Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >> „Eglės sanatorijoje“ vieši pasaulio muzikai: išbandė purvo
 vonias, atšventė Jonines

                                                              Juozapo Mikulėno nuotr.   Šiuo metu „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose vyksta pasaulio muzikų vasaros akademija „Composers+Summer Academy“: kompozitoriai „čia ir dabar“ rašo šiuolaikinę muziką akordeonui solo ir su kameriniu ansambliu, o ją tuoj pat perima, papildo ir atlieka būrys muzikantų. Neįprastos kūrybinės sesijos nuoširdžiai džiugina dalyvius, kurių geografija itin plati: tarp Argentinos, Kanados, Rusijos, Latvijos, Lietuvos, Jungtinės ir Australijos kompozitorių – labai perspektyvi egzotiškojo Irano muzikė.
   Persė Atefeh Einali muzikinį išsilavinimą pelnė Teherano universitete, o magistro laipsnio siekia Mančesteryje. Jaunos kompozitorės meilė muzikai prasidėjo nuo autentiško instrumento - santūro, kurio prototipai buvo naudojami dar senovės Babilone. A. Einali patinka derinti rytietišką ritmiką su Vakarų pasauliui įprastu muzikiniu skoniu, ją domina ir lietuvių folkloras, o semtis patirties Druskininkuose vykstančioje akademijoje įkvėpė projektą puoselėjančio Martyno Levickio asmenybė.
   „Labai smalsiai seku visą akademijos procesą. Dar neturėjau tokios muzikos rašymo patirties – kai vyksta kolaboracijos tarp kompozitorių, o greta to nuolat dalyvauji gyvame performanse su atlikėjais. Nekantrauju pamatyti, į ką išvirs šis procesas“, – sakė Atefeh.
   Jai pritarė ir Londone veiklą vystanti lietuvių kompozitorė, dr. Rūta Vitkauskaitė: „Matau, koks platus idėjų vandenynas mus supa ir kokia čia tvyro kūrybinė galia. Net sunku nuspėti, kur mus tai nuneš.“
  „Iš vakaro matai tik eskizus, idėjas, o kitą dieną perpiet jau girdi muziką. Tikiu, kad kursą pabaigsime fantastiškais koncertais“, – žavėjosi latvių kompozitorius Maris Rozenfelds.
   „Žmonės groja visiškai naują, itin sudėtingą, ambicingą muziką ir tai daro pagal aukščiausius standartus. Tai – retas dalykas, ir dėl to aš esu dvigubai susidomėjęs“, – teigė iš Jungtinės Karalystės atvykęs kūrėjas David John Roche.
   Kanadietis Tyler Versluis pabrėžė, kad kompozitorių ir atlikėjų tarpusavio kolaboravimas yra jautrus dalykas: „Įprastai mes dirbame kitaip: parašę kūrinį jį perduodame atlikėjams, kurie savaip interpretuoja. O šioje akademijoje gauname galimybę iškart aptarti tai su muzikantais, išgirsti jų pasiūlymus, komentarus, pažvelgti iš kito kampo. Labai įdomus, visai kitoks procesas.“
   „Matau šią akademiją kaip didelę eksperimentinės muzikos laboratoriją, kurioje galime dirbti su atlikėjais ir kurti kažką neįtikėtino“, – pritarė kolega iš Vokietijos Jan Flessel.
   Australijos kompozitorė Blaire Deak, pirmą kartą dėka šios akademijos atvykusi į Lietuvą, akimirksniu įsimylėjo Druskininkus. „Tai nuostabi vieta. Ar galiu čia atvykti kasmet?“ – sakė ji. „Eglės sanatorijoje“ viešnia gavo patirti malonių siurprizų: šią savaitę Claire šventė savo gimtadienį ir iš pat ryto buvo pasveikinta orkestro atliekama „Su gimimo diena“. „Tai buvo geriausias mano gimtadienis!“ – vėliau džiaugėsi australė.
   Muzikai pažino ir kitą įspūdį palikusią šventę – Jonines. Visi ilgai prisimins etnografinius lietuviškus ratelius, į kuriuos akimirksniu įsitraukė. Nepaisant labai intensyvios kūrybinės veiklos, akademijos dalyviai turi galimybę prasmingai išnaudoti atokvėpio minutę ir pasinerti į tai, dėl ko žmonės plūsta į sanatoriją – išbandyti sveikatinimo procedūras, purvo, mineralines vonias.
„Eglės sanatorija“ noriai draugauja su menu, kultūra ir nors jos specialistų komanda nuoširdžiai tiki, kad gydomosios procedūros yra pagrindas, tačiau kultūrinė veikla užima taip pat nemažą sanatorinio gydymo dalį. Todėl čia viešintys muzikai dovanoja auditorijai įsimintinus akordeono koncertus, kurių metu ne tik demonstruoja savo efektingą techniką, bet ir supažindina klausytojus su naująja kultūra, šiuolaikine muzika.
   Akademijos rengiami koncertai vyksta sausakimšose „Eglės sanatorijos“ salėse. Unikalųjį projektą „Composers+Summer Academy“ remia Lietuvos kultūros taryba.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.