Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Devintojo Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų
  festivalio uždaryme nominuoti geriausi kūrėjai

Geriausio festivalio režisieriaus nominacija atiteko Aidui Giniočiui (dešinėje) už spektaklio „Riešutų duona“ režisūrą Keistuolių teatre

   Varėnoje simbolines duris užvėrė jau 9-asis žymios kraštietės, iš Senosios Varėnos kilusios režisierės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Jis miestą visam spalio mėnesiui buvo pavertęs Lietuvos teatro sostine. Festivalio uždarymo renginys, vykęs Varėnos kultūros centre, prasidėjo įspūdingu aktorių Vitalijos Mockevičiūtės, Neringos Varnelytės ir muzikantų Dariaus Mockevičiaus bei Pauliaus Kovalenko suvaidintu spektakliu siaubo pasakų, lietuviškų sakmių, užrašytų J.Basanavičiaus, N. Vėliaus, motyvais „Apie vėles, žemėj klajojančias“.
   Festivalį vainikavo iškilminga geriausių scenos kūrėjų apdovanojimo ceremonija, kurios metu trylikos festivalio nominacijų laureatams įteikti apdovanojimai – puikios menininkės Violetos Ganusauskienės kurtos skulptūros, dar šeši kūrėjai apdovanoti specialiais festivalio komisijos diplomais.
Šiųmečiame festivalyje buvo parodyti 23 ir suaugusiems, ir mažiesiems žiūrovams skirti įvairių Lietuvos teatrų spektakliai. Juos vertino garbinga komisija, vadovaujama dramos teatro režisieriaus, aktoriaus Algimanto Pociūno. Ji atrinko, kas bus įvertinti festivalio nominacijomis.
   Specialūs festivalio komisijos diplomai įteikti: video menininkui Tomui Jurginui– už sėkmingą vaizdo projekcijų panaudojimą Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Labas rytas, pone triuši“, teatro „Atviras ratas“ spektaklio „Saulėtoji linija“ kūrėjams ir aktoriams Justui Terteliui ir Vestai Šumilovaitei– už ryškiausią festivalio duetą, režisieriui Dariui Rabašauskui – už skirtingų kartų aktorių bendrystę Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje „Mūsų miestelis“, dramaturgui ir režisieriui Gyčiui Padegimui– už istorinę tiesą ir aktualijas Kauno miesto kamerinio teatro spektaklyje „Alksniškės“, aktorei Gintarei Latvėnaitei – už sėkmingą debiutą Valstybinio Vilniaus mažojo teatro mono spektaklyje „Dvasiniai reikalai“ ir aktoriui Mariui Cemnickui– už įtaigų Mykolo vaidmenį Juozo Miltinio dramos teatro spektaklyje „Giminės, arba kam zrazų pakartot“.„Festivalio giminių prizas “ įteiktas aktorei ir režisierei Birutei Mar už „Solo“ teatro spektaklį „Lietuviškoji Nora“.
Nominacija „Geriausia festivalio spektaklio muzika“ įvertinta kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė už muziką Klaipėdos jaunimo teatro spektakliui „Mūsų miestelis“. 
   Nominacija „Geriausia festivalio spektaklio scenografija“ atiteko scenografams „randomheroes“ už scenografiją Oskaro Koršunovo teatro spektaklyje „Pamišėlis“. Nominacijos „Geriausia festivalio jaunoji aktorė“ laureate pripažinta Aistė Šeštokaitė už vaidmenį Keistuolių teatro spektaklyje „Riešutų duona“. Geriausiu festivalio jaunuoju aktoriumi išrinktas Eimantas Pakalka už Pamišėlio vaidmenį Oskaro Koršunovo teatro spektaklyje „Pamišėlis“. Geriausia festivalio antraplanio vaidmens aktore tapo Akvilė Vitkūnaitė už vaidmenis Juozo Miltinio dramos teatro spektaklyje „Giminės, arba kam zrazų pakartot“. Geriausias festivalio antraplanio vaidens aktorius – Dalius Skamarakas už vaidmenis Keistuolių teatro spektaklyje „Riešutų duona“.
   „Ryškiausio festivalio režisūrinio debiuto“ nominacija skirta režisieriui Mariui Pažereckui už Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Labas rytas, pone triuši“. Geriausia festivalio aktore tapo Aleksandra Metalnikova už Liusios vaidmenį Lietuvos rusų dramos teatro spektaklyje „Vienišas žmogaus balsas“. Nominacija „Geriausias festivalio aktorius“ skirta Henrikui Savickiui už prezidento Kazio Griniaus vaidmenį spektaklyje „Alksniškės“. Geriausiu festivalio spektakliu vaikams pripažintas Vilniaus teatro „Lėlė“ muzikinis spektaklis vaikams „Pinokis“(scenarijaus autorius ir rež. Šarūnas Datenis). Geriausio festivalio režisieriaus nominacija atiteko Aidui Giniočiui už spektaklio „Riešutų duona“ režisūrą Keistuolių teatre.
   Festivalio žiūrovų spektakliu išrinktas Keistuolių teatro spektaklis „Riešutų duona“ pagal Sauliaus Šaltenio apysaką. 
   Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikindamas festivalio dalyvius su gražia švente, sakė: „Mieli teatro mylėtojai ir teatralai, noriu pasidžiaugti ir padėkoti. Šis festivalis – pats gražiausias būdas prisimint Dalią Tamulevičiūtę, įprasmint jos darbus ir pasidžiaugti, kad yra tų darbų tęstinumas. Šiandien scenoje matėme puikų spektaklį, kuriame vaidino du varėniškiai. Festivalio metu matėme ir daugiau mūsų krašto aktorių. Tai patvirtinimas, kad myli dzūkeliai teatrą dar nuo Margionių klojimo teatro laikų. Jame ir dabar festivalius rengiam. Šį festivalį gausiai lankė ne tik varėniškiai, bet ir alytiškiai, druskininkiečiai, ir tai maloniai paglosto širdį. Kitąmet bus dešimtasis festivalis ir jau šiandien galvojam, kaip nustebint ir save, ir kitus ir jį padaryti ypatingą. Varėnos krašto teatro mylėtojams festivalis labai reikalingas, ir tai liudija gausiai lankomi spektakliai“.
  Režisierius Algimantas Pociūnas, festivalio komisijai pirmininkaujantis jau šeštus metus, sakė, kad šis festivalis išskirtinis tuo, jog puoselėja lietuvišką dramaturgiją, o toks ir buvo festivalio tikslas. 
   Geriausiu festivalio režisieriumi tapęs Aidas Giniotis sakė: „Jeigu vaidilos padangėje yra dievų, tai šis festivalis yra vienas iš jų“.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.