Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Blaivus alkoholikas Arūnas apie save
   Su 50-ies metų anoniminiu alkoholiku Arūnu J. pradėjom šnektą nuo vietinės aktualijos - ar įmanoma paprotinti prie Druskininkų parduotuvių nuo pat ankstyvo ryto grašių pigiam vyneliui besidairančius bei kone visą dieną tokiu „darbu“ užsiimančius žmogelius? Ar įmanoma juos prikalbinti į anoniminių alkoholikų draugiją? Ar paskolindami jiems, panašiems į sunkius ligonius, grašių „Smigiui“ ar „X failams“ nedarom „meškos paslaugos“? Arūnas, atsigręžęs į savo bei kitų alkoholikų patirtį, neabejoja, kad skolindami tokiems kaimynams ar pažįstamiems centukų, gramzdinam juos dar giliau į parazitizmo, egoizmo ir savinaikos duobę. Anot pašnekovo, alkoholikas, kuriam nuolatos reikia pagirioms, tampa itin išradingas ir gudrus, idant susirastų auką, iš kurios gautų tai, ko reikalauja priklausomos smegenys. Juk pagrindinis tokio gyvenimo prioritetas – alkoholis. Tai, žinoma, iškreiptas požiūris į save ir aplinkinius, visiška dvasinė mirtis. 
   Atvirai išsipasakodamas, Arūnas savo praeitį lygina su „pilnu kokteiliu“, sklidinu nuopuolių, praregėjimų, ryžto nusižudyti, kodavimųsi ir užkalbėjimų, - iki 28-erių Minesotos programos dienų, po kurių jau daugiau nei 6-eri metai visiškai nevartoja alkoholio. Į Minesotos programą Vilniuje jį atvežė artimieji po pusantrų metų žiaurios aklavietės, kai nemiegojo, depresavo, stresavo ir visa tai slopino alkoholiu. Kai atsidūrė ant mirties slenksčio, aukštesnioji jėga sugrąžino atgal. Apie patirtą ryškų ir trumpą Dievo liudijimą, Arūnas gali pasakoti gerokai ilgiau nei akimirksnis, kurio metu prieš jo akis praskriejo, ant jo, tiesos kodai bei suvokimas, kaip visi privalom elgtis. „Pagrindas – sąžiningas sugyvenimas tiek su kitais, tiek su savimi, - tęsia Arūnas J. – Melavimas prisitaikant visuomenėje priveda iki vidinių ir išorinių konfliktų“.
   28 dienų psichologinės socialinės reabilitacijos Minesotos programa, paremta 12 žingsnių, Arūnui padėjo suvokt savo charakterį nuo pat gimimo, suprast, kaip ir kodėl jo gyvenime atsirado priklausomybė nuo alkoholio, kurlink tai veda ir kt. „Man labai padėjo tokio paties likimo žmonių atvirumas kalbant ir bendraujant. Kone visas 28 dienas pratylėjau, klausydamas kitų išsipasakojimų. Nesinorėdavo, kad tos kalbos baigtųsi. - primena Arūnas. – Pirmąsyk po ilgos pertraukos išsimiegojau, nekamavo košmarai, nepylė prakaitas. Iš sužlugdyto tapau gyvu žmogumi, tarsi antrąkart gimusiu. Gerai prisimenu tą antrąją savo gimimo datą – kovo 8-ąją, kai baigėsi 28-ių Minesotos programos dienų terminas“. 
   Arūnas neabejoja, kad atsisakyti alkoholio jam padėjo ne tik aukštesnė jėga, bet ir artimieji, kurie meldėsi už jo sveikatą. Po skyrybų su buvusia žmona daugmaž po trijų metų atsistatė ryšys su vaikais, kuris dabar yra geresnis nei buvo. Su mylima moterimi nusipirko sodybą šalia Druskininkų, kurioje abu gerai jaučiasi. 
Druskininkietis Arūnas tapo aktyviu anoniminių alkoholikų (AA) draugijos nariu, nuolat dalyvaujančiu jų susirinkimuose ar seminaruose Druskininkuose, Varėnoje, Vilniuje ir kituose miestuose. „Ten visuomet jaučiuosi savas tarp savų, – priduria Arūnas, savo patirtimi ramiai ir kantriai stiprinantis žengiančius 12 žingsnių blaivybės link. – Įsitikinau, jei ištveri be alkoholio, neišprotėjęs nuo įtampos ir sukrėtimo, sulauki šviesių permainų, kai gyvenimas pasikeičia iš esmės“. 

*   *   *

Vasario 6 d. 10 val. Druskininkų socialinių paslaugų centre (Veisiejų g. 17) įvyks atviras anoniminių alkoholikų (AA) susirinkimas. 
Į jį gali ateiti kiekvienas, kuris pageidauja išbristi iš alkoholio liūno ar padėti kitiems pasiekti blaivybės, susipažinti su mūsų taikoma sveikimo programa. Anoniminių alkoholikų artimieji, darbdaviai, gydytojai, socialiniai darbuotojai kviečiami nelikti abejingais ir atvykti į atvirą AA susirinkimą.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.