Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  Meras valdas apžiūri iš padebesių

R.Malinauskas skraidymą motoskraidykle vadina nauju savo hobiu
Rasita BOČIENĖ

   Jau kelias savaites išgirdę keistą burzgimą miestelėnai užverčia galvas į dangų. Akimis nulydėdami ryškiaspalvius skraidymo aparatus daugelis nė neįtaria, kad vieną iš jų valdo Savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Automobiliams neliko laiko


   Kaip čia atsitiko, kad prisiekęs automobilių sporto asas savo pomėgį pakeitė į skraidymą padebesiais? “Automobilių sportą iš tiesų teko mesti, nes jam nebeliko nei laiko, nei galimybių, - neslėpė R.Malinauskas. – Be to, ir titulus Lietuvoje jau visus išsėmiau: 3 kartus tapau Pabaltijo čempionu, net nepamenu kiek kartų – Lietuvos čempionu, gavau automobilių sporto meistro vardą. Norėdamas ką nors pasiekti daugiau, turėčiau vykti į varžybas užsienyje, o treniruotis nėra kada – tik naktys… Net ir bagio jau nebeturiu – pardaviau latviams”.
   Taip iš automobilių sporto liko tik nuotraukos ir laurai. Tačiau netrukus dūšia po intensyvios darbo dienos, interesantų priėmimo, gausybės įvairių reikalų tvarkymo ėmė reikalauti atgaivos. “Pradėjau naktimis atsibusti ir mąstyti apie darbą, - pasakojo meras. – Nusprendžiau, jog reikia susirasti naują hobį”. 

Noras skristi

   Pavasarį Savivaldybės administracijos direktorė A.Vičiulienė suorganizavo kolegoms paskraidymą oro balionu. Šio malonumo neatsisakė ir R.Malinauskas su šeima. “Labai patiko skridimas, žemės vaizdas iš viršaus, - įspūdžiais dalijosi meras. – Tačiau balionas skrenda ten, kur vėjas pučia, o aš toks žmogus, kad noriu skristi ten, kur pats geidžiu”. 
   Daugiau į oro balioną R.Malinauskas nebelipo, tačiau noras skraidyti jo jau nebeapleido. “Žinojau, kad yra skraidyklių su motorais, kuriose sėdintis žmogus gali pakilti ir skristi savarankiškai. Paprašiau, kad vienos tokios skraidyklės savininkas mane paskraidintų. Įspūdį paliko didelį”. Ilgai nelaukęs meras per internetą susirado aeroklubą, kur legaliai moko tokias skraidykles valdyti, susitarė su instruktoriumi, prikalbino į kompaniją verslininką Laimį Pečiukevičių ir ėmė važinėti į Paluknį mokytis skraidyti.

Gabūs mokiniai


   “Pirmą kartą su instruktoriumi paskraidęs motoskraidykle vos nenusispjoviau – kam man to reikia? Aparatą blaškė, vartė, atrodė – neįmanoma jį suvaldyti, - neslėpė R.Malinauskas. – Tačiau vėliau pagalvojau: jei kiti išmoksta juo skraidyti, ir aš išmoksiu!”
   Iki tol, kol motoskraidyklės pilotui suteikiamas leidimas savarankiškai skraidyti, su instruktoriumi ore reikia praleisti 10 valandų. Abu druskininkiečiai į Paluknį važinėjo savaitgaliais, o kartais ir po darbo nulėkdavo. “Automobilio bagažinėje visada vežiojausi kombinezoną, šalmą ir viską, ko reikia, tad dieną nuvykdavau į Vilnių, atlikdavau reikalus Seime, ministerijose ar kitose žinybose, o grįždamas užsukdavau į aeroklubą ir skraidydavau iki sutemų”, - pasakojo meras. Instruktoriaus nuomone, abu druskininkiečiai pasirodė labai gabūs mokiniai, tad savarankiškai skristi jiems leido jau po 8 valandų.
    “Po pirmojo savarankiško skrydžio ir, kas svarbiausia, sėkmingo nusileidimo, būna krikštas. Įsikabini į savo skraidyklės rėmą, pasilenki, o kolegos muša kitos skraidyklės sraigtu per sėdynę sakydami: “Kuo draugai stipriau lupa, tuo žemė minkščiau priima”. Vasaros pabaigoje R.Malinauskas gavo licenciją skraidyti motoskraidyklėmis.

Gali skristi greitai


   Abu druskininkiečiai skraidymo aparatus užsisakė Lenkijoje, kur jie buvo specialiai gaminami ir vienas nuo kito skiriasi tik sparnų spalvomis. Kainuoja toks daikčiukas nei daug, nei mažai – apie 12 tūkst. eurų. Motoskraidyklių austriškų variklių galingumas – 85 arklio jėgos. Per 1 valandą skridimo sunaudoja 8 litrus A 95 markės benzino, maišomo su specialiu tepalu. Ore šie aparatai išvysto nuo 45 iki 120 kilometrų per valandą greitį. “Kad pajusčiau malonumą ir pramogą, dažniausiai skraidau 75-80 kilometrų per valandą greičiu”, - sakė R.Malinauskas. Skraidyklės priekyje yra prietaisų skydelis su greičio, aukščio, temperatūros, pakilimo-nusileidimo ir kitokiais davikliais. Specialios aprangos skrendant su tokiu aparatu nereikia, išskyrus šalmą. Tačiau atvėsus orams, skraidytojams tenka šilčiau apsirengti, nes pakilus aukščiau vėjas tiesiog košia kiaurai. 

Maloniausi – gamtos vaizdai

   Baigę mokymus, abu druskininkiečiai iš Paluknio į Druskininkus skraidyklėmis parskrido patys. Ir dabar iš kurorto oro uosto kiekvieną savaitgalį ir dažną darbo dienos vakarą kyla į orą. Jiems pradėjus skraidyti, atsirado labai daug susidomėjusių. Ateina verslininkai, jaunimas, apie skraidykles klausinėja net ir moterys. Vietiniai entuziastai žada kitais metais burtis į klubą ir kviestis instruktorių atvykti į Druskininkus mokyti juos skraidyti. 
   “Pakilęs į orą, suku tolyn nuo miesto – vis dėlto triukšmas. Patinka skristi link ežerų: nusileidžiu virš medžių, ir vaizdas – nepakartojamas, - kalbėjo R.Malinauskas. – Arba nuskrendu, pavyzdžiui, į Leipalingį pasižiūrėti, ar kapinių tvorą baigė statyti, praskrendu virš ardomo geležinkelio – stebiu, ar pagal grafiką dirba, matau, kurie namų stogai sutvarkyti, kurie ne, apžiūriu kitus Savivaldybės objektus. Tačiau maloniausia būna gėrėtis gamtos vaizdais”. 

Baisiausia pakliūti į audrą

   Meras jau spėjo motoskraidykle paskraidinti visą savo šeimą, pasak jo, ir mažiausiąją, ir didžiausiąją. Visi liko sužavėti. 10-metis R.Malinausko sūnus Tomas įspūdžius išreiškė taip: “Toks jausmas, kad bėgi, bėgi, o paskui šauni aukštyn!” Su sūnumi pakilti į orą pareiškė norą ir mama Birutė Malinauskienė. Tėvo Viliumo Malinausko meras dar nekalbino, nes šis nuo pradžių buvo nusiteikęs prieš tokį sūnaus pomėgį: “Kam rizikuoti ten, kur nebūtina”. Į tai R.Malinauskas turi savo atsakymą: “Tada geriau išvis negyventi ir jokios rizikos nebus”. 
   Pasak mero, baisiausia skrendant skraidykle pakliūti į audrą, kuri sulaužytų aparato sparną ir kristum žemyn tarsi akmuo. Abu druskininkiečiai jau užsisakė specialius parašiutus, tvirtinamus tiesiai prie skraidyklės. Esant pavojui nukristi, užteks patraukti specialų trosą ir raketos pagrindu iššaus parašiutas, kuris saugiai nutupdys skraidytoją su visa skraidykle. 
   “Paskraidai, atsipalaiduoji, gauni dozę adrenalino, nes ore vis mėto, svaido, supa, - paklaustas, ar suradus naują pomėgį sapnai apie darbą naktimis nebeaplanko, atsakė R.Malinauskas. – Fiziškai, aišku, pavargsti, bet nervai gerokai pailsi”. 

Paieška


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikrašcio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informacija be laikrašcio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.