Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Tokios dovanos nesitikėjo!
Rasita BOČIENĖ

   Spalio 18-ąją Amatų mokykla gavo neeilinę dovaną. Švedų organizacija “Tolvskillings-
shjalpen”, remianti šios mokyklos automechaniko specialybės mokomąsias dirbtuves, joms padovanojo naujumu tviskantį vilkiką “Scania”.

Neslėpė džiaugsmo

  
Reikėjo tik pamatyti spindinčias Amatų mokyklos moksleivių, besibūriuojančių aplink galingąją mašiną, akis, kad suprastum, kiek daug jiems reiškia ši dovana. Juk nuo šiol automobilių mechaniko specialybės mokslus kremtantys moksleiviai vilkiko “Scania” sandarą studijuoti galės ne tik paveikslėlyje, bet ir viską iščiupinėti savomis rankomis. Amatų mokyklos dėstytojas Ipolitas Šaulys užtikrino, kad šis 350 tūkst. Lt kainuojantis švedų dovanotas automobilis bus naudojamas mokymo tikslams, taip pat planuojama juo mokyti važinėti sunkiasvorių mašinų vairuotojus. Negana to, ateityje mokykla tikisi gauti ir priemonių šiam vilkikui aptarnauti.
   “Iš pradžių negalėjom patikėti, kad švedai mums padovanos praktiškai naują, vos prieš porą metų pagamintą mašiną”, - neslėpė džiaugsmo Amatų mokyklos direktorius Vytautas Dabrukas, prisipažinęs, jog dėl to net norėjo kirsti lažybų. Mokyklos personalas tądien dar laukė iš Švedijos atkeliaujančio sunkvežimio, prikrauto įvairių mokymo procese būtinų instrumentų.

Padeda savanoriškai

   Organizaciją “Tolvskillingshjalpen”, vienijančią 8-ių stambiausių Švedijos kompanijų darbuotojus, su mūsiške Amatų mokykla suvedė organizacija “Gelbėkit vaikus”. Vykdantys įvairiausius labdaros projektus Latvijoje, Lenkijoje, Brazilijoje, Šri Lankoje, Argentinoje, Rusijoje ir kitur švedai panoro padėti ir lietuviams. Tada buvo nutarta, pasinaudojant jų pagalba, Amatų mokykloje steigti automobilių mechaniko specialybės mokomąsias dirbtuves. Šiam projektui per 5-erius metus švedai numatę skirti apie milijoną litų.
   1960-aisiais Švedijoje įkurtos organizacijos “Tolvskillingshjalpen” pradinis tikslas buvo padėti savo nariams. Tada ji veikė kaip savišalpos kasa. Metams bėgant organizacijos veikla prasiplėtė. Savanoriškai mokantys įnašus jos nariai stengiasi pagelbėti ir kitoms pasaulio šalims švietimo srityje. Šių švedų pinigų dėka sausio 15-ąją jau atidarytos automechanikų specialybės mokomosios dirbtuvės, įsikūrusios suremontuotuose buvusiuose autobusų parko garažuose, Gardino g. 

Sugrįš pavasarį

   Vėliau vykusiame priėmime pas miesto merą labdarą atvežę švedų organizacijos nariai pažadėjo sugrįžti į Lietuvą pavasarį. Mat šios dovanos Amatų mokyklai – ne paskutinės. Šiuo metu Švedijoje jau renkamos automobilių detalės, įrankiai, medžiagos, labai praversiančios mokant druskininkiečius – būsimuosius automechanikus. Šio projekto dėka Druskininkų amatų mokykla tikisi turėti geriausią tarp panašių Lietuvos mokyklų techninę bazę. Jos moksleiviams žadama galimybė atlikti praktiką “Scania” centruose Lietuvoje, yra tikimybė, kad jie galės stažuotis ir Švedijoje.
   Meras R.Malinauskas paprašė perduoti ir kitiems šios labdaringos švedų organizacijos nariams kvietimą su šeimomis apsilankyti Druskininkuose, susipažinti su tais, kam jie padeda, ir pabendrauti neformaliai.
   Beje, pasak švedų, apie mūsų kurortą jie papasakojo vienai savo šalies medicinos kompanijai, kuri jau svarsto apie bendradarbiavimą su Druskininkais. Druskininkiečiai tokiam atvejui pasiūlė vaikų sanatoriją “Saulutė”.

 

  Tarptautinė konferencija
Nijolė LOVČIKIENĖ, gydytoja 

   2002-ieji metai Druskininkų ligoninei reikšmingi, nes pagal Radiologinės tarnybos optimizavimo programą gautas naujas itališkas rentgeno aparatas “Mercury”, savivaldybės lėšomis suremontuotas radiologijos kabinetas. 
   Spalio 18-19 d. “Eglės” sanatorijoje įvyko tarptautinė mokslinė praktinė konferencija “Radiologija 2002”. Muzikiniu įvadu konferenciją pradėjo M.K.Čiurlionio muzikos mokyklos senovinės muzikos trio. Dalyviai išklausė sveikatos ministro K.R.Dobrovolskio, mero R.Malinausko, ligoninės direktoriaus V.Šimkonio sveikinimus. Konferencijoje žinias apie naujas technologijas (kompiuterinę tomografiją, magnetinį rezonansą ir ultragarsinę diagnostiką) gilino 462 dalyviai. Pranešimą apie rentgenologijos istoriją Druskininkuose perskaitė šių eilučių autorė. Konferencijos svečiai liko patenkinti renginiu. 
   Dėkojame už paramą vietiniams rėmėjams: merui R.Malinauskui, ligoninės direktoriui V.Šimkoniui, san.”Eglė” direktoriui R.Domarkui, muzikos mokyklos mokytojams P.Akstinui, B.Zalanskaitei ir E.Sakavičienei, Lietuvos prabavimo rūmų direktoriui E.Mitkui, “Iki” direktorei Z.Feoktistovienei, UAB ‘Malonė” direktoriui R.Žilinskui, R. ir J.V.Pankevičiams.

 

  Artūro viešnagė pas tėvus Ispanijoje 

Prie Viduržemio jūros

Aistė GRIGALIŪNAITĖ 

   Nors ruduo jau įpusėjo, "Ryto“ gimnazijos dvyliktokas Artūras Skrinska iki šiol prisimena praėjusią vasarą Ispanijoje, kur jau beveik trejus metus gyvena ir dirba jo tėvai.


Artūras su mama Ispanijoje

Pirmąsyk kalnuose 

   Sugrįžę aplankyti savo 3-ijų vaikų, iš kurių Artūras yra jauniausias, tėvai pasiėmė drauge ir jaunėlį. Artūras, Ispanijoj išbuvęs visą mėnesį, gyveno pas tėvus Almerijos regione, mažesniame už Druskininkus miestelyje. “Tai beveik vien dykumų ir kalnų kraštas. Nors ten upių tikrai daugiau nei Lietuvoje, tačiau beveik visos jos išdžiūvusios. Žmonės geriamąjį vandenį perka parduotuvėse,“- pasakoja Artūras. Druskininkietis aplankė ne vieną nuostabų Ispanijos gamtos kampelį. “ Sieros-Nevados kalnuose įkopiau net į daugiau kaip 3-ijų kilometrų aukštį, kur pribloškė nerealus vaizdas. Tai buvo pirmasis mano apsilankymas kalnuose, už kurį esu dėkingas savo tėčiui. Apžiūrėjau įžymųjį Kabadegata švyturį, taip pat didelį įspūdį paliko senovinė arabų statyta pilis. Ji tokia didelė, kad per dieną visos neapžiūrėtum. O apsauginės sienos aukštis - maždaug kaip mūsų devynaukščio,“- sako Artūras. Lankėsi ir koridoje, kurios reginys jam buvo per žiaurus.

Parsivežė gyvatę ir skorpioną 

   Artūras Ispanijoje ir dirbo, ir užsidirbo. Jis padėjo tėvams paruošti lauką vaismedžiams sodinti. Pasak vaikino, darbas nebuvo sunkus. Darbo diena tęsėsi nuo 7 iki 12 val., o po to 5 val. pertrauka, nes prasidėdavo vidurdienio karščiai. Vėl darbas – nuo 17 iki 20 val. Per pertrauką arba vakarais Skrinskų šeimyna važiuodavo 30 km prie Viduržemio jūros. Artūrui labai patiko paplūdimyje kepamos jūros gėrybės. Tačiau Ispanijos fauna jam nebuvo labai maloni. „Mane gąsdino gyvatės, kurių pilna visur: tiek namuose, tiek gatvėje ar laukuose. Maždaug tokiam plote kaip mūsų gimnazijos stadionas galima rasti apie kelis šimtus skorpionų. Ir gyvatės, ir skorpionai labai nuodingi,“- pasakoja Artūras. 17-metis į namus lauktuvių parsivežė džiovintą gyvatę ir skorpioną!

Kreivai žiūri į lietuvius 

   A.Skrinska Ispanijoj susidraugavo su ten dirbančiais ukrainiečiais. “Su jais eidavome į barus, klubus. Ispanijoje labai „kreivai“ žiūrima į lietuvius. Jų neįleidžia į daugelį klubų, netgi miestelio fiestoje lietuviams buvo uždrausta dalyvauti. Labai keista, tačiau Baltijos šalių gyventojus ispanai „užuodžia iš tolo“. Mane stebino Ispanijos jaunimas, vakarais dažniausiai sėdintis baruose, beveik niekur nesimokantis ir nieko neveikiantis. Pastebėjau ir narkotikų paplitimą tarp jaunimo. Kartą parke marokietis man irgi pasiūlė hašišo. Prekyba narkotikais Ispanijoje nelegali, tačiau, kiek supratau, to nelabai paisoma,- dalijasi įspūdžiais druskininkietis. - Ispanija nėra švari šalis, žmonės žemo intelekto. Šalyje angliškai beveik niekas nemoka. Ne kartą miestelio spaudos kioske mačiau lietuviškus žurnalus ir laikraščius“.

Jauno politiko duona 

  Nors Ispanijoje galima ir užsidirbti ir išgyventi, tačiau Artūras po mėnesio viešnagės Ispanijoje, kur itin suartėjo su savo tėvais, džiaugiasi sugrįžęs į Lietuvą. Druskininkuose jis laiko neleidžia veltui. Jau pusantrų metų Artūras priklauso jaunųjų krikščionių demokratų (JKD) tarybai. Tiek pat laiko jis kartu su Luku Mikelioniu pirmininkauja šios partijos Druskininkų skyriui. Abu vaikinai įkūrė JKD padalinį Druskininkuose, kuriam priklauso 12 narių. „Šią veiklą pradėjome susipažinę su vienu Seime dirbančiu programuotoju, kuris po mūsų diskusijų apie politiką pasiūlė stoti į šią partiją,“- pasakoja Artūras. Dabar vaikino, kaip ir partijos, pagrindinė veikla - V.Adamkaus rinkiminė kampanija. Vaikinas pažįsta ne vieną žinomą politiką. A.Skrinskai teko bendrauti su kandidatu į prezidentus K.Glavecku, Nepriklausomybės akto signataru V.Bogušiu, seimūnu E.Vareikiu. Nors Artūras nėra labai pavyzdingas mokinys, tačiau prieš kelerius metus išsitarė, jog kada nors bandys tapti Lietuvos prezidentu… 

 

  Vėlyvi šilbaravykiai

   “Ryto” gimnazijos pirmaklasis Valerijus Grinko labai nustebo, spalio 18-ąją po samanomis aptikęs sveiką šilbaravykių šeimyną. Tądien Veisiejų gatvėje gyvenantis Valerijus, važiuodamas dviračiu pro Baltašiškės mišką, nutarė paieškoti grybų. Orai šalti, tad 15-metis nelabai tikėjosi ką nors rasti, tačiau staiga po samanomis pastebėjo kažką pūpsant. Pasižiūrėjęs geriau, vaikinukas pamatė krūvon suaugusius 4 šilbaravykius. “Tai tikrai labai vėlyvi grybai”, - tvirtino Valerijus, prisipažinęs, kad tada surado ir porą voveraičių, kurios buvo tokios sušalusios, kad niekam nebetiko.

“Druskonio” inf. 

 

  Seksuali veislė 

Štai tokios trys morkos, pretenduojančios į žmogaus apatinės dalies formas, išdygo leipalingietės Elvyros Čiginskienės darže 

 

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.