Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  Konkursas festivalis
   Rugpjūčio 11-ąją Druskininkuose prasidėjo tradicinis tarptautinis konkursas festivalis “Muzika be sienų”, kurio programoje įvairių amžiaus grupių pianistų, kamerinių ir fortepijoninių ansamblių, koncertų su kameriniu orkestru konkursai ir koncertai, profesionalių ir neįgaliųjų muzikantų kūrybinis bendradarbiavimas, koncertai kartu su Europos neįgaliųjų “spalvų” orkestru. Vyks mokslinė metodinė konferencija, įvairūs muzikantų meistriškumo seminarai, bus rodoma vaizdo medžiaga “Žymieji XX a. atlikėjai”. Iš įvairių pasaulio šalių atvyko žymūs atlikėjai ir profesoriai vertinti konkursą, skaityti pranešimus, vesti meistriškumo pamokas. Tai lietuviai K.Grybauskas, V.Vitaitė, P.Kunca, V.Landsbergis, docentai ir mokytojai ekspertai, svečiai iš Rusijos, Ukrainos, Jakutijos, Prancūzijos, JAV, Olandijos, Izraelio. Seminarą “M.K.Čiurlionio kūryba bendrame Europos kultūros kontekste” ves druskininkietis dailėtyrininkas A.Nedzelskis. 
   Mokslinė metodinė konferencija, konkursai, kūrybinis pedagogikos psichologijos seminaras, kūrybiniai meistriškumo seminarai vyks M.K.Čiurlionio muzikos mokykloje. Rugpjūčio 15 d. 19.30 val. sanatorijoje “Lietuva” pasirodys konkurso festivalio atlikėjai. Kaip jau paminėta praėjusiame “Druskonio” numeryje, rugpjūčio 16 d. 16 val. Pramogų aikštėje gros 1-asis Europos neįgaliųjų “spalvų” orkestras, nacionalinis neįgaliųjų orkestras “Spalvų muzika”, “Rolantinos” orkestras iš Olandijos, popgrupė “Hey!”, konkurso-festivalio “Muzika be sienų” atlikėjai. 
   Rugpjūčio 17 d. 19.30 val. M.K.Čiurlionio muzikos mokykloje fortepijonu skambins prof. dr. V.Landsbergis; 18 d. 19.30 val. san. “Eglė” pasirodys konkurso festivalio atlikėjai; 19 d. 16 val. M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje įvyksiantis konkurso festivalio atlikėjų koncertas bus skirtas muziejaus 40-mečiui. 20 d. 19.30 val. atlikėjų koncertas įvyks vasaros kavinėje “Galia”. 21 d. 16 val. M.K.Čiurlionio muzikos mokykloje įvyksiančiame koncerte dalyvaus B.Dvariono muzikos mokyklos kamerinis orkestras (dir. P.Kunca). Tą pačią dieną 21 val. miesto muziejaus terasoje, koncerte “Druskininkų serenados”, vėl pasirodys konkurso-festivalio atlikėjai. Rugpjūčio 22 d. 19.30 val. renginį užbaigs tarptautinio konkurso festivalio laureatų koncertas “Draugystės” sanatorijoje. 
   Konkursą festivalį rengia muzikų draugija “XXI amžiaus muzika ir švietimas”, Druskininkų M.K.Čiurlionio muzikos mokykla ir kiti, remia: Druskininkų savivaldybė, bendrijos “Viltis” Druskininkų skyrius, san.”Draugystė”, “Vilnius”, “Sūrutis”, “Nemunas”, VšĮ Druskininkų gydykla ir kt. 

“Druskonio” inf.

 

  Ponis partrenkė piešėją

Viečiūnų vaikai V.K.Jonyno galerijoje

Morta BARTAINYTĖ 

   Poilsio stovyklos projekto “Vasara mano kūryboje”, kuris skirtas kaimo vaikų užimtumui ir jų meninių gebėjimų ugdymui, autorė – V.K.Jonyno dailės mokykla. 10 atostogų dienų Vieciūnų vaikai, globojami dailės mokytojos metodininkės Onos Birutės Railienės, piešė, mokėsi įvairių atlikimo technikų (akvarelės, guašo, tušo, tekstilės ir kt.), lankė Druskininkų muziejus ir galerijas, aptarinėjo savo ir kitų kūrybą. Be išvykos į senąjį Zervynų kaimą, pabuvojome ir visų mėgstamame “Girios aide”, kur piešėme kieme esančius eksponatus. Deja, pastaroji viešnagė visiems sugadino nuotaiką. Ant tako į muziejų pririštas poni arkliukas partrenkė ant žemės vieną mūsų mergaitę Simoną, įkando į pažastį ir mus visus stipriai išgąsdino. Liūdna, kad muziejus nepasirūpina savo mažųjų lankytojų saugumu. Juk galima agresyvųjį poni pririšti toliau nuo tako arba rasti būdų perspėti lankytojus įkalant žymeklį “piktas poni” ar panašiai. 
   Stovykloje sukurti darbai šiuo metu eksponuojami Vieciūnų bibliotekoje. 

  

  Turėtų prabilti visuomenė

Suniokotas kampelis M.K.Čiurlionio gatvėje, ties Ratnyčėlės tiltu
Egmontas LANTUCHAS 
VDU docentas 

   Vaikščiodamas po Druskininkus, vis prisimenu buvusio savo profesoriaus (deja, jau amžiną atilsį) F.Bielinskio mintis, 1969 metais paskelbtas “Literatūros ir meno” savaitraštyje:”Druskininkai – unikalaus kraštovaizdžio kurortas. Čia visas miestas skęsta senų medžių ūksmėje, saugančioje žemę ir žmogų nuo vėjų bei tiesioginių saulės spindulių. Ypatingą estetinę dermę formuoja spalvinė paprastųjų pušų bei įvairiarūšių tuopų samplaika – senųjų kraštovaizdžio specialistų palikimas. Svarbu, kad mūsų ir kitos landšafto architektų kartos šią dermę išsaugotų ir puoselėtų toliau. Ji lemia ne tik kurorto unikalumą, vaizdinį patrauklumą, bet ir ypatingą mikroklimatą”. 
   Deja, F.Bielinskio ir dr.J.Stausko, tuolaik, septintajame praeito amžiaus dešimtmetyje, sukūrusių šio kurorto plėtros koncepciją, nebuvo paisyta. O pastarojo dešimtmečio eigoje, pasitelkus vienintelį įnagį – pjūklą, F.Bielinskio taip girtas, o ir kitiems akivaizdus šio kurorto parkininkystės paveldas buvo beveik sunaikintas. Ypač gaila, kad iš želdynų eliminuotas reliktinis smėlių medis Pinus Sylvestris – paprastoji pušis. O sodinami tokie medžiai (pavyzdžiui, ąžuolai), kurie giliuose smėlynuose skursta ir į vertingą medį išaugti neturi jokios perspektyvos. 
   Trys autoriai, “Druskonyje” (Nr.28) rašę apie Gydyklų parko suniokojimą, nenuginčijami. O ir ginčytis niekas nešoka, nors žmonėms lyg ir turėtų rūpėti, kas tai padarė išmetant vėjais didelius pinigus iš miesto biudžeto. Kalbėti derėtų ne tik apie Gydyklų parką, nes ne kitaip su želdynais elgiamasi visame mieste. Per mėnesį, praleistą čia, teko matyti, kaip žiauriai sudarkytas gražus nuolaidis su medžiais M.K.Čiurlionio gatvėje, prie tilto, puikus vinkšnų pusratis priešais cerkvę. Pasaulyje taip nedaroma, kad kiekviena save gerbianti įstaiga žūtbūt turėtų automobilių stovėjimo aikštelę. Žodžiu, specialistui kurorto želdynų tvarkymą aptarinėti keblu. Architektė V.Skudutienė teisi:”…šie bandymai yra už profesionalumo ribos”. 
   Keista kitkas. Kaip ištyli Druskininkų visuomenė, metų metais stebėdama parkų paveldo naikinimą ir kitas kurorto ekologines bėdas. Tokie dalykai ypač turėtų jaudinti miesto medikus, kurortologus – be viso kito medžiai grynina vis smarkiau teršiamą orą, absorbuoja triukšmą. Tiesa, prabilo miesto tarybos narys S.Gasiliauskas, bet tik tada, kai neiškentė kiti. Tai gal iš tikrųjų dzūkai tapo abejingi medžiui? Kiek man žinoma, žemaičiai nuo tokių “projektuotojų” apgynė ne tik Plungės, bet ir Rietavo, kitus senuosius dvarų parkus. Pačiame Palangos centre saugomas jau visiškai nudžiūvęs šimtametis juodalksnis. Gydyklų parkas aniems niekuo nenusileido, tačiau dabar apie jį tenka kalbėti būtuoju laiku.

Paieška


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikrašcio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informacija be laikrašcio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.