Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Smūgis Druskininkų valdžiai: Kauno apygardos teismas
  patvirtino, kad statybos prievaizdai teisūs, reikalaudami
  griauti R.Malinausko namus juosiančią garsiąją tvorą
   Gegužės 2 d. Kauno apygardos teismas pripažino, kad valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Druskininkų savivaldybei teisėtai surašė privalomąjį reikalavimą griauti R.Malinausko namus juosiančią „nežinia kieno statytą“ tvorą. Kada nuo žemės paviršiaus bus nušluota ši gyvu anekdotu tapusi tvora, vis dar neaišku, nes R.Malinausko bendražygė V.Jurgelevičienė iškart po teismo sprendimo statybos prievaizdams suraitė raštą, prašantį atidėti griovimo darbus. Paaiškėjo, kad Druskininkų valdžia tvorą dabar bandys gelbėti žemėtvarkininkų rankomis. 

Per anksti puolė girtis laimėjimu

   Dėl „nežinia kieno“ pastatytos tvoros prie R.Malinausko namų kurorto senamiestyje,Turistų gatvėje, savivaldybė ne vienerius metus įnirtingai kaunasi kaip dėl Pilėnų pilies. Kauno apygardos teisme ką tik baigta nagrinėti per visą Lietuvą nuskambėjusi ir žmonių gyvu anekdotu vadinama istorija apie gabalą valstybės žemės ir tuo pačiu mero privatų sklypą užtvėrusios naujos tvoros, dėl kurios prispaustas R.Malinauskas išsigynė „nežinantis, kas ją pastatė“. 
   R.Malinausko valdoma savivaldybė, nepaklususi Statybos inspekcijos reikalavimui griauti šią tvorą, kaip žinia, padavė Statybos inspekciją į teismą. Druskininkų teismas pernai liepą nutartį dėl „nežinia kieno“ pastatytos ir savivaldybei kaip „niekieno“ turtas per teismus atitekusios garsiosios tvoros priėmė vietos valdžios naudai. Pastaroji oficialiame savivaldybės tinklalapyje netrukus puolė girtis pergale, nei žodžiu neužsimindama, kad šis pirmos instancijos teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
   „Druskininkų miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą panaikinti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Nurodymą savivaldybei nugriauti tvoros dalį, kuri juosia Vijūnėlės parke esantį hidrotechninį įrenginį. Dėl to Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija turės padengti Druskininkų savivaldybės administracijos bylinėjimosi išlaidas, kurias sudaro 1105 eurai“, - savivaldybės interneto puslapyje liejosi valdžios džiaugsmas. Tiesa, klausimas, ar labai kas tuomet suprato šios „pergalės dainos“ žodžius, ypatingai apie tą „hidrotechninį įrenginį“? Na, tą gražiai tyvuliuojantį (irgi, anot valdžios, „nežinia kieno“ iškastą) tvenkinį prie R.Malinausko namų, kuris, kilus skandalui dėl valstybės žemės užtvėrimo bei pareikalavus tą balą užkasti, savivaldybės kabinetuose staiga virto „reikalingu hidrotechniniu įrenginiu“.

Valdžia vėl ieško gelbėjimo variantų

   Ne veltui liaudies išmintis byloja, kad neperšokęs per duobę, nesakyk op. Per anksti „iššovusi pergalės saliutus“ ir net prisigyrusi, kiek bylinėjimosi išlaidų jai esą turėtų padengti statybos inspekcija, vietos valdžia vėl turėjo grįžti prie komedijos vertos istorijos apie „nežinia kaip“ prie mero namų išdygusią tvorą ir šįkart nuryti kartų pralaimėjimą. Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs statybos prievaizdų apeliacinį skundą, gegužės 2 d. panaikino minėtą Druskininkų teismo nutartį, pripažinęs, kad statybos prievaizdai yra teisūs, reikalaudami griauti R.Malinausko namus juosiančią garsiąją tvorą. Teisėjų kolegija pripažino, jog pirmosios instancijos teismas nepagrįstai sprendė, kad Druskininkų savivaldybė turi Nacionalinės žemės tarnybos pritarimą tvoros statybai valstybinėje žemėje ir todėl neturėjo teisinio pagrindo panaikinti Inspekcijos surašytą Privalomąjį nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius. Panaikinęs Druskininkų valdžiai palankų pirmos instancijos teismo sprendimą, Kauno apygardos teismas priėmė naują sprendimą – atmetė Druskininkų savivaldybės ir Druskininkų savivaldybės administracijos ieškinį, prašantį panaikinti valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos privalomąjį reikalavimą pašalinti pažeidimus.
Manot, kad Druskininkų valdžia pagaliau apsiramino ir baigė šitą žygį už R.Malinausko namus juosiančią tvorą? Kurgi ne. Iš valdžios rūmų vėl pasipylė nauji gelbėjimo raštai.
   Statybos prievaizdus netrukus po teismo pasiekė gegužės 17 d. R.Malinausko bendražygės V.Jurgelevičienės pasirašytas prašymas pratęsti privalomojo nurodymo terminą, „kol bus išspręstas nacionalinės žemės tarnybos sutikimo dėl tvoros statybos ir buvimo valstybinėje žemėje tinkamo įforminimo klausimas“. Pasak V.Jurgelevičienės, Druskininkų savivaldybė gegužės 17 d. kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą, „prašydama sudaryti sandorį (duoti vienašalį sutikimą ar sudaryti dvišalį susitarimą) dėl tvoros statybos (buvimo) valstybinėje žemėje“. Koks pasiaukojimas, kokios mestos pastangos, ar ne, dėl kažkokios tvoros?
„Inspekcija šiuo metu nagrinėja prašymą, sprendimas dėl privalomojo nurodymo termino pratęsimo dar nepriimtas“, - šią savaitę „Druskoniui“ patvirtino statybos prievaizdai.

Kas panašioje istorijoje lauktų eilinio žmogus?

   „Šimtas metrų tvoros. Žinoma, kad tai beveik niekinė problema, jeigu ne su šia tvora susiję bjaurūs, amoralūs išsisukinėjimo, melavimo faktai. Druskininkų teismas pernai liepą patvirtino, kad per 60 metrų šios tvoros yra valstybės žemėje -Vijūnėlės parke, o likusi dalis yra ant ribos tarp Turistų g. 11A ir Klonio g. 16A sklypų ir valstybės žemės. Teismo sprendime, žinoma, nenurodytas sklypų savininkas, tarsi tvora saugo kažką, nežinomą. Šis teisminis ginčas dėl tvoros, faktiškai saugančios dabar jau 3 mero sklypus, teisėtumo labiau panašus į komediją, nes po to, kai Druskininkų miesto apylinkės teismas 2014 m. gruodžio 30 d. sprendimu šią tvorą pripažino bešeimininke, ir ji tapo savivaldybės nuosavybe, nebeliko mero atsakomybės, o liko tik savivaldybės tvora, sauganti mero nuosavybę, - nuomonę išsakė savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas Antanas Balkė. - Dabar tvora tapo savivaldybės problema. Ar bereikia sakyti, kieno interesas ginamas savivaldybės resursais ir biudžeto pinigais?“. „Ši tvora ir tvenkinys atsirado apie 2007 m., pabaigus mero namo statybą. Tvorą statė ir tvenkinį iškasė konkretūs žmonės, žinodami, kam tai skirta, ir šiandien galėtų paliudyti, kas buvo užsakovas, kieno nurodymus vykdė. Po mero namų langais buvo pastatyta 105 metrų ilgio tvora, juosianti jo sklypą ir 25 arus valstybės žemės. Ir mums visiems iki šiol drebiama į akis, kad tas statybinis veiksmas neva nebuvo nei mero, nei savivaldybės administracijos inicijuotas ar jiems žinomas. Jums tai panašu į tiesą?“ - stebėjosi A.Balkė.

„Druskonio“ inf.

 


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.