Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Prabilo apie diskriminaciją reklamos rinkliavoje 
   Savivaldybės tarybos dauguma viename iš paskutinių savivaldybės tarybos posėdžių pritarė naujiems vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Druskininkų savivaldybėje nuostatams. Opozicijos nariai šį sprendimą vadina diskriminaciniu.
   Vietos politikai neseniai patvirtino naujas apmokėjimo už išorinę reklamą taisykles: savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimti nauji vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Druskininkų savivaldybėje nuostatai. Rinkliava, palyginus su galiojusia iki šiol, didėja vidutiniškai 15 proc. Dar viena naujiena - šį mokestį nuo šiol mokės visi, be išimties, savo paslaugas viešai reklamuojantys gyventojai – nesvarbu, kur stovi ar kabo ta jų reklama: valstybės žemėje ar privačiame kieme.
   Valdžios tinklapyje netrukus pasirodė tarsi nekaltas rašinėlis, skirtas verslu užsiimantiems gyventojams, apie išorinės reklamos efektyvumą. „Tai viena seniausių, laiko patikrinta reklamos forma, kuri neerzina esamo ar potencialaus kliento bei pasiekia jį 24 valandas per parą“, - lyg kas nors to nežinotų, savivaldybės interneto puslapyje reikšmingai informuojami verslininkai, čia pat pridedant grasinančiai skambantį priminimą, kad „norintys pastatyti tokio pobūdžio reklamą gali sulaukti nemalonumų“, mat ne visi esą žino, kad, „remiantis Lietuvos Respublikos reklamos įstatymu, išorinė reklama privalo turėti miesto savivaldybės patvirtintą reklamos projektą“.
   Pagal naujai patvirtintus nuostatus vietinės rinkliavos dydis už leidimo išdavimą priklauso nuo to, kurioje vietoje įrengta ta reklama, t.y. pagal patrauklumo išorinei reklamai zonas. Už 1 kv. m. reklamos ploto pirmojoje zonoje (M. K. Čiurlionio g. teritorijoje) vieneriems metams teks mokėti 120 eur, antrojoje zonoje (Veisiejų g. teritorijoje) – 100 eur, trečiojoje zonoje (kitose Druskininkų miesto teritorijose) - 32 eur; ketvirtojoje zonoje (Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijų teritorijose) – 16 eur. Kai reklaminis įrenginys yra didesnio kaip 0,3 kv. m ploto iškaba, teks pakloti 16 eurų. Įrengti išorinę reklamą ant miesto ar priemiestinio autobuso kainuos 32 eurus vienam mėnesiui. Minėtu sprendimu taip pat nustatyti rinkliavos dydžiai už reklamą prie gatvių sankirtos bei renginių metu. Nuo reklamos rinkliavos yra atleistos savivaldybės biudžetinės bei kontroliuojamos viešosios įstaigos, šio mokesčio taip pat nemokės kultūros ir sporto renginių organizatoriai, reklamuojantys renginius, kuriuos remia Druskininkų savivaldybė.
   „Kadangi nemažai metų teko kuruoti šią sritį, šitame sprendimo projekte matau šiek tiek diskriminacijos, kadangi savivaldybei priklausančios viešosios įstaigos yra atleidžiamos nuo šito mokesčio, tuo tarpu kitos viešosios įstaigos jau yra apmokestinamos. Šia prasme yra aiškus diskriminacinis momentas. Šitą momentą tikrai reikėtų išspręsti, - posėdžio metu savivaldybės tarybos daugumos dėmesį bandė atkreipti opozicijos atstovas Antanas Balkė, buvęs miesto vyr.dailininkas. - Antras dalykas: iki šiol apmokestinimas priklausė nuo nuosavybės formos: savininkas ant savo pastato, savo sklype galėjo įrengti neapmokestintą reklamą. Tuo tarpu šiandien visi, be išimties, mokės šį reklamos mokestį. O kalbant apie kultūros renginius, jei savivaldybė remia kultūros ir sporto renginius, šių renginių reklama yra neapmokestinta, tuo tarpu kiti renginiai, kurių savivaldybė neremia, tokia reklama taip pat bus apmokestinama. Čia matau diskriminacinį elementą, dėl kurio tarybai reikėtų spręsti iš esmės. Jeigu visi kultūros ir sporto renginiai yra lygūs ...“. „Ačiū, ar dar yra norinčių pasisakyti?“ - A.Balkės kalbą be ceremonijų nutraukė R.Malinauskas.
   „Bandžiau pasakyti, kad nėra labai teisinga apmokestinti verslu užsiimančius žmones, kurie savo paslaugas reklamuoja jiems priklausančiame žemės sklype. Taip pat kodėl nuo rinkliavos atleidžiamos savivaldybės viešosios įstaigos, tuo tarpu kitos viešosios įstaigos šią rinkliavą turi mokėti? – stebėjosi A.Balkė. -Dabar nėra jokio skirtumo, ar tai valstybės žemė, ar ne: sakykim, batsiuvys pasistatys reklamos stovelį savo privačiam kieme, ar grybų supirkėjas užsikabins reklamą ant savo namo, jie dabar bus priversti mokėti už tą savo reklamėlę. Atrodo, turėtų būti savaime suprantama: jeigu moki už žemę, tai atitinkamai įgyji ir atitinkamą teisę joje kažką tai veikti, nebūtinai taip, kaip valstybės žemėje. Turi būti skirtumas. Šioje vietoje turėtų veikti logika, bet kažkodėl jos nėra“. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.