Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TVIC
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Skola valstybei išaugo šimteriopai
Trijų litų pašto išlaidos žmogui tapo nepakeliama našta.

Violeta KLIMAITĖ

Laiku nepervedė 

   Leipalingiečio Valdo Makausko istorija yra gyvenimo pamoka visiems, kurie turi ar turės reikalų su mokesčiais ir skolomis. Žmogui, kurį dėl nesumokėtų mokesčių už butą į teismą padavė UAB „Druskininkų butų ūkis“, skolų našta padidėjo dar 158 Lt. Tai – ne kokie nors procentai ar delspinigiai už laiku nemokėtus būsto mokesčius. Ši teismo antstolių V.Makauskui pateikta suma išaugo dėl laiku valstybei nepervestų pašto išlaidų - 2 Lt 70 ct.

Skola išaugo šimteriopai

   UAB „Druskininkų butų ūkis“ vietos teismui pateikė pareiškimą dėl 710 Lt skolos priteisimo iš V.Makausko. Spalio 7 d. teismas priėmė įsakymą ir patenkino butų ūkio įmonės prašymą. V.Makauskas galimybe per 20 dienų apskųsti teismo įsakymą nepasinaudojo. Iš skolingo butų ūkio įmonei leipalingiečio teismas priteisė ne tik 710,76 Lt ieškinį bendrovei, bet ir 10 Lt žyminį mokestį, kurį pateikdama ieškinį teismui, sumokėjo įmonė, o taip pat ir 2,70 Lt pašto išlaidų. Žmogus netrukus bendrovei „Druskininkų butų ūkis“ sumokėjo 10 Lt žyminį mokestį ir dalį skolos – 310 Lt, su bendrove sutaręs, jog likusią sumą įmokės vėliau.
   Teismo įsakyme minimas pašto išlaidas V.Makauskas prisiminė tik gavęs spalio 31 d. teismo antstolės J.Jakimavičienės pasirašytą dokumentą. Jame iš leipalingiečio pareikalauta sumokėti skolą valstybei, t.y. teismo pašto išlaidas – 2,70 Lt, o taip pat apmokėti ir antstolio darbą: 35,40 Lt administravimo išlaidų bei 120,01 Lt teismo įsakymo vykdymo išlaidų. Taigi po 20 dienų įsigaliojus teismo įsakymui, laiku nesumokėti 2 Lt 70 ct išaugo į gana apvalią sumą – 158 Lt ir 11 ct. Nesuprasdamas, kas čia darosi, žmogus atlėkė į UAB „Druskininkų butų ūkis“. 

Pirmiausiai – pinigai valstybei

   Bendrovės direktorė V.Prunskienė V.Makauskui šiuo klausimu dalios palengvinti negalėjo. „Patarimas visiems vienas – pirmiausiai reikia kuo greičiau pervesti pinigus valstybei, nes įstatymai yra labai griežti. Su mumis dar galima susitarti – mokėti skolą dalimis. Teisės aktai valstybės skoloms išieškoti tokių interpretacijų nenumato“, - „Druskoniui“ tvirtino V.Prunskienė. Butų ūkio įmonės žiniomis, šiandien jau ne vienas skolininkas Druskininkuose susidūrė su panašia situacija, kai, praėjus įstatymo nustatytam terminui ir kibus į darbą antstoliams, kelių litų skola valstybei pavirto daugiau kaip šimtu litų.
  V.Makauskas 158 Lt skolą antstoliams prieš kelias savaites buvo sumažinęs 50 Lt. „Jei neatsiskaitys iki galo, bus taikoma arešto procedūra“, - šią istoriją gerai prisimena ir antstolė J.Jakimavičienė.
   Dar didesnį šoką, gavus antstolės raštą, teko išgyventi druskininkietei Janinai Čiurlionienei. Moteris buvo neseniai palaidojusi vyrą. AB „Lietuvos telekomas“ suskubo ieškoti mirusio piliečio skolų už nesumokėtas pokalbių sąskaitas. Teismas skolą telekomui priteisė, t.y. konstatavo, kad miręs žmogus ryšių bendrovei liko skolingas per 300 Lt. J.Čiurlionienė šioje byloje nedalyvavo. Vyro skola jai buvo priminta, praėjus 20-čiai dienų. Moteris pasirašė priimdama laišką, kuriame juodu ant balto buvo surašyta, kad skola už telefono pokalbius viršija 300 Lt plius teismo išlaidos – 17 Lt. J.Čiurlionienė teigia, kad ir pati, be raginimų, atsitokėjus nuo nelaimės, būtų telekomui sumokėjusi vyro skolą. Ji tą iškart, gavus minėtą laišką, ir padarė – telekomui pervedė daugiau kaip 300 Lt. „Kaip stovėjau, taip ir atsisėdau“, - moteris apibūdino savo savijautą, kai antstolės kabinete išgirdo, kiek dabar jai teks sumokėti už jų darbą – 466 Lt. „Galbūt mano kaltė, kad pradelsiau tas 20 dienų nuo teismo įsakymo priėmimo, sumokėjau telekomui vėliau. Galvojau, už tuos 17 Lt teismo išlaidų antstoliai paprašys – na, 50 ar 100 Lt. Bet kai suma pakilo virš 400 Lt – atsisėdau”, - antstolių įkainiais negali atsistebėti J.Čiurlionienė. 

Priminimų nėra

   Teismas priima sprendimus, o jų vykdymas, skolų išieškojimas yra antstolių „duona“. Ar antstoliai neprivalo skolininką iš pradžių perspėti apie gresiančias baudas, o tik vėliau, piktybiškai nemokant skolos, imtis tokių priemonių? Teismo antstolė J.Jakimavičienė teigia, kad jokie pranešimai skolininkui, gavus priverstinai vykdyti teismo įsakymą, nesiunčiami. „Praėjus terminui, teismas mums atsiunčia pranešimą vykdyti, ir mes be jokio papildomo perspėjimo atliekame savo darbą. Skolininkas po to gauna mūsų pranešimą sumokėti valstybei priteistą sumą ir papildomai sumokėti už mūsų darbą – administravimo bei vykdymo išlaidas. Mažiausias administravimo išlaidų įkainis yra 30 Lt. Kiekvienas užklausimas bankui kainuoja 5 Lt. Išsamūs įkainiai už antstolio paslaugas pateikti Sprendimų vykdymo instrukcijoje. Teismo antstoliai vadovaujasi Teisingumo ministro įsakymu ir instrukcija, taip pat Lietuvos civilinio proceso kodekso normomis. Kita išieškojimo procedūra būna, jeigu mes gauname teismo vykdomąjį raštą. Tokiu atveju skolininkui siunčiamas vykdomasis raštas, nurodant terminus, per kiek dienų jis privalo sumokėti skolą“, - komentavo J.Jakimavičienė. 

Žmonės pyksta visur

   Tai – ne vienintelės tokios istorijos Lietuvoje. Dėl privačių antstolių veiklos lapkritį Lietuvoje netgi inicijuotas specialus patikrinimas, kurį turės atlikti nepriklausomi ekspertai. Tokį patikrinimą nuspręsta pradėti po piliečių skundų svarstymo Seimo Žmogaus teisių komitete. „Žmonės dėl antstolių veiklos skundžiasi nuolat, kartais pasitaiko net kurioziškų atvejų. Pavyzdžiui, neseniai vienai moteriškei, skolingai šiek tiek daugiau nei du litus, teko apmokėti antstolių „paslaugas” išieškant iš jos tą sumą. „Paslaugos” kainavo daugiau nei 100 litų“, - panašią situaciją neseniai aprašė „Atgimimas“. Šiais metais jau buvo tobulinama Sprendimų vykdymo instrukcija, kuria savo darbe vadovaujasi antstoliai. Joje detaliai reglamentuoti atlygio už antstolių darbą, kiti priverstinio sprendimo vykdymo klausimai. Patikslinti ne tik atlygio dydžiai už atskirus antstolio veiksmus vykdant sprendimą, bet ir buvo pakeista vykdymo išlaidų mokėjimo tvarka. Visas išlaidas už antstolio paslaugas (administravimo mokestį ir atlyginimą už skolos išieškojimą) sėkmingai įvykdžius bylą, pagal instrukciją turi kompensuoti skolininkas. Todėl jei antstolis, turintis savo veiklą išlaikyti iš surenkamo užmokesčio, atlieka daugybę užklausų bandydamas atgauti net ir menką skolą – šios išlaidos vėliau turi būti atlygintos.

 

  Policijos žinios
VAGYSTĖ
Gruodžio 27 d. Arnas Grigaliūnas pranešė, kad Leipalingyje, Seirijų g., iš automobilio VW Golf pavogta automagnetola ir kepurė. Žala – 170 Lt.

NUVARYTI AUTOMOBILIAI
Pavogtas 1990 m. automobilis Audi-80, stovėjęs kieme prie Vytauto g. 22 namo. Gruodžio 29 d. Danijos pilietis pranešė, kad dingo jo automobilis VW Transporter, paliktas Vytauto gatvėje.

PRIEVARTA
Gruodžio 29 d. į policiją kreipėsi nepilnametė, pasiskundusi, kad Neravų kaime, prie Nemuno upės, ją išžagino nenustatytas asmuo.

PAŽEIDĖJAI
Gruodžio 23 d. už administracinį teisės pažeidimą į komisariatą pristatyti Artūras Ožerovskis, gim. 1972 m., ir Donatas Davidonis, gim. 1958 m. Gruodžio 24 d. už tokį pat nusižengimą pristatytas Vilius Marcinonis, gim. 1962 m., gruodžio 25 d. – Rymantas Ramanauskas, gim. 1962 m., ir trys nepilnamečiai. Gruodžio 26 d. administracinį teisės pažeidimą įvykdė Andrius Gavelis, gim. 1978 m., Virginijus Večkys, gim. 1976 m., ir Kęstutis Aleškevičius, gim. 1976 m. Gruodžio 28 d. už administracinį teisės pažeidimą pristatyti Lilija Šimoniūtienė, gim. 1965 m., ir Emilis Gavinavičius, gim. 1985 m. Už tai, kad girtas pasirodė viešoje vietoje, pristatytas 1 asmuo. 
Už kelių eismo taisyklių pažeidimus per savaitę nubausti 7 asmenys. Sulaikyti 6 neblaivūs vairuotojai ir nepilnametis, dar neturintis vairuotojo pažymėjimo. Gruodžio 29 d. sulaikyti vairavę neblaivūs Algirdas Svirskas, gim. 1958 m., ir Saulius Janulevičius, gim. 1985 m.
 

Paieška


Ką esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui


© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.