Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TVIC
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  “Išvažiavome dviese, grįžome trise,“ -
prisipažino meras, prieš kelias savaites su žmona atostogavęs Kanarų salose.


“Kadangi papūga ypač pamėgo mano draugiją, galima spręsti, jog tai vyriškos giminės paukštis”, - juokauja Daiva Malinauskienė
Chuanito mėgsta krapštinėtis, kutentis ir išdykauti su Malinauskų vaikais Tomu (nuotr. kairėje) ir Sandra

Violeta KLIMAITĖ

Kam vaikai, kam - papūgos

   „Atostogos buvo geros. Kažkokių nuotykių ar keistų nutikimų nepatyrėme. Išskyrus vieną – jog išvažiavome dviese, o grįžome trise“, - po šios frazės reikšmingą pauzę padarė meras R.Malinauskas, pasakodamas, kaip sekėsi atostogos garsiame Ispanijos kurortų salyne. „Čia tai bent atvirumas!“ - džiūgavau, mintyse jau kurdama straipsnio pavadinimą apie „saboniškos šeimos“ pavyzdį - ketvirtąją atžalą. „Ne, ne tai. Kalbančią papūgą parsivežėmė!“, - tris vaikus auginantis meras pradėjo juoktis, jog žurnalistė atsakymą suprato taip tiesmukai. 
Kanarų salų grožį, kuriuo jie gėrėjosi drauge su druskininkiečiu Laimiu Peciukevičiumi ir jo žmona, ilgam laikui Malinauskams primins namuose tarškantis margaspalvis paukštis.
Prieš dvi savaites iš Kanarų salų drauge parskridusi Loro veislės papūga gyvena Malinauskų svetainėje. Nors ir turi narvelį, vienerių metų paukštis daugiausiai laiko praleidžia vaikštinėdamas aplinkui. Papūgai specialiai pakirptas vienas sparnas, kad ji neskraidytų. 

Švęs Jonines

   Kanarų salose Daiva ir Ričardas Malinauskai nuvažiavo į garsųjį papūgų rojų – Loro parką. Susižavėję margaspalviais čiulbančiais paukščiais, jie nutarė įsigyti kalbančią papūgą. Šis pirkinys buvo R.Malinausko iniciatyva. „O ką, šmaikštavo jis, pasisodinsiu ant peties ir į priėmimus eisiu,“ - šypteli vyro užgaidą papūgų parduotuvėje prisiminusi Daiva. Savosios jie ilgai neieškojo. Parduotuvėje tarp daugybės čiulbančių ir rėkiančių paukščių Malinauskai iškart pamatė žalių plunksnų „Chuanito“ - ji vienintelė laisva sau vaikštinėjo ant narvo. Kadangi jaunas paukštis mokėjo ištarti vienintelį žodį ispaniškai – chuanito, Malinauskai papūgą juo ir pakrikštijo. „Chuanito“ lietuviškai reiškia „Jonas“. „Dabar reikės ir mums Jonines švęsti,“ - juokauja kalbantį paukštį iš Ispanijos parsivežusi šeima.
    Tiesą sakant, Malinauskai iki šiol nežino, ką tiksliai jie nusipirko – vyriškos ar moteriškos giminės papūgą, mat tai nustatyti yra gana sunku. „Sprendžiant iš to, kad Chuanito iškart prisirišo prie manęs ir labai mėgsta mano draugiją, tikėtina, kad papūga yra „vyrukas“, - juokiasi Daiva, pokalbio metu šeimos naujakurei apibūdinti dažniausiai vartojusi įvardį „jis“. 

Mokosi lietuviškai

   Malinauskams patiko, jog paukštis – labai lipšnus, taikaus ir mielo charakterio. Kalbančią papūgą šeima nusipirko priešpaskutinę kelionės dieną. Malinauskai neturėjo jokio vargo su ja keliaudami namo lėktuvu. Žieduota, turinti sveikatos sertifikatą papūga lengvai praėjo ispanų migracijos tarnybų patikrinimą. Lėktuve, įsitaisiusi kelioniniame krepšyje, ramiai kaip kūdikis ji išmiegojo ant Daivos kelių, tad kiti keleiviai net nesuprato, jog skrenda su neįprastu kroviniu. Lietuvos pasienio kontrolė mažos papūgos krepšyje irgi netyrinėjo. 
   Kartu su namiškiais keldamasi ir guldama papūga dabar stengiasi perprasti lietuvių kalbą. Pasak Daivos, specialių pamokų augintinis neturės – kalbančioms papūgoms pakanka aplinkos, kurioje nuolat bendrauja žmonės. Paukštis jau taria pirmuosius žodžius. Neseniai papūga išrėžė žodį „rūta“, bet kol kas mažametis Chuanito daugiausiai rėkauja. „Tikrai, rėkia kaip beždžionė“, - spalvingu naujakuriu džiaugiasi Malinauskų sūnus Tomas. Vaikams papūga – tikras žaislas, su kuriuo jie kalba, krapštosi ir kutenasi. Mėgstantis kompaniją Chuanito gerai jaučiasi ir prie svetimų žmonių. Sumaniai gliaudantį saulėgrąžas paukštį Daiva šeria specialiu papūgų maistu. Pasak šeimininkės, po metų Chuanito bus dvigubai didesnis, su mėlyna „karūna“ ant galvos.

Pikčiurnos nenorėjo

   Malinauskai akylai stebėjo, kaip naujasis gyventojas prisitaikys prie namuose gyvenančio nykštukinio pekino veislės šuns. Taikaus būdo Odis, smalsiai uostinėdamas grindimis šokuojantį draugužį, papūgai iškart paskelbė taiką ir draugystę. 
   Malinauskai jau anksčiau turėjo kalbančią Žako veislės papūgą, bet ją dėl pikto būdo teko perkelti į negyvenamą pirmąjį namo aukštą. Prieš 6-erius metus pirktas paukštis šiuo metu gyvena stiklo narve Malinauskų namo vestibiulyje kartu su kitomis retų veislių papūgomis. Įkurdinta prie Malinauskų bendrovės patalpų ši pikčiurna dabar dažniausiai kalba „darbo“ terminais.


Paieška


Ką esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui


© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.