Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Nauja paroda „Eglės sanatorijos“ stiklinėje galerijoje

R. Garbačiauskas prie nutapyto savo autoportreto 
                                                                        Skrasto lt. nuotr.

   Su plūstelėjusia pavasario šilumos banga į „Eglės sanatorijos“ stiklinę galeriją Druskininkuose atkeliavo nauja tapybos paroda – „Studijos pasakojimai“, kurioje eksponuojami talentingojo Ričardo Garbačiausko meno kūriniai. 
   Tapytojas gimė 1956 m. Vilniuje, 1980 m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės institute ir pradėjo dirbti tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute (dabar – Šiaulių universitetas, menų fakultetas). Ėjo menų fakulteto dekano, tapybos katedros vedėjo pareigas, o nuo 2006 m. atlieka profesoriaus pareigas tapybos, dailės katedrose. 2009 m. jam suteiktas profesoriaus pedagoginis vardas. R. Garbačiauskas – Šiaulių universiteto Senato narys. Menininko ankstesnio kūrybinio etapo darbams būdingas simbolinis žmogaus figūros vaizdavimas su siurrealizmo elementais. Vėlesni darbai – abstrakčios kompozicijos, inspiruotos gamtos nuotaikų kitimo. Joms būdingas natūralių gamtos paviršių – žemės, vandens, uolų – faktūriškumas, tapybinės kalbos sudėtingumas.    Šiandienės abstrakčios kompozicijos pasižymi struktūriškumu, dekoratyvių formų judėjimu bei kontrastais. Nors R.Garbačiauskas priklauso taip vadinamai koloristinei lietuvių tapybos krypčiai, į kurią įneša gaivumo, romantikos ir optimizmo, tačiau jam nesvetimas ir achromatinis tapybos lauko suvokimas: „Man abstrakčios tapybos kūrinys – tai emocija, intuicija, įžvalgos ir, be abejo, tam tikra meistrystė. Tai lyg džiazas. Ne visiems patinka, bet kūrėjui būtina ta improvizacijos laisvė“, – sako dailininkas. Parodą stiklinėje „Eglės sanatorijos“ galerijoje apžiūrėti galite iki balandžio 18 dienos. 


  Filmo „Animus Animalis“ režisierė Aistė Žegulytė kviečia
  pakalbėti apie žmones, žvėris ir daiktus


   Šių metų Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ Europos debiutų konkursinėje programoje pristatytas režisierės Aistės Žegulytės filmas „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus). Pasaulinė premjera rudenį įvyko Tarptautiniame dokumentinių ir animacinių filmų renginyje „DOK Leipzig“, o balandžio pabaigoje juosta iškeliauja už Atlanto - į prestižinį dokumentinių filmų festivalį “HotDocs” Kanadoje. Beje, tą pačią dieną kaip ir Vilniuje juostą pamatė “CPH:DOX” žiūrovai Kopenhagoje. Tuo tarpu režisierei Aistei Žegulytei rūpi ir Lietuvos žiūrovų nuomonė - ji kviečia susitikti kovo 29 d. Druskininkuose, kur bus rodomas jos debiutinis filmas “Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)”. Šiame seanse režisierė pati dalyvaus ir kvies padiskutuoti. Tikimės, jog bus įdomu išgirsti A.Žegulytės mintis.
   Dokumentiniame filme riba tarp tikrovės ir dirbtinumo beveik nepastebima. Miške medžiojami ne tik žvėrys, bet ir plastikiniai manekenai, o iškamšos rungiasi dėl geriausios pozos bei gyviausio žvilgsnio. Režisierę domina bandymas sustabdyti laiką ir sugrąžinti žvėries gyvybę, atsiremiantis į šiuolaikinį žmogaus bei gamtos santykį. Paraleliai apmąstoma gyvybės imitacija, jos sudaiktinimas, suvokimas ir interpretacijos. „Tai – viena pagrindinių ir mano pačios baimių; klausimai, neduodantys ramybės, todėl apie tai bandau kalbėti: kas yra laiko praradimas, kaip susitaikyti su tuo, priimti?“ - sako A.Žegulytė: „Manau, galime paveikti savo sąmonę ir suvokimą metafiziniame lygmenyje. Bet fizinio laiko praradimo jausmo nepakeisi, o bandymas tai suvokti, su tuo taikytis ir yra drama, žmogaus tragedija. Pats kinas, fotografija, sustabdo, perkuria, atkuria laiką, tai mane žavi.“

VšĮ “Meno avilys” inf.

 

  Kino pavasaris 2019 Druskininkuose
   Filmai rodomi Druskininkų vandens parko konferencijų salėje, 2 aukšte. Bilietai parduodami 1 val. prieš seansą renginio vietoje ir darbo dienomis (14-17 val.) Druskininkų kultūros centre. Reguliarus bilietas – 4 eur. Bilietas senjorams, neįgaliesiems, moksleiviams, studentams (pateikus pažymėjimą kasoje ir prie įėjimo į seansą) – 2 eur. 

   Kovo 29 d. 18 val.
„Animus Animalis“ (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus), Lietuva, 2018 m., (rež. A.Žegulytė). 
   Kovo 30 d. 18 val. „Mano mažoji sesutė Mirai“, animacinis, Japonija, 2018 m., (rež.M.Hosoda); 18.15 val. „Vagiliautojai“, Japonija, 2018 m., (rež. H.Kore-eda). 
   Kovo 31 d. 16 val. “Gordonas ir Padi”, animacinis, Švedija, 2017 m., (rež. L.Hamback); 18 val. “Panikos ataka”, Lenkija, 2017, (rež. P.Maślona). 
   Balandžio 1 d. 18 val. “Šefas Flynnas”, JAV, 2018 m., (rež. C.Yates). 
   Balandžio 2 d. 18 val. “Kafarnaumas”, Libanas, Prancūzija, JAV, 2018 m., (rež. N.Labaki). 
   Balandžio 3 d. 18 val. “Maja”, Prancūzija, 2018 m., (rež. M. Hansen-Luve). 
   Balandžio 4 d. 18 val. “Rūgštus miškas”, dokumentinis, Lietuva, 2018 m., (rež. R. Barzdžiukaitė).

 


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

Įstaiga išsinuomotų biuro patalpas ilgam terminui.
Pageidavimai: apie 12–15 kv. m,
1 aukštas, geras privažiavimas ir
prieinamumas, arčiau miesto centro.
Tel. (8-656) 12176.


IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.