Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Kelionė iš Seimo baigėsi avarija

6 metų vairavimo stažą turintis Vilhelmas Garuckas į darbą eina dar vis pašlubuodamas
  Trečiadienį, spalio 16 d., Savivaldybės Švietimo skyriaus automobilis “Škoda Felicija” netoli nuo Vilniaus papuolė į kraupią avariją. Atsitiktinumo dėka išvengta aukų, tačiau Švietimo skyrius prarado savo vienintelę tarnybinę mašiną.

Važiavo su kūdikiu


   Šiek tiek po 14 val. iš Seime vykusio pasitarimo namo grįžtantys druskininkiečiai rėžėsi į jų kelio juostą netikėtai įlėkusią mašiną. Nelaimė atsitiko kelio ruože tarp Pirčiupių ir Valkininkų, netoli nuo posūkio į Dargužių kaimą. Avarijos kaltininkė – į Vilnių važiavusi 24 metų sostinės gyventoja Lina Vidūnienė, vairavusi tokį patį “Škoda” markės automobilį. Priekinėje sėdynėje šalia vairuotojos buvo pasodintas pusantrų metų kūdikis. Tiek motina, tiek vaikelis važiavo neprisisegę saugos diržais. Moteris mašiną vairavo blaivi.
   Lyjant slidžioje kelio dangoje staiga automobilį stabdžiusi moteris jo nesuvaldė, Škoda Felicija išlėkė į kitą kelio juostą, apsisuko kelis kartus, ir tuo metu į ją trenkėsi druskininkiečių mašina. Maždaug 85 km per valandą greičiu mašiną vairavęs Švietimo skyriaus ūkio reikalų tvarkytojas 48 metų Vilhelmas Garuckas, priekyje šalia jo sėdėjusi buhalterė 47 metų Staselė Petronienė, automobilio galinėje sėdynėje buvusi metodininkė 36 metų Lina Gražulienė netikėtą kliūtį pamatė maždaug už 20-ies metrų. Prieš juos dar važiavo VW Golf markės automobilis. Jis staigiai suko į pakraštį ir, nutrėškęs pakelės stulpelius, smigo į kelkraščio griovį. “Na, moterys, dabar mums jau viskas”, - už keliolikos metrų kelyje pamatęs besisukančią mašiną, spėjo pasakyti V.Garuckas. 


Iš Švietimo skyriaus Škodos Felicijos liko tik metalo laužas

Sužaloti keleiviai

   Smūgio metu stipriai nukentėjo abiejų automobilių keleiviai. L.Gražulienei buvo prakirsta kakta. Vėliau medikai moteriai konstatavo galvos smegenų sukrėtimą. Priekyje sėdėjusiai S.Petronienei teko didesni kūno sužalojimai. Moteriai sutraiškyta kojos pėda. Ji šiuo metu gydoma Varėnos ligoninėje. Automobilį vairavusiam V.Garuckui avarijos metu apibrozdinta galva, sumušta koja. 
   Dėl šio įvykio Varėnos rajono policijos komisariato tardymo poskyryje iškelta baudžiamoji byla. Avarijos kaltininkės - šoko apimtos moters reakcija iš pradžių buvo buvo tokia, jog žmonės galvojo apie lūžusį vairuotojos stuburą. Po medikų apžiūros paaiškėjo, jog lūžęs tik kaklo slankstelis. Su ja važiavusiam kūdikiui nustatytas galvos smegenų sukrėtimas. Vaikelį pirma sustojusi mašina išvežė į Valkininkų ambulatoriją. 

Sulaukė prokurorų pagalbos

  
Švietimo skyriaus darbuotojai, laukdami atvykstančių Varėnos policininkų, pirmosios pagalbos sulaukė iš Druskininkų prokurorų. Iš Vilniaus važiavę vyr.prokuroras Vytautas Jankevičius ir prokuroras Juozas Valickas, pamatę sulamdytą druskininkiečių automobilį, sustojo ir nukentėjusius žmones savo tarnybiniu automobiliu kuo greičiau išvežė į Varėnos ligoninę. “Mes jiems esame labai dėkingi už pagalbą”, - nelaimės vietoje ištiestą pagalbos ranką įvertino Švietimo skyriaus vedėjas Vytautas Gintutis.
   Avarijos metu Švietimo skyriaus patirtus nuostolius kompensuos draudimas. Tačiau sumaitotą 1996 m. gamybos Škodą Feliciją greičiausiai reikės paaukoti metalo laužui. Be tarnybinio automobilio likę švietimiečiai kol kas gelbstisi nuosavomis mašinomis.
   Švietimo skyriui tai pirmoji tokia nelaimė kelyje. Baudžiamoji byla dėl avarijos metu padarytų sužalojimų ir nuostolių bus pradėta nagrinėti, kai po sunkios traumos atsigaus avarijos kaltininkė. Pagal BK jai gresia laisvės atėmimas nuo 1 iki 3 metų.

 

  Sudegė bedarbės automobilis

Žalą sudegusio automobilio savininkai įvertino 3 tūkst. Lt
   Naktį iš pirmadienio į antradienį nebepataisomai sudegė Marčiulaičių šeimos automobilis. Didelių turtų nesusikrovę žmonės net neįtaria, kas ir už ką galėjo juos taip nuskriausti.

Įtariamas padegimas


   Vos prasidėjus spalio 22-ajai, apie 1 val. nakties, priešgaisrinės tarnybos budėtojas gavo pranešimą, kad Baravykų g. 1, šalia buvusių bendrabučių, stovinčių miške už duonos kepyklos, dega automobilis. Ugniagesiams nuvykus, mašinos salonas jau liepsnojo atvira liepsna. Ugnį pavyko nuslopinti per pusvalandį, tačiau paaiškėjo, kad 1984 m. pagamintas automobilis Volkswagen Jetta suniokotas nebepataisomai – sveika liko tik mašinos priekinė dalis. 
   Pasak priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojo J.Vitkausko, kyla pagrįstų įtarimų, jog automobilis buvo padegtas. Liepsnos kilo iš salono vidaus, kur nėra jokių laidų, o dyzelinio variklio skyrius liko sveikas. Medžiaga dėl šio įvykio perduota tirti policijos komisariatui.

Niekas negrasino

   Baravykų gatvėje gyvenanti sudegusio automobilio savininkė Rima Marčiulaitienė dieną po gaisro “Druskoniui” tvirtino dar negalinti patikėti tuo, kas įvyko. Anot moters, niekas jos šeimai negrasino, su niekuo nebuvo susipykę, niekam neskolingi. “Gal kas nors suklydo?” – svarstė jos vyras Arūnas Marčiulaitis.
   Viename bendrabučio kambaryje gyvenantys Marčiulaičiai sakė nei daug pinigų, nei priešų neturintys. R.Marčiulaitienė nuo vasaros – bedarbė. Šis nenaujas automobilis šeimai buvo nemažas turtas, kitą nusipirkti jie teigė sunkiai įstengsiantys.
   R.Marčiulaitis prisiminė, jog stovėjimo aikštelės pakraštyje, prie pat miško, jų mašina stovėjo pirmą kartą. Visada ją laikydavo kitoje aikštelės vietoje, tačiau tąkart ten tiesiog nebuvo vietos. Gaisro naktį Marčiulaičiai miegojo, o kai išbėgo į kiemą, jų automobilis jau buvo beveik sudegęs. Stovėjimo aikštelė buvo pilna mašinų, tačiau pastebėję gaisrą kaimynai spėjo kitus automobilius išstumdyti, tad niekas daugiau nenukentėjo. 
   R.Marčiulaitienė mano, kad ją pastaruoju metu tiesiog persekioja pikta lemtis – mirė tėvas, netrukus močiutė, vasarą atleido iš darbo duonos kepykloje, o dabar sudegė automobilis. “Net jei nori už ką nors keršyti, padangas pjaustyk, stiklą daužyk, bet kam šitaip? Ir ką baisaus žmogui reikia padaryti, kad taip baustų?” – kalbėjo nelaimės ištikta moteris.

“Druskonio” inf.

 

  Miškų ramybė gydo nuo narkotikų 

Šioje miškų vienkiemio troboje įsikūrė Dzūkijos narkomanų reabilitacijos centras

Arūnas ZURLYS

   Mūsų savaitraštyje nuolatos pasirodantys skelbimai kviečia asmenis, vartojančius narkotikus ir toksines medžiagas bei norinčius atsikratyti tokios pražūtingos priklausomybės, į Dzūkijos narkomanų reabilitacijos centrą.

Vienkiemio paieškos 

   Šių metų gegužės ir birželio mėnesiais Druskininkų viešosios įstaigos “Išlaisvinimas” direktorė gydytoja psichiatrė Jelena Bykova, kurios parengtas Dzūkijos narkomanų reabilitacijos centro projektas gavo 22 tūkst. Lt finansavimą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbtame narkomanų reabilitacijos ir narkomanijos prevencijos projektų konkurse, aplankė apie 30 Dzūkijos vienkiemių, ieškodama tinkamo reabilitacijos centrui įkurdinti. Pagaliau apsistota ties atokia sodyba su erdviu kiemu, sodu ir ūkiniais pastatais mūsų miškuose. Vienkiemio šeimininkė sutiko sodybą parduoti išperkamosios nuomos būdu. 

Naujakurystės rūpesčiai 

   Pirmieji centro pacientai tapo naujakuriais, talkinančiais atliekant namo remontą, įrengiant kanalizaciją ir vandentiekį, tvarkant aplinką. Visą vasarą čia Druskininkų anoniminių alkoholikų klubo “Aidas” nariai savanoriškai organizuodavo talkas. Po jų kartu su besigydančiais susėsdavo pabendrauti prie laužo. Gražaus miško apsuptyje esančioje troboje įrengtas boileris ir hidroforas, vidaus tualetas ir dušai, įjungta dujinė viryklė, skalbimo mašina, šaldytuvas su šaldikliu. Apšiltinto, suremontuoto ir apgyvendinto vieno trobos galo “įžymybė” – didelė krosnis, teikianti dar dažais kvepiančiai patalpai daug šilumos. Besitęsiantis remontas palaipsniui persikels į kitą gerokai erdvesnį trobos galą. Centro reikmėms bus pritaikytas ir erdvus kluonas, ir tvartas, kur atrasti senobiniai padargai papuoš statinių sienas ir kiemą. Galbūt tvartelyje atsiras ir naminių gyvulių, kurie taps vietinės bendruomenės rūpesčiu. Sulaukę sanatorijų “Nemunas” ir “Sūrutis”, Druskininkų ligoninės ir PSPC, leidyklos “Vija”, Soc. paramos skyriaus, Druskininkų dujų bendrovės, R.Klincaro viešbučio, Amatų mokyklos įvairiausios labdaros, naujakuriai tikisi ir elektrikų dėmesio įrengiant galingesnį elektros transformatorių, ir paramos įsigyjant krovininį automobilį. Bene didžiausias užmojis – šalia išsikasti prūdelį, kuriame galima būtų ir pasimaudyti, ir pažvejoti, o šalia jo suręsti kaimišką pirtelę. 
   Maisto produktai pacientams atvežami kiekvieną savaitę, gretimo vienkiemio gyventojai noriai tiekia pieną. Reabilitacijos centro pacientai čia jaučiasi saugiai. Kaip žinia, kartais atsitinka, kad aplinkiniai nesuvokia besikuriančių narkomanų reabilitacijos centrų prasmės ir veiklos. Juk juose besigydantys sąmoningai patys atsisako narkotikų, savo apsisprendimu tapdami sektinu pavyzdžiu malonumų ištroškusioje visuomenėje. 

Gydymasis sveikos šeimos principu 

   Pacientai šiame centre, t.y. saugioje aplinkoje, gauna psichoterapinę, socialinę ir darbinę pagalbą, gydomi netradiciniais metodais: adatų ir fitoterapija, anoniminių narkomanų programa “12 žingsnių” ir kt. Kartu su pacientais apsistoję Lietuvos AIDS centro narkomanų reabilitacijos bendruomenės skirti socialiniai darbuotojai Alvydas ir Denisas yra kasdieniniai konsultantai. Jie patys praėję narkomanų reabilitacijos programą, stažavęsi, todėl galintys padėti apsisprendusiems gyventi be narkotikų. Apsistojusių reabilitacijos centre asmenų arba vadinamos terapeutinės bendruomenės gyvenimo būdas pagrįstas sveikos šeimos principu. Visi privalo laikytis dienotvarkės, pakabintos matomoje vietoje. Darbus bendruomenės nariai pasidalija, iš anksto susitardami, kas gamins valgyti, tvarkys namus ir aplinką, skalbs, lygins ir t.t. Darbotvarkė pakankamai intensyvi, idant besigydančiam liktų kuo mažiau laiko galvoti apie poreikį svaigintis. Svarbi vieta skiriama bendriems atviriems pokalbiams apie pareigas, asmeninę atsakomybę už savo elgesį, įvairiausias kamuojamas problemas. Čia mokomasi atpažinti ir suvokti savo jausmus, atvirai ir be baimės juos išreikšti, nes narkomanas paprastai užsisklendžia savo kiaute, atsiribodamas nuo visuomenės. Narkomanų reabilitacijos centruose, kurių mūsų šalyje dar nėra daug, palaipsniui išmokstama asmeninės atsakomybės gyventi nevartojant narkotikų. Pacientas integruojamas į visuomenę laipsniškai – po atitinkamo reabilitacijos laikotarpio savaitgalio dienomis laikinai išleidžiamas į namus. 1,5 metų reabilitacijos laikotarpis nėra privalomas – besigydantis gali išeiti iš centro, kada tik panori. Į Dzūkijos narkomanų reabilitacijos centrą, kuris netrukus turės savo pavadinimą, priimami asmenys daugmaž nuo 18-os iki 40-ies metų amžiaus, sąmoningai apsisprendę nevartoti narkotikų. Norintys įsijungti į šią bendruomenę dar gali kreiptis į gydytoją J.Bykovą arba telefonu (8-685) 28698. 
   Pakalbintas centro gyventojas 26-erių metų druskininkietis Saulius po detoksikacijos savo jėgomis kelis kartus bandė gydytis nuo priklausomybės narkotikams, tačiau vis atkrito. Pabuvęs mūsų miškų vienkiemyje, ketina čia pasikviesti ir savo bičiulį, kamuojamą panašių problemų. Socialinis darbuotojas Alvydas priduria, jog intensyvi reabilitacija gamtos ramybės ir harmonijos sąlygomis padeda lengviau atsigauti. 

 

  Išvilioti pinigų nepavyko
Gudrauja jausmais

   Žiniasklaida plačiai informavo apie itin suįžūlėjusius aferistus, dieną naktį skambinančius žmonėms ir reikalaujančius pinigų. Nusikaltėliai itin subtiliai ir įtikinamai pradėjo gudrauti žmonių jausmais. Skambinantys nepažįstamieji praneša apie tariamai nelaimėn patekusius artimus giminaičius, dažnai bando imituoti ir jų balsus. Aferistų pasakojama istorija maždaug tokia – girtas sūnus ar brolis padarė avariją, sumalė svetimą prabangų automobilį, tad išvengiant tąsymųsi po policijos koridorius, kuo greičiau reikia kelių tūkstančių litų. Naktimis prikelti ypač senesnio amžiaus žmonės patikliai imasi gelbėti artimus žmones ir lengvai užkimba ant nusikaltėlių jauko. Daugiausiai - 41 tūkst. litų aferistai iškrapštė iš pagyvenusio kauniečio, gelbėjusio neva avariją padariusį sūnėną. Nusikaltėliai tiek suįžūlėjo, kad pinigų pasiimti patys atvyksta į aukos namus ir net paslaugiai nuveža iki banko, kad ši paimtų reikalaujamą sumą.
   Policija neturi duomenų, kad tokiu būdu būtų nukentėjęs nors vienas druskininkietis. Tačiau redakcija turi informacijos apie tai, jog nusikaltėliai nesėkmingai bandė išgauti pinigų iš dviejų Druskininkų gyventojų. Aferistams apmulkinti žmonių nepavyko, nes jiems iškart įtarimą sukėlė skambinusio vyriškio kalbos tonas. Nusikaltėlių žargonu kalbantis vyras vienam druskininkiečiui bandė apsimesti jo sūnėnu, kitam – pusbroliu. 
   25 metų druskininkietis Povilas mobiliojo ryšio telefono skambučio sulaukė sekmadienio pavakary. Tai buvo tiesiog trumpas skambtelėjimas. Povilas nepažįstamu numeriu perskambino atgal. Atsiliepęs vyriškis tvirtino skambinantis pusbrolio vardu. Jis prisistatė esąs tas, kurio brangaus automobilio galinę dalį sudaužė girtas pusbrolis. Vyriškis Povilui ėmė įrodinėti, kad jo giminaičiui, prašančiam nekviesti policijos ir susitarti gražiuoju, reikia 3 tūkstančių Lt. Ragelis buvo perduotas neva apgirtusiam pusbroliui. Kadangi jų Povilas turi bent keturiolika, jis iš pradžių nesuprato, su kuriuo kalba. 

Reikia neprarasti proto

   “Algis? Taip, Algis, girdžiu. Paskui dvejodamas, ar čia būtent jis, dar kartą perklausiau – gal Robertas? Taip, atsako, Robertas. Galvoju, kas čia per painiava, ir jaučiu, balsas ne tas. Kokia, klausiu, tavo pavardė? Pauzė, o po jos atsakymas – tokia kaip tavo. Ir vėl tas pats – padėk, gelbėk, skolingas neliksiu. Supratau, jog kažkas čia ne taip. Sakau, tuoj perskambinsiu. Netrukus vėl jų skambutis, vėl tas pats ”avarijoje nukentėjęs” vyras. Tegul, sakau, jis skambina savo tėvams, seseriai. Jie gyvena prie Kauno, kur neva įvyko avarija, greičiau atvažiuos su pinigais. Iškart susisiekiau su pusbrolio tėvais. Šie labai nustebo, kadangi sūnus tik prieš minutę buvo išėjęs pro duris. Supratau, kad tai aferistų darbas. Pusbrolio žmona keliskart iš paprasto telefono skambino į jų mobilųjį telefoną. Šie, telefono displėjuje nematydami skambinančiojo telefono, neatsiliepinėjo. Pagaliau ji ragelyje išgirdo balsą. Supratęs esąs “išrištas”, aferistas kalbėjo labai nenoriai. “Kai išsuksim pirštus, pasakys”, - teatsakė į moters klausimą, kokia vyro pavardė, ir išjungė telefoną”. 
“Žmonėms reikia neprarasti savitvardos ir proto, jei gąsdina net ir labai artimais žmonėmis – sūnumis, tėvais ar broliais. Pirmiausia reikia susisiekti su neva nelaimėn patekusiu giminaičiu ar jo aplinkos žmonėmis. Jei žmogaus rasti nepavyksta, reikia būtinai kreiptis į policiją ir važiuoti “gelbėti” artimųjų su jais. Apie tai reikia pasakoti ir perspėti visus, ypač patiklius senyvo amžiaus žmones”, - įsitikinęs Povilas. 

“Druskonio” inf.

 

  Policijos žinios
NEBLAIVŪS UŽ VAIRO
Neblaivūs automobilius vairavo: Varėnos raj. gyventojas V.Rubcovas, gim. 1982 m.; T.Kukauskas, gim. 1984 m. 

SUMUŠĖ
Spalio 14 d. Gailiūnų kaime D.M., gim. 1986 m., sumušė dvi nepažįstamos merginos. Nukentėjusi dėl galvos smegenų sukrėtimo paguldyta į ligoninės neurologinį skyrių. Spalio 19 d. Leipalingyje N.S. sumušė A.V. Nukentėjęs dėl galvos smegenų sukrėtimo paguldytas į chirurgijos skyrių.

KENČIA KAPAI
Spalio 13 d. J.P. pastebėjo, kad Ratnyčioje nuo kapo tvorelės dingę 19 vnt. žalvarinių apdailos grotelių. 

VAGYSTĖS
Spalio 14 d. iš J.M. garažo garažų bendrijoje “Vairas”, numušus spynas, pavogta įvairių daiktų. Žala – 1624 Lt. Spalio 17 d. kreipėsi D.M., kad išrauti jai priklausantys miško sodinukai. Spalio 20 d. Leipalingyje G.M. nerado dviračio. Žala – 200 Lt. Spalio 22 d. nuo Grūto kaime statomo namo pavogta įvairių statybinių medžiagų. Žala – 1045 Lt. Spalio 22 d. bandyta pavogti A.J. automobilį.

SUMUŠĖ MOTINĄ 
Spalio 19 d. Švendubrėje J.G. stiklainiu per galvą sumušė savo motiną D.G. Po med. apžiūros nukentėjusi išleista į namus. 

RASTAS NEMUNE
Spalio 19 d. Nemuno upėje, prie Gailiūnų, rastas Baltašiškės gyventojo 66 metų Algirdo Vidūno lavonas. Nelaimės išvakarėse, apie 17.30 val. vyras išėjo iš namų ir negrįžo. Žinoma, jog vakare jis išgerdinėjo su kompanija baltašiškiečių. Kaip pensininkas, buvęs komunalinio ūkio įmonės darbininkas, atsidūrė Nemune, aiškinasi teisėsauga. Visa Baltašiškė skendi ganduose, jog V.Vidūnas galėjo būti nužudytas. Tačiau PK įvykių ir nusikaltimų suvestinėje teigiama, kad ant jo kūno smurto žymių nėra.

SUGADINO TURTĄ
Spalio 19 d. Ricieliuose nepažįstami jaunuoliai išmušė V.K. namo 3 lango stiklus ir sugadino durų užraktą. Spalio 19 d. Leipalingyje nepažįstamas jaunuolis išdaužė R.S. automobilio galinį stiklą. Žala – 150 Lt. 

ĮSIVERŽIMAS
Spalio 20 d. į F.V. butą Gardino g. atėjo nepažįstamas asmuo ir pradėjo niokoti baldus. Spalio 21 d. su pareiškimu kreipėsi D.N., kad spalio 12 d. R.B. išlaužė jo buto duris, grasino užmušti. 

GIMINĖS
Spalio 21 d. pranešta apie tai, jog Ricielių kaime A.V. kolioja ir grasina sudeginti sodybą R.P. Nesutarimai vyksta dėl tėvų žemės. 

MUŠTYNĖS
Spalio 21 d. kavinėje “Laima” susimušė grupė jaunuolių.

IŠ LIGONINĖS
Spalio 22 d. į ligoninės chirurgijos skyrių paguldytas M.K., gim. 1984 m. sužalota tarpšonkaulinės srities dalimi. 

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.