietą? 

   S.: Tiesą pasakius, negalvojau apie galimus laimėjimus ar pralaimėjimus. Mane džiugino jau vien dalyvavimas konkurse. Sužinojusi, kad „Žynio“ konkurse užėmiau antrąją vietą, nustebau, o kartu ir labai apsidžiaugiau. Man tai buvo labai svarbus įvertinimas. 

   - Kokią reikšmę Tau turėjo šis konkursas?

   S.: Konkursas man buvo labai naudingas. Jis padėjo įvertinti savo žinias ir sugebėjimus. Drauge tai buvo ir nedidelis išbandymas, kurį sėkmingai įveikiau.

   - Kodėl ir kiti moksleiviai turėtų dalyvauti „Žynio“ konkurse?

   S.: Manau, visi mokiniai turėtų dalyvauti panašiuose konkursuose ar olimpiadose, nes galima išbandyti savo jėgas, suprasti, kuriose srityse esi geriausias, atskleisti talentus.

 

  Mugėje pradėta rekordų knyga 

Šventėje vaikai mokėsi apipavidalinti prekystalius, patraukliai išdėlioti prekes, mintinai apskaičiuoti grąžą ir kt.

Kornelija RUTKAUSKAITĖ 

   Kovo mėnesio pirmąjį antradienį Leipalingio pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė Kaziuko mugė. 

   Kiekvienas, ryte įžengęs į mokyklą, pajuto mugės nuotaiką: mokykliniai suolai, atliekantys prekystalių vaidmenį, šventinis šurmulys, daugybė pirkėjų ir pardavėjų, puošnios dekoracijos, akordeonų garsai, įvairios prekės. Mugės metu veikė kavinė “Mėta”, kurioje buvo galima ne tik išgerti ekologiškos arbatos ar suvalgyti naminę bandelę, bet ir įsigyti arbatžolių. Šventės dalyviai liko sužavėti kepiniais, popierinėmis gulbėmis, medžiu puoštais kiaušiniais, veltinio darbais, siuvinėtais knygų žymekliais, medžio, molio darbais, įvairių rūšių naminiu sūriu. 
   Kartu su šįmetine Kaziuko muge startavo ir mokyklos rekordų knyga. Pirmasis įrašas - spalvinga mugėje demonstruota 1,77m ilgio verba, pagaminta trečiokų. Už sąžiningą knygos vedimą bus atsakinga mokinių savivalda, sversianti, matuosianti, fiksuosianti naujus mokinių rekordus.

 

  Varžytuvių “Grok, Jurgeli” laureatai 


Leipalingio laisvalaikio salės kapela „Avirė“ (vadovas V.Makauskas)                                Kęstučio Krancevičiaus nuotr.

Aleksandra PETRAVIČIENĖ
Leipalingio laisvalaikio salės vadovė

   Vasario 28-ąją Lazdijuose vyko jubiliejinė 40-oji kaimo kapelų šventė- varžytuvės „Grok, Jurgeli“, kurioje kartu su dar 7-iomis kapelomis iš visos Dzūkijos dalyvauti buvo pakviesta ir Leipalingio laisvalaikio salės kapela „Avirė“ (vadovas V. Makauskas). Kapelas pristatinėjo ir žiūrovus linksmino Stefa Navardaitienė. Vertinimo komisija varžytuvių 2-ąją vietą skyrė Leipalingio ,,Avirei“. Tai dar vienas garbingas Leipalingio bendruomenės muzikuojančių vyrų pasiekimas.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

LangaiViešbučiai visame pasaulyje. Clever-hotels.com Siūlome viešbučius Maljorke ir
  Automobilių nuomaBuities technika
PIGIAU!
Ateities g. 34, Druskininkai
Tel. 8 648 36975© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.