Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Skulptūros SPA “Vilnius” kieme

Andriaus Knystauto “Dėlionė” 

Mindaugo Janonio “Trise”

Andriaus Vladykos “Įrankis”

Vijolės Lukoševičiūtės “Šukos” 

   Valstybės dieną prie „SPA Vilnius“ iškilo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto skulptūros studijos studentų darbai. Ši lauko skulptūrų paroda tarsi pratęsė jau tradicija tapusius žiemos ledo skulptūros simpoziumus. Jauniems menininkams vadovavo doc. A.Vaura, kurio 3,5 m aukščio Atlanto skulptūra puošia „SPA Vilnius“ pramogų centrą “Atlantida”. Studentų skulptūros buvo atrinktos pagal pateiktus eskizus. „Pasirinkome aiškų siluetą turinčių skulptūrų idėjas, kurios būtų nesunkiai atpažįstamos poilsiautojams,“ – pridūrė A.Vaura. 
   Geriausiai įvertintas šiemet 2 kurso skulptūros studento M. Janonio darbas pavadinimu „Trise“. Technologiškai ir estetiškai tobuloje skulptūroje vaizduojamos 3 vinys. „Ką pasirinkti? Ar tą, kuri be didelių pastangų vejasi apie kaklą? O gal tą, kuri nuolanki, ištikima net nuobodi?“, - autorius savo darbą interpretuoja per meilės trikampį ir žmogiško pasirinkimo kančias. 
   7-ios skulptūros iš medžio ir metalo buvo kuriamos mėnesį, o bemiegių naktų ir kūrybinių kančių vaisiai „SPA Vilnius“ prieigas puoš iki vėlyvo rudens. Jaunųjų menininkų vasaros simpoziumai taps tradiciniais.

“Druskonio” inf. 

 

  Kitoks pasaulis teatro festivalyje

Nuotaikingas spektaklis visai šeimai “Briedis Eugenijus”
   Nors Druskininkų teatro festivalis jau spėjo „apšildyti“ savo publiką, didysis jo maratonas prasideda šį savaitgalį. Atidarymo proga penktadienį mieste organizatoriai užkurs gydomąją pirtį, pristatys „vaikštantį“ karaoke, kvies paspausti ranką tokioms įžymybėms kaip Čarlis Čaplinas. Šiemetinis festivalis kviečia išlaisvinti vaizduotę ir atrasti kitokį pasaulį. Ne veltui konkursinę jo programą liepos 13 -14 d. pradės Lietuvoje pirmą kartą viešintis teatras „Image“ iš Prahos, scenoje kuriantis netikėtą spalvų ir formų nuotykį. 

Plačiai atmerktos akys 


   Kuo šis čekų teatras skiriasi nuo kitų? Jis laužo logikos ir fizikos dėsnius. Stebuklai pasipila iš paslaptingos juodos dėžės.    Pirmosioms gastrolėms Lietuvoje Čekijos teatras paruošė geriausių numerių koliažą „The best of Image“: mistika dvelkiančių šviesos efektų, groteskiškų eksperimentų, kvapą gniaužiančių akrobatikos triukų, iš koto verčiančių pantomimos skečų. 

Meilės enciklopedija

   Sekmadienį, liepos 15 d., iš Vytauto V.Landsbergio pasakos nužengęs briedis Eugenijus tyrinės įmanomas meilės rūšis. Režisierius lieka ištikimas pamėgtam savo žanrui – absurdo pasakaitėms, kupinoms išminties ir humoro, mėgstamoms ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. 
   Režisierius spektaklyje žiūrovus perkelia į Labanoro girią ir linksmai pateikia įvairias meilės situacijas. Tai savotiška meilės situacijų enciklopedija, kurioje aistringai santykius aiškinasi, pykstasi, liūdi ir džiaugiasi briedis Eugenijus, lakštingala Izabelė ir karštai briedį pamilusi lydeka Ifigenija. Meilės temą režisierius V.V. Landsbergis analizuoja pamokančiai. Jis aptaria tris meilės rūšis: meilę iš susižavėjimo, meilę iš prigimties ir dieviškąją meilę. Pagrindinį vaidmenį nuotaikingame ir dainingame spektaklyje sukūrė ir jam linksmą muziką parašė Jaunimo teatro aktorius, bardas Gediminas Storpirštis.

Kitoks teatras

   Liepos 17, 18 d. festivalyje viešės Kaliningrado „Kitoks teatras“ su spektakliu „Gertrūda“. Tai trupė, kuri savo pastatymų estetikai įkvėpimo ieško antikinių graikų tragedijų iškilmingume, asketiškoje viduramžių dvasioje, infantilumo nestokojančiame ampyre ir karnavaliniame baroko puošnume. Spektaklio „Gertrūda“ režisierė žymiąją Šekspyro tragediją „Hamletas“ scenoje sutraukė iki trijų veikėjų. Trims moterims patikėta vaidinti viską: atšiaurų Elsinoro koloritą, kruviną epochą, filosofuojantį Hamletą, nykų jo tėvo šešėlį, subtilią Ofeliją, trumparegį Polonijų ir kitus. Tokio Hamleto gal dar ir nematėme – maištaujantis, trylikamečio mąstysenos paauglys iš visų jėgų besibraunantis į uždraustą tėvų miegamojo zoną. Siekiantis tuos suaugusius pamokyti, kaip reikia mylėti. Ne tiek gedintis tėvo netekties, kiek įskaudintas motinos laimės. Ar galima išvengti nusikaltimo aistros? Ar yra kas už ją galingesnio? Saldesnio, labiau kankinančio? Koks ją lydintis „teismo“ nuosprendis? Greičiau klausia, nei atsako sukrečiančiai intymaus spektaklio kūrėjų grupė. 
   Panašius klausimus savitoje interpretacijoje pagal Franco Kafkos „Metamorfozę“ kelia vieni iš praėjusių metų Druskininkų teatro publikos favoritų – Alytaus miesto teatras. Jų spektaklis – tai fantastinė tragikomiška istorija pasiaukojimo, pareigos ir kaltės tema. 

Lemiamas - žiūrovų balsas 

  
Kitą savaitę festivalis kvies į „Meistriškumo pamoką“ su teatro ir televizijos aktore Nijole Narmontaite bei realybės šou „Kelias į žvaigždes“ nugalėtoju Merūnu, vaikų numylėtinių „Keistuolių“ nuotaikingus „Vaikystės etiudus“, ir žymaus suomių režisieriaus Kristiano Smedso spektaklyje „Liūdnos dainos iš Europos širdies“ perkels F. Dostojevskio „Nusikaltimo ir bausmės“ personažus į šiandienos Lietuvos provinciją. „Kolonadoje“ bliuzą „pjaus“ pogrindinė klaipėdiečių grupė „Kontrabanda“ su jos idėjiniu lyderiu – rašytoju Gintaru Grajausku ir dainuojančiu aktoriumi Dariumi Meškausku. „Lietuvos kino sanatorijoje“ kino kritikas Skirmantas Valiulis pristatys Almanto Grikevičiaus filmą „Jausmai“. Po filmo įvyks susitikimas su aktoriumi Regimantu Adomaičiu. Organizatoriai primena ir ragina žiūrovus aktyviai dalyvauti festivalio geriausio spektaklio, aktoriaus bei aktorės rinkimuose. 

“Druskonio” inf.

 

  Turizmas Graikijos saloje 

Iš kairės: Druskininkų amatų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Dyburienė, direktorius Vytautas Dabrukas ir profesijos mokytoja Asta Lukšienė prie nepakartojamo grožio Jonijos jūros

Asta LUKŠIENĖ 

   Druskininkų amatų mokykla lygiateisio partnerio teisėmis kartu su Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla dalyvauja Leonardo da Vinči bendrijos profesinio rengimo priemonių programos mobilumo projekte „Inovacijų plėtojimas turizmo ir viešbučių versle, Lietuvai tapus ES nare“. Šio projekto dėka trys 
mūsų amatų mokyklos mokytojai turėjome galimybę stažuotis Graikijos Corfu mokymo centre. Corfu sala yra Jonijos jūroje (Viduržemio jūros baseine), netoli nuo Albanijos krantų. Čia visapusiškai išvystytas turizmo verslas, todėl vizitas mums buvo itin naudingas pažintimi su turizmo paslaugų teikimo bei svečių aptarnavimo kultūra Graikijoje, darbiniais vizitais į viešbučius bei turizmo kompleksus, į mokymo centrą, ruošiantį viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojus, diskusijomis, dalijimusi patirtimi, mokymo proceso ypatumais, naujais ryšiais ir kt.
   Šeimininkai pasirūpino ne tik darbine, bet ir kultūrine programa bei laisvalaikiu. Pabuvojome Šv. Marko atlaiduose ir kartu su vietos gyventojais sušokome nacionalinį graikų šokį „sirtakį“. Ekskursijos po salą, muziejus, žvejų kaimelį, šilta, ypatingai švari jūra, nenusakomas gamtos grožis paliko neišdildomą įspūdį apie Graikiją, jos kultūrą, istoriją bei nūdieną.


Paieška


Ar pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.