Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Susitikime su Justu Džiugeliu druskininkiečiai klausinėjo ir
  apie Seimo užkulisius

J. Džiugelis Druskininkuose

   Į penktadienį Druskininkuose vykusį susitikimą su Seimo nariu Justu Džiugeliu susirinko tie, kam skaudžiausiai tenka pajusti socialinę neteisybę – negalios paliesti žmonės, neįgalius vaikus auginančios ir prižiūrinčios mamos, senjorai bei nevyriausybinių organizacijų atstovai. 
   „Pokalbiai su žmonėmis – maloniausia mano darbo dalis. Kur bepasirodyčiau – koncerte, gatvėje ar bažnyčioje – išgirstu ne tik sėkmės palinkėjimų, bet ir daug praktiškų klausimų, į kuriuos visada stengiuosi atsakyti, jeigu ne iškart, tai bent jau po kelių dienų nuodugniai išsiaiškinęs situaciją, - pasakojo druskininkiečius savo mamos keptu skruzdėlynu susirinkusius tradiciškai vaišinęs J. Džiugelis. – Bendraudamas supratau, kad žmonėms labai trūksta informacijos apie tai, kokie įstatymai priimami, ką jie reiškia ir kaip keičia kasdienį socialiai jautriausioms grupėms priklausančių asmenų gyvenimą. Taip pat labai įdomu išgirsti pačių gyventojų mintis, kurios neretai paskatina naujų įstatymų projektų atsiradimą“.

Miestiečiai liejo širdį ir domėjosi naujovėmis

   Beveik dvi valandas trukusio susitikimo metu buvo paliesta daugybė aktualių temų. Druskininkiečiai išliejo širdį dėl betvarkės Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje, naujos vaistų kompensavimo tvarkos, teiravosi, ar asmeninio asistento paslauga leis juo tapti neįgaliojo šeimos nariams. 
   Aštri diskusija vyko dėl praėjusiais metais įsigaliojusio SODROS „grindų“ įstatymo, kuris gerokai apsunkino nevyriausybinių organizacijų gyvavimą. Vis dėlto parlamentaras buvo įsitikinęs, kad problemą reikėtų spręsti ne priimant įstatymus dėl išimčių, o didinant finansavimą, kitu atveju NVO darbuotojai neturėtų galimybės užsidirbti pensijos. O tai jų atžvilgiu socialiai labai neteisinga. 
   Neįgalius vaikus prižiūrinčios mamos labai džiaugėsi J. Džiugelio inicijuota įstatymo pataisa, pagal kurią jos nuo kitų metų bus draudžiamos valstybės lėšomis ir turės teisę naudotis visomis socialinėmis garantijomis.
   Neišvengta ir politinių temų – be šiuo metu Seime vykstančių batalijų, druskininkiečiai politiko klausė, kas iš parlamentarų nenorėjo pritarti įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo neįgaliesiems vaiko pinigai šiais metais būtų didinami dvigubai. Šis Justo Džiugelio teiktas projektas Seime buvo priimtas vos vieno balso persvara.
   „Suprantu jūsų susidomėjimą šia tema, tačiau mano kelionių po Lietuvos miestus tikslas – ne kiršinti visuomenę, o sutelkti ir įkvėpti būti aktyviais. Juk visi kartu galime nuveikti kur kas daugiau“, - kalbėjo parlamentaras. 

Žinios iš asmeninės patirties

   Su daugeliu socialiai pažeidžiamų žmonių problemų J. Džiugelis susiduria ir pats. Neįgaliojo vežimėlyje judantis parlamentaras nuo ankstyvos vaikystės serga raumenų atrofija. Tačiau liga netrukdo jam siekti svajonių. 31-erių vyras buvo įkūręs verslą. Vėliau, atsidūręs ties mirties slenksčiu, nusprendė visas jėgas skirti visuomenei naudingam darbui ir įkūrė visuomeninę organizaciją, kurios pagrindinis tikslas buvo negalios paliestų vaikų ir jaunimo problemų sprendimas bei talentų išlaisvinimas. 
   Tuo pat metu pats J.Džiugelis vis plėtė savo galimybių ribas - šoko su parašiutu, apvažiavo Lietuvą vežimėliu. Sunku net įsivaizduoti, kiek valios ir jėgų jam kainavo šie iššūkiai, tačiau Justas niekada nedejavo ir nenustojo siekti tikslų. 
   Dabar Seimo nario tikslas - pakeisti Lietuvos neįgaliųjų ir kitų socialiai pažeidžiamų žmonių gyvenimą: suteikti galimybę dirbti, gauti valstybės paramą ir paslaugas, reikalingą gydymą ir pagalbą ne tik patiems neįgaliesiems, bet ir jų šeimoms bei artimiesiems.
 
Ragino būti aktyvius

   Nepaisant sudėtingų temų, susitikimas buvo pozityvus. Parlamentaras pasidžiaugė, kad po daugelio metų trukusio sąstingio permainos visuomenėje jaučiamos ir ragino susirinkusius prisidėti prie pokyčių. 
   „Nesvarbu, kokia negalia jus lydi gyvenime, reikia veikti, nes tik visi kartu pasieksime rezultatų, pakeisiančių visų mūsų gyvenimą“, - įsitikinęs Seimo narys.

 


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

Įstaiga išsinuomotų biuro patalpas ilgam terminui.
Pageidavimai: apie 12–15 kv. m,
1 aukštas, geras privažiavimas ir
prieinamumas, arčiau miesto centro.
Tel. (8-656) 12176.


IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.