Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Laimingas vienišius miškų glūdumoj 

Julius savo sodyboje atokiame vienkiemyje, ant Klykuolės ežeriuko kranto

   Platokai išsimėčiusiame Guronių kaime privalu iš anksto žinot kelią Pūščios girioje, jei ketini atsidurt ant Klykuolės ežeriuko kranto, esančio visai šalia išsiliejusios Seiros. Šiapus upės kranto – mūsų savivaldybės teritorija, kitapus – jau Lazdijų rajonas. Jei šią palyginti atokią vietą miško taku susiradot, būtinai dar kartą aplankysit, kaip ir daugelis poilsiautojų, mėgstančių pasistatyti palapines ant aukštų Seiros krantų, atsipūst, pažvejot, pagrybaut ir betarpiškai su gamta pabendrauti patiriant kone visas jos teikiamas malones. 

25-eri metai atokiame vienkiemyje 


   Šalia nedidelių poilsiaviečių, prie pat Klykuolės ežeriuko prilipusių, senobinė pirkia išsiskiria, o joje jau 18-us čionykščio vienišiaus metus skaičiuojantis Julius Lazickas įsikūręs. Tiksliau 1994 metais namo į tėvų sodybą iš Druskininkų sugrįžęs ir iki mamos bei brolio Antano mirties su jais kartu gyvenęs. Kai 2000 metais brolis Antanas numirė, visiškai vienas ant Klykuolės ežero kranto liko. Kiti dėl tokios dalios aimanuotų ir rankas grąžytų, tačiau 68-erių metų Julius jokių miško glūdumos baimių nejaučiantis. Su miško ir pakrančių gyvūnais bei augalais susigyvenęs, su aplinkiniais garsais susiklausęs. Nei naminių gyvulių, nei paukščių nelaikantis, nes jais lapes ar vilkus „šertų“. Kai mama buvo gyva ir sodyboje kiaules, avis, žąsis ir vištas laikė, reikėjo naminius gyvūnus nuolatos nuo įžūlių laukinių žvėrių saugot. Apie miško gyvūniją bekalbant, Julius prisiminė retus atvejus, kai iš uolos paimtą vilkiuką namuose augino bei atrastą nugaišusią lūšį užkasė. Nei medžioti, nei žvejoti nemėgstantis, nors savo reikmėms ešeriukų, starkių, raudžių pasigaunantis, nes ir nuosavą valtį turi, ir žuvingi ežeriuko bei užtvenktos upės vandenys – čia pat. Pasak Juliaus, anksčiau Klykuolės ežeriuke retos žuvys baltieji karosai veisėsi, tačiau jau senokai jų nebeliko, kaip ir gerokai sumažėjo šio ežeriuko varduvininkių bei senbuvių ančių klykuolių, kurias ir gamtosaugininkai, ir brolis Antanas bandė išsaugoti pusšimčiu iškeltų inkilų, kuriuose jos peri. Kažkada „Druskonis“ aprašė Juliaus pomėgį elnių ir briedžių pėdsakais sekti ir jų ragus rinkti. Naršydamas miškus, jis daugiau nei 70 ragų aptikęs. Visus juos dosnus dzūkelis įvairiomis progomis išdovanojęs.

„Kai neužmiegu, naktį miškan išeinu“

   „Kai neužmiegu, naktį miškan išeinu, - atvirauja Julius. – Pasivaikštau, į gamtos garsus įsiklausau, įsižiūriu, nusiraminęs grįžtu namo ir be jokių tablečių užmiegu. Mane sunku namuose surast, nes ištisai vaikštau, per dieną daugiau nei 10 kilometrų nueinu. Man viskas įdomu gamtoj. Reikia naudotis, kol Dievas stiprias kojas davė“. Iki šiol sveikata nesiskundžiantis ir vaistų nevartojantis Julius prisiminė, kai 26-erių metų dviračiu iki Panevėžio per dvi dienas numynė ir atgal per dvi dienas sugrįžo. „Nenoriu, jog giltinė uždusintų kokiuose slaugos namuose, noriu numirt čia,“ – priduria Julius. 
   Dar neatslūgo Juliaus sielvartas dėl šių metų liepos mėnesį tragiškai parasparniu žuvusio 38-erių metų sūnaus Mindaugo. Sugrįžęs iš Norvegijos, kur pastaruoju metu su žmona ir trimis vaikais gyveno, ekstremalaus sporto mėgėjas M.Lazickas, pakilęs parasparniu iš Pociūnų aerodromo, tepaskraidė apie pusę valandos ir krito. Tėvui Juliui buvo sunku tuo patikėt, nes sūnus buvo palyginti patyręs oreivis, parasparniu skraidęs ir Norvegijoje. Sūnų palaidojo Gerdašių kapinėse, kur ilsisi ir Juliaus vyresnieji broliai, ir tėvai. Savo darbovietėje Mindaugas buvo gerbiamas, nes į laidotuves Gerdašiuose atvyko ir norvegai bendradarbiai. 

Niekam ant sprando nesėdi

   Su vietine ramybe Julius tiek susigyvenęs, jog miesto visiškai nepasiilgsta, nors didelė gyvenimo dalis praleista Druskininkuose, kur telemechaniku buitiniame kombinate, mechaniku šiluminiuose tinkluose ir elektriku tarybiniame ūkyje dirbo. Mūsų miestelyje ir Juliaus buvusi žmona, ir dukra gyvena. Kai labai prireikia, į Druskininkus artimieji arba pažįstami daugmaž 1-2 kartus per mėnesį pavežėja. Juliaus nedideliems poreikiams užtenka ir autoparduotuvės, kuri būtiniausių maisto produktų atveža penktadieniais į Guronis, o trečiadieniais – prie Baltosios Ančios HES. Nukulniuoja ten ir nusiperka. Užtenka jam ir pensijos išgyvent, ir savarankiškumo, kad niekam ant sprando nesėdi, ir laimingos kasdienybės, kad su niekuo nesibara, ant nieko nepyksta, galiausiai nieko nebijo. Bendravimo pakanka, kai nuolatiniai poilsiautojai savaitgaliais suvažiuoja, o kai jie išvyksta, su savo šuniuku ir mintimis lieka. Kai po kiemo darbų ar vaikštynių pirkion sugrįžta, labiau knygas skaityti nei televizorių žiūrėti mėgsta. Kadangi apie kelių šimtų knygų biblioteką turintis, tai prie mėgiamų skaitinių, ypač apie gamtą, keliones, istoriją, po 2-3 kartus sugrįžta. Skaitydamas Adolfo Ramanausko-Vanago prisiminimų knygos „Partizanų gretose“ retą egzempliorių, išleistą 1989 metais Laisvės kovų archyvo, prisiminė 1956 metus, kai keli KGB pareigūnai buvo atvežę areštuotą partizanų vadą į Krivonis. „Pats savo akimis jį mačiau, mūsų mokytoja pamokų metu jį, lydimą pareigūnų, parodė,“ - tvirtina J.Lazickas, priminęs, jog A.Ramanauskas-Vanagas buvo jo brolio Antano mokytojas Krivonių pradinėje mokykloje. 

„Druskonio“ inf.

 


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.