Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Ar saugų maistą vartojame?

   Suprantama, kokybiškas maistas, pateiktas parduotuvėse ir kavinėse, svarbi mūsų kurortinio miestelio įvaizdžio dalis. 
Apie maitinimosi ir prekybos maistu reikalus vasaros sezono metu kalbamės su Druskininkų miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininku 51-erių metų Virginijum Jauga (nuotr.), kuris šiai tarnybai vadovauja beveik vienerius metus, laimėjęs konkursą šioms pareigoms užimti. Prieš tai iš Žemaitijos kilęs V.Jauga dirbo veterinarijos gydytoju bei vadovavo pasienio veterinarijos postams. Šioje įstaigoje, nuo praėjusių metų liepos mėnesio iš apskrities padalinio tapusioje savarankiška Druskininkų miesto valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, dirba 15 darbuotojų. 


   - Be abejo, vasara sukelia papildomų rūpesčių maisto kokybei...

   V.J.
Trumpai tariant, mūsų tarnybai patikėta maisto sauga tiek Druskininkų savivaldybės prekybos, tiek maitinimo objektuose. Stengiamės apsaugoti vartotoją nuo galimo maisto produktų cheminio ar mikrobinio užkrato. 
   Liepos 1 d. duomenimis, mūsų savivaldybės teritorijoje veikia įregistruotos 199-ios negyvūninės kilmės maisto tvarkymo įmonės (prekybos įmonės ir kioskai, restoranai, kavinės, barai ir kt.). 1-ąjį š.m. pusmetį 134 iš jų patikrinome 156 kartus. 18 kartų tikrinome gavę vartotojų pranešimus ar skundus, 40 kartų – pagal įmonių prašymus įvertinti technologinių procesų situaciją, kitus patikrinimus atlikome planine tvarka. Patikrinimų metu nustatėme 136 įvairius pažeidimus, dažniausiai dėl netinkamo higienos ir produktų saugojimo reikalavimų laikymosi. Dėl to įmonėms taikytos administracinio poveikio priemones, t.y. surašyta14 įspėjimų bei skirta 10 piniginių nuobaudų nuo 20 iki 100 Lt. Iš viso pažeidėjai sumokėjo nuobaudų už 720 Lt. 4-ių įmonių veikla buvo laikinai sustabdyta, kad būtų pašalinti pažeidimai. Surašėme 17 sprendimų dėl produktų, kurių tinkamumo vartoti terminai buvo pasibaigę ar jie buvo netinkamai laikomi, tiekimo į rinką sustabdymo ar uždraudimo. 
   Drauge su Druskininkų policijos pareigūnais organizavome reidus, kurių tikslas - išaiškinti kontrabandos ir nelegalios prekių apyvartos atvejus. Jų metu įvairiuose mūsų savivaldybės kelių ruožuose ankstyvais paryčiais patikrinome 10 transporto priemonių, gabenusių iš didmiesčių mėsinių, konditerijos įmonių, paukštynų, vaisių ar daržovių saugojimo punktų į prekybos vietas greitai gendančias maisto žaliavas ir produktus. Pažeidėjams skyrėme 2 pinigines nuobaudas ir 2 įspėjimus. Dėl gabenamų produktų ir jų žaliavų laikymo temperatūros šaldytuvuose ar refrižeratoriuose pažeidimų nubausti po 50 Lt du vežėjai. Jų vežami į Druskininkus produktai neatitiko prekės dokumentuose nurodytos jų saugojimo šaldytuve privalomos minusinės temperatūros. Kito krovininio automobilio savininkai alytiškiai buvo nubausti 50 Lt bauda, o jų vežamos rūkytos mėsos gaminių 30 kg nurodyti sunaikinti, nes buvo pažeistos produktų ženklinimo taisyklės. Neženklinti mėsos gaminiai, vežami parduoti į Druskininkų turgų, utilizuoti. Gyvūninės kilmės gaminio ženklinimo etiketėje turi būti nurodyti, koks tai produktas, kokia jo sudėtis, jo galiojimo terminas dienomis ir kt. Tarnyba įsakė sunaikinti ir maisto produktus, daugiausiai šaldytos vištienos gaminius, kurie buvo pažymėti tik lenkiškomis etiketėmis. Šios prekės buvo skirtos išvežioti po Druskininkų savivaldybės kaimo parduotuves. Išvežiotojas nubaustas 50 Lt, nes, kaip ir visi paminėtieji, pažeidimą padarė pirmąsyk. Bauda skirta ir transportuotojui, kuris vežė daržoves nešvariame kėbule, neapsaugotame nuo mechaninės taršos. Be abejo, šie vežėjai atsidūrė tarnybos “juodajame sąraše”, todėl bus nuolatos tikrinami. 

   - Koks dažniausiai būna vartotojų skundų turinys? 

   V.J.
Vartotojai vis aktyviau skundžiasi dėl parduodamų maisto produktų prastos kokybės, išvaizdos, kvapo... Arba užeina į mūsų tarnybą, arba praneša apie tai specialiai tam skirtais telefonais (8-800) 40403, (8-313) 51184. Kaip pavyzdį galiu paminėti vieną iš paskutiniųjų skundų, kurį pateikė vilnietis poilsiautojas, nusipirkęs “Maximoje” jogurtą, kurio vartojimo laikas buvo pasibaigęs prieš 2 dienas. Šį produktą kartu su pirkimo čekiu parduotuvės administracija, kur mūsų tarnybos darbuotoja nuvyko kartu su poilsiautoju, geranoriškai priėmė atgal, grąžindama pinigus ir dargi įteikdama dovanų kuponą kaip moralinę kompensaciją. Aišku, tokiais dalykais vartotojai gali ir piktnaudžiauti. Privalu pridurti, jog parduotuvių “Maxima”, “Iki” tinkle griežtai veikia įmonės vidaus savikontrolės sistema, todėl maisto produktų kokybės pažeidimų būna nedaug. Šių parduotuvių mėsinėse pagal naujausius reikalavimus netgi valandos tikslumu žymimas šviežios ir smulkintos mėsos ruošinių galiojimo terminas. 
   Pastebimai pagerėjo kai kurių prekybos įmonių higieninė būklė, pvz. Stračiūnų parduotuvės. Praėjusiais metais jos veikla buvo sustabdyta dėl ten aptiktų higienos ir produktų saugojimo reikalavimų pažeidimų. Atlikus patikrinimą šiais metais, pažeidimų nerasta. 

   - Protarpiais vis tenka paviešinti kai kuriose mūsų kurorto įstaigose plykstelėjusias infekcijas... 

   V.J.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad praėjusiais metais Leipalingio vaikų lopšelyje-darželyje užfiksuota salmoneliozės infekcija kilo ne dėl virtuvės darbo, o plito buitinio kontakto metu, nes vaikas šį užkratą pernešė į darželį iš namų, kur šia liga sirgo suaugusieji. Kaip žinia, praėjusiais metais buvo trumpam sustabdyta UAB “Druskininkų Rasa” veikla, nes jos pilstomame mineralizuotame vandenyje “Rasa Premium” buvo aptiktas nedidelis mikrobinės taršos kiekis. Šis nesaugus produktas buvo išimtas iš rinkos, utilizuotas, gamybos vadovas nubaustas 300 Lt bauda, tyrimo medžiaga perduota Lietuvos buitinių vartotojų sąjungai. Praplovus ir dezinfekavus vamzdynus, po pakartotinių laboratorinių tyrimų bendrovės veikla vėl buvo atnaujinta. Praėjusių metų pavasarį “Eglės” sanatorijoje kilusią žarnyno infekciją sukėlė maisto paruošimo technologinio proceso pažeidimai. Dėl to maisto paruošimo skyriaus gamybos vedėja buvo nubausta 500 Lt. Šiais metais panašių atvejų mūsų savivaldybės įstaigose dar nepasitaikė. Apskritai, mūsų pastebėjimu, kurorto įstaigose maisto saugojimo, paruošimo ir pateikimo situacija yra nebloga, ypač gera - sanatorijos “Draugystė”, SPA “Vilnius” ir kituose nepaminėtuose maisto ruošimo skyriuose. 

   - Ko gero, reikalavimai maisto kokybei vis griežtėja? 

   V.J.
Kaip vieną iš tokių atvejų galiu paminėti pieno supirkimą iš gyventojų. Jau atgyveno pieno supirkimas pienovežiu, todėl gyventojai privalo šią žaliavą perdirbėjui pristatyti patys atitinkamoje taroje. Vietinių įmonių atstovus su naujausiomis maisto saugos ir kokybės aktualijomis supažindinome praėjusį mėnesį Druskininkuose surengtame seminare. 

   - Ar iš tiesų mums jau tokia baisi paukščių gripo panacėja? 

   V.J.
Paukščių gripo grėsmė išlieka. Savivaldybės teritorijoje toliau vykdoma laukinių ir naminių paukščių stebėsena, sustiprinta paukštienos importo kontrolė, visada reaguojame į gyventojų pranešimus. Įtartinai sergančių ar nugaišusių paukščių mėginius visuomet vežame tirti į Nacionalinę veterinarijos laboratoriją. Gyventojams patariame nelesinti nei gulbių, nei ančių iš rankų, naminius paukščius laikyti aptvaruose, kad išvengtų kontaktų su laukiniais paukščiais, neliesti nugaišusių paukščių lavonėlių.   Policijos žinios
VAGYSTĖS
Liepos 5 d. apvogta Z.Ž. Iš jos mašinos VW Passat, stovėjusios Fonbergo g. prie namo nesaugomoje aikštelėje, pavogtas kompaktinių diskų grotuvas „Sony“. Žala – 250 Lt. Ilgapirščiai nepraėjo ir pro šalia stovėjusią Audi. Iš D.Č. mašinos dingo kampinis šlifuoklis bei elektrinis grąžtas. Žala – 270 Lt. Liepos 5 d. vagys pasidarbavo ir Kudirkos g. Tą naktį buvo sugadintas R.Ž. IĮ priklausantis automobilis „Opel Astra“. Žala – 300 Lt. Antakalnio g. gyventojas J.G. irgi rado apvogtą savo mašiną „Audi“. Išnešta piniginė su dokumentais bei pinigais, automagnetolos „First“ bei „Panasonic“, sugadinta durų spynelė. Žala – 810 Lt. Liepos 5 d. R.P. pranešė, kad iš kurorto ligoninės valgyklos rūbinėje esančios spintelės pavogta jos piniginė su įvairiomis nuolaidų kortelėmis bei „Vilniaus“ banko kortele, kurią panaudojus iš sąskaitos buvo nuimti pinigai. Žala – 190 Lt. Toje pačioje vietoje, ligoninės valgyklos rūbinės spintelėje, savo piniginės tądien pasigedo ir M.B. Dingo įvairios nuolaidų kortelės, pinigai, dokumentai. Žala – 515 Lt. Leipalingio seniūnijos gyventoja A.T. pranešė, kad liepos 7 d. iš Stračiūnų kaime, sodybos kieme, stovėjusio automobilio „Audi-80“ buvo pavogtas jos mob. telefonas „Samsung X 660“. Nuostolis – 469 Lt. 

APGAVIKAS
Socialiniu darbuotoju prisistatęs asmuo liepos 8 d. apie 11 val. apvogė Leipalingio seniūnijoje gyvenančią J.L. Apgavikas pasišalino paėmęs ne tik 270 Lt, bet ir iš virtuvėje esančios spintelės ištraukęs pasą su jame buvusiais 200 Lt, invalido, tremtinio bei pensininko pažymėjimus, santuokos liudijimą. Žala – 470 Lt. UAB „Galia“, Vilniaus al. 20, pranešė, kad asmuo, prisistatęs N.B. vardu, galutinai neatsiskaitė už gyvenimą bendrovės viešbutyje, padarydamas 1850 Lt turtinę žalą. 

KLASTOTĖ
Liepos 9 d. į VĮ „Regitra“ kreipėsi druskininkietis V.G., kuris pageidavo registruoti automobilį VW Golf su, kaip įtariama, identifikavimo numerio klastojimo požymiais. 

ĮTARIAMASIS 
Druskininkų PK praneša, kad sulaikytas įtariamasis Remigijus Stonkus, gim. 1977 m., Telšių m. gyventojo. Jis įtariamas įvykdęs keletą sukčiavimo atvejų Druskininkuose. Minėtas asmuo galėjo prisistatyti kitomis pavardėmis bei apsigyventi viešbučiuose arba išsinuomuoti kambarius, o vėliau neatsiskaitęs pasišalinti. Su juo kartu galėjo būti ir moteris su dviem mažamečiais vaikais. Nukentėjusius nuo R.Stonkaus druskininkiečius prašome skambinti tel. 02.


Paieška


Koks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.