Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Savivaldybė informuoja

Delegacija iš Kinijos su meru R.Malinausku
  • Liepos 4 d. Druskininkuose lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinio Liaudies suvažiavimo Užsienio reikalų komiteto delegacija. Savivaldybėje svečius priėmęs Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas, Druskininkų meras R.Malinauskas pristatė LSA veiklą, tikslus, mūsų kurortą, jo plėtrą ir ateities projektus. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos bei Kinijos miestų bendradarbiavimo galimybės. 

  • Liepos 10 d. per premjero G.Kirkilo ir ministerijų, valstybės institucijų ir asociacijų atstovų susitikimą kalbėta apie darnios plėtros politiką, inžinerinės, švietimo infrastruktūros vystymo galimybes. Susitikime dalyvavo LSA prezidentas R.Malinauskas. Pasitarimo dalyviai pažymėjo, kad nėra bendros urbanistinės plėtros strategijos. Verslo atstovų teigimu, dėl vieno ar kelių žemės savininkų nepritarimo dažnai nebegalima vystyti projektų, dėl labai ilgų žemės reikalų tvarkymo ir planavimo terminų nuo Lietuvos nusigręžia užsienio investuotojai.Verslo atstovams pritardamas R. Malinauskas pateikė pavyzdį, kaip Druskininkų savivaldybė jau pustrečių metų siekia, kad būtų suformuotas ir įteisintas sklypas slidinėjimo trasoms įrengti. „Jeigu miestai planuoja teritoriją, jie turi valdyti žemę“, - teigė R. Malinauskas. Chaotiškas žemės grąžinimas stabdo ne tik Druskininkų, bet ir kitų miestų bei rajonų plėtrą, nes savivaldybės negali tiesti kelio per savininkams išdalintus sklypus. Pasitarimo dalyviai sutarė, kad infrastruktūros įstatymas būtinas: pirmiausia infrastruktūra, o tik po to statyba. Kalbėta ir apie finansavimą, rinkliavas, kurias statybos organizacijos turėtų mokėti savivaldybėms. Surinktos lėšos būtų skiriamos gyvenamųjų statybų infrastruktūrai.

  • LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto ir Druskininkų savivaldybės iniciatyva liepos 11 d. vyko „apskrito stalo“ diskusija „Lietuvos kurortologijos problemos ir perspektyvos“. Diskusijos metu LR Ūkio ministerijos valstybės sekretorius G.Miškinis pristatė Lietuvos kurortų raidos tendencijas ir Ūkio ministerijos rengiamus projektus, Druskininkų savivaldybės meras R.Malinauskas supažindino su mūsų kurorto situacija, naujai įsteigto Lietuvos kurortologijos tyrimų centro direktorius K.Ramanauskas papasakojo apie centro veiklą, tikslus, uždavinius ir ateities planus. „Apskrito stalo“ diskusijos metu aptartos sveikatinimo ir sanatorinio kurortinio gydymo kurortuose aktualijos, Lietuvos kurortuose naudojamų natūralių gamtinių gydomųjų faktorių teisinio reglamentavimo problemos ir kt. Surengtoje diskusijoje dalyvavo ir LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas A.Matulas, LR Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorė R.Baranauskienė, Druskininkų kurorto sveikatinimo įstaigų asociacijos prezidentas V.Trinkūnas, VšĮ Druskininkų gydyklos direktorius V.Taletavičius ir kt. Diskusijai pasibaigus dalyviai aplankė sveikatos priežiūros įstaigas: „SPA Vilnius“, vaikų reabilitacijos sanatoriją „Saulutė“, Druskininkų gydyklą ir kt.

Paieška


Ką esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.