Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Savivaldos veidą bjauroja įtarimų randai
VERSLO ŽINIOS, redakcijos nuomonė 

   Kovą išrinktosios savivaldybių tarybos ir merai pradėjo pirmųjų posėdžių maratoną. Jis tęsis iki pat balandžio pabaigos. Kasdien posėdžiaus vienos ar kitos, kartais – iškart kelių savivaldybių naujosios valdžios. Ne visur, tiesą sakant, jos tokios ir naujos.
Perrinkta du trečdaliai iki šiol buvusių merų, daugiau kaip pusė iš pusantro tūkstančio tarybų narių. Tad galima sakyti, kad naujų vėjų savivaldybėse po šių rinkimų nėr tiek jau ir daug. 
   Net ir tai, kad daugumą mandatų – apie penktadalį – turi visuomeniniai komitetai, nėra labai nustebinusi naujiena. Tai buvo prognozuota. Beje, politikos ekspertai atkreipia dėmesį, kad už dalies visuomeninių komitetų kyšo vienų ar kitų partijų ausys. 
Iš septynių didžiųjų miestų merai pasikeitė tik dviejuose – Alytuje ir Marijampolėje. Taip pat, atrodo, visose didžiausiose gyventojų skaičiumi savivaldybėse nekyla didesnių problemų dėl valdančiosios daugumos subūrimo. Net ir Panevėžyje, kur perrinktą merą persekioja įtarimai dėl prekybos poveikiu, naujoje taryboje sugebėta suburti pakankamą valdančiąją daugumą. Kitose savivaldybėse situacija gana marga – daugelyje jų merai turi gana tvarų tarybos daugumos palaikymą, tik vienoje kitoje situacija ne tokia aiški ir ilgainiui gali grėsti valdymo krize. Daug kas priklausys nuo mero derybinių gebėjimų susitarti su marga, kelis komitetus ar partijas apimančia taryba. 
   Per 2015–2019 m. kadenciją vienoje kitoje savivaldybėje kilo politinės krizės, kai tiesiogiai išrinktas meras kurį laiką negebėjo susitarti su taryboje susiformavusia jam nepalankia dauguma. Bet visur – Šiauliuose, Raseiniuose, Kėdainiuose ir kitur – problemas pavyko išspręsti be tiesioginio Vyriausybės valdymo įvedimo ir pirmalaikių rinkimų. 
   Šįkart, anot politologų, gali būti įvairiai. Skaičiuojama, kad iki 10-ies savivaldybių gali susidurti ir su krizinėmis situacijomis. Bet kol kas sunku pasakyti, ar kuri nors iš jų baigsis pirmalaikiais rinkimais. 
   Ekspertai mano, kad daugiau problemų gali kilti tose savivaldybėse, kurių vadovai yra patekę į teisėsaugos akiratį tiriant dažniausiai su įtarimais korupcija susijusias bylas. Nors teisingumą užtikrina nekaltumo prezumpcija ir kol neįrodyta teisme, įtariamasis nėra kaltas, vis dėlto šešėlis krenta. Ir ant tų merų, kuriems reiškiami įtarimai, ir ant tarybų, ir ant atitinkamų savivaldybių. O tokie šešėliai, savo ruožtu, stabdo pažangą ir efektyvų savivaldybės veikimą, nes atbaido investuotojus, mažina pasitikėjimą valdžia, didina abejingumą ir visuomenės pasipiktinimą. Vienas iš tų, kurį jau daugelį metų persekioja įvairūs prieštaringi vertinimai ir šešėliai, yra nuo 2000-ųjų Druskininkams vadovaujantis Ričardas Malinauskas. Taip, jis gerokai prisidėjo prie to, kad šis pietų Lietuvos kurortinis perlas suspindėtų naujomis spalvomis. Tačiau tikrai ne visada siekiami tikslai pateisino priemones, kuriomis buvo veikiama. Štai ir šių savivaldos rinkimų išvakarėse Druskininkų meras ir kai kurie jo komandos nariai vėl pateko į gigantišką teismų korupcijos skandalą narpliojančių prokurorų akiratį. Ir vėl dėl tos pačios „Vijūnėlės“ dvaro, dėl kurio teisėtumo jau daugelį metų laužomos ietys teisingumo institucijose. 
Maža to, p. Malinauskas yra ir ilgametis Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas, taigi, faktiškai – visos savivaldos veidas. Dabar jau užsimenama, kad gegužės pabaigoje vyksiančiame pirmajame naujos sudėties LSA suvažiavime p. Malinauską prezidento poste pakeis Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas, Jonavos vadovas Mindaugas Sinkevičius ar kuris kitas daugiausiai merų postų gavusios Socialdemokratų partijos atstovas. 
   VŽ nuomone, pakeisti LSA vadovą – jau senokai pribrendęs reikalas, siekiant, kad savivaldybės ir jų valdymo institucijos būtų visuomenėje labiau gerbiamos, nebūtų vertinamos kaip korupcijos, oligarchijos bei politinių klanų lizdai.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

Įstaiga išsinuomotų biuro patalpas ilgam terminui.
Pageidavimai: apie 12–15 kv. m,
1 aukštas, geras privažiavimas ir
prieinamumas, arčiau miesto centro.
Tel. (8-656) 12176.


IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.