Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  MG+3X=15

15-metis Artūras Borisovas su grupės “3X” pirmininku Andriumi Mosiejumi

Muzikuoja druskininkiečių grupė “Salt Dealers”

Juozas ir Ingrida teisingai suprato kvietimą ateiti, pasipuošus skarelėmis

1993-iųjų birželio 12-ąją M.K.Čiurlionio laikus menančiame namelyje prie pat šio menininko memorialinio muziejaus buvo įkurta Mažoji galerija. Tais pačiais metais veiklą pradėjo ir dailininkų grupė “3X”, tuomet vienijusi net 17 vietinių menininkų.

   Visų parodų, per 15 veiklos metų surengtų Mažojoje galerijoje, neįmanoma ir suskaičiuoti. Čia buvo eksponuojami įvairiausi grafikos, tapybos, tekstilės, keramikos, skulptūros darbai. Druskininkų Mažoji galerija vertai užsitarnavo sau vardą – ji tapo populiari ne tik tarp vietinių meno mylėtojų. Norinčių joje lankytojams parodyti savo kūrybą taip pat nemažai – parodų grafikas užpildytas ne tik šiems, bet ir kitiems metams. Galerija ištikimai rūpinasi, parodas kuruoja dailininkė Silva Jakavonienė.
   “Jei kasmet surengiame maždaug po 18 parodų, tai per 15 metų jų iš viso susidarytų apie 270”, - paprašytas pasakojimą iliustruoti skaičiais, svarsto grupės “3X” pirmininkas dailininkas Andrius Mosiejus. Pasak jo,  Mažojoje galerijoje savo darbus jau eksponavo menininkai beveik iš kiekvienos Europos Sąjungos šalies. “Bet populiariausi pas mus, aišku, lietuviai ir lenkai. Ypač iš Gdansko, nes su šio miesto dailininkais draugaujame, tad kasmet turime bent po dvi gdanskiečių parodas”, - kalba A.Mosiejus.
   Mažoji galerija turi ir vadinamųjų garbės svečių – menininkų, kuriems suteikia galimybę kasmet surengti po parodą. Tai – Stasys Aukštuolis, Svajūnas Ūdrys, Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė, Viktoras Binkis. 
   Patys “3X” grupės nariai savo darbų parodas rengia kituose Lietuvos miestuose, veža į užsienį – jų darbus matė Italijos, Lenkijos, Olandijos, Baltarusijos meno mylėtojai. Šiuo metu nemažai grupės narių paveikslų kartu su kitų druskininkiečių menininkų darbais eksponuojami didelėje parodoje Alytaus kultūros centre.
   15-ąjį veiklos jubiliejų grupė “3X” su bičiuliais galerijos kiemelyje paminėjo birželio 14-ąją. Ta proga A.Mosiejus surado jaunuolį, prieš 15 metų gimusį tą pačią dieną kaip ir Mažoji galerija. Grupės “3X” bendraamžiui Senamiesčio vidurinės mokyklos aštuntokui Artūrui Borisovui menininkai padovanojo dailės kūrinėlį. Dailininkai ir jų pasveikinti atėję bendraminčiai šaligatvyje įcementavo specialią veidrodinę plytelę, atidarė jubiliejinę parodą, veiksiančią iki liepos 5 d., klausėsi vietinės perkusijos grupės “Salt Dealers” muzikos, skanavo gausiai rėmėjų parūpintų skanumynų.

“Druskonio” inf.  Bendrauja šeimos

Dovydas piešė kojomis 

9 mėnesių Gabija piešia pirmąjį savo piešinį

Druskininkų jaunų tėvų klubas pradėjo veikti tik šių metų pavasarį, tačiau iš karto sulaukė didelio vietinių jaunų šeimų susidomėjimo. Pavasario pradžioje atlikus tyrimą, klubas nustatė jaunų Druskininkuose gyvenančių šeimų poreikius ir pradėjo organizuoti įvairias veiklas.

Dažų paragavo 


   Per porą mėnesių suorganizuoti 7 įvairūs renginiai šeimoms, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 80 mamyčių, tėvelių ir vaikučių. Gegužės mėnesį jaunos šeimos dalyvavo susitikimuose su specialistais, kurie mokė masažuoti ir mankštinti vaiką, daryti mankštą mamoms kartu su kūdikiu. Taip pat vyko komandinio darbo užsiėmimai ir įvairios diskusijos. Šeimos dalyvavo Kurorto šventinėje eisenoje.
  Birželio 11 d. Druskininkuose vyko ypatingai įdomus renginys – jaunų šeimų meninio ugdymo užsiėmimas. Jame dalyvavo daugiau nei 20 mamyčių su savo mažosiomis atžalomis. Renginio metu piešė ne tik 3-6 metų vaikučiai, bet ir kūdikiai, sulaukę vos 4 mėnesių. Vieni piešė delniukais, kiti kojomis, o tretieji sugebėjo ir dažų paragauti. Mamytės džiaugėsi savo vaikučių pirmaisiais potėpiais. Nuotaikingas meno užsiėmimas paskatino tėvų diskusijas, kaip ir nuo kada reikėtų lavinti vaiko meninius sugebėjimus bei kaip atrasti jo talentą. 

Filmai sename tvarte 

   Birželio mėnesį šeimas apsilankyti Gerdašiuose pakvietė kairiojo Nemuno kranto bendruomenė. Susitikimo metu vaikučiai žiūrėjo įvairiausius senovinius filmukus, tokius kaip „Agurkėlio nuotykiai“, „Skruzdėlytė Tauškalytė“, „Karlsonas ir Mažylis“ bei kitus. Filmukų demonstravimas vyko neįprastoje vietoje – buvusio seno tvarto pastate. Tad vaikai galėjo ne tik daugiau sužinoti apie kaimo gyvenimą, bet viską patys pamatyti. Tai jiems paliko neišdildomus įspūdžius. 
   Projekto „Jaunų tėvų klubas Druskininkuose!” koordinatorė Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė džiaugiasi mūsų jaunų šeimų aktyvumu: „Pradėję įgyvendinti Druskininkų savivaldybės ir ES programos „Veiklus jaunimas“ finansuojamą projektą dvejojome, ar jis tikrai bus įdomus, tačiau mūsų nuogąstavimai nepasitvirtino. Sulaukiame ypatingai daug jaunų šeimų susidomėjimo ir aktyvumo. Į klubo veiklą stengiamės įtraukti ne tik mamytes su mažais vaikais, bet ir tėvelius bei visą šeimą. Taip pat ir besilaukiančias bei planuojančias vaikus šeimas. Siekiame, kad Druskininkų jaunos šeimos būtų kūrybingos, aktyvios ir džiaugtųsi gyvenimu šiame nuostabiame mieste.“
   Jaunų tėvų klubas ir toliau organizuos įvairias veiklas, tad visus norinčius maloniai kviečia prisijungti.

“Druskonio” inf.   Visos vasaros šventė

Birželio 28-ąją festivalį “Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu” savo koncertu pradės M.K.Čiurlionio anūkas pianistas Rokas Zubovas

   Lietuvos tūkstantmetį sutinkant, 6-ąjį kartą Druskininkuose rengiamas tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“. Kaip kasmet, bus surengta smuiko muzikos šventė su meistriškumo kursais, M.K. Čiurlionio studijų savaitė su moksline konferencija „M.K. Čiurlionis ir pasaulis“, kurioje savo naujausiais tyrinėjimais ir atradimais apie Čiurlionio ir jo amžininkų kūrybą dalinsis žinomi menotyrininkai, muzikologai, literatūrologai iš Lietuvos, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Rusijos, JAV ir kitų šalių.

   Druskininkų miesto muziejuose, sanatorijose, prie M.K. Čiurlionio ir Mindaugo paminklų, Miesto muziejaus terasoje bus surengta per 70 įvairių meno renginių: klasikinės muzikos koncertų, kompozitoriaus F.Latėno ir poeto E.Mieželaičio kūrybos vakarai, poetinės – muzikinės popietės, improvizacijos, muzikos pleneras, veiks 5 žinomų dailininkų, fotomenininkų, tapybos, akvarelės, fotografijų, kilimų, Druskininkų moksleivių piešinių parodos. Šiuose renginiuose dalyvaus per 250 atlikėjų.
   Garsūs Lietuvos ir užsienio šalių muzikos atlikėjai surengs 15 vargonų bei sakralinės muzikos valandų ciklą, skirtą tarptautiniams vargonų metams ir Lietuvos vargonų 600 metų sukakčiai, Druskininkų, Senosios Varėnos ir Liškiavos bažnyčiose. 
   Festivalio Pabaigos šventėje skambės gražiausios Lietuvos kompozitorių dainos, kurias atliks žymiausias solistas Virgilijus Noreika ir kylančios operos žvaigždės, gros žinomas pianistas Rokas Zubovas. 
   Tradiciškai bus surengtos dvi smuikininkų meistriškumo mokyklos, kuriuose mokysis per 40 studentų, vyresniųjų klasių muzikos mokyklų moksleivių ir jų pedagogų. Mokyklų vadovais pakviesti – vienas žymiausių smuiko pedagogų profesorius P.Munteanu iš Hamburgo (Vokietija) ir Nacionalinės M.K. Čiurlionio muzikos mokyklos mokytoja-ekspertė Gintvilė Vitėnaitė.

“Druskonio” inf. 

VI TARPTAUTINIS MENŲ FESTIVALIS “DRUSKININKŲ VASARA SU M.K.ČIURLIONIU” 

FESTIVALIO PRADŽIOS ŠVENTĖ. Birželio 28 d., šeštadienį, 15 val. M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje. 
M.K.Čiurlionio preliudus “Vasaros Druskininkuose” skambina Rokas Zubovas. Dalyvauja Druskininkų M.K.Čiurlionio muzikos mokyklos jaunių choras (vad. Antanina Laurenčikienė). 

16.30 val. Iškilmės prie M.K.Čiurlionio paminklo.

Dalyvauja Druskininkų miesto kultūros centro moterų choras “Gija” (vad. Janina Macevič). 

19.30 val. Druskininkų bažnyčioje. 
Sakralinės muzikos valandų ciklas “Čiurlioniškąją stygą palietus”. Vilniaus arkikatedros bazilikos didysis choras (vad. Remigijus Songaila). Asta Krikščiūnaitė ir Remigija Žemaitienė (sopranas), Artūras Miknaitis (bosas), Romualdas Vešiota ir Mindaugas Žemaitis (baritonas), Bernardas Vasiliauskas (vargonai). 

21.30 val. Druskininkų miesto muziejaus terasoje ciklo “Druskininkų serenados” pradžia. 
Dainų vakaras “Anoj pusėj ežero...”. Vilniaus arkikatedros bazilikos didysis choras. Druskininkų miesto kultūros centro moterų choras “Gija”. A.Krikščiūnaitė (sopranas), R.Vešiota (baritonas), R.Zubovas (fortepijonas).


Paieška


Koks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.