Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Jausmo, kai kunigas ateina į tuščią bažnyčią, –
  Druskininkuose nepatyriau“

Birželio 24-ąją po šv. Mišių druskininkiečiai dėkojo kunigui Kęstučiui Masevičiui už jo ganytojišką veiklą Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijoje Izabelė ŪSIENĖ

   Gyvename išsiskyrimo su kunigu Kęstučiu nuotaikomis. Esame įpratę jausti jo buvimą Druskininkų Švč. ergelės Marijos Škaplierinės parapijoje. Jausti jo darbo ritmą, pamatuotą minutėmis. Suskamba karilionas, matuojantis laiką, kartu arba truputį anksčiau nuo klausyklos į Šv. Mišių ritualą jau žengia mūsų ganytojas. Žengia ramiai ir oriai – jam nereikia skubėti – Dievui, žmonėms ir bažnyčiai skirtą laiką dalija taupiai. Nereikia daugžodžiauti, nevalia blaškytis, vėluoti ar būti ne itin pasiruošusiam. Mes įpratę jo, kaip ganytojo, žingsnius jausti šalia. 

   Birželio 24-tą Šv. Mišios buvo persmelktos atsisveikinimo su kunigu Kęstučiu liūdesio. Taip jau yra, kad visi nori turėti tai, kas vertinga – turėti ir niekam neatiduoti. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje šįkart tvyrojo susimąstymo nuotaika, o kunigo laukimas irgi buvo kiek kitoks, negu įprasta – išlydime kleboną Kęstutį – jautrų ir išsilavinusį kunigą. Atėjo Jis aukoti Šv. Mišių kaip visada – šįsyk galbūt ypatingu tikslumu – suskambus karilionui, skelbiančiam vidudienį, mūsų kunigas jau stovėjo prie altoriaus. Pasirengęs, susikaupęs, rimtas. Kas lankosi mūsų miesto bažnytėlėje, jaučia ir žino, kaip tausojamas laikas, mums visiems kaip Dievo dovana skirtas. Žmonės tuoj pajunta susitelkimą, maldos rimtį - nutolstama nuo žemiškojo blaškymosi.
   Pradedamos Šv. Mišios. Klausome Dievo žodžio, suklūstame ties Evangelijos skelbiama žinia apie Šv. Joną. Aiškindamas Evangelijos žodžius, kunigas Kęstutis įterpia atsisveikinimo kalbą. Jos minčių esmė sukoncentruota ties keturiais žodžiais: Atsiprašau, Dėkoju, Džiaugiuosi, Atsiprašau. Toks jau yra mūsų ganytojas – kuklus, savikritiškas, labai reiklus sau, ištikimas savo ypatingai profesijai – kantriai nešti Dievo žodį ir tarnauti visiems be išimties.
Po Šv. Mišių parapijos žmonės atsisveikindami tarė padėkos, gerumo, dėkingumo žodžius, o naujoje tarnystėje – Sudervėje ir Šilėnuose – linkėjo Dievo Palaimos visiems jo darbams, sveikatos kūnui ir peno sielai.
   Džiugu, kad ir turėdamas gausybę darbų, kunigas Kęstutis sutiko atsakyti į septynis klausimus. Šis trumpas interviu irgi skirtas visiems parapijos žmonėms. 
   - Šiandien nesitaria žodis ,,buvote“. Dar tariame ,,esate“ čia, mūsų parapijoje. Žinome, kad ateisite laiku pašauktas į bet kurią tarnystės vietą: pas ligonį suteikti paskutinio patepimo, krikštyti vaikučių, sutuokti mylimųjų, aukoti Šv. Mišių, kantriai klausyti mūsų nuodėmių, duoti išrišimo, atliksite daugelį kitų ganytojo dalykų. Gal negražu klausti, kas Jums mieliausia, bet visgi, kurią iš šių veiklų sureikšminate?
   - Juk nesijuoksi per laidotuves ir neverksi krikštydamas vaikelį. Turi valdyti savo emocijas – nešioji sutaną. Visi šie dalykai kunigui reikšmingi – ypač palydint į paskutinę kelionę. Beje, pats kunigas nėra svarbus – svarbi jo atliekama tarnystė.
   - Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijoje tarnaujate beveik 8-erius metus. Ką Jums davė šie metai, praleisti čia, Dainavos pakrašty? Žmonės, gamta, kažkas daugiau?
   - Dėkoju tuomečiam Vilniaus arkivyskupui, kardinolui Juozui Audriui Bačkiui, paskyrusiam mane į šią parapiją. Džiaugiuosi – ne dažnam kunigui tenka apaštalauti tokiame kurorte. Man Druskininkai – geriausias kurortas Lietuvoje. Pašventinau visus tiltus, biblioteką, daug kavinių ir individualių namų. Šventinome ir Snow areną, nors šis statinys ne mūsų parapijoje. Daug man davė gamta, atviri, jautrūs ir intelektualūs žmonės, kultūros potyriai, jų pastangos įvairinti parapijos gyvenimą.
   - Remdamasis Šventojo Rašto išmintimi, mums sakote Homilijas. Čia turiu pasakyti visų vardu, kad Jūsų pamokslai yra aiškūs, paprasti, gilūs ir suprantami visiems, atėjusiems bendrai maldai. Su paskutiniu sakiniu – išvada - išeiname iš bažnyčios ir išsinešame minčių pamąstyti. Kaip Jūs tai pasiekiate?
   - Homilija – ne kėdė, kuri teikia patogumą. Ne visada pasiseka Šventojo Rašto išmintį perteikti žmonėms taip, kaip esi numatęs. Be to, svarbiau yra pačios Mišios. Jeigu nors vienas žodis krito į ausį, palietė širdį, būnu dėkingas Šventajai Dvasiai, kuri prabilo tuo pasakytu sakiniu ar žodžiu. 
   - Jūs vengiate išorinio blizgesio, nepajutome pigaus populiarumo – šou - elementų. To apstu kasdieniame gyvenime – beje, daugelyje sričių. Per tiek metų patyrėme Jūsų pareigą Dievui, Bažnyčiai ir Artimui. Ūkinė – klebono veikla kažkaip ištirpsta ,,neima viršaus“, kaip žmonės pasakytų. Kaip pavyko pasiekti šią dermę?
   - Atsakysiu labai paprastai – savo asmeniu visada norėjau ne užstoti Dievą, o Jį priartinti žmonėms. Kartais gali atsitikti taip, kad norėdamas ypač išraiškingai priartini Dievą, iš tikrųjų jį užstoji, ir žmonės Jo nepamato, neišgirsta – lieka kurti ir akli. O kaltas lieka kunigas. 
   - Žinome, kad turite mažai laisvalaikio. Kur jį leidžiate ir kas tai yra? 
   - Knygų skaitymas, pasivaikščiojimas, kelionės. Gal dar sportuočiau, bet tam jau nelieka laiko.
   - Mūsų bažnytėlėje dažnai suskamba muzika. Sukviečia daug žmonių – kada ir kaip pavyko sutelkti profesionalaus meno koncertus. Kokią matote prasmę?
   - Stengiuosi netrukdyti žmonėms, kurie tą dalyką išmano, tegu jie rodo iniciatyvą. Kartais netrukdydamas padarai daugiau gera negu aktyviai veikdamas.
   - Šiandien su Jumis, kaip šios parapijos ganytoju, išsiskiriame. Ko norite palinkėti druskininkiečiams? 
   - Mes jau esame susiję: krikštijau, tuokiau, laidojau. Liksiu su jumis susijęs. Čia praleistas mano gyvenimo puslapis buvo nuostabus. Druskininkiečiai – intelektualūs, šviesūs žmonės – tegu jie didžiuojasi savo dvasingumu. Kažin, ar mano gyvenime bus kada nors geriau. Tai didelis džiaugsmas. Baisu, kai tuštėja Lietuvoje bažnyčios – to jausmo, kai kunigas ateina į tuščią bažnyčią – Druskininkuose nepatyriau. Žmonės, vaikščiokite į Mišias – ir jūs išmoksite patirti didelį džiaugsmą. Svarbi, tikra ir labai reikalinga bendra malda. Kiekvieną vakarą Jėzus laukia jūsų bažnyčioje. 

* * *

   Mišios baigėsi. Atiduodame savo kunigą kaip Dievo dovaną Sudervės ir Šilėnų žmonėms. Tebūnie bažnytėlės gyvos tikinčiųjų gausa. O kunigui Kęstučiui į kelionę įdedama katalikiškąsias Jo paties vertinamas ir turimas dorybes – Tikėjimą, Meilę, Viltį. Telydi Jį Dievo malonė ir prisiminimų, patirtų Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijoje, šviesa.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.