Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Nuteistas už 250 eurų „aklu“ tapęs muitininkas: skirta
  beveik 17 tūkst. eurų bauda 

Jurgis Galickas                              Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Karolina STAŽYTĖ, www.15min.lt aktualijų žurnalistė Kaune

   Sausio 28 dieną Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis vadinamojoje „Baltijos aukso“ kontrabandos byloje. Joje nuteistas ir iš Baltarusijos į Lietuvą slėptuvėje vežto gintaro už 250 eurų „nepastebėjęs“ muitininkas Rolandas Vaitkus. Valstybės tarnautojui skirta įspūdinga – beveik 17 tūkst. – eurų bauda, kurią jis turės sumokėti per metus.
  
Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti gintaro kontrabandos iš Baltarusijos į Lietuvą bylą, kurioje trys kaltinamieji teisti už kontrabandą, papirkimą bei kyšininkavimą. Remiantis kaltinamuoju aktu, veikdami bendrininkų grupėje, Jurgis Galickas ir Rimas Vaisieta papirko muitininką Rolandą Vaitkų, jog šis „nematytų“ pro sieną gabenamų 58,5 kg gintaro. „Nematymo“ kaina – 250 eurų.
Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį. Jo išklausyti atėjo tik J.Galickas. 15min jis tikino su gintaru nedirbantis, nesantis joks juvelyras. J.Galicką teismas pripažino kaltu dėl kontrabandos ir papirkimo. Jam skirta subendrinta 350 MGL dydžio bauda. Įskaičius laikotarpį, kurį jis buvo laikinai sulaikytas, galutinė skirta bauda – 346 MGL (13 030,36 eurų). Taip pat iš jo konfiskuotas „Opel“ automobilis bei gintaro žaliava, kurią bandyta slapta pravežti. Žaliavos vertė – daugiau nei 68 tūkst. eurų.
   Pasak teismo, J.Galickui skirta didesnė bauda dėl to, kad jis už tokį patį nusikaltimą teisiamas jau antrą kartą. Nepasimokė. Jei bus trečias kartas, kontrabandininkas, tikėtina, belangės nebeišvengs.
   Tarpininkas R.Vaisieta taip pat pripažintas kaltu. Jam skirta subendrinta 220 MGL bauda. Įskaičius laikotarpį, išbūtą laikinajame sulaikyme, galutinė bauda – 216 MGL (8 134, 56 eurų). Taip pat konfiskuoti 50 eurų, kuriuos jis sau pasiliko už kyšio davimą. Tad pirminė sutarto kyšio suma buvo 300 eurų. Kaltu pripažintas ir kyšį priėmęs muitininkas R.Vaitkus. Jam skirta didžiausia – 450 MGL dydžio bauda. Įskaičius laikotarpį, išbūtą laikinajame sulaikyme, galutinė bauda – 446 MGL, tai yra net 16 796, 36 eurų. Teismo sprendimu R.Vaitkui trejus metus atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. Konfiskuoti ir papildomi 250 eurų – duotas kyšis. Visi trys nuteistieji baudas turės sumokėti per vienerius metus. Visų trijų kaltinamųjų atžvilgiu nebuvo nustatyta atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių, o kaltė įrodyta remiantis parodymais, kuriuos patvirtina ir kiti objektyviai šioje byloje surinkti įrodymai – telefoninių pokalbių įrašai ir rašytiniai įrodymai.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą. Paklaustas, ar žada skųsti teismo sprendimą, J.Galickas tik šyptelėjo: „Ne“.
Muitininkas R.Vaikus muitinėje dirba iki šiol.
   15min primena, kad J.Galickas, veikdamas bendrininkų grupėje su R.Vaisieta ir R.Vaitkumi, 2016 m. spalio 6 d., apie 16.16 val., Varėnos rinktinės Raigardo tarptautiniame pasienio kontrolės punkte vyko per Lietuvos valstybės sieną iš Baltarusijos į Lietuvą. Jo „Opel Omega“ automobilio bagažo skyriuje buvo įrengta slėptuvė, kurioje kaltinamasis gabeno privalomus pateikti muitinei daiktus – 58,50 kilogramus gintaro žaliavos, kurios vertė sudaro 68 438,57 eurų. Šios gintaro žaliavos J.Galickas nepateikė muitinės kontrolei. 
   Be to, norėdamas sklandžiai įgyvendinti savo planą, J.Galickas, padedant R.Vaisietai, papirko valstybės tarnautoją, tai yra muitininką, jog šis nevykdytų savo teisėtų įgaliojimų – praleistų gintaro žaliavos pilną „Opel Omega“ nuodugniai netikrinęs. 
   J.Galickas iš anksto susitarė su R.Vaisieta dėl valstybės tarnautojo – Vilniaus teritorinės muitinės vyriausiojo inspektoriaus R.Vaitkaus – papirkimo už pageidaujamą neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus. R.Vaitkus – R.Vaisietos vaikystės draugas. Už kyšį pageidauta, jog muitininkas sudarytų sąlygas 2016 m. spalio 6 d. Jurgiui per Raigardo pasienio kontrolės punktą iš Baltarusijos į Lietuvą gabenti gintaro žaliavą, kurios vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, nepateikiant jos muitinės kontrolei. 
   Tyrimo metu tiksliai nenustatytomis aplinkybėmis J.Galickas paprašė, o R.Vaisieta įkalbėjo R.Vaitkų dalyvauti šioje nusikalstamoje veikoje, už ką pažadėjo ir susitarė duoti kyšį. 2016 m. spalio 6 d. Druskininkų mieste J.Galickas perdavė 250 eurų R.Vaisietai, o R.Vaisieta priėmė iš J.Galicko 250 eurų kyšį, skirtą R.Vaitkui papirkti. Kitą dieną Druskininkuose R.Vaisieta šiuos pinigus kaip kyšį perdavė R.Vaitkui. 

 

  Policijos žinios 
SULAUŽĖ NOSĮ
Sausio 23 d. vidurnaktį kavinėje Eglės gatvėje, kilus žodiniam konfliktui tarp trijų asmenų ir 51 metų vyro, pastarasis buvo sumuštas. Nukentėjusiajam lūžo nosies kaulas.

APVOGĖ PENSININKĄ
Sausio 27 d., apie 14.30 val., Gardino gatvėje pavogta 66 metų vyrui priklausanti piniginė, kurioje buvo 342 eur, asmens tapatybės kortelė, pasas, banko mokėjimo kortelė, vairuotojo ir pensininko pažymėjimai, automobilio registracijos dokumentai. Nuostolis – 357 eur.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.