Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Nors buvo stiprus, pavargo kovoti“ Iki paskutinės akimirkos su tragiškos lemties negandomis kovoję Lukas ir jo mama Zarina 

   Šių metų 1-ame „Druskonio“ numeryje kalėdiniu stebuklu įvardijome 20-mečio leipalingiečio Luko Tamkevičiaus, sunkiai sužaloto autoavarijoje Vokietijoje, sugrįžimą namo, t.y. į Druskininkų ligoninę, kur jis Kalėdas ir Naujuosius 2018-uosius metus sutiko su savo šeima. Drauge su jo mama Zarina, tėčiu Arūnu, jaunesniąja sesute Kamile, vyresniaisiais broliu ir seserimi bei kitais artimaisiais nuoširdžiai tikėjom, kad Lukas atsigaus. Apmaudu, bet šįkart jį prisiminti tenka Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis, kai pagerbiami amžinybės keliu išėjusieji. Šių metų gegužės 25 d. Lukas, tvirtai suspaudęs prie jo budėjusių mamos ir tėčio rankas, atsisveikino ir išėjo amžinybėn. „Tarsi balandis pakilo dangaus ir saulės link,“- priduria mama Zarina. Tokį vaizdą liudys jau užsakyta Luko antkapinė plokštė Leipalingio kapinėse. 

Gėris neturi praeities 

  
Luko noras sugrįžti namo iš Vokietijos klinikų išsipildė praėjusiųjų metų Kalėdų išvakarėse aukotojų šiam kilniam tikslui dėka. Pargabenti nekalbantį ir beveik nejudantį Luką reikėjo ir specialaus transporto, ir profesionalios įrangos gyvybinėms funkcijoms palaikyti, ir lydinčio kvalifikuoto mediko. Tam lėšas rinkti susivienijo Leipalingio bendruomenė bei pavieniai asmenys. Ypač padėjo Lietuvos „Caritas“. Druskininkų ligoninės Nervų ligų skyriuje, vadovaujamame gydytojo Artūro Šatrausko, paguldytu Luku nuoširdžiai rūpinosi visas medikų personalas bei gydytoja Nijolė Šavelskienė. Nors Lukas išėjo anapus, kilnūs darbai jo atžvilgiu tapo amžinuoju gėriu, kurio esmė neturi praeities. 

Sunkiai sužalojo autoavarijoje 

   Lukas savo aktyviu būdu pasižymėjo tiek mokydamasis Druskininkų 3-iojoje vidurinėje, tiek vietinėje amatų mokykloje. Mėgo muziką, Druskininkų JUC-e vesdavo diskotekas. Tad vaikino pasiryžimas padirbėti užsienyje buvo jo judraus ir smalsaus būdo nulemtas. Juolab dviračių gamybos įmonėje Vokietijoje jau dirbo tėtis Arūnas. Deja, šioje įmonėje Lukas tesuspėjo padirbėti tik vienerius metus, iki lemtingos autoavarijos 2017-ųjų metų sausio 28-osios naktį. Kraupi autoavarija įvyko 3 valandą nakties, Audi automobiliui, kurį vairavo lietuvis, važiuojant iš Bremeno miesto.  Audi rėžėsi į vilkiką ir buvo visiškai sumaitotas. Vairuotojas nenukentėjo, tuo tarpu šalia sėdėjęs Lukas buvo sunkiai sužalotas ir įkalintas metalo laužu tapusiame automobilyje. Gaisrininkų ištrauktas iš sumaitoto Audi vaikinas buvo skubiai nugabentas į artimiausią Miunsterio ligoninę. Tikslios autoįvykio priežasties iki šiol nepavyko nustatyti, todėl Tamkevičiai kreipėsi į teismą, idant paaiškėtų visos susidūrimo aplinkybės. 

Viltis teikė jėgų 

   Lukas net šešerius mėnesius išbuvo komoje, prijungtas prie gyvybę palaikančių aparatų. Per tris mėnesius Miunsterio ligoninėje jis patyrė kelias sudėtingas operacijas, kurių metu buvo „sudėliotas iš gabaliukų“. Vilčių, jog Luko būklė žymiai pagerės, Vokietijos medikai neteikė, pripažinę, jog padarė viską, kiek buvo įmanoma. Iš Miunsterio ligoninės jis buvo perkeltas neurologų ir kineziterapeutų globon į Helios klinikas Hatingene. Šioje klinikoje praleidęs septynis mėnesius, Lukas su likimo draugais, tortu ir balionais atšventė savo 20-ąjį gimtadienį. Visada šalia sūnaus buvo mama Zarina, pradžioje su vokiečių medikais bendravusi gestais ir vertėjų dėka, kol galiausiai pati pramoko tenykštę kalbą. Mama niekad neprarado vilties, kad sūnus atsigaus. Nuolatos jį stiprino kalbomis, jog svarbu tikėti, nepasiduoti, ištverti. „Jeigu sūnus nežuvo, reiškia Dievulis paliko, kad jo gyvenimas tęstųsi, kad dar kažką nuveiktų,“ – šių metų pradžioje kalbėjo 42 metų Zarina. Tuomet, pasikliaudama sūnaus ryžtingu charakteriu, motina Luko artimiesiems ir draugams, kurie jį lankė Druskininkų ligoninėje, patardavo neprarasti kantrybės bendrauti su juo ne kaip su ligoniu, o kaip su sveiku žmogumi. 

Daugiau nei mėnuo namuose 

   Tiek Vokietijos, tiek Druskininkų medikai mažai teikė vilties, kad Luko vegetacinė būklė pasikeis, tačiau, motinos pastebėjimu, sūnus atsigavo, kai iš ligoninės buvo perkeltas į namus Leipalingyje. „Jis jautė, kad jau yra namie,“ – priduria Z.Tamkevičienė. Slaugyti Luką namuose šeima kruopščiai pasiruošė, savo lėšomis susipirkdama visas tam būtinas priemones bei vaistus. Deja, po mėnesio ir savaitės namuose sūnaus būklė pablogėjo, todėl jis buvo perkeltas į ligoninę. Namo sugrįžusį po kelių dienų vėl teko gabenti ligoninėn. „Nors buvo stiprus, pavargo kovoti beveik pusantrų metų, - sako kartu su sūnumi už jo sveikatą iki paskutinės minutės kovojusi mama. – Suspaudė man ir tėčiui rankas, suspėjau jį peržegnoti ir intuityviai pajutau, kad iškeliavo laimingas, nes ilgokai kankinosi“. Šių metų rugsėjo 1-ąją Lukui būtų sukakę 21-eri metai. 
   Po Luko mirties jo slaugos ir gydymo priemones paaukojo kitiems, atidavė „Caritui“ likusias nuo gydymo lėšas. „Lukas to būtų norėjęs,“ – priduria Zarina. Pasak jos, Luko tragiška lemtis pakeitė visą šeimą, kuri pradėjo labiau branginti kasdienybės akimirkas, tarpusavio artimumą, subrandino aukojimuisi dėl kitų bei apmąstymams apie gyvenimą šiapus ir anapus. 
   „Neturim teisės savo skausmu ir ašaromis būti savanaudžiais – nuolatos meldžiuosi už sūnaus sielos ramybę, kad ji nesiblaškytų tarp dangaus ir žemės, prisirišdama prie mūsų skausmo,“ - sako Z.Tamkevičienė, iki šiolei mintimis ir jausmais jaučianti sūnaus artumą. Pasak Zarinos, samprotaudama apie brolio lemtį, ne pagal savo 7-erius metus pradėjo mąstyti ir dukra Kamilė. Dukters netikėtos įžvalgos padeda motinai išgyventi skausmą, kaip ir tikėjimo Dievu galia, kaip ir puokščių kūryba, kurių kompozicijų šiomis Vėlinių dienomis daug kam prireikia. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.