Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Daugsyk įsitikinau, kad Druskininkuose turėsiu ką veikti“ 
- tvirtina Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Žydrūnas Navickas, kurį šnekiname. 

   - Šiais metais Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentas reorganizuotas ir prijungtas prie Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, kuris po reorganizavimo tęsia veiklą, perimdamas reorganizuotos biudžetinės įstaigos teises ir pareigas. Kaip po šios reorganizacijos pasikeitė Druskininkų aplinkos apsaugos padalinio veikla? Galbūt sumažėjo darbuotojų, pasikeitė jų pareigybė ir atsakomybė? Kam dabar esat pavaldūs? 
  
- Po reorganizacijos pilnas buvusios Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros pavadinimas – Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcija. Kol kas joje dirbame dviese. Abu esam nauji žmonės. 
   Kadangi neseniai dirbu ir nesu druskininkietis, dar nespėjau aprėpti visų vietinės aplinkosaugos problemų, tačiau jau daugsyk įsitikinau, kad Druskininkuose turėsiu ką veikti. 
   - Ar niekad nesikirto jūsų kaip aplinkos apsaugos inspekcijos atstovų Druskininkų savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijoje nuomonė su kitų šios komisijos narių, atstovaujančių valdininkams ir biudžetininkams, interesais, tarkim, užsimojant nukirsti kuo daugiau medžių, kaip dabar vyksta Ligoninės gatvėje, ar netoleruoti atskirų gyventojų nuomonės, kaip atsitiko šį rugsėjį Vilkanastrų kaime, nupjaunant prie kelio dvi liepas? 
   - Be abejo, priklausau Druskininkų savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijai, kur kartu su kitų organizacijų atstovais priimame bendrus sprendimus. Dėl darbų gausos nespėjau įsigilinti pagal kokį projektą kertami medžiai Ligoninės gatvės pakelėse, tačiau situaciją Vilkanastrų kaime gerai žinau – ne vienąsyk teko ten pabuvoti. 
   - Kaip jums atrodo, ar demokratijos laikais toleruotini bolševikiniai metodai nepaisyti mažumos nuomonės, apklausos būdu priešpastatant jai daugumos nuomonę, kaip atsitiko šią vasarą Vilkanastrų kaime? Juk buvo galimas abiejų pusių kompromisas šiek tiek paslinkti kelią ir išsaugoti tiek liepas, tiek asfaltą? Kaip jums atrodo, kas sukiršino Vilkanastrų gyventojus – ar savivaldybės biurokratės parašas besąlygiškai kirsti liepas, ar valdos šeimininkė, kuri stengėsi išsaugoti ir šimtametes liepas savo sodyboje, ir kelią šalia jų? 
   - Pirmiausia reikia pridurti, kad paslenkant kelią reikėjo nugriauti kitoje kelio pusėje stovintį seną namuką, kurio griovimui savininkė turėjo parengti projektą. Deja, toks projektas nebuvo parengtas, kita vertus, prie pat kelio esančios šimtametės liepos kėlė riziką, nes mūsų daryti trijų tyrimų gręžiniai patvirtino, kad jos papuvusios. Mes patys sustabdėme jų pjovimo darbus iki medžių vegetacijos pabaigos rugsėjo mėnesį. 
   Derėtų priminti, kad Vilkanastrų kaimo bendruomenė savo parašais pritarė liepoms pjauti. Kai kurie pakelės gyventojai dėl asfaltuoto kelio netgi patys pasiūlė išpjauti vertingus savo valdos medžius. 
   - Bolševikiniai parašų rinkimo vajai nukirsti sveikus medžius prie gyvenamųjų namų kiršina tarpusavyje gyventojus, kurie neabejoja, kad beatodairiškų kirtimų uždarbiams ir medienai paslaugų ūkio darbininkus palaimina savivaldybė. Paslaugų ūkio kirtėjai neretai persistengia ir miško parkus „nuskuta“ iki paklotės. Nebelieka miško parko vaizdo, kurį pakeičia vien pušų kamienų rikiuotė. Tokie atvejai kasmet vyksta miško parke tarp Vytauto, Veisiejų ir Kurorto gatvių. Ar niekad dėl to nesulaukėt gyventojų skundų? 
   - Kol kas tokių skundų nesulaukėme. Jeigu taip atsitiktų, kviestume atsakingas institucijas, pvz. miškininkų atstovus, kad įvertintų miško parkų būklę. 
   - Kokiomis priemonėmis Druskininkų savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija saugo želdinius, nes, stebint iš šalies, atrodo, jog jų pagrindinė veikla – vien kirsti medžius? Tai, beje, itin akivaizdžiai įrodo praėjusiais metais nulūžęs legendinis Juzefo Pilsudskio ąžuolas prie Ratnyčios upelio žiočių. Pasirodo, šio unikalaus medžio atžvilgiu nebuvo taikyta jokių apsaugos priemonių !? 
   - Kai griuvo vadinamas J.Pilsudskio ąžuolas, Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijoje nedirbau, tad šios situacijos nežinau. Žinoma, išsaugant šimtamečius ąžuolus, pvz. tokius kaip Stelmužės, taikomos atitinkamos apsaugos priemonės, todėl jie dar ilgam išlieka. 
   Būdamas aplinkosaugininkų atstovu Druskininkų savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijoje, kartu su kitais išsaugojau daug vertingų medžių, kuriuos gyventojai arba įmonės ketino kirsti. Tam Druskininkų savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija nedavė leidimų. 

„Druskonio“ inf.


Iškirsti medžiai Ligoninės ir M.K.Čiurlionio gatvėse


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.