Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Turizmo parodoje „Adventur“ lankytojai pasigedo
  Druskininkų

Praėjusią savaitę vykusioje “Adventur” parodoje Druskininkai nedalyvavo                                   Luko Balandžio/15min.lt nuotr.

   Praėjusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, praūžė didžiausia Baltijos šalyse turizmo šventė - tarptautinė kelionių paroda ADVENTUR 2019. Deja, tarp rekordinio dalyvių skaičiaus šįmet nebuvo Druskininkų, kurie iki šiol taip entuziastingai dalyvaudavo kasmet organizuojamame „Adventur“ renginyje. 
   Pasak parodos organizatorių, Druskininkų savivaldybę atstovaujantis TVIC paraišką dalyvauti parodoje atsiėmė dėl „sumažėjusio finansavimo“, esą nusprendęs pasirinkti kitus renginius. Tačiau kai kurių Druskininkų viešbučių vadovai „Druskoniui“ išsakė nuomonę, jog sprendimas nedalyvauti parodoje galimai susijęs su įžeistomis R.Malinausko ambicijomis: pernai vykusioje „Adventur“ parodoje kilo skandalas dėl Druskininkų stende eksponuotų komunistiniais simboliais išmargintų suvenyrų, reklamavusių mero šeimai priklausantį Grūto parką. Valdžia aiškina, kad tai susiję su nauja ilgalaike savivaldybės turizmo komunikacijos strategija. 

Iki šiol dalyvavo labai entuziastingai

   Sausio 25-27 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko kasmetinė tarptautinė kelionių paroda ADVENTUR 2019. Septintą kartą vykusi kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda per savo gyvavimo laiką tapo didžiausiu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Praėjusiais metais parodoje apsilankė 33 tūkst. lankytojų, o šįmet norą dalyvauti renginyje pareiškė rekordinis dalyvių skaičius. Deja, praėjusį savaitgalį praūžusioje turizmo šventėje nebuvo Druskininkų, kurie iki šiol labai entuziastingai joje dalyvaudavo.   Druskininkų vardas šįkart neskambėjo ir tarp renginio atidaryme apdovanotų 2018 metų Turizmo sėkmingiausių projektų. 
   Parodos organizatoriai teigė, kad šiais metais kaip niekada buvo gausu originalaus turinio, įdomiausių kelionių istorijų ir naudingų patarimų. Per tris parodos dienas buvo surengta daugiau nei 100 renginių. Juose mėginta atsakyti į klausimus – kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva, kas motyvuoja pirmą kartą išsiruošti į kelionę ir t.t. Visą savaitgalį lankytojų laukė susitikimai su įdomiais keliautojais, jie išgirdo netradicinių pasakojimų apie ekstremalias, solo, nuotykių keliones, žygius pėsčiomis bei neįkainojamų patarimų, kaip kelionėje sutaupyti, kaip savarankiškai pasiruošti tolimoms kelionėms į egzotines šalis.
   2013 metais pradėta rengti tarptautinė paroda ADVENTUR tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Per penkerius metus parodos dalyvių skaičius išaugo 150 proc., lankytojų skaičius – daugiau nei 80 proc., o dalyvaujančių pasaulio šalių skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Šiam renginiui išskirtinį dėmesį skyrė ir šalies žiniasklaida. Populiariausias naujienų portalas www.delfi.lt šįmet netgi surengė balsavimą, kuris Lietuvos miestas prisistatė gražiausiai. Parodoje, kaip paaiškėjo, dalyvavo rekordinis Lietuvos miestų ir miestelių skaičius – nuo Molėtų iki Jonavos rajonų, nekalbant jau apie didžiuosius šalies turizmo traukos centrus bei garsiausius Lietuvos kurortus. Deja, tarp jų parodoje šįmet Druskininkų nebuvo.

Kodėl buvo nuspręsta nedalyvauti?

   Kokios priežastys mūsų kurortui sutrukdė praėjusį savaitgalį dalyvauti žinomame turizmo renginyje? Juolab, kad iki šiol savivaldybei priklausantis Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras, į vieną stendą subūręs daugelį kurorto turizmo objektų, visuomet aktyviai dalyvaudavo šioje parodoje, o renginį beveik visuomet aplankydavo ir jame mėgdavo fotografuotis vietos valdžia. 
   Kai kurių Druskininkų viešbučių vadovai „Druskoniui“ išsakė nuomonę, jog sprendimas šįmet nedalyvauti parodoje galimai susijęs su įžeistomis R.Malinausko ambicijomis: pernai vykusioje „Adventur“ parodoje kilo skandalas dėl Druskininkų stende eksponuotų komunistiniais simboliais išmargintų suvenyrų, reklamavusių mero šeimai priklausantį Grūto parką. Šalies žiniasklaida tuomet atkreipė dėmesį, kad „tarptautinę turizmo parodą Vilniuje apkartino komunistiniai simboliai iš Druskininkų“: viešojoje erdvėje kilus pasipiktinimui ir įsikišus renginio organizatoriams, suvenyrų su sovietine simbolika Druskininkų stende tuomet nebeliko. „Ar tik nesupyko R.Malinauskas dėl to „ant viso „Adventuro“?“ - svarstė druskininkiečiai, keldami klausimą, kodėl parodoje nedalyvavęs kurortas praleido puikią progą apie save priminti ir gauti nemokamos reklamos. 
   Tarptautinės kelionių parodos ADVENTUR 2019 projekto organizatorė Lilijana Dirsienė „Druskoniui“ patvirtino, kad Druskininkai šįmet renginyje nedalyvavo. 
   „Gal jums žinomos priežastys, kodėl Druskininkai šįmet neatvažiavo į „Adventur“ parodą?“ - paklausėme L.Dirsienės. 
   -Taip, eilę metų Druskininkai dalyvavo šioje parodoje, bet šiais metais jie atšaukė savo dalyvavimą, paraišką. Atsisakymo priežastis kaip ir buvo pasakyta, esą jie šiais metais negavo finansavimo, ar tai gavo labai mažą finansavimą, ir pasirinko kitas parodas. 
   - Bet kad „Adventur“ parodos įkainiai nėra labai jau dideli. Kiek matėme, dalyvio registracijos mokestis – 125 eurai be PVM, 1 kv.m ploto nuomos kaina – apie 56 eur be PVM. Palyginus su sumomis, kiek valdžia išleidžia advokatams ir visokioms kelionėms, tai nėra kažkoks kosmosas. Juolab iki šiol buvo taip aktyviai dalyvauta „Adventur“ parodose, o dabar staiga ėmė ir atsisakė?
   - Visiškai nedidelės sumos, ir Druskininkai visą laiką pirmu numeriu salėje eilę metų būdavo, ir šįmet labai daug kas pasigedo Druskininkų. Aišku, kiti miestai, kaip Birštonas, džiaugėsi, kad nėra Druskininkų (juokiasi), bet šiaip iš lankytojų, tikrai, pasigedo Druskininkų. Tikrai, kažkaip labai keistai nuskambėjo. Praktiškai visi didesni miestai, miesteliai, kurortai, kurortinės vietovės, muziejai, turizmo informaciniai centrai, visa Lietuva čia buvo susirinkusi.
   - Šalies žiniasklaidoje taip pat įdomiai atrodė: rodės, visa Lietuva parodoje šventė turizmo šventę, bet – be Druskininkų?
   - Taip, šįmet Druskininkų parodoje nebuvo.
   „Druskonis“ kreipėsi į savivaldybės administraciją, užduodamas klausimus dėl minėtos turizmo parodos: „Kodėl Druskininkai, iki šiol entuziastingai dalyvavę kasmet vykstančioje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio „Adventur“ parodoje, šįmet atsiėmė savo paraišką? Ar tiesa, kad tai susiję su R.Malinausko nurodymu nedalyvauti minėtame turizmo renginyje dėl pernai žiniasklaidoje nuskambėjusios istorijos, kuomet „Adventur“ parodoje iš Druskininkų stendo buvo nurodyta pašalinti Grūto parką reklamavusius suvenyrus, puoštus komunistiniais simboliais? Ar sprendimas ignoruoti sausio 25-27 d. Vilniuje vykusį didžiausią turizmo renginį Baltijos šalyse buvo derintas su Druskininkų sveikatinimo objektais, viešbučiais, pramogų centrais, kurie šįmet parodoje neturėjo galimybės pristatyti savo paslaugų?“. 
   „Informuojame, kad turizmo mugių vietų parinkimas su Druskininkų savivaldybės meru niekaip nesusijęs – prašome neklaidinti bendruomenės. 
   Pokyčius lėmė nauja ilgalaikė savivaldybės turizmo komunikacijos strategija“, - štai taip atsakė savivaldybės administracija. 

Po kilusio triukšmo nurodė pašalinti suvenyrus

   Priminsime, kad pernai vykstant „Adventur“ parodai, naujienų portale www.15min.lt pasirodė publikacija „Tarptautinę turizmo parodą Vilniuje apkartino komunistiniai simboliai iš Druskininkų“. „Socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos, kuriose matyti, kaip „Litexpo“ parodų rūmuose buvo „papuoštas“ Druskininkų kurorto stendas. Greta informacinių skrajučių apie Grūto parką po stiklu buvo išdėliota krūva komunistiniais simboliais papuoštų suvenyrų.   Čia – ir stiklinė su Vladimiro Lenino bei Josifo Stalino atvaizdais, ir puodelis su Sovietų Sąjungos herbu, komunistinės žvaigždės. Viešojoje erdvėje kilus pasipiktinimui, suvenyrų su sovietine simbolika Druskininkų stende nebeliko, o „Litexpo“ atstovė 15min teigė, kad iš Druskininkų savivaldybės atstovų sulaukė atsiprašymo“, - rašoma minėtame straipsnyje. 
   Pernai „Litexpo“ vykusios parodos „Adventur“ projekto vadovė Dovilė Vertelytė 15min sakė, vos kilus triukšmui, pasikalbėjusi su Druskininkų kurorto stendo atstovais. „Buvo priimtas sprendimas suvenyrus su sovietine simbolika pašalinti iš stendo“, - minėta 15min.lt publikacijoje apie pernykštę „Adventur“ parodą. - „Druskininkų stendo atstovams patarėme verčiau atiduoti pagarbą Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo renginiams“, – portalui teigė D.Vertelytė“. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.