Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija




Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>



  Druskininkų valdžia „Nemuno“ salę griovusiai „Skirnuvai“
  privalės sumokėti 100 tūkst. eurų
   Štai jums ir pavyzdys, kuo baigiasi ambicijos statyti „analogų neturinčius“ objektus, neturint garantuoto finansavimo. Druskininkų valdžiai užsimojus statyti didžiulį kultūros centrą, buvusi garsi statybos bendrovė „Skirnuva“ prieš dešimtmetį pradėjo griauti „Nemuno“ kultūros salę. Tačiau darbai netrukus sustojo. Projektas buvo sustabdytas dėl finansavimo problemų, o kaltė suversta žlugusiam „Snorui“. Tačiau skolos už pradėtas realizuoti valdžios ambicijas niekur nedingo. Druskininkų valdžią „Skirnuvos“ ieškinys pasivijo beveik po dešimties metų. BUAB „Skirnuva“, atstovaujama bankroto administratorės UAB „Pajūrio administratorių agentūra“, kreipėsi į Kauno apygardos teismą su ieškiniu, prašydama priteisti iš Druskininkų savivaldybės administracijos beveik 600 tūkst. eur. Kauno apygardos teismas pernai lapkričio 8 d. patvirtino Druskininkų valdžios ir bankrutavusios „Skirnuvos“ sudarytą taikos sutartį. Pagal ją savivaldybė „Skirnuvai“ privalo sumokėti 100 tūkst. eurų.

Ginčo objektas – „Nemuno“ salės griuvena

   Ir kas galėjo nuspėti tokį likimą: Vandens parką bei kitus stambius objektus Druskininkuose pastačiusios Alytaus bendrovės „Skirnuva“ draugiški santykiai su R.Malinausko valdoma savivaldybe baigėsi teismų procesais. „Druskonis“ jau rašė apie tai, jog Druskininkų valdžia iš „Skirnuvos“ nesėkmingai bandė prisiteisti beveik 2 mln. eurų. Bankrutavusi „Skirnuva“, atstovaujama bankroto administratorės, neliko skolinga – padavė į teismą savivaldybės administraciją, savo ruožtu reikalaudama beveik 600 tūkst. eurų. 
   A.a. Algirdo Stasiukyno statybos bendrovė „Skirnuva“ Druskininkų istorijoje paliks ne tik garsių statybų pėdsaką, bet ir graudų pavyzdį, kuo baigiasi draugystės per valdiškus namus. 
Prasidėjus finansiniams sunkumams „Skirnuvoje“, bendrovės generaliniu direktoriumi kurį laiką buvo a.a. Algirdo Stasiukyno sūnus Andrius. Puikius santykius su R.Malinausku iki šiol palaikęs Andrius Stasiukynas vadovauja bendrovei „Stamita“, kurios stambiausias šiuo metu valdomas objektas kurorte - dirbtinio sniego pramogų centras Snow arena. 
   Ne taip seniai garsiausia Dzūkijos statybos įmone vadintai bendrovei „Skirnuva“ 2015 metais buvo paskelbtas bankrotas, tačiau po dviejų metų bankroto administratoriams per teismus jį pavyko pripažinti tyčiniu. Įsisukusi teismų karuselė bei kreditorių bandymai atgauti skolas atskleidė iki šiol skambiai neviešintus faktus, jog iš stambius bei pelningus užsakymus Druskininkuose turėjusios alytiškių Stasiukynų valdytos „Skirnuvos“ bei R.Malinausko diriguojamos Druskininkų valdžios santykių, kažkada buvusių itin draugiškais, dabar, kaip sakoma, beliko tik sudaužyti stiklai. 

Savivaldybės pretenzijos

   Paaiškėjo, kad Druskininkų savivaldybės administracija iš „Skirnuvos“ mėgino prisiteisti beveik 2 milijonus eurų. Kaip žinia, R.Malinauskas daugiau kaip prieš dešimt metų paskelbė, kad bus griaunama buvusi „Nemuno“ kultūros salė, o vietoj jos iškils naujas nerealus kultūros centras su keliais tūkstančiais vietų, kino salėmis, magų teatru ir t.t. Viešai buvo pareikšta, kad naująjį stebuklą statys konkursą laimėjusi „Skirnuva“. Pastaroji 2008 m. pradėjo ardyti „Nemuno“ salės pastatą, tačiau darbai netrukus sustojo.
   Daugeliui buvo labai netikėta naujiena, kad savivaldybė A.a. A.Stasiukyno valdytą bendrovę „Skirnuva“ beveik po dešimtmečio apkaltino savavališkai griovus „Nemuno“ kultūros salę. Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad tokie dalykai galėjo dėtis atseit be Druskininkų valdžios žinios? Kad pačiame kurorto senamiestyje ir beveik po pačiais valdžios langais galėjo neteisėtai vykti savivaldybės turto griovimo darbai? 
   Kaip minima Kauno apygardos teismo pernai balandžio 30 d. priimtoje nutartyje iš Druskininkų valdžios paaiškinimų, „sužinojusi, kad UAB „Skirnuva“ savavališkai vykdė griovimo darbus Druskininkų savivaldybės administracijai priklausančiame pastate, t. y. savavališkai jį griovė (naikino), Druskininkų savivaldybės administracija užsakė vertinimą padarytai žalai įvertinti“. Esą buvo paskaičiuota, kad „dėl atliktų griovimo darbų statinio vertė sumažėjo nuo 2 mln. 369 tūkst. 300 eurų iki 491 tūkst. 300 eurų, t. y. padaryta 1mln. 878 tūkst. eurų žala“. 

Teismas valdžios ieškinį atmetė

   BUAB „Skirnuva“ atstovai tokius milijoninius Druskininkų valdžios norus teisme pavadino hipotetiniais teiginiais, pasigedę tikrųjų Druskininkų valdžios bei „Skirnuvos“ susitarimo ketinimų, bei pabrėžę, kad yra neaiški jo tikroji prasmė ir esmė, taip pat, kas lėmė savivaldybės administracijos neveikimą ir priemonių nesiėmimą tai tariamai žalai atsirasti. Kauno apygardos teismas pernai pavasarį atmetė Druskininkų valdžios pretenzijas „Skirnuvai“, motyvavęs praleistais ieškinio senaties terminais. 
„Skirnuva“, o ji yra bankrutuojanti ir turinti daug kreditorių, kurių reikalavimai nepatenkinti, po šitos Druskininkų savivaldybės administracijos inicijuotos bylos pradėjo savo bylą. Ir dabar jau ji paprašė pinigų iš savivaldybės. BUAB „Skirnuva“ Druskininkų savivaldybei pareiškė beveik 600 tūkst. eurų ieškinį – reikalavimą sumokėti už „Nemuno“ koncertų salės griovimo darbus, kurie buvo vykdomi laimėjus viešąjį pirkimą. 
   Paklaustas, ar tuo metu, kai „Skirnuva“ griovė minėtą „Nemuno“ salę, bendrovė iš Druskininkų savivaldybės už šiuos griovimo darbus negavo jokių pinigų, BUAB „Skirnuva“ atstovas teisme D.Bolzanas tuomet aiškino, jog „Skirnuva“ gavo tik dalelę. „Labai nedidelę dalelę. Kyla klausimas, kodėl buvę vadovai nereikalavo tų pinigų? Savivaldybė dešimt metų nieko nereikalauja, „Skirnuva“, tik tuo metu, kai ateina bankroto administratorius, pradedam reikalauti. Kažkas, matyt, vyko, ir civilinės teisės prasme reiktų aiškintis tuos ketinimus“, - svarstė „Skirnuvai“ teisme atstovavęs advokatas. 
   „Skirnuvos“ statybas Druskininkuose puikiai prisimenantis savivaldybės tarybos narys, tuo metu savivaldybės administracijoje dirbęs Antanas Balkė sakė labai abejojantis, ar bendrovės vadovas a.a. Algirdas Stasiukynas galėjo kurorte ką nors veikti savavališkai. „Galimai to pastato griovimas buvo forsuojamas su žodiniu rūmų palaiminimu, tikintis, kad pavyks per Vyriausybę pramušti kultūros centro finansavimą, tačiau planas nepavyko? Ir dabar galimai patogu suversti atsakomybę bankrutuojančiai bendrovei?“, - svarstė A.Balkė. 

Sudarė taikos sutartį

   Kauno apygardos teismas lapkričio 8 d. patvirtino taikos sutartį, sudarytą tarp BUAB „Skirnuva“, atstovaujamos bankroto administratorės UAB „Pajūrio administratorių agentūra“, ir Druskininkų savivaldybės administracijos. 
   „Druskonis“ uždavė klausimus savivaldybės administracijai, kokius įsipareigojimus minėta taikos sutartimi prisiėmė vietos valdžia „Skirnuvos“ atžvilgiu: „Ar šia sutartimi savivaldybės administracija įsipareigojo bendrovei „Skirnuva“ atlyginti visą jos reikalautą sumą – beveik 584 tūkst. eurų? Iš kokios biudžeto eilutės savivaldybės administracija minėtai bendrovei tuomet ketina sumokėti šias lėšas? Jei sudaryta taikos sutartimi savivaldybės administracijos mokėtina suma bendrovei „Skirnuva“ yra mažesnė, prašome tiksliai nurodyti, kokią konkrečią sumą Druskininkų savivaldybės administracija privalo atlyginti bendrovei „Skirnuva“? Kokie dar savivaldybės administracijos įsipareigojimai, susiję su Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis, numatyti minėtoje taikos sutartyje?“.
   „Druskininkų savivaldybė prieš gerą dešimtmetį kartu su UAB „Skirnuva“ ir banku „Snoras“ pradėjo įgyvendinti Kultūros rūmų projektą, kuris buvo sustabdytas žlugus bankui „Snoras“. Druskininkų savivaldybei teko ilgus metus bylinėjantis su bankrutuojančia UAB „Skirnuva“. Kauno administracinis teismas pasiūlė šalims bylą spręsti taikos sutartimi. Abiejų šalių advokatai, išsamiai įvertinę ieškinių sumas ir atmetę nepagrįstus reikalavimus bei siekdami išvengti bylinėjimosi išlaidų, taikos sutartimi susiderėjo dėl 100 tūkst. eurų sumos, t.y. šešis kartus mažesnės, nei reikalavo UAB „Skirnuva“. Lėšos bus numatytos 2019 metų biudžete. Jokių kitų įsipareigojimų savivaldybė nėra prisiėmusi“, - atsakyme aiškino savivaldybės administracija.
   Šį mėnesį vėl pradėti buvusios „Nemuno“ salės griovimo darbai. Grandiozinį kultūros centrą, kurio statybai Druskininkų valdžia žada pakloti jau beveik 30 mln. eurų, dabar stato savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi UAB „Statybų kodas“. Giriamasi, esą kultūros centras duris atvers 2021 m. vasarą. Viešai pranešta, kad „Druskininkų savivaldybė šiam itin svarbiam projektui yra numačiusi skirti 7,8 mln. eurų, nors tai jai labai didelė suma“.  Likusią dalį iš beveik 30 mln. eurų, reikia suprasti, bus bandoma „pramušti“ iš valstybės kišenės. „Didžiausio indėlio tikimasi iš Valstybės investicijų programos – beveik 19 mln. eurų“, - neseniai aiškinta viešojoje erdvėje. Tačiau Kultūros ir Finansų ministerijų pateiktoje informacijoje žiniasklaidai – skaičiai visai kitokie.   Valstybė, pasak Kultūros ir Finansų ministerijų, šiam objektui ketina skirti tik 8 mln. Todėl iki šiol lieka atviras klausimas, iš kur valdžia žada paimti tuos likusius milijonus iki suplanuotų 30-ies? Ir ar vėl nebus užlipta ant to paties grėblio?

„Druskonio“ inf.


Paieška



Ar pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

Įstaiga išsinuomotų biuro patalpas ilgam terminui.
Pageidavimai: apie 12–15 kv. m,
1 aukštas, geras privažiavimas ir
prieinamumas, arčiau miesto centro.
Tel. (8-656) 12176.


IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai






© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.