Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkiečių favoritai buvo I.Šimonytė ir G.Nausėda
   Lietuviai sekmadienį prie balsadėžių nusprendė – antrajame prezidento rinkimų ture jie nori matyti parlamentarę Ingridą Šimonytę ir ekonomistą Gitaną Nausėdą. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, jog rinkimuose dalyvavo per 56 proc. rinkėjų: rinkimų dieną balsavo 45,7 proc. šalies gyventojų, dar 10,75 proc. balsavo iš anksto.
   Penkiose Dzūkijos savivaldybėse – Alytaus miesto, Druskininkų savivaldybės, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos rajonų, rinkimų rezultatai neišsiskyrė. Didžiausio rinkėjų palaikymo jose sulaukė I. Šimonytė ir G. Nausėda.
   Išankstiniai rinkimų rezultatai rodo, jog Druskininkų savivaldybėje, turinčioje 14 rinkimų apylinkių, gegužės 12 d. G. Nausėdą palaikė 31,7 proc. rinkėjų, I. Šimonytę – 29,9 proc. Rinkėjų aktyvumas Druskininkų savivaldybėje tądien buvo 59,4 proc. Aktyvumas visose apylinkėse viršijo 50 proc., o kai kur ir 70 proc.
   I.Šimonytė be konkurencijos laimėjo Senamiesčio rinkimų apylinkėje. Šioje apylinkėje iš viso dalyvavo 65.80 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, balsavo 1 tūkst. 1 druskininkietis (prie balsadėžių atėjo 737 rinkėjai, 264 balsavo paštu). Už I.Šimonytę savo balsą čia atidavė 36.46 proc. rinkėjų, G.Nausėda surinko 27.47 proc. balsų, S.Skvernelis – 21.25 poc.
   I.Šimonytė pergalę šventė ir Naujamiesčio rinkimų apylinkėje, kurioje dalyvavo 67.51 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, čia savo balsą atidavė 897 rinkėjai (714 atėjo prie balsadėžių, 183 balsavo paštu). Už I.Šimonytę čia balsavo 29.60 proc. rinkėjų, G.Nausėdą – 29.49 proc., S.Skvernelį - 28.05 proc.
   Atgimimo rinkimų apylinkėje I.Šimonytei taip pat nebuvo lygių. Čia dalyvavo 70.43 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, viso šioje apylinkėje balsavo 1 tūkst. 223 druskininkiečiai (949 atėjo prie balsadėžių, 274 balsavo paštu). Už I.Šimonytę balsą atidavė 35.23 proc. rinkėjų, G.Nausėdą – 28.15 proc., S.Skvernelį – 22.13 proc. 
Kloniškių apylinkė sulaukė 53.60 proc. rinkėjų, čia balsavo 1 tūkst. 25 druskininkiečiai (817 balsai - balsadėžėje, 208 - paštu). Šioje apylinkėje rinkėjai pirmenybę atidavė G.Nausėdai (32.85 proc. balsų), I.Šimonytei – 27.25 proc., S.Skverneliui – 25.02 proc. 
Kalviškių rinkimų apylinkėje balsuoti atėjo 61.22 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, čia iš viso balsavo 1 tūkst. 856 druskininkiečiai (1 tūkst.528 atėjo prie balsadėžių, 328 balsavo paštu). Už G.Nausėdą buvo atiduoti 32.21 proc. balsų, už I.Šimonytę – 30.07 proc., S.Skvernelį – 24.29 proc.
   Eglės rinkimų aplinkė praėjusį sekmadienį sulaukė 58.63 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, čia iš viso balsavo 846 gyventojai (655 balsai rasti balsadėžėje, 191 – paštu). Už G.Nausėdą čia balsavo 31.80 proc. rinkėjų, už I.Šimonytę – 27.33 proc. S.Skvernelį – 26.03 proc.
   I.Šimonytė didžiausią simpatiją pelnė Ratnyčios rinkimų apylinkėje, kurioje balsavo 62.82 proc. sąraše įrašytų rinkėjų. Čia savo valią pareiškė 716 rinkėjų (583 atėjo prie balsadėžių, 133 balsavo paštu). Už I.Šimonytę balsavo 34.26 proc. rinkėjų, už G.Nausėdą – 30.36 proc., S.Skvernelį – 20.19 proc. 
   Grūto rinkimų apylinkėje balsavo 58.98 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, viso – 150 žmonių (117 balsai - balsadėžėje, 33 - paštu). Čia nugalėjo G.Nausėda, gavęs 35.76 proc. balsų. Už S.Skvernelį čia balsavo 28.48 proc. rinkėjų, už I.Šimonytę - 23.84 proc. 
Švendubrės rinkimų apylinkė sulaukė 50.55 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, viso čia balsavo 137 žmonės (113 atėjo prie balsadėžių, 24 balsavo paštu). Šioje apylinkėje nugalėjo I.Šimonytė, gavusi 31.88 proc. rinkėjų balsą, antras liko S.Skvernelis (30.43 proc.), trečias - G.Nausėda (24.64 proc.). 
   Vieciūnų rinkimų apylinkė sulaukė 50.16 proc. rinkėjų, čia savo balsus įteikė 766 rinkėjai (666 balsai - balsadėžėje, 100 - paštu). Vieciūnuose lyderiu išėjo G.Nausėda, gavęs 38.55 proc. balsų. Už S.Skvernelį buvo atiduoda 25.23 proc. balsų, už I.Šimonytę – 24.71 proc.
   Neravų rinkimų apylinkėje balsavo 60.47 proc. sąraše įrašytų rinkėjų balsavo 594 žmonės (484 atėjo prie balsadėžių, 110 balsavo paštu). Už G.Nausėdą balsus atidavė 35.62 proc. rinkėjų, už I.Šimonytę – 29.43 proc., S.Skvernelį – 23.91 proc. 
Leipalingio rinkimų apylinkė sulaukė 50.91 proc. rinkėjų, čia balsavo 914 žmonių (786 atėjo prie balsadėžių, 128 balsavo paštu). Pirmoje vietoje čia buvo G.Nausėda (gavo 31.86 proc. balsų). Už S.Skvernelį Leipalingyje balsavo 29.16 proc. rinkėjų, už I.Šimonytę – 24.62 proc. 
   Lipliūnų rinkimų apylinkėje balsavo 52.60 proc. rinkėjų, viso - 101 žmogus (75 balsai - balsadėžėje, 26 - paštu). Čia nugalėjo I.Šimonytė, gavusi 34.65 proc. balsų. Antroje vietoje liko G.Nausėda, surinkęs 28.71 proc. balsų, trečias – S.Skvernelis su 19.80 proc. balsų.
   Ricielių apylinkė sulaukė 52.94 proc. sąraše įrašytų rinkėjų, čia buvo gautas 441 balsas (270 atėjo prie balsadėžių, 171 balsavo paštu). Čia nugalėjo G.Nausėda, gavęs 35.60 proc. balsų. Už S.Skvernelį balsavo 26.30 proc., už I.Šimonytę – 25.17 proc. rinkėjų. 
   Rinkdami šalies prezidentą lietuviai sekmadienį referendumuose sprendė ir dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo.
   VRK duomenimis, iš dviejų referendumų įvyko tik vienas – dėl dvigubos pilietybės išplėtimo, tačiau jam pritrūko balsų „už“. Nors pritariančiųjų skaičius buvo labai didelis, tačiau tam, kad daugybinė pilietybė būtų įteisinta, pagal esamą rinkėjų aktyvumą kone visi jie turėjo pasisakyti „už“. Taip yra todėl, kad norint pakeisti šį Konstitucijos straipsnį referendumo metu taikomi dviejų absoliučių daugumų barjerai. Kitaip tariant, balsuoti sprendžiant pilietybės klausimą turi ne mažiau kaip pusė visų rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių, ir tiek pat – pusė arba daugiau visų balsuoti galinčių asmenų – turi palaikyti sprendimą keisti Konstituciją. Tam, kad būtų susidaręs reikiamas palaikytojų skaičius, referendumo aktyvumas turėjo siekti apie 80 proc.
Druskininkuose už dvigubos pilietybės išplėtimą balsavo 74.43 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų. 

„Druskonio“ inf.

 

  Balsai nekvepia: S.Skverneliui tiko korupcijos bylos
  įtariamojo R.Malinausko parama, tačiau tai jo neišgelbėjo
   Į prezidento postą kandidatavusiam S.Skverneliui paramą pareiškė R.Malinauskas, kuris yra tapęs įtariamuoju vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje. Minėtos bylos kontekste apie valstybės apsivalymą visai neseniai kalbėjęs S.Skvernelis šios paramos ne tik neatsisakė – jo štabas apmokėjo jos skelbimą Druskininkų valdžialaikraštyje. Šiai žiniai nuvilnijus per šalį, kilo skandalas, o iš R.Malinausko paramos S.Skverneliui išėjo tik šnipštas: į antrą turą nepatekęs premjeras prapylė net ir Druskininkuose. 

   „Mes už realius darbus su konkrečiais žmonėmis. Gegužės 12 dieną balsuokite už prezidentą Saulių Skvernelį“, – vietiniame valdžialaikraštyje aiškino R.Malinauskas. Čia pat buvo pažymėta, kad tai – politinė reklama, kuri bus apmokėta iš S.Skvernelio rinkiminės sąskaitos. Kaip žinia, paties Druskininkų mero realius darbus kol kas narplioja teisėsauga – vasario pabaigoje R.Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui buvo pareikšti įtariami prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje, o apklausos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvakarėse abiejų kurorto politikų namuose buvo atliktos kratos. 15min žiniomis, meras su patarėju galėjo susitarti dėl 50 tūkst. eurų dydžio kyšio perdavimo. Teisėsauga įtaria, kad mokėti kyšiai vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje. Visa tai yra dalis didelio korupcijos tyrimo, kuriame minima visa eilė teisėjų ir advokatų. 
Vasarį pareigūnams pradėjus į teismus vedžioti suimtus teisėjus ir advokatus, S.Skvernelis džiaugėsi ir kalbėjo apie valstybės apsivalymą. „Neliečiamųjų laikai baigėsi. Šią pamoką turi išmokti visi – ir politikai, ir tarnautojai, ir teisėjai, ir gydymo įstaigų vadovai. Valstybėje siekiame nulinės tolerancijos korupcijai, o asmenys, kurie dengėsi tvirtais partiniais stogais ar naudojosi suteiktais įgaliojimais savo, o ne valstybės gerovei kurti, turi sulaukti tinkamo atpildo“, – vasario 20 dieną feisbuko paskyroje rašė jis. Tačiau tai nesutrukdė S.Skverneliui priimti paramą iš žmogaus, kuris šioje byloje yra įtariamasis. 
   „Aš tai priimu, kaip (paramą – aut.) žmonių, kurie išreiškė savo paramą, o man reikalingas žmonių palaikymas“, – sakė S.Skvernelis, atsakinėdamas į žurnalistų klausimus.
   S.Skvernelio rinkimų štabo komunikacijos vadovas Skirmantas Malinauskas 15min sakė, kad S.Skvernelio štabui esą svarbiau Druskininkų mero turima vietos gyventojų parama nei jam pareikšti įtarimai. „Neturime jokių įsipareigojimų ar dirbti kokiose nors koalicijose, ar kažkokių kitų dalykų, bet jeigu žinomi politikai nori mus paremti ir mums svarbu, kad mus paremtų už juos balsavę žmonės, mumis pasitikėję žmonės, mes tokią paramą priimame“, – tvirtino S.Malinauskas.
   Anot pašnekovo, S.Skvernelis Druskininkų mero paramos sulaukė ir lankydamasis Druskininkuose – R.Malinauskas tuomet viešai išsakė, kad S.Skvernelis yra kandidatas, kurį jis rems. Į 15min pastebėjimą, kad S.Skvernelis vadinamąją teisėjų korupcijos bylą mini kaip valymosi pavyzdį, tad ar dėl to nereikėtų atsiriboti nuo R.Malinausko paramos, štabo komunikacijos vadovas atsakė: „Mes šitoje vietoje visiškai atskiriame. Tikrai teisėsaugos institucijos atlieka savo darbą ir jeigu kažkam yra pareiškiami įtarimai, jeigu jie virsta apkaltinamaisiais nuosprendžiais, be jokios abejonės, tai yra visiškai nepriklausomi dalykai“. S.Skvernelio komandos atstovas pridūrė, kad svarbu ne vieno ar kito asmens parama – esą „žiūrima į žmones, kurie pasitikėjo tais politikais ir už juos balsavo“. Pašnekovas pridūrė, kad su R.Malinausku nėra jokių susitarimų ar įsipareigojimų, o paramą išreiškę merai finansiškai S.Skvernelio neparėmė. 
   Tačiau iš R.Malinausko paramos S.Skverneliui išėjo tik šnipštas: į antrą turą nepatekęs premjeras prapylė net ir Druskininkuose. 
„Malinausko palaikymas – nė motais“, - gegužės 12-ąją, pasibaigus rinkimams, naujienų portalas www.delfi.lt publikacijoje apie visoje Lietuvoje kalbintus gyventojus citavo ir Druskininkų žmones: „Atgimimo rinkimų apygardoje prieš pietus taip pat jau rikiavosi žmonių eilutė. Nuo ankstyvo ryto balsuoti plūstelėjo pensininkai, vėliau, saulutei išlindusi iš už debesų, pasirodė ir jaunimas. Šiame mieste, kaip paaiškėjo apklausus gyventojus, druskininkiečių prioritetas – I. Šimonytė. Vietiniai netgi pokštavo: „Ar jūs klausiate, kas bus kita prezidentė?“. Gyventojai taip pat vaizdavo nustebimą paklausus, ar jų apsisprendimo nepaveikė mero Ričardo Malinausko viešai išreikštas palaikymas S. Skverneliui. Žmonės arba nusukdavo kalbą, arba tvirtindavo, kad apie tai nieko negirdėję. „Aš balsuosiu už I. Šimonytę, tačiau nepykčiau, jei bus ir G. Nausėda, bet ne S. Skvernelis. Man svarbu, kad prezidentas būtų išsilavinęs ir tinkamai atstovautų Lietuvai užsienyje. Apie R. Malinausko palaikymą S.Skverneliui nieko negirdėjau. Be to, kaip jis gali įpareigoti mane, kaip rinkėją, už ką nors balsuoti“, – klausė balsuoti besiruošianti Ona. „Moterys jau gerai pasirodė Lietuvos politikoje, todėl dar viena moteris prezidentė bus priimtina“, – paklaustas, už ką balsavo, sakė Lukas. „Gerbiu prezidentę, todėl elgsiuosi kaip ji. Referendumo dėl Seimo narių mažinimo biuletenio neimsiu, o iš kandidatų rinksiuosi tarp G. Nausėdos ir I. Šimonytės. Už kurį balsuosiu, nesakysiu“, – dėstė garbaus amžiaus Vincas. „Aš už I. Šimonytę, o meras R. Malinauskas su savo nurodymais man ne kelrodis. Apsisprendžiau jau seniai“, – sakė muzikantas Gintaras, ir pripažino, kad jokie vietos politikų prašymai ir nurodymai jo nuomonės pakeisti negalėjo“.
   „Miestai pagaliau mušė aktyvumo rekordus. Rinkimų apygardose nutįso eilės. Kai kur net biuletenių pritrūko. Kada paskutinį kartą taip buvo, a? Kada Lietuva davė 56 proc., o Vilnius – net 60,5 proc. aktyvumo? Ar tik ne per referendumą dėl stojimo į ES? Mūšis tas tikrai buvo ne dėl garbės. Dėl to, kokią kryptį renkasi Lietuva – ar ji išliks atvira visuomenė, ar galutinai virs uždara draudimų visuomene, kur valstybės vadovas yra viską uždrausti linkęs piktas policininkas, kuriam visi, kas ne su juo, – priešai, - www.delfi.lt publikuotame komentare „Per Šimonytės plauką – tolyn nuo policinės valstybės“ rašė Rimvydas Valatka. - Vardan to Skvernelis, prieš kelis mėnesius atsainiai mojęs Uspaskicho, teistų partijų ir asmenų pusėn, prieš pat rinkimus paskelbė stalininę gretų ir urkų mobilizaciją, kurios esmė – kiekvienas urka yra gerai, jei tik urka balsuos už Karbauskio lizinginį policininką. Uspaskichas, Širvintų Pinskuvienė, Druskininkų Malinauskas, teista Darbo partija ir prie jų prisidėjęs Gražulis – niekas Skverneliui nebesuko nosies savo kvapais ir aromatais. O juk žadėjo mums gyventi švariau“.

„Druskonio“ inf.

 

  „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorei atsirūgo
  priešrinkiminė mero „gelbėjimo operacija“
  Vyriausioji rinkimų komisija gegužės 7 d. priėmė sprendimą dėl rinkimų agitacijos elektroniniuose ugdymo įstaigų dienynuose „Tavo mokykla“. Rinkimų prievaizdai pripažino, kad „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė, elektroniniame dienyne TAMO skleisdama politinę reklamą, pasinaudojo tarnybine padėtimi – sudarė išskirtines rinkimų agitacijos sąlygas visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“ iškeltam kandidatui į savivaldybės tarybos narius – merus R. Malinauskui. VRK įspėjo R. Siliūnienę, kad, pasikartojus pažeidimui skleidžiant paslėptą politinę reklamą ir (ar) naudojantis tarnybine padėtimi rinkimų agitacijai, bus taikoma administracinė atsakomybė.

Kreipėsi Seimo narė


   Po to, kai R.Malinauskui pareiškus įtarimus prekyba poveikiu ir papirkimu, jo bičiuliai ir politiniai bendražygiai šoko rinkti parašus, kad Seime būtų sudaryta speciali komisija „Druskininkų puolimo klausimams“ išsiaiškinti, R.Malinausko „gelbėjimo operacija“ sulaukė griežtų vertinimų. Peticiją Seimui ruošiantiems išsiųsti R.Malinausko gerbėjams mero kritikai iškart atkirto, jog įžūlu dangstytis druskininkiečių vardu, o R.Malinauskas „su teisėsaugos prispausta korupcine įtarimų uodega turi tvarkytis pats ir už savo pinigus“. 
   Socialiniuose tinkluose pasklidus informacijai apie Druskininkų mokyklas, įtrauktas į šią „gelbėjimo operaciją“, viena pirmųjų sureagavo Seimo narė, LVŽS atstovė Aušra Papirtienė. 
Ji kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, prašydama įvertinti viešojoje erdvėje atsiradusią informaciją, kad Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje TAMO dienyne, kuris skirtas su švietimo įstaigos veikla ir ugdymu susijusiai informacijai skleisti, talpinamas galimai politinės agitacijos pobūdžio kreipimasis, o tokia informacija galimai siekiama žeminti Lietuvos teisėsaugą, jos pareigūnus ir skatinti mokyklos bendruomenę nepasitikėti teisėsaugos institucijomis. 

Perdavė tirti rinkimų prievaizdams

   Švietimo ministerijai prireikė daugiau kaip dviejų savaičių atsakyti į Seimo narės raštą. Ministerijos atsakyme pateikiamos R.Siliūnienės paaiškinimo citatos, kaip ji „per įstaigos TAMO dienyną pateikė mokyklos bendruomenės nariams informaciją apie Druskininkų bendruomenės asociacijos „Druskininkų klubas“ vykdomą pilietinę iniciatyvą – siūlymą visiems Druskininkų bendruomenės nariams pareikšti savo nuomonę dėl LR Seimo Specialiosios tyrimo komisijos sudarymo galimam neteisėtam poveikiui teisėsaugai Druskininkų rezonansinėse bylose tirti“. Ministro pasirašytame atsakyme cituojama ir Druskininkų valdžios pozicija, jog „mokyklos direktorės el.dienyne pateikta informacija apie vykstančią pilietiškumo akciją atitinka mokyklos tikslus“.
„Ministerija mano, kad informacija, talpinama į el.dienyno sistemą, turi būti atidžiai patikrinama ir įvertinama, kad nesukeltų mokyklos bendruomenė nariams abejonių dėl jos dviprasmiškumo“, - tokia nuostata buvo baigtas švietimo, mokslo ir sporto ministro atsakymas. 
   Medžiagą dėl Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos išnagrinėjusi ministerija parlamentarės raštą nurodė persiuntusi Vyriausiajai rinkimų komisijai, sprendžiančiai ginčus dėl rinkimų agitacijos. 

Kvietimas pasirašyti – savivaldybės puslapyje

   Kaip žinia, R.Malinauskui ir jo patarėjui A.Kadziauskui vasario 21 d. teisėsauga pareiškė įtarimus prekyba poveikiu ir papirkimu. STT vadovas Žydrūnas Bartkus teigė, jog yra duomenų, kad buvo mokėti kyšiai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje. R.Malinauskas savo ruožtu apkaltino kelis politikus ir prokurorus organizuojant susidorojimą ir pareiškė, kad prezidentės D.Grybauskaitės patarėja esą spaudė teisėjus. Prezidentūra tai pavadino melu. „Druskininkų meras ir jo patarėjas įtariami prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje“, – rašoma STT pranešime spaudai. R. Malinauskui skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis.
  Po šių įvykių R.Malinausko gerbėjai griebėsi gelbėjimo operacijos „Druskininkai pavojuje“: buvo nuspręsta rinkti parašus ir kreiptis į Seimą, kad būtų sudaryta speciali tyrimo komisija „Druskininkų puolimo klausimams“ išsiaiškinti.
   Oficialiai nurodoma peticijos iniciatorė – R.Malinausko bičiulius bei politinius bendražygius vienijanti asociacija Druskininkų klubas, kurio valdybos nariu 2012-2017 m. buvo ir pats R.Malinauskas. Peticijos autoriai dėstė besipiktinantys “išpuoliais prieš Druskininkų savivaldybę, viešojoje erdvėje nuolat skleidžiama informacija, kuria siekiama menkinti Druskininkų ir mero vardą“. 
   Gelbėjimo planas netrukus buvo patalpintas oficialiame 
savivaldybės tinklapyje, nurodant, kad peticiją pasirašyti galima ne tik internete, bet ir „seniūnijose, bendruomenių namuose, miesto įstaigose ir organizacijose“. 
   „Druskonis“ uždavė klausimus R.Malinauskui: „Kodėl, bandydamas gintis jus asmeniškai liečiančiose bylose, dangstotės Druskininkų gyventojų ir savivaldybės vardu? Kodėl, bandydamas paveikti teisėsaugos tyrimus, susijusius konkrečiai su jūsų asmeniu, naudojatės tarnybine padėtimi ir viešaisiais resursais?“ Atsakymo redakcija taip ir nesulaukė.

„Pasirašyti galima lapuose pas mokyklos budėtoją“

 
„Druskonio“ redakcijai skaitytojų persiųstose nuotraukose matyti, kokio turinio laiškas buvo išplatintas „Saulės“ pagrindinės mokyklos TAMO el.dienyne. Siuntimo data: 2019-02-26. Siuntėjas: Sisteminis naudotojas Ramutė Siliūnienė. Kreipimesi į „mielus bendradarbius, mokytojus, tėvelius“ nurodoma, jog „Šiuo metu, prieš artėjančius rinkimus, viešojoje erdvėje paskleista informacija menkina ir Druskininkų, ir mero, kuris žmonių pripažinimą užsitarnavo atliktais darbais, vardą, žemina ir mus visus. Mes, Druskininkų savivaldybės gyventojai, turime žinoti tiesą. Jeigu tam pritariate, galite patvirtinti tai savo parašu Druskininkų gyventojų kreipimesi į Seimą dėl specialiosios tyrimo komisijos sudarymo pasitelkiant nepriklausomus ekspertus, kuri ištirtų ir pateiktų išvadas dėl eilę metų skleidžiamų kaltinimų ir įtarimų savivaldybei ir merui. Pasirašyti galima lapuose pas mokyklos budėtoją.   Kreipimosi tekstas susipažinimui pridedamas prie laiško“. 
„Informacinio pranešimo tekste nebuvo nei kvietimo, nei raginimo pasirašyti, nei nurodymo atlikti kokius nors kitus privalomus veiksmus“, - aiškino R.Siliūnienė, atsakydama į klausimą, ar elektroninio dienyno naudojimas politiniams tikslams atitinka dienyno paskirtį ir taisykles. Pasak jos, „tokio pobūdžio mokyklos bendruomenės narių informavimas apie pilietines iniciatyvas atitinka mokyklos tikslus, ir tai yra aiškiai reglamentuota mokyklos veiklos nuostatuose - „skatinti pilietinės visuomenės plėtrą, vykdyti visuomenės informavimą ir švietimą apie visuomenės įvykius ir politinius procesus, konstitucinių vertybių propagavimą ir žinių apie žmogaus teises sklaidą“.
   „Pabrėžiu, kad elektroniniame dienyne TAMO pateikta informacija apie vykstančią pilietinę akciją nėra politinė agitacija, nes pranešimu bendruomenės nariai buvo informuoti apie visuomeninę iniciatyvą“, - aiškino „Saulės“ pagrindinės mokyklos vadovė. 
   Įdomu, kokį atsakymą iš „Saulės“ pagrindinės mokyklos būtų sulaukę kurorto valdžiai oponuojantys savivaldybės tarybos nariai, platinę pareiškimą dėl Druskininkuose įsigalėjusio autoritarizmo? Atspėkite iš vieno karto, ar opozicijos narių pilietinė iniciatyva per el.dienyną irgi būtų ištransliuota taip pat entuziastingai kaip ši? 
„Už dienynų tvarkymą atsakingi mokyklų vadovai. Ministerija mano, kad informacija, skelbiama elektroniniuose dienynuose, turi būti atidžiai patikrinama ir įvertinama, kad nesukeltų mokyklos bendruomenės nariams abejonių dėl jos dviprasmiškumo ir neturėtų politinės agitacijos požymių. Dienynai skirti skelbti su ugdymu, mokinių pasiekimais, mokyklos bendruomenės veikla susijusią informaciją“, - Druskininkų mokyklų „iniciatyvą“ įvertino Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsakydama į „Druskonio“ klausimą, kokios ji laikosi pozicijos dėl bandymų švietimo įstaigas paversti propagandos židiniais?“ 

Rinkimų prievaizdai įvertino, kad tai – paslėpta politinė reklama

   Vyriausioji rinkimų komisija, beišaiškinusi, ką R.Malinausko „gelbėjimo operacija“ turi bendro su mokyklos tikslais “vykdyti pilietinės visuomenės plėtrą“, tyrimo medžiagoje paminėjo ir kitas mokyklos etikos kodekso nuostatas, kurių R. Siliūnienės atsakyme nėra: „Pagal Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenės etikos kodekso, patvirtinto Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus 2018 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. V1-32, 17 ir 27 punktus, Mokyklos bendruomenės nariai nesinaudoja asmeniniais tikslais Mokyklos nuosavybe ar materialiniais bei finansiniais resursais ir vengia mokyklos materialinių bei finansinių išteklių naudojimo politinei veiklai, privačiam verslui ar asmeninių poreikių tenkinimui“.
   VRK, apibendrinusi tyrimo medžiagą, įvertino, kad „R. Siliūnienės pranešimas yra visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“ kandidato į savivaldybės tarybos narius – merus R. Malinausko politinė reklama, kadangi 2019 m. vasario 26 d. pranešime Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenei minimi rinkimai, propaguojamas Druskininkų meras kaip politikas, akcentuojamas jo teigiamas įvaizdis, skleidžiama galimai pagrindo neturėjusi propagandinė asociacijos „Druskininkų klubas“ parašų rinkimo akcija dėl Komisijos Seime sudarymo, nors tokia Komisija jau buvo sudaryta“. „R.Siliūnienės pranešimas nebuvo pažymėtas teisės aktuose nustatyta politinės reklamos žymėjimo tvarka, todėl pranešimas laikytinas paslėpta politine reklama, - nurodoma rinkimų prievaizdų išvadose. - R.Siliūnienė, naudodamasi ugdymo įstaigos elektroniniu dienynu TAMO ir skleisdama paslėptą politinę reklamą išskirtinai tikslinei auditorijai, pasinaudojo tarnybine padėtimi – sudarė išskirtines rinkimų agitacijos sąlygas visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“ iškeltam kandidatui į savivaldybės tarybos narius – merus kandidatui R. Malinauskui“.
   VRK pripažino, kad R. Siliūnienė pažeidė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatas, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad pažeidimas padarytas pirmą kartą, R. Siliūnienei nuspręsta netaikyti administracinės atsakomybės ir įspėti, kad, pasikartojus pažeidimui skleidžiant paslėptą politinę reklamą ir (ar) naudojantis tarnybine padėtimi rinkimų agitacijai, bus taikoma administracinė atsakomybė.

Paragino žmones būti neabejingais

   „Kiekvienas pilietis turi ne tik teisę, bet ir pilietinę pareigą pranešti apie galimą rinkimų įstatymo pažeidimą. Aš, kaip pilietė, negalėjau pasielgti kitaip, skatinu taip pat reaguoti ir kitus žmones ateityje, - VRK sprendimą pakomentavo Seimo narė A.Papirtienė. - Džiaugiuosi, kad VRK tinkamai reagavo į šį konkretų pranešimą ir pradėjo tyrimą, nors išvadų paskelbimas ir užtruko. Tokio pobūdžio pažeidimas tik parodo, kad švietimo įstaigų vadovai nemoka atriboti savo darbinės veiklos nuo politinių įsitikinimų ir taip ugdymo įstaigą paverčia rinkiminės agitacijos platforma. Svarbu pabrėžti, kad švietimo ir ugdymo įstaigos niekada nebuvo ir negali būti politizuotos, jos siekia švietimo įstatyme nustatytų tikslų ir privalo išlikti neutralios. Tuo tarpu rinkimų procese dalyvaujantys asmenys turi būti tinkamai ir detaliai supažindinami su rinkimų taisyklėmis, kad panašios situacijos nesikartotų, o pranešimų apie pažeidimus vis mažėtų. Dar kartą galima pasidžiaugti, kad VRK imasi atsakomybės ir fiksuoja pažeidimus, tačiau skiriamos administracinės nuobaudos pažeidėjams, tai tik pažeidimo rezultatas, tuo tarpu padarytos žalos rinkimų eigai jau negalima atitaisyti, žinutė jau būna ištransliuota ir neteisėtu keliu pasiekia rinkėją. Visų mūsų siekiamybė, kad rinkimai vyktų kuo sąžiningiau ir skaidriau, ir tokių atvejų tik mažėtų“.
   Kas, galvojate, atstovavo R.Siliūnienei VRK posėdyje, taip pat rašant paaiškinimus rinkimų prievaizdams? Ogi Vilniuje dirbanti, žinoma advokatų kontora „Markevičius, Gerasičkinas ir partneriai“, su kuria sutartį yra sudariusi R.Malinausko valdomo kurorto valdžia. VRK posėdyje mokyklos direktorės interesus gynė šios kontoros advokato padėjėjas, kurio praktikos vadovas – advokatas J.Čobotas, atstovaujantis Druskininkų savivaldybei daugelyje bylų. 
   „Ar, VRK atliekant tyrimą dėl TAMO dienyno, už jūsų atstovavimą advokatų kontorai „Markevičius, Gerasičkinas ir partneriai“ apmokėjo Druskininkų savivaldybės administracija, kuri yra sudariusi sutartį su minėta advokatų kontora?“ - „Druskonis“ paklausė R.Si-liūnienės. „Ne,“- atėjo mokyklos direktorės atsakymas.
   Po VRK atlikto tyrimo dėl mokyklos direktorės „pilietinės iniciatyvos“ Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nurodė „papildomai nevertinsianti R. Siliūnienės veiksmų, kadangi šiuo atveju tai nėra ministerijos kompetencija“. „Mokyklos steigėja yra savivaldybė“, - pažymėjo ministerija. Kokio įvertinimo R.Siliūnienė galėtų tikėtis iš Druskininkų valdžios, turbūt ir diskutuoti neverta. Galbūt medalio „Už pasiaukojimą ginant priešų puolamą R.Malinauską“?

„Druskonio“ inf.   Iš Druskininkuose įstrigusio keltuvo žmonės išvaduoti 
  po 3 valandų

Druskininkuose gelbėjo kelte užstrigusius žmones 
                                                     Viktorijos Danauskaitės nuotr.


Kristina POCYTĖ, aktualijų žurnalistė, delfi.lt
 

   Šeštadienio popietę užstrigo Druskininkuose esantys keltai „Lynų kelias“. Kaip DELFI pasakojo kelte esantys asmenys – niekas iš darbuotojų neteikia jokios informacijos, tik tuomet, kai užstrigę asmenys patys susisiekė su administracija, buvo perspėta, kad laukti gali tekti net keturias valandas.
   Kelte esantis asmuo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI) pasakojo, kad kabinoje, kur yra ir jis pats, yra dešimt žmonių. Trys iš jų vaikai. Vienas iš vaikų – kūdikis. „Antra kabina kabo kažkur virš Nemuno, nežinau, kas ten gali būti“, – pasakojo vyras. Jis pasakojo, kad jo keltas keliavo link „Snow arenos“, o kitas – nuo jos. „Užstrigome jau daugiau nei prieš pusantros valandos, gal dvi, – penktą valandą vakaro kalbėjo vyras. – Niekas nieko neinformavo. Patys paskambinome, pasakė, kad tvarko. Ir sėdime toliau. “Kelte užstrigęs vyras pasakojo, kad susisiekus su administracija jiems buvo pasakyta, kad gedimas turėtų būti pašalintas per keturias valandas. „Pasakė, kad jei per keturias valandas nepašalins gedimo, iškvies kažkokius aukštalipius ar kažką, kad mus iškeltų“, – teigė vyras. Jis suskaičiavo, kad administracijos įvardytos keturios valandos turėtų baigtis maždaug septintą vakaro. 
   Jo teigimu, kelte esantys vaikai verkia, turistai iš kitų šalių piktinasi. „Nuotaikos nekokios. Vaikai verkia, yra grupė žmonių iš sanatorijos. Tiek laiko čia mažiems vaikams išbūti dar sudėtingiau“, – teigė vyras.
   DELFI susisiekus su Druskininkų keltuvais „Lynų kelias“, bendruoju telefonu atsiliepusi moteris pokalbį baigė nepanorusi prisistatyti, tačiau teigė, kad situacija žinoma ir sprendžiama. „Taip, viską žinome, – teigė moteris. – Iškviesti gelbėtojai, išgelbės. “Moteris patvirtino, kad žino, jog viename iš keltuvų yra kūdikis.Paprašius pakalbėti su kuo nors, kas galėtų pakomentuoti situaciją plačiau, moteris teigė: „Dabar visi užsiėmę, vėliau galėsime pakomentuoti“.
   Moteris teigė nežinanti, kiek laiko reikės laukti žmonėms, kurie yra užstrigę keltuose, nors pridūrė, kad galbūt trumpiau nei keturias valandas.
   Vėliau komentarą pateikė ir už keltuvus atsakingos įmonės direktorius: „Šiandien 15:35 dėl gedimo buvo sustabdytas „Lynų kelio“ keltuvas Druskininkuose. Preliminariais duomenimis manoma, kad tai keltuvo pavaros gedimas. Keltuvas buvo sustabdytas, jame yra keleivių, laukiama, kol gedimas bus sutvarkytas. Žmonių gyvybėms pavojus negresia, visos pagalbos tarnybos informuotos, gelbėtojai į vietą atvykę, bet tikimės neprireiks jų pagalbos ir keleiviai saugiai pasieks kelionės tikslą sutvarkius keltuvą. Apačioje budi medikų brigada. Šiuo metu (18:15) keltuvai pajudėjo ir avariniu režimu vyksta į išlaipinimo vietą. Dėkojame personalui, kuris sutvarkė gedimą ir dar kartą apgailestaujame bei atsiprašome keleivių už susidariusią situaciją.
   Suprantame, kad žmonės pakliuvo į stresinę situaciją, ir labai dėl to apgailestaujame, bet, kaip minėjau, pavojaus gyvybėms nėra. Dar kartą atsiprašome visų keleivių, patyrusių nemalonumus“, - pasakojo „Lynų kelio“ direktorius Gintautas Pakusas.
   DELFI žiniomis, į įvykio vietą buvo atvykę ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai ir medikų komanda. Vaikai, išlaisvinti iš kelto, buvo iš karto vedami į medikų automobilį. DELFI žiniomis, kitiems asmenims keltu kilti neleidžiama.  Moterų klubo „Gabija“ iškyla „Šiandien mama parplauks
  vėliau...“


Lolita BABILIENĖ
moterų klubo „Gabija“ pirmininkė 

   Gražiausios pavasario šventės Motinos dienos proga Druskininkų moterų klubas „Gabija“ tradicinei popietei pakvietė mamytes, auginančias neįgalius vaikučius. Šių metų renginio kiek pakeistas pavadinimas atspindėjo programą – Nemuno prieplaukoje moterų laukė gražuolis laivas. Norinčių smagiai kartu praleisti laiką susirinko tiek, kad kilo abejonių, ar laivas pajėgs visas išlaikyti. Laimei nė viena neliko ant kranto. Šaunusis laivo kapitonas Algis saugiai ir neskubėdamas plukdė mus pro Meilės salą iki pat Mizarų, pasakodamas įvairias šių vietų istorijas ir nutikimus. Visos susidomėjusios žvalgėsi į besikeičiantį pakrančių peizažą, kuris iš upės atrodė naujas ir paslaptingas. Kelios pasiplaukiojimo valandos neprailgo, krantai skambėjo nuo moterų dainų, akordeonu pritariant muzikantui Romui. 
   Viešnios dėkojo už šiltą bendravimą, smagią popietę, galimybę nors trumpam pabėgti nuo kasdienių rūpesčių. Nauji įspūdžiai, šypsenos, apkabinimai palaiko viltį ir suteikia stiprybės gyventi toliau.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.