Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Kitokia nei įprasta anūko bei sūnaus viešnagė 


Matas Sergijus Šatūnas (ketvirtas iš kairės) su seneliais Veronika ir Gerardu, mama Marija ir tėčiu Gerardu Raitu

   Gegužės 21-ąją žinomus druskininkiečius - savo senelius Veroniką ir Gerardą Šatūnus bei tėvą Gerardą Raitą Šatūną aplankė Vilniuje gyvenantis 22-ejų metų Matas Sergijus Šatūnas. Tai buvo kitokia nei įprasta anūko bei sūnaus viešnagė. Vilniaus dailės akademijos Medijų meno katedros 3-io kurso studentas Matas Druskininkų restorane „Vitaminas B12“ atidarė savo meninės fotografijos parodą „Atspindžių reflekcija“. 
   Tokiai parodai Druskininkuose Matą paakino ponas Gerardas, globojantis šią mūsų miesto ekspozicijų erdvę, kur nuolatos vyksta fotoparodos. Be meninės fotografijos, restorane „Vitaminas B12“ (M.K.Čiurlionio g. 97) nuolat galima išvysti Gerardo Raito Šatūno tapybą bei jo tėvo Gerardo viražus. Nuo gegužės 21-osios restorano patalpose galima susipažinti su trijų kartų Šatūnų kūryba. 
   „Šios šešios nuotraukos buvo padarytos momentais, kai peržengdavau savo asmeninių baimių ribas. Lietuvoje – Vilniuje ir Austrijoje – Vienoje, - pristato savo meninę fotoseriją M.S.Šatūnas. – Su savo sukonstruotu pinhole fotoaparatu, padarytu specialiai 180 mm plačiai juostai. Vieną nuotrauką užfiksuoti gali užtrukti nuo 1-os sekundės iki 40-ies minučių. Fotografuojant ant spalvotos juostos, ilgalaikė šviesos atspindžių informacija susispaudžia į vieną momentinį kadrą. Rezultatai tampa tapybiniai. Papildomai juostos negatyvuose užsislėpusi informacija yra skaitmeniniu būdu ištraukiama būti pamatyta ir interpretuota“. Savo sukonstruotu fotoaparatu M.S.Šatūnas užfiksavo buvimą tamsoje, vandenyse arba sausumoje, kai vienas išgyveni baimės būseną ir pats ją nugali vidine pergale. Istoriniu fotoaparatu pinhole padarytos nuotraukos vienija klasiką ir dabarties meną. 
   Matas Sergijus „Druskoniui“ išsitarė, jog meninei fotografijai jį domina ir Druskininkų kaip kurortinio miesto faktinė medžiaga. Be meninės fotografijos, jaunas menininkas užsiima ir skulptūra, ir tapyba. Įtaigus meno kūrinys yra fotoserijos „Atspindžių reflekcija“ pristatymas „Mato stotelėse: aš lūkuriuodamas be lūkesčio: nei išvykstu, nei sugrįžau“, surašytas žinomo menininko Ričardo Šileikos ir paplatintas parodos atidaryme. Jame, be abejo, neapsieita be lankytojų klausimų neįprastų fotografijų autoriui bei originalių dovanų, tarkim, senelis G.Šatūnas stilingam anūkui padovanojo ir užrišo kaklaraištį. 

„Druskonio“ inf.

 

 

 Susivienijome su tais, kurie keliauja šv.Jokūbo keliuAngelė PAULĖKAITĖ 
Druskininkų parapijos namų administratorė 

   Šeštadienio, gegužės 25 d., popietę Druskininkų parapijos bendruomenės jaunimas ir draugai prisijungė prie ketvirtus metus vykstančios Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės ir leidosi į žygį šv. Jokūbo keliu iš Druskininkų į Liškiavą. 
   Kai kas gali pasakyti “Kokie niekai, argi Jokūbas vaikščiojo po Lietuvą?”. Lietuva jungiasi prie bendro Europos šv. Jokūbo kelio tinklo ir kuria kelius per Lietuvą, iki Lenkijos, į Ispaniją. Vieną dieną bus galima atsikelti ir išeiti nuo savo namų į Ispaniją aplankyti šv. Jokūbo kapo geltonom rodyklytėm nužymėtu keliu.  Mūsų kompanija nuėjo tik mažą šio kelio atkarpėlę, dvasioje vienydamasi vieni su kitais, ir su tais, kurie keliauja šiuo keliu. Kaip ir tikrajame KELYJE, mes patyrėme mažų stebuklų. Liškiavoje pavargusius keliauninkus mama Akvilė pavaišino ledais, o bažnyčioje mūsų laukusi Ieva padėjo atgauti jėgas, kartu su mumis giedodama ir dėkodama Dievui už gerą dieną. Vaikams žygis labai patiko. Patiko tiesiog eiti, pasikalbėti su draugais, pabūti vienam su savo mintimis. Patiko, kad tai ne šiaip turistinis žygis, bet ėjimas kartu su Dievu.
   Šv. Jokūbo kelias Europoje žinomas dar nuo ankstyvųjų viduramžių - manoma, kad juo vaikščiojama buvo jau prieš daugiau nei tūkstantį metų. 1987 m. Europos Tarybai priėmus deklaraciją dėl šv. Jokūbo piligrimų kelio, nubrėžtos kelio atšakos per visą Europą. Dvi kelių atšakos nusidriekė ir per Lietuvą. Deja, tuo metu Lietuvai tebesant okupuotai Sovietų Sąjungos, pačioje Lietuvoje apie šv. Jokūbo kelio atšakas nežinota.
   2016 m. birželio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą dėl Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą ir posėdyje patvirtino Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą objektų ( 32 šventovių) sąrašą. Druskininkų bažnyčia yra viena iš lankytinų šventovių. Lietuviškosios kelio atšakos suteikia galimybę keliauti pėsčiomis kaip senų laikų piligrimams – nuo namų slenksčio iki pat Santjago de Kompastelos.
   Piligrimystė - nelengva veikla. Leistis į kelią pėsčiomis ar dviračiu, spiginant saulei, ar merkiant lietui, sustojant trumpo poilsio maldai, pavalgymui ar aplankyti kultūros, istorinius ar religinius objektus, yra tikra prabanga. Tik drąsūs, atkaklūs ir ištvermingi žmonės gali leistis į tokį kelią. Keliu žengiantys piligrimai ilgainiui turi nugalėti save ir savo charakterį, kad galėtų eiti tolyn, nepaisydami galimų nepatogumų ir nuovargio. Nebūtinai pasiekęs kelionės tikslą žmogus bus priartėjęs prie Dievo, bet gali būti, kad namo grįš dvasingesnis, pažinęs šalį, įgavęs naujos patirties.
   Prie Druskininkų bažnyčios ir Parapijos namų pritvirtintos kriauklės yra ženklas, kad čia yra laukiami tie, kurie, siekdami pažinti Lietuvos ir visos Europos istoriją ir kultūrą, atkeliauja į mūsų šalį ir mūsų miestą. Tai yra svetingumo, draugystės ir bendrumo ženklas. Suprasdamas šio reiškinio svarbą, Druskininkų Rotary klubas ėmėsi iniciatyvos pritaikyti Parapijos namus piligrimų poreikiams. Savo lėšomis jie įrengs dušą ir suremontuos kambarį, kuriame galės apsistoti ir pernakvoti keliaujantys šv. Jokūbo keliu. Nors remonto darbai dar tik vyksta, Parapijos namuose jau buvo apsistoję 4 piligrimai iš Prancūzijos, dviračiais keliaujantys Šv. Jokūbo keliais per Lietuvą.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.