Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Iš susitikimo su bendro projekto partneriais Ispanijoje
  sugrįžome kitokie 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Gitana STUKIENĖ
Projekto koordinatorė

   Erasmus+ projekto Let‘s BET for heritage! (liet. „Vienykimės Europos paveldo išsaugojimui!“) dalyviai vyko į antrąjį projekto partnerių susitikimą Ispanijoje Lugo mieste. Susitikimas vyko kovo 10-16 dienomis. Mūsų gimnazijai ir Lietuvai atstovavo grupė mokinių – Evita Cololo, Eivilė Čakaitė, Ieva Sutkutė, Ignas Dumbliauskas, Tomas Mikučionis ir Lukas Užkuraitis, išvykoje juos lydėjo gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, dailės mokytojas Virginijus Sutkus ir projekto koordinatorė Gitana Stukienė.

Pirma diena

  
Dalyviai iš penkių projekte dalyvaujančių šalių – Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos – susirinko Lugo miesto IES Nosa dos Ollos Grandes mokykloje, kur visus pasveikino mokyklos direktorius, grupės prisistatė ir per integracinius žaidimus artimiau susipažino su partneriais užsieniečiais. Pirma bendra veikla buvo „Lobių ieškojimas“ mieste naudojant Wikiloc programėlę. Vizito šeimininkai ispanai paruošė užduotis, vėliau gautą rezultatą mokiniai pristatė visiems. Lobių ieškojimas Z kartos jaunimui yra daug įdomesnis ir paprastesnis, jei visagalis internetas po ranka! Buvome pakviesti oficialaus vizito į miesto rotušę, kur miesto merė pasveikino susitikimo dalyvius ir užtikrino, kad mes patirsime nepamirštamų įspūdžių Lugo mieste. Dabar jau žinome - merė buvo teisi.
   Lugas (isp. Lugo) – Šiaurės vakarų Ispanijos Galisijos regiono miestas, įkurtas 25 m. pr. m. e., turi beveik 100 tūkstančių gyventojų. Senovės Romos laikų miesto sienos, vienintelės pasaulyje išlikusios neapgriuvusios, įtrauktos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Sienų aukštis – 10 metrų, plotis – 6 metrai. Miesto sienos yra lankomos ne tik turistų – čia nuolat vaikštinėja ar sportuoja vietos gyventojai. Mieste esanti Romos katalikų katedra mena VIII amžių. Lugas yra svarbus ir pasaulio piligrimams, Šv. Jokūbo keliu keliaujantiems į Santjago de Kompostelos miestą, nes Lugo apylinkėse esantis Camino Primitivo įsilieja į Camino de Santiago.
   Dar viena įdomi veikla mūsų laukė mokyklos sporto aikštyne. Gavome progą parungtyniauti, žaisdami ispanų tradicinius sporto žaidimus. Kuris lankstesnis ir taiklesnis? Kuri komanda vieningesnė ir stipresnė virvės traukimo rungtyje? Kaip tokiais atvejais sakoma, nugalėjo draugystė. 
   Pirma diena baigėsi. Laukė vakarienė projekto partnerius priėmusiose ispanų šeimose. 

Antra diena

   Rytmetį skyrėme namų darbų - projekto partnerių gamtos paveldo pristatymui. Apie Lietuvos gamtos paveldą informaciją paruošė mūsų mokiniai Ieva, Eivilė ir Lukas. Taip pat visiems susirinkusiems parodėme video medžiagą apie mūsų gimnazijos BET projekto grupės vizitą į Metelių regioninį parką. Filmą sukūrė dailės mokytojas Virginijus Sutkus, tekstą anglų kalba įgarsino Evita. Mūsų pasirodymo pabaigoje Evita padainavo lietuvišką dainą. 
   Toliau vykome į vieną Galisijos regiono lankytinų gamtos paveldo vietų – Katedrų paplūdimį (isp. Playa de las Catedrales). Vietos valdžia šį paplūdimį yra paskelbusi nacionaliniu paminklu, jis nuolat patenka į įspūdingiausių pasaulio pakrančių vietų sąrašus. Savo vardą šis paplūdimys gavo dėl natūraliai susiformavusių uolų, kuriose atsiveria 30 metų arkos, ertmės, kupolai, urvai. Tarsi pati gamta – jūra ir vėjas – pasistatė sau didingą katedrą. Vėjo švilpimas tarp uolų, sakoma, net primena vargonų muziką. Mes patys įsitikinome, kad, norint apžiūrėti šias arkas, reikia pasidomėti apie potvynius ir atoslūgius. Ačiū partneriams ispanams, kurie mus perspėjo apie artėjančią bangų mūšą, kitaip tikrai batus būtume sušlapę. Nepamirštama patirtis! 
   Tos pačios išvykos metu lankėmės nedideliame žvejų uoste, kur susipažinome su tunų žvejybos ypatumais ir tinklų gamyba. Pirmiausia apsilankėme dabar jau muziejumi tapusiame žvejų laive ir išklausėme ilgamečio žvejo įdomų, informatyvų ir humoro pilną pasakojimą apie tunų žvejybą, žvejų gyvenimo sąlygas. Pasirodo, tinklų gamyba – viena iš nykstančių profesijų, nes darbas - sunkus ir menkai apmokamas. Tinklus gaminančios moterys supažindino mus su darbo procesu ir naudojamais įrankiais. Keista, bet jos nesiskundė, kad sunku, vadinasi, myli savo darbą ir jaučiasi reikalingos. O, kad visi taip! 
   Antra projekto susitikimo diena, kupina įspūdžių, baigėsi. Nuotaikos nesugadino net pliaupiantis lietus.

Trečia diena

   Iš pat ryto vizito šeimininkai ispanai pakvietė visus į ispanų ir galisų kalbų pamokas. Reikia priminti, kad Ispanijoje yra keturios oficialios kalbos – castellano, katalonų, baskų ir galisų. Galisijos regione mokyklose mokoma dviejų oficialių šalies kalbų. Pažintis su partnerės šalies kalba yra viena iš projekto veiklų. Gal trumpos ispanų - galisų kalbų pamokėlės paskatins mokytis dalyvius naujų kalbų? 
  Po teorinio susipažinimo su Šv. Jokūbo keliu išvykome į praktinę veiklos dalį – trumpam tapome piligrimais ir, grožėdamiesi Galisijos gamta, nuėjome kelis kilometrus vadinamojo “Camino primitivo”. Kalnuotos apylinkės skendėjo sodrioje žalumoje, žiemą šiame regione iškrenta gausus kritulių kiekis. Vietos gyventojai dėl to tik džiaugiasi, nes daug lietaus žada derlingus metus, begalę jūros gėrybių ir karštą vasarą. Kitas mūsų sustojimas buvo tradiciniame Galisijos kaime O‘Cebreiro. Kaimo bažnytėlėje saugomi Viduramžiais piligrimų ypač garbinta relikvija – taurė, vadinama „Galisijos šventuoju Graliu“, ir Šventasis Raštas, parašytas keliomis dešimtimis pasaulio kalbų. Radome ir lietuvišką egzempliorių. Jaukiame kaimelyje ant kalno keteros išliko apskritos akmeninės nendrėmis dengtos pirkelės „pallozos“. Apie jas mums papasakojo vietos gidas. Tuos, kurie iki projekto vizito Ispaniją įsivaizdavo kaip saulėtą ir šiltą kraštą, oras nustebino – pasnigo! 
   Išvykos į Galisijos gamtos paveldo vietas įspūdžius mokiniai pristatė mišriose tarptautinėse grupėse. 

Ketvirta diena

  
Vieną projekto veiklos dieną paskyrėme pažinčiai su Galisijos regiono sostine Santjago de Kompostela. Apie beveik 800 km nusidriekusį piligrimų kelią iš Prancūzijos į Santjago de Kompostelos miestą Ispanijoje kasmet sužino vis daugiau žmonių. Vieni eina pėsčiomis, kiti važiuoja dviračiais, joja arkliais. Piligrimai Šv. Jokūbo keliu mina jau daugiau nei tūkstantį metų. Pasak legendos, IX a. Iberijos pusiasalyje klaidžiojęs piemuo naktį išvydo ryškią žvaigždę. Eidamas jos link, praleido visą naktį, o paryčiais, prisėdęs pailsėti, išvydo nišą, vedančią prie oloje paslėpto marmurinio sarkofago. Ten ir buvo rasti Šv. Jokūbo palaikai. Nuo tada ši vieta tapo piligrimystės meka. Mūsų projekto dalyviai taip pat aplankė Šv. Jokūbo katedrą, stebėjo Obradoiro aikštėje susirinkusius piligrimus, klausėsi galisų liaudies instrumento dūdmaišio garsų. 
   Dar viena projekto dalyvių aplankyta vieta buvo Galisijos šiuolaikinio meno centras “Museo do Pobo Galego”, įsikūręs vienuolyno patalpose ir pasakojantis apie Galisijos istoriją, meną ir kultūrą. Jame yra 11500 daiktų, įskaitant meno, archeologijos ir žemės ūkio objektus, kostiumus, papuošalus ir muzikos instrumentus. 
   Dienos neužteko, kad susipažintume su Santjago de Kompostela iš arčiau, bet tik dieną čia praleidę tikrai norėsime vėl sugrįžti.
 
Penkta diena

   Paskutinę projekto veiklos dieną pradėjome apsilankymu parodoje „Gamtos fotografai 2018”. Mokiniai gavo individualias užduotis – išrinkti jiems labiausiai patikusį fotografijos darbą, rasti sąsajų su savo šalimi, vėliau pakomentuoti pasirinkimą. Puikioje erdvėje demonstruojama gamtos fotografijų paroda nepaliko nė vieno abejingo. 
   Sugrįžome į mokyklą ir tęsėme pažintį su Galisijos regiono tradicijomis ir kultūra. Veiklos organizatoriai į svečius pakvietė liaudies muzikantus, kurie supažindino mus su galisų muzikos instrumentais, mokė groti tamburinu ( liet. būgneliu) ir dainuoti liaudies dainas. Muzikinę dalį užbaigė vieno iš projekto vadovų ispano Javier pasirodymas. Kartu su savo roko grupės nariu jis pristatė šiuolaikinę ispanų muziką. Auditorija ošė – visiems labai patiko ispaniški ritmai ir muzikantų energija!
   Pabaigoje mokiniai atliko baigiamąsias užduotis Kahoot platformoje. Buvo įdomu pažiūrėti, kas tiksliausiai ir greičiausiai atsakė į pateiktus klausimus apie projekto veiklas. 
Projekto veiklos savaitė Lugo mieste baigėsi. Laukė kelionė namo. Tik sugrįžome mes jau kitokie. 
   Birželio 1-7 dienomis projekto Let’s BET for heritage! dalyviai susitiks mūsų gimnazijoje. Jau laukiame!


„Ryto“ gimnazistai su ispanų mokiniais Santjago de Kompostela mieste


Prie Lugo miesto rotušės


Druskininkiečiai Katedrų paplūdimyje

Virginijaus Sutkaus nuotr.

 


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

Įstaiga išsinuomotų biuro patalpas ilgam terminui.
Pageidavimai: apie 12–15 kv. m,
1 aukštas, geras privažiavimas ir
prieinamumas, arčiau miesto centro.
Tel. (8-656) 12176.


IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.