Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Legionieriai iš Druskininkų
Arūnas ZURLYS 

   Iš Druskininkų kilę užsienio rankinio komandose žaidžiantys 35-erių metų Almantas Savonis ir 31-erių metų Arūnas Vaškevičius – šiuo metu stipriausi Lietuvos rinktinės vartininkai, svariai pasidarbavę, kad mūsų komanda taptų Europos pirmenybių atrankos grupės nugalėtoja ir toliau kovotų dėl teisės patekti į 2006 m. žemyno čempionatą. Abiems druskininkiečiams, 1997 m. pasaulio pirmenybių Japonijoje ir 1998 m. Europos čempionato Italijoje dalyviams, atstovavimas Lietuvos rinktinei – garbės ir patriotizmo reikalas, nes pinigus jie uždirba rungtyniaudami Vokietijos ir Austrijos klubuose.


A.Vaškevičius su žmona Asta, taip pat druskininkiete 

Baigdamas Druskininkų 1-ąją vid. mokyklą treneriui R.Zautrai dėkoja Algis Mikučionis, praeityje garsus rankinio vartininkas 

A.Vaškevičius – Druskininkų 3 vid. mokyklos 12-okas

Atstovauja Austrijos čempionei 

   A.Vaškevičius jau 4-eri metai žaidžia Austrijos “Bregenz” komandoje, kuri 2 kartus tapo šios šalies čempione, tvirtai pirmauja Austrijos 1-osios bundeslygos pirmenybėse. Kartu su Arūnu Brėgenco mieste, Šveicarijos ir Austrijos pasienyje, gyvena ir jo šeima – druskininkietė žmona Asta (buvusi Aleksiūnaitė), 10-metis sūnus Audrius ir 4-erių metų Aistė. Arūnas ir Asta, lankę tą patį vaikų darželį ir gyvenę tame pačiame daugiabutyje Merkinės g.6, tais pačiais metais baigė ir dab. Druskininkų “Ryto” gimnaziją. Vėliau abu studijavo Kaune: Arūnas – KKI, Asta – ŽŪA. Nuo 3 klasės Arūną treniravo garsus Druskininkų treneris Romas Zautra, iki šiol dirbantis “Atgimimo” vid. mokykloje kūno kultūros mokytoju. Tiek Arūno tėvai Vilius ir Stanislava Vaškevičiai, tiek ir buvęs treneris apie vaikiną atsiliepia kaip apie darbštų, fiziškai stiprų, kantrų, ramų ir užsispyrusį, tarptautinių sporto aukštumų pasiekusį būtent darbo ir atkaklumo dėka. A.Vaškevičius – žinomas Europoje rankinio vartininkas, žaidęs daugkartinėje šalies čempionėje “Granito” komandoje, iš kurios 1998 m. išvyko į Vengrijos “Dunaferr” komandą. Per 2-ejus darbo ir gyvenimo Vengrijoje metus druskininkietis tapo šios šalies rankinio čempionu, žaidė Europos taurių laimėtojų taurės turnyro finale. Per 2006 m. Europos čempionato atrankos rungtynes Arūnas, šaltakraujiškai gindamas Lietuvos rinktinės vartus, bulgarus privertė atsidurti aklavietėje. 

Ir pomėgis, ir duona 

  Arūno mama “Sūručio” sanatorijos darbuotoja S.Vaškevičienė papasakojo, jog Arūnas su šeima Druskininkus aplanko apie 2 kartus per metus, kas 2 savaites su tėvais susiskambina. Savo gyvenimu Austrijoje sūnus patenkintas: gyvena klubo išlaikomame bute, vairuoja taip pat klubo skirtą automobilį. Ponia Stanislava pirmąsyk sūnų Austrijoje ketina aplankyti šio mėnesio pabaigoje. Arūno tėtis Vilius, savo jaunystės laikais taip pat aktyviai sportavęs, sako, jog rankinis sūnui – ir hobis, ir duona. Turintis rankinio trenerio specialybę Arūnas ketina neužsibūti Austrijoje – jam siūloma sutartis su Vokietijos, kur rankinio pirmenybės aukštesnio lygio, klubu. Pasak tėvų, Arūnas su šeima užsienyje visam laikui pasilikti nežada. 

Vartininkų sostinė 

  Žinomas Lietuvoje rankinio treneris R.Zautra, šio mėnesio pradžioje atšventęs savo 69-erių metų sukaktį, be A.Vaškevičiaus, pamini ir kitus garsius savo ugdytinius, tarkim, 34-erių metų Gintarą Bižį, žaidžiantį Vokietijoje, Europos čempionus, SSSR vicečempionus, Lietuvos rinktinės narius vartininkus 46-erių metų Algį Mikučionį ir 42-ejų metų Kastytį Čebatorių, žinomą politiką Juozą Galdiką. Druskininkai šalies žiniasklaidoje dažnai įvardijami kaip gabių šalies rankinio vartininkų sostinė, todėl Lietuvos nusipelniusį trenerį R.Zautrą paklausėme, kodėl būtent mūsų mieste atrandami tokie sportininkai. “Vaikinus atrenku pagal profesinę intuiciją – visąlaik mokiau ne vien tik laikyt kamuolį, o stovėt vartuose, nes geras vartininkas – pusė komandos”, – atsakė R.Zautra, 5-erius metus treniravęs šalies berniukų rinktinę, kuri sąjungoje buvo iškovojusi 3-ąją vietą. Treneriui į atmintį ypač įstrigo 1972 m. šalies pionierių rankinio turnyras, kai druskininkiečiai vaikinai, visiems netikėtai, sutriuškino Lietuvos didmiesčių komandas. Treniruodamas daugelio sporto šakų atstovus jis visąlaik stengėsi įrodyti, kad intensyvus darbas lemia pergales, todėl jo ugdytiniai sąjungos ar šalies rinktinėse nesunkiai atlaikydavo didžiulius fizinius krūvius. Su savo buvusiais mokiniais jis iki šiol palaiko ryšius: sulaukia jų sveikinimų, vizitų, dovanų iš kelionių. A. Vaškevičiaus, aukšto, fiziškai tvirto, darbštaus ir ramaus rankininko, karjerą treneris puikiai žino, kaip ir kitų savo auklėtinių. Treneris metodininkas R.Zautra, turintis daugybę apdovanojimų už nuopelnus Lietuvos sportui ir už jaunimo ugdymą, ramiai sau gyvena sode su šuniuku, kaip pats sako, nes jo profesinės patirties dabar Druskininkuose mažai kam tereikia. 


Almantas Savonis su visa savo šeima

Stipriausioje pasaulyje lygoje 

   Kitas kilęs iš Druskininkų legionierius A.Savonis iš stipriausios šalies komandos – Kauno “Granito”, kur žaidė, keliones po užsienio rankinio klubus pradėjo 1995 m. Dusyk tapo Kroatijos čempionu žaisdamas Karlovaco komandoje. Po 3-ejų metų vartininku susidomėjo Vokietijos “Magdeburgo” superklubas, kurio sudėtyje 1999 m. Almantas iškovojo Europos rankinio federacijos taurę. Iš Vokietijos A.Savonis persikėlė į Ispanijos elitinę Saragosos “Garbel” komandą. Jau 3-ejus metus druskininkietis saugo vienos stipriausių pasaulyje Vokietijos bundeslygos - “Dusseldorf” ekipos vartus ir nežada atsisveikinti su sportu, nes, pasak sportininko, meistriškumas metams bėgant vis didėja. Vienas geriausių Lietuvos rankinio vartininkų per visą šios sporto šakos istoriją A.Savonis savo sportinę karjerą pradėjo nuo 3 klasės. Iki dabartinės “Ryto” gimnazijos 9 klasės puikių fizinių duomenų vaikiną treniravo Sporto mokyklos treneris Antanas Andrijauskas. Šoklų, lankstų, įgimtos žaibiškos reakcijos druskininkietį pastebėjo “Granito” meistrų komandos treneriai ir pasikvietė mokytis sportinėje klasėje Kaune, kur jis baigė vidurinę mokyklą. 1 m 96 cm ūgio vaikinas pagarsėjo ne tik kaip puikus vartininkas, bet ir kaip lengvaatletis, tapęs Kauno miesto šuolių į aukštį čempionu. Ilgamečiui įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių vartininkui A.Savoniui dėl didelio užimtumo kol kas nepavyko baigti KKI, tačiau studijas pratęsti ketina. Neseniai KKI baigė taip pat aukštaūgis Almanto 24-erių metų brolis Kazimieras, įgijęs krepšinio trenerio specialybę.Trenerio A.Gedmino ugdytinis Kazimieras baigė Senamiesčio vid. mokyklą, žaidė Druskininkų “Tobio” krepšinio komandoje. 
   “Pražilau nuo smūgių,”- neseniai treneriui A.Andrijauskui prisipažino ugdytinis Almantas, kuriam, kaip ir daugumai rankinio vartininkų, tenka bene didžiausia atsakomybė už komandos žaidimą. Treneris paminėjo ir daugiau savo ugdytinių, garsėjusių ar tebegarsių savo žaidimu įvairiausiose komandose: M.Tarcijoną, R.Mizarą, R.Juozapavičių, A.Klimą, S.Muzikevičių, šviesios atminties G.Matulionį. 


Sporto mokyklos rankinio treneris Antanas Andrijauskas - pirmasis Almanto treneris

Rankinis išlaiko visą šeimą 

   Buvę “Lietuvos” sanatorijos darbuotojai Zita ir Juozas Savoniai džiaugiasi savo sūnumis, su kuriais jokių problemų niekad neturėjo. Didžiuojasi Almanto darbštumu, sąžiningumu ir jautrumu kitiems. Pradinukas Almantas pats turėjo begalinį norą žaisti krepšinį, todėl visuomet neraginamas lėkė į treniruotes. Visas jo laisvalaikis ir draugai buvo susiję su rankiniu. 
   Nors Almantas į Druskininkus dabar atvyksta tik daugmaž kartą per metus, tačiau ponia Zita pati sūnaus šeimą Vokietijoje aplanko, padėdama užimtiems sūnui ir marčiai vaikus auginti. Iš Kauno kilusiai Almanto žmonai Birutei privalu išvykti į sesijas Vytauto Didžiojo universitete, o Almantas nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro – treniruotėse ar varžybose. Tokiais atvejais senelė Zita anūkais – 14-mete Marta ir 8-mečiais dvyniais Martynu ir Almantu rūpinasi. Nors Savoniai gerai gyvena Dusseldorfe, 4 kambarių bute, tačiau savo ateitį su Lietuva sieja.


Paieška

Koks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui


© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.