Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  “Naujasis centras bus atidarytas gruodį”
   Į “Druskonio” skaitytojų klausimus atsako Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis. 

   - Kokia butų ar kambarių išnuomojimo poilsiautojams tvarka? Ar dažnai dėl to į centrą kreipiasi druskininkiečiai? 

   R.Palionis.
Vis daugiau druskininkiečių, norinčių poilsiautojams išnuomoti butus, kreipiasi į mūsų centrą. Apžiūrėję jų siūlomas sąlygas, sudarome sutartis ir rekomenduojame Valstybinėje mokesčių inspekcijoje įsigyti verslo liudijimus. Mėnesiui jie kainuoja maždaug 30-40 Lt. Pirmenybę teikiame 1-2 kambarių butams, esantiems miesto centre, mūsų įvardijamoje 1-oje zonoje, kuri yra iki Druskininkų ir V. Krėvės gatvių. Čia, t.y. arčiau gydyklos, poilsiautojai dažniausiai pageidauja įsikurti. 2-ąja zona vadiname Veisiejų g. ir M. K. Čiurlionio gatvės pabaigą, kur arti turgus ir didieji prekybos centrai. 3-ąją zoną, Kalviškes ir kitus miegamuosius rajonus, siūlome poilsiautojams, kai kitur nėra vietų. Išsinuomoti butus dažniausiai pageidauja Izraelio, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos piliečiai. 
   Šiuo metu centras įregistravęs apie 100 butų, kuriuos siūlome poilsiautojams. Tarkim, vieno namo Dabintos gatvėje visi 10 butų išnuomojami svečiams. Naujai pasiūlytuosius butus apžiūrėdami atkreipiame dėmesį, ar jie atitinka minimalius higienos reikalavimus, t. y. ar suremontuoti, ar yra virtuvės įranga, įrankiai, visa buitinė technika, ar įmontuotos eurorozetės, tarkim, tinkančios svečių atsivežtiems kompiuteriams, ir t.t. Suprantama, daugeliui nuomininkų mūsų paslaugų neprireikia, nes jie išsinuomoja butus neoficialiai, pagal turimus ilgamečius ryšius. 
   Gerindami darbą su privačiu sektoriumi, sudarėme sutartį su Kauno kolegijos Druskininkų skyriumi, pagal kurią studentai prisidės prie mūsų kurorto privataus sektoriaus privalumų ir trūkumų tyrimų, kurdami vaizdinę medžiagą apie siūlomus butus, kad turistams nereikėtų keliauti per juos pasirenkant tinkamą. 

   - Ar centras nukreipia žmones į kaimo sodybas poilsiauti? 

   R.Palionis.
Žinoma, nes ypač vasaros sezono metu poilsio kaime paklausa tiek tarp užsieniečių, tiek tarp lietuvių yra didelė: čia galima organizuoti ne tik poilsį, bet ir konferencijas, ir įvariausias šventes. Tik apmaudu, jog Druskininkų savivaldybėje įregistruota tik viena Vidmanto Dabrovolskio kaimo turizmo sodyba prie Liškiavio ežero, į kurią nuolatos nukreipiame poilsiautojus. Kadangi trūksta kaimo sodybų, pageidaujančius užsieniečius ir tėvynainius tenka nukreipti į Varėnos ir Lazdijų rajonų kaimo turizmo sodybas. Jeigu mūsų savivaldybės teritorijoje atsirastų dar kokios 10 kaimo turizmo sodybų, sezono metu klientų joms netruktų. Kaimo turizmo verslo kryptis Lietuvoje yra gana perspektyvi. 

   - Kokia buvo praėjusi vasara turizmo požiūriu? Berods, poilsiautojų iš Lenkijos gerokai sumažėjo?

   R.Palionis. Koks buvo Druskininkų turistinis sezonas, paaiškės spalio mėnesį, kai apibendrinsime poilsio namų, sanatorijų ir viešbučių statistinius duomenis. Svarbu, kad apgyvendinimo įstaigos pateiktų statistinius duomenis sąžiningai ir tiksliai. Ir nemanome, kad poilsautojų iš Lenkijos sumažėjo, tik gal šias metais atvykę lenkai nera tokie pinigingi, sumažėjusi jų perkamoji galia.

   - Kada atvers duris naujasis Turizmo ir verslo informacijos centras ir kokias naujas paslaugas teiks? 

   R.P.
Turizmo ir verslo informacijos centras renovuojamame geležinkelio stoties pastate (Gardino g.3) turėtų atverti duris šių metų gruodžio mėnesį. Be abejo, jis padidės ne tik savo plotu, bet ir darbuotojų skaičiumi. Šalia 6-ių šiuo metu centre dirbančiųjų atsiras naujas etatas verslo reikalams, projektams ruošti. Turizmo ir verslo informacijos centras įsikurs 1-ame aukšte, todėl jį be problemų galės pasiekti pagyvenę ir neįgalūs žmonės . Ratuotiems svečiams bus skirta didelio ploto automobilių stovėjimo aikštelė. Centro konferencijų salėje vyks įvairiausi seminarai ir mokymai turizmo ir verslo temomis. Į naują centrą bus perkeltas ir privataus sektoriaus paslaugų pristatymas bei darbas su juo. Bandysime po vieno stogu suvienyti vietinių gidų pajėgas. Centre veiks kavinė.

   - Ką reiškia jūsų įstaigos pavadinime atsiradęs verslo pavadinimas? 

   R.P.
Mūsų centro nauja paskirtis - skatinti vietinio smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, teikiant informacines, konsultacines, mokymo paslaugas, praktiškai padėti naujiems verslo objektams, suvienyti vietines turizmo pajėgas dalyvaujant mugėse ar parodose. Pas mus galima gauti įvairiapusę informaciją apie investicinius projektus, jų parengimą, vietinio turizmo verslo sąlygas, rinką ir t.t. 

   - Kokių egzotiškiausių šalių turistus teko priimti Druskininkuose šią vasarą? 

   R.P.
Turistus iš Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos, Ispanijos... Itin įsiminė vienišė vidutinio amžiaus turistė iš Australijos, autostopu jau penktus metus keliaujanti po visą pasaulį. Daugelį kontinentų pakeleivingu transportu aplankiusi moteris į Lietuvą užsuko dėl savo lietuviškos kilmės. Savo tėvo gimtinėje Pirčiupiuose ji kaip relikviją nusipirko rankų darbo kilimėlį. Viešnagei Druskininkuose ji skyrė tik 30 Lt, ketindama už juos aplankyti Grūto parką, pagulėti gydyklų vonioje, pavalgyti ir pernakvoti išsitiesusi hamaką tarp dviejų medžių. 2-iejų dienų viešnage ji liko patenkinta, ypač nakvyne Sveikatingumo parke. Iškeliavo toliau po pasaulį atgaivinta mūsiškos ramybės ir žalumos. 

   - Kiek daugmaž turizmo firmų egzistuoja Druskininkuose ir ką jos veikia? 

   R.P.
Druskininkuose sėkmingai dirba apie 10 privačių turizmo ir kelionių firmų, užsiimančių turistų atvykimu, aptarnavimu, išvykų po visą Lietuvą organizavimu ir kt. Džiaugiamės bendradarbiavimu su firmomis “Relaturas”, “Druskininkų gelmė”, “Ditaris”, “Drusva”, “Dainija”, “Iera”, “Druskonio Vilnis” ir kitomis. 

   - Šią vasarą turistai skundėsi, jog trūksta atvirukų su kurorto vaizdais ir žemėlapių.... 

   R.P.
Manome, jog atvirukų užteko, galbūt ne ten ieškojo. Kitam sezonui jau dabar aktyviai ruošiasi dizaino studija “Sofa” ir IĮ “Vija”, todėl atvirukų su Druskininkų vaizdeliais bei suvenyrų dar turėtų pagausėti. Druskininkų žemėlapių nespėjo išspausdinti leidykla “Briedis”, laimėjusi respublikinį geografijos vadovėlių leidybos konkursą ir skubėjusi iki mokslo metų pradžios atlikti šį darbą. Todėl mūsų užsakymas išspausdinti Druskininkų žemėlapius buvo atliktas pavėluotai. Dabar jau žemėlapių yra. Netrukus turi atsirasti ir naujas katalogas “Kviečia Druskininkai” ( 18 tūkst. tiražas), ir dviračių ir pėsčiųjų takų schemos, kuriuos bus galima įsigyti mūsų centre.
   Aktyviai reklamuojame Druskininkus dienraštyje “Respublika” ir žurnale “Kelionių magija”.
   Lyginant mūsų centro šių metų leidybos apimtis su praėjusiais metais, jos išaugo tris kartus.

   - Kaip apibūdintumėt vidutinį arba tipišką šios vasaros turistą? Iš kokios šalies, kokių metų, socialinės padėties ir t.t.

   R.P.
Ko gero, Izraelio pilietis pensininkas. Tipiškas savaitgalio turistas būtų pasiturintis lietuvis verslininkas nuo 25 iki 40 metų amžiaus, atvykstantis į Druskininkus prabangia mašina su visa šeima aktyvaus poilsio - pasivažinėti atsivežtais dviračiais bei išbandyti gydyklos procedūrų. Smagu, jog savaitgalio turistų, atvykstančių jau net ir iš Klaipėdos, vis daugėja. Kai kurių iš jų net “Reginos” ir “Violetos” viešbučių žvaigždutės netenkina. 

   - Kokių paslaugų dažniausiai pageidavo atvykėliai? 

   R.P.
Aktyvaus poilsio ir užimtumo. Pasigesta atvirų krepšinio, tinklinio, minigolfo aikštelių, teniso kortų, boulingo, bilijardinių, vaikų užimtumo vietų. Tikimės, jog šią stoką kompensuos Druskininkų gatvėje, šalia kavinės “Lotosas”, dygstantis pramogų centras, o teniso kortai netrukus bus įrengti prie kavinės “Nostalgija”. 

   - Laisvalaikio būdas važinėjimasis dviračiais palaipsniui jau įsitvirtina, Avirio ežere jau siūloma paplaukioti baidarėmis. Kokie įdomesni nauji laisvalalaikio praleidimo būdai siūlomi? 

   R.P.
Šią vasarą pagal sutartį su oreiviais siūlėme skrydžius oro balionu, tačiau tai yra brangokas malonumas, kaip ir Vilniaus visureigių klubo pasiūlymas organizuoti pramogines keliones po Dzūkijos miškus. Tačiau manau, jog karpių žvejybą Grūte organizuojančiam klubui “Karpis” klientų pakako, kaip ir sporto klubui “ 2000 pėdų”, siūlančiam plaukimus baidarėmis. 

   - Dviračių takai neseniai buvo turistų primiršti. Kaip yra dabar? 

   R.P.
Druskininkus juosia trys dviračių takai, kurių bendras ilgis - apie 50 km. Jų populiarumą lėmė sveiko gyvenimo būdo propagavimas, be to, jais galima nuvykti į senas bei naujas lankytinas vietas - Grūto parką, Švendubrės etnografinį kaimą, Raigardo slėnį. Nuomojantys dvirates transporto priemones druskininkiečiai sako, jog šią vasarą dviračių poreikis išaugo dvigubai, nors yra pastebima tendencija atsivežti ir savo dviračius. Šiemet TVIC-e lankėsi net dvi Čekijos dviratininkų grupės, kurias sudomino mūsų dviračių takų internetinis pristatymas. Tikėkimes, kad vietiniai dviračių takai bus dar populiaresni įgyvendinus Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto vadymo skyriaus paruoštą dviračių takų renovacijos projektą įntegruojant juos į europinį dviračių takų tinklą “Eurovelo 11”. Mūsų dviračių takai bus dar patrauklesni ES lėšomis įrengus apžvalgines aikšteles gražiausiose vietose.

   - Svečių atsiliepimuose apie Druskininkus kuo džiaugiamasi ir ko pasigendama? 

   R.P.
Išsamiau apie tai paskelbsime išanalizavę klausimų anketų duomenis, kai bus pabaigta dar vykstanti apklausa, tačiau jau dabar galim teigti, jog žmonės, sugrįžę į Druskininkus po 2-3 metų, pastebi gerus pokyčius: naujus ir renovuotus objektus, prekybos centrus, gražius gėlynus ir kt. Kol kas labiausiai pasigendama aktyvaus laisvalaikio leidimo formų.

   - Kokie masiniai renginiai pritraukia didžiausią skaičių svečių?

   R.P.
Be abejo, tai tradicinis renginys “Kurorto šventė”. Šiemet didelį tarptautinį atgarsį sukėlė šventės dienomis vykusi tarptautinė turizmo konferencija, pakėlusi mūsų kurorto įvaizdį į gerokai aukštesnį lygmenį. Savo žiūrovą turi festivalis “Vasara su M.K.Čiurlioniu”. 
   Daugelis LRT žiūrovų, matyt, jau atkreipė dėmesį į reklaminės akcijos “Auksinis Druskininkų ruduo” klipą, kviečiantį pailsėti mūsų kurorte rudenį, pristatantį gydymo procedūrų ir kitokių paslaugų nuolaidas. Ši akcija finansuojama Druskininkų verslininkų lėšomis. 
   Esant progai, primenu renginius Druskininkuose, skirtus Pasaulinei turizmo dienai ir Neįgaliųjų turizmo metams paminėti. Rugsėjo 24 d. į Druskininkų miesto muziejų, M.K.Čiurlionio memorialinį muziejų ir į V.K.Jonyno galeriją lankytojai įleidžiami nemokamai. Miško muziejus “Girios Aidas” rugsėjo 22-27 d. lankytojams taikys 30 proc. nuolaidą. Viešbutis “Violeta”, Kurorto g. 4, rugsėjo 22-27 d. siūlo 3 dviviečius kambarius žiniasklaidos atstovams. Viešbutis “Galia”, Vilniaus al. 20, rugsėjo 22-27 d. Turizmo savaitės dalyviams taikys 50 proc. nuolaidą apgyvendinimo paslaugoms, baseinui, saunai ir garinei pirčiai. “Sūručio” sanatorija rugsėjo 26-27 d. nemokamai apgyvendins 2 žiniasklaidos atstovus. Sveikatos ir poilsio centras “Vilnius” rugsėjo 22-27 d. nemokamai apgyvendins 4 žiniasklaidos atstovus ir 10 žmonių bus taikoma 20 proc. nuolaida apgyvendinimui. Druskininkų gydykla rugsėjo 22-27 d. nemokamai atliks šias procedūras: gydomojo purvo vonios 5 procedūras, mineralinės vonios “Grožis” 5 procedūras, mineralinio vandens baseino su srovėmis (30 min.) 10 procedūrų. Norinčius pasinaudoti siūlomomis nuolaidomis prašome registruotis Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centre, Gardino g. 1, tel. 51777.

  

  Krūvoj – net 19 grybų
   “Ryto” gimnazijos šeštokė Akvilina Margelytė, grybaudama prie Seiros upelio, miške link Gerdašių, surado krūvoj prie kelmo net 19 didesnių ir mažesnių grybų. Po mišką mergaitė vaikštinėjo su tėčiu ir Pekinų veislės kalyte Dora. Nuostabiąją baravykų šeimą lyg ir atrado šuniukas – jis nubėgo prie kelmo, kur augo grybai. “ Tokią gausią baravykų šeimyną matėm pirmą sykį”, - stebėjosi ir mergaitės tėtis Gintautas Margelis. Praėjusiais metais Margeliai buvo aptikę net pusantro kilogramo baravyką. 

“Druskonio” inf.

  

  Pražydo “Džiunglių karalienė”

   Gaila, mūsų fotoaparatas nespėjo užfiksuoti pražydusios “Džiunglių karalienės” Onos Dumbliauskaitės bute, Vytauto gatvėje. 6-erių metų gėlė, palaipsniui išskleidusi 8 savo žiedus, žydėjo savaitę. Draugės dukterėčia šią labai retą gėlę atvežė iš Kanados. Daug gėlių tiek savo bute, tiek tėviškėje, Savanorių kaime, auginanti O.Dumbliauskaitė nepraleido progos “Džiunglių karalienės” ūglį įsigyti. Po 6-erių rūpestingos priežiūros metų lelijinių šeimos augalas atsidėkojo šeimininkei žaviais baltais žiedais, iš kurių vieno skersmuo – 37 cm, o viso žiedyno – 50 cm. Gėlės aukštis – 1 m 19 cm, vidutinis lapo ilgis – 1 m 2 cm. Iš tėvų meilę gėlėms perėmusi O.Dumbliauskaitė “Džiunglių karalienę” gausiai laistydavo du kartus per savaitę, apipurkšdavo jos lapus, kad džiunglių drėgmę justų. Rodydama gražiai derantį čili pipirų krūmelį, iš Krymo atsivežtą išbujojusią kinišką rožę, nematytą palminį augalą plačia laja, pasakodama apie išaugintus įvairiaspalvius amarilius ir įvairiarūšius narcizus, ponia Ona sako, jog augalai privalo žmogaus meilę patirti, gražų žodį “išgirsti”, kad gerai augtų.

“Druskonio” inf.

  


Paieška


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikrašcio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informacija be laikrašcio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.