Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Už 10 dolerių kyšį – 625 Lt bauda
   Druskininkų apylinkės teismas 625 Lt pinigine bauda sausio 20 d. nubaudė Lenkijos pilietį, kuris mėgino papirkti muitininką. Teismas konfiskavo ir 10 JAV dolerių kupiūrą, kuria lenkas bandė sugundyti muitinės pareigūną. 

   Muitinės kriminalistai krovininį vilkiką MAN vairavusį lenką sulaikė sausio 19 d., apie 11 val., kai jis atvyko iš Baltarusijos ir užėjo į Raigardo kelio posto muitinės tarnybines patalpas. Tarp muitininkui pateiktų paso ir automobilio dokumentų buvo įdėtas ir 10 JAV dolerių banknotas. Nustebęs lenkas teisinosi tokiu būdu mėginęs greičiau sutvarkyti muitinės ir pasienio tikrinimo formalumus, kad greičiau parvažiuotų į namus Lenkijoje, iki kurių jam buvo likę apie 600 km. Muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus vyr. inspektorius Raimondas Gudavičius nedelsdamas iškvietė Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnus. Šie sulaikė lenką dviem paroms ir pareiškė jam įtarimus dėl valstybės tarnautojo papirkimo. Anot MKT pareigūnų, Lenkijos krovininių vilkikų vairuotojai, vykdami iš Baltarusijos į Lenkiją, dažnai pasirenka ilgesnį maršrutą - važiuoja į Lenkiją per Lietuvą. 

“Druskonio” inf.

 

  Mokyklą apvogti pasiūlė nepilnametis
   Vasarą “Druskonis” rašė apie įžūlią vagystę iš Leipalingio pagrindinės mokyklos. Didelio atgarsio šis įvykis susilaukė ne tik dėl to, jog vagims išnešus kompiuterius, mokykla patyrė daugiau nei 10 tūkst. Lt žalą. Ne mažesnio bendruomenės susidomėjimo sulaukė ir žinia, kad po vagystės darbą paliko ne tik nežinia kur tą naktį buvęs naktinis sargas Renaldas Maziukas, bet ir mokyklos direktorė Angelė Rudžionienė.

Iš namų pasiėmė laužtuvą


   Laimė, šios vagystės kaltininkus pavyko greitai nustatyti. Pavogti daiktai mokyklai taip pat buvo gražinti. O apie tos nakties nuotykius vagišiams teko dar kartą pasakoti teisme.
   Praėjusių metų liepos 12-osios vakare, apie 21 val., Leipalingyje susitiko trys draugai – 19 metų Savanorių kaimo gyventojas Vytautas Virbalis, 20-metis leipalingietis Klaudijus Meizneris bei tuo metu dar pilnametystės nesulaukęs Rytis Marčiulynas iš Druskininkėlių kaimo. Rytis sėbrams tada ir pasiūlė įsibrauti į remontuojamą Leipalingio pagrindinę mokyklą ir pavogti kompiuterius. Idėja pasirodė priimtina. Apie 23 val. visi trys K.Meiznerio vairuojamu automobiliu “Audi-80” nuvažiavo prie mokyklos. Pavaikščioję aplink pamatė, kad 2-ame aukšte vietoj lango tamsuoja skylė, o prie sienos sustatyti statybininkų pastoliai. Argi ne patogiausias kelias vagišiams? 
   Tačiau vaikinai neskubėjo. Pirmiau jie nuvažiavo į V.Virbalio namus Savanorių kaime ir pasiėmė laužtuvą. Paskui nusprendė įsitikinti, kad mokykloje tikrai nėra naktinio sargo.

Sargas taip ir nepasirodė

   Planas buvo gudrus. Vidurnaktį R.Marčiulynas vienas pastoliais užlipo iki antro aukšto, pro atvirą lango skylę įsliuogė į mokyklą ir tyčia ėmė triukšmauti. Tada išlindo lauk ir šiek tiek lukterėjo. Niekas nepasirodė. Jaunikaičiai padarė logišką išvadą, kad mokyklos pastatas tuščias. Galima veikti.
   Iki atviro lango pastoliais pirmas vėl užkopė R.Marčiulynas. Po jo – kiti du. R.Marčiulynas žinojo, kur eiti. V.Virbalis ir K.Meizneris nusekė paskui jį į 3-ąjį aukštą, kur įsikūręs informatikos kabinetas. Atsineštu laužtuvu išlaužus kabineto duris, kelias buvo laisvas.
Jaunuoliai išnešė 10 kompiuterių sisteminių blokų, monitorių ir spausdintuvą. Kabinete šviesos degti dėl suprantamų priežasčių jie nenorėjo, todėl K.Meizneris, pasišviesdamas degtukais, atrinkinėjo kompiuterius ir jų dalis, o R.Marčiulynas su V.Virbalium nešė prie lango, pro kurį buvo įlipę. Paskui konvejeriu, vienas kitam perdavinėdami daiktus iškėlė laukan ir rikiavo ant žemės. K.Meizneris arčiau atsivarė savo automobilį, į kurį trijulė susikrovė grobį.

Klajonės Kaune

   Nieko nelaukdami, dar tą pačią naktį jaunuoliai išvažiavo į Kauną. Šį miestą jie tvirtino pasirinkę dėl to, kad gerai jį pažįsta. Kauną pasiekė paryčiui, apie 3.30 val. Pasistatę automobilį prie Kauno pilies, jaunikaičiai saldžiai numigo. 
   Nuo 7 val. ryto vagišiai jau važinėjosi po miestą, tikėdamiesi pastebėti lauko reklamas, susijusias su kompiuteriais, ir, sužinoję firmų adresus, bandyti parduoti atsivežtą grobį. Tačiau nieko panašaus nerado. Tada R.Marčiulynui šovė geniali idėja. Jis nusipirko laikraštį “Noriu” ir ėmė versti skelbimus. Bingo! Štai skelbimas apie taisomus kompiuterius. Vaikinai paskambino ir atsiliepęs vyriškis sutiko atvažiuoti pasižiūrėti siūlomų prekių. Pirmasis pirkėjas nesusidomėjo, tačiau paskambino kitiems. Galų gale pasirodė du jaunuoliai, kurie už porą kompiuterių sumokėjo 300 Lt. 
   Pagaliau gavę pinigų vagišiai nusipirko kuro mašinai, visi papietavo. Bandė dar pavažinėti po miestą, ieškodami, kam parduoti likusius kompiuterius, bet taip ir nerado. Tada įsigijo 10 plastikinių maišų, sukrovė į juos kompiuterius ir pasuko link Raudondvario. Miškelyje paslėpė grobį ir lyg niekur nieko sugrįžo į Leipalingį.

Pirkėjas pranešė pats

  Tačiau ramiai gyventi vagims nebuvo lemta. Iš jų Kaune kompiuterius nupirkęs vyras pasirodė nepėsčias. Po poros dienų naršydamas internete jis atsivertė policijos tinklapį ir perskaitė, kad iš Leipalingio mokyklos pavogti kompiuteriai. Vyrą persmelkė negeras įtarimas. Tos dienos laikraščiai apie vagystę taip pat rašė. Pirkėjas perskaitė apie mokykloje pasidarbavusius tris jaunuolius ir kad rasti tik 8 kompiuteriai, o 2-jų trūksta. Žmogus pagalvojo apie vaikinus, iš kurių pirko, ir prisiminė, kad jų mašinoje buvo daugiau kompiuterių. Pasidarė viskas aišku. Vyras nedelsdamas paskambino Druskininkų policininkams. Beje, po kelių dienų jis pats atvežė ir grąžino pareigūnams įsigytus vogtus daiktus. 
   Vagišiams nebuvo kur dingti. Teko prisipažinti ir parodyti, kur paslėpti kiti vogti kompiuteriai. Teismas atsižvelgė, kad jaunikaičiai dėl savo poelgio gailisi, ir skyrė V.Virbaliui bei K.Meizneriui po vienerius metus laisvės atėmimo, bausmę atidedant tokiam pačiam laikui. Nusikaltimo metu buvusio nepilnamečio R.Marčiulyno byla išskirta į atskirą, nes vaikinas pasislėpė ir šiuo metu yra aktyviai ieškomas.

“Druskonio” inf.

 

  Iš mašinos nugvelbė rankinę
   Net ir kelioms minutėms atsitraukus nuo automobilio neverta palikti jo neužrakinto. Tuo galėjo įsitikinti druskininkietė Laima J., trumpam užsukusi pas brolį ir grįžusi mašinoje neradusi savo rankinės.

   Praėjusių metų liepos 15-osios naktį Laima J. su vyru atvažiavo automobiliu “Audi-100” į P.Cvirkos gatvę, kur gyveno jos brolis. Laikrodis rodė šiek tiek po vidurnakčio, gatvė buvo tuštutėlė. Nieko blogo negalvodami sutuoktiniai trumpam užėjo pas brolį, o mašiną paliko kelkraštyje neužrakintą. Po kelių minučių grįžę žmonės pastebėjo atidarytas automobilio dešinės pusės keleivio dureles, kurios šiaip jau neatsidaro – jas galima išstumti tik iš mašinos vidaus. Atsisėdusi prie vairo moteris pamatė, jog nebėra ant galinės sėdynės gulėjusios jos rankinės. Nerimas apėmė nejuokais – vagis išnešė rankinėje buvusius du mobiliuosius telefonus “Motorola” ir “Siemens”, asmens dokumentus, vaikų gimimo liudijimus, kompensuojamųjų vaistų pasą ir raktus. Žalą moteris įvertino 579 Lt.
   Šitokie nemalonumai Laimą J. ištiko tik todėl, kad tą naktį P.Cvirkos gatve žingsniavo netoliese gyvenantis porą kartų teistas 18-metis Marius Šerpenskas. Pamatęs vienišą automobilį ir ant jo sėdynės boluojančią rankinę, vaikinas tuoj pat susidomėjo. Jis paklebeno mašinos duris ir netrukus aptiko, kad vairuotojo durelės neužrakintos! Ko gi dar vagiui reikia? M.Šerpenskas mikliai pačiupo rankinę ir nudūmė į miškelį šalia “Vido malūno” kavinės. Ten jau ramiai apžiūrėjo grobį. Abu mobiliuosius vaikinas pasiėmė, o rankinę su dokumentais ir kitais daiktais nusviedė į krūmus. Jau beeidamas išlupo iš telefonų SIM korteles ir jų atsikratė. Vėliau mobiliuosius po 50 Lt vagišius pardavė nepažįstamiems žmonėms.
   Sulaikytas M.Šerpenskas neilgai trukus prisipažino, dievagojosi, kad nuoširdžiai gailisi. Jis atlygino Laimai J. patirtą žalą ir jos atsiprašė. Beje, moteris kitą rytą po vagystės pati surado savo rankinę, besivoliojusią miškelyje prie Ratnyčėlės upelio. 
Teismo baudžiamuoju įsakymu M.Šerpenskui už šią įžūlią vagystę skirta 625 Lt bauda.

“Druskonio” inf.

 

  Policijos žinios
VAGYSTĖ
Sausio 24 d. UAB “Druskininkų duona” direktorius pranešė apie vagystę iš jų parduotuvės “Pušis” Vieciūnuose. Jau ne pirmą kartą iš ten išnešti alkoholiniai gėrimai, mob.ryšio operatorių sąskaitų papildymo kortelės, maisto produktai, prezervatyvai ir cigaretės. “Reikia signalizaciją įsivesti, o ne stengtis išvengti viešumo”, - kalbėjo policijos vadovai apie bendrovės norus neskelbti vagystės.

Paieška

Koks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui


© 1997-2004 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.